SEPTEMBER 1980 DE HAMERSHOF 21 En na het slaan van die ofticiële eerste paal duurde het maar een paar weken voordat de winter 1979/1980 in alle hevigheid toesloeg. De werkzaamheden in de Hamershof moesten, evenals alle andere bouwaktiviteiten, wekenlang stil gelegd worden. Daarmee liep de bouw van het winkelcentrum uiteraard enige vertraging op. Op 15 februari 1979 waren de betonnen fundamenten van de Hamershof nog met een laag ijs bedekt, maar het dooide inmiddels en de werzaamheden konden spoedig worden hervat. Deze opname dateert van 8 maart 1979. Na de lange periode van gedwongen niets-doen. heeft men de zaken energiek aangepakt. Voor het eerst is er iets van de Hamershof boven het maaiveld te zien. En dan gaat het snel. Wanneer in juli vorig jaar de bouwvakantie begint, kunnen we deze foto maken. Oktober 1979: een kijkje vanuit een hoog punt in de Hamershof over het derde en vierde kwadrant in de richting van de wijk Akkerhoeve. Ook in dit laatste deel van het winkelcentrum beginnen de units te verrijzen. Een groot moment voor de toekomstige ondernemers van de Hamershof. In januari van dit jaar wordt er een symbolische sleutel overhandigd aan mevrouw Ans de Koning, die in de Brouwerij haar Klerenwinkeltje gaat beginnen. In de dan nog kale unit kijken bestuursleden van de belangenvereniging „De Hamershof" toe bij dit plechtige moment. De situatie in april van dit jaar. De Kooikersgracht is uitgegraven. De situatie in de Hamershof in juli van dit jaar. Onder de (inmiddels weer verwijderde) ijzeren balken in de Komenij wordt gewinkeld. Er wordt ook gewoond in de Hamershof. Hier een beeld van de achterzijde van de zes woningen op de begane grond.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 33