Zo ontstond de Hamershof SEPTEMBER 1980 DE HAMERSHOF 19 De naam „Hamershof" werd verzonnen door de heer Roggenkamp, een man die uit hoofde van zijn functie bij de dienst gemeentewerken ten nauwste betrokken is geweest bij de ontwikkeling van het hoofdcentrum. Hij won de door het gemeentebestuur uitgeschreven wedstrijd, die moest leiden tot een naam voor het winkelcentrum. Roggenkamp bedacht „Hamershof" en zag zijn inzending door de commissie naamgeving beloond met de eerste prijs. Die werd hem op 14 maart 1978 door wethouder Gijs van Woudenberg overhandigd. En toen volgde dan de eerste paal. Op 31 oktober 1978 werd er een eerste gat geboord op het bouwterrein. Daarmee was de bouw van de Hamershof daadwer kelijk begonnen, zij het nog niet officieel. De officiële eerste paal ging op 22 november 1978 de grond in. Ten overstaan van een groot aantal belangstellenden was het burgemeester J.W.M. Rademaker, die de eer te beurt viel deze handeling te verrichten. Voor de Leusdense bevolking begon de geschiedenis van de Hamershof in december 1976. Toen werd er in het gemeentelijk expositiecentrum een eerste tentoonstelling gehouden over wat het Leusdense hoofdcentrum moest gaan worden. Deze foto dateert van 1978, toen er in de maand februari een tweede expositie aan de Hamershof werd gewijd. In 1977 kwamen er twee architectenburo's uit de selectie naar voren. In de maand juni presenteerden de werkgroep Kokon uit Rotterdam en het buro Spruit, De Jong en Heringa uit Utrecht hun kijk op het Leusdense hoofdcentrum. De ar chitecten Van de Werf (links) van Kokon en De Jong gaven in de Leusder Krant een toelichting op hun ideeën. Uiteindelijk werkten beide buro's samen verder aan de ontwikkeling van de Hamershof. In juni 1978 maakten we deze foto. Achter de bibliotheek is men begonnen met de grondwerkzaamheden voor het hoofdcentrum. Op 21 september 1978 werd voor de eerste maal de maquette van de Hamershof aan het publiek getoond.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 31