Scoutinggroep in Leusden welkom Latent Talent organiseerde open dag leusdei* hrgnt OVER HUISVESTING NADER GESPREK GEWENST Mengvoederbedrijf roept brandweer te hulp Subsidie emancipatie en educatieve aktiviteiten Bijna 900 cursisten meldden zich aan Informatie avond integratie onderwijs Jaarprogramma NCVB Zuid Midden- en Kleinbedrijf vergadert niet DINSDAG 9 SEPTEMBER 1980 plaatselijk nieuws 3 Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. nlevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk laandagmiddag 12 uur, voor het onderdagnummer tot uiterlijk 'oensdagmiddag 12 uur ledaktie en administratie: Kan tor Leusder Krant. Rozendaallaan Leusden-centrum. Op werkdagen \opend van 09 00 tot 12 00 uur en in 13 30 tot 17.00 uur. Abonnementsgeld: 40- per ^yjaar. f 20.50 per half jaar 10,50 p kwartaal lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor isdag- of donderdagavond 18 00 [uur te hebben ontvangen. Is dat niet it geval, neem dan kontakt op met ize hoofdagent bezorging, (dins- ig en donderdag fussen 18 30 en [•30 uur), tel. 033-940691 j geen gehoor kunt u kontakt op- ffirnen met onze inspekteur bezor ging. overdag Ö3420-'16141toestel 'bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant ge- iliceerde foto's kunt u nabestel- (met uitzondering van archief- historische foto's), bij vooruitbe- ing van 5.- per exemplaar (for- lat 13 x 18 cm) op giro 871441 v. de BDU b.v te Barneveld met idelijke vermelding van gewenste >to, aantal, nummer van krant, pa- a waarop de foto werd geplaatst, (unt ook kontant betalen op ons 'toor. Rozendaallaan 9, Leus- Vcentrum. jeveer drie tot vier weken na Jling ontvangt u de gewenste s thuis. LEUSDER KRANT is een uit- ïive van de BDU-kjantenkom- «natie te Barneveld. - -L-i LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Leusden-Zuid heeft een dezer dagen haar jaarprogramma bekend ge maakt. Het seizoen 1980/'81 wordt vanavond geopend met een lezing door ds J. Weernekers met als on derwerp „Luther in het midden van zijn leven". Vervolgens is er op 8 oktober een gezamenlijke avond met de K.P.O. in Groot Krakhorst waarop mr. M. Jansen, maatschappelijk werkster bij de Kin derbescherming in Amersfoort, spreekt over ..Volwassen worden maar hoe?" Op 11 november zal mevrouw G. Bouwman uit Stroe de aanwezigen le ren kreatief beziq te zijn met ver- LEUSDEN - Met ingang van dit jaar zijn de plaatselijke organisaties, die activiteiten ontplooien op het gebied van emancipatie en/of educatie, al in een vroeg stadium in de gelegenheid gesteld om subsidie bij de gemeente aan te vragen. Het gaat hierbij om organisaties die schillende materialen. De jaarlijkse Kerstavond staat dit jaar gepland op 16 december. Een maand later, op 13 ja nuari, wordt de jaarvergadering gehou den en op 10 februari spreekt mevrouw L Stilma over de zwakzinnigenzorg. 10 maart houdt de heer D. Rosbach een lezing met als onderwerp „Evangeisa- tie onder woonwagenbewoners" er 14 april is het de beurt aan ds C M. M. Ferguson met het onderwerp Ster vensbegeleiding' De excursie in de maand mei zal gaan naar de Tagelfabrieken in Veen- endaal, waarna een bezoek zal woróen gebracht aan het dierenark te Rheen^n. OVERIGE AKTIVITEITEN U kunt zich nog opgeven voor dee- name aan de groep dames die op cfe donderdagen 18 en 25 september, 2.9 activiteiten ontplooien op het gebied van vrouwenemancipatievorming en persoonlijke ontwikkeling. De bij de gemeente bekende organi saties op dit gebied hebben reeds aan vraagformulieren voor deze subsidie ontvangen De gemeenteraad zal in en 16 oktober in het Trefpunt bijeen- I komt. Onder leiding van mevrouw De Bosch-Abma uit Woudenberg gaan de leden leren om in alle openheid met anderen te praten Aanmelding dient te geschieden bij mevrouw Hoefman, telefoon 940598 Op 24 september om 10 00 uur staat op de boerderij van de familie Verwey aan de Arnhemseweg de koffie klaar I voor de dames die daar een bezoek zullen brengen. Op 30 september is het öm 13.30 uur I verzamelen voor de fietstocht naar Lisi- dunahof bij Koepon Eventueel is auto- I verhuur mogelijk Men dient dan even te bellen naar mevrouw Hoefman, tele foon 940598. De herfstwandeling gaat gepland voor 28 oktober, ook dan wordt er ge start om 13.30 uur. maar nu bij de Ooi evaarshorst Er zal worden gewandeld door Den Treek. november of uiterlijk in december een besluit nemen over de subsidie-toe- kenning. üe uiydiiibdties zullen dus vóór de aanvang van het nieuwe jaar op de hoogte zijn of hun aanvraag voor l 1981 ingewilligd is. 1 De organisaties die geen formulieren hebben ontvangen maar menen wel voor subsidie voor emancipatie- of educatieve activiteiten in aanmerking te komen, kunnen de formulieren aanvra gen bij de afdeling Welzijn, Burg. de Beaufortweg 63. telefoon 941247, toe stel 246 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Vorige week donder dag, rond drie uur 's middags, werd de assistentie van de Leusdense vrij willige brandweer ingeroepen door het mengvoederbedrijf fa. v.d. Berg aan de Hamersveldseweg. Boven in de ruim twintig meter hoge graansilo was een zeer sterke rookontwikke ling waargenomen, terwijl het ook in een keldergat niet geheel pluis bleek te zijn. Omdat brand in een graansilo voor de Leusdense brandweer nu LEUSDEN De Gemeenschappe lijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs in de gemeente Leusden organiseert op donderdag 18 sep tember een voorlichtingsavond in het ook niet bepaald een dagelijkse routi neklus is, werd de Amersfoortse brandweer om enige deskundige as sistentie gevraagd. Leusdense vrijwilligers, met pers lucht uitgerust, constateerden dat door het defect raken van een lager in de elevator, welke dient om graan- mengsels van de kelder naar boven te transporteren, de problemen waren ontstaan. In de elevator ontstond een begin van brand, smeulende resten vielen kader van de integratie kleuter-lager onderwijs. Voorafgaande aan een discussie zullen de heren J. Schildmeyer en S. vd. Ree inleidingen houden over de integratie De eerste zal dat doen als schoolbeqeleider vanuit de dagelijk- LEUSDEN De voor donderdag 18 september vastgestelde vergade- omlaag in de kelder, de transport band in de elevator bracht het materi aal omhoog, waardoor het niet ge heel uitgesloten was dat de branden de materie ook in de grote graansilo terecht was gekomen. Het (beginnende) brandje kon sim pelweg met een brandblusser ge doofd worden. Omdat men er abso luut zeker van wilde zijn, dat er in de kelder geen brandende of smeulende graanresten meer waren, werd de kelder geheel leeggeschept Voor de brandweer een zware klus. omdat de werkzaamheden alleen uitgevoerd konden worden door vrijwilligers met een persluchtmasker Pas na acht uur 's avonds kon de brandweerploeg inrukken Voor alle zekerheid werd wel tot de volgende ochtend zes uur doorvrijwilligers van de brandweer wacht gelopen. se praktijk en de tweede vanuit het scholingsaspect voor onderwijsge venden aan de toekomstige basis scholen De avond wordt gehouden in het gebouw van het Nederlands Astma Fonds. Larikslaan 1. De aanvang van de bijeenkomst is om 20.15 uur. ring van de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf zal geen doorgang vin den. Een en ander houdt verband met de officiële opening van het hoofd winkelcentrum Hamershof. De eerstvolgende vergadering die op donderdag 20 oktober zal worden gehouden vindt plaats in de raads zaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldseweg. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de raadscommissie onderwijs en welzijn j;bleek geen van de leden bezwaar te hebben tegen de komst van een scoutinggroep naar Leusden. Enkele raadsleden zeiden het zelfs toe te juichen als deze vorm van jeugdwerk ook in Leusden aangeboden kan ^worden. Misschien zouden de raads leden nog wel akkoord kunnen gaan *!met het voorstel van Burgemeester en Wethouders om de groep te huis vesten in het zogenaamde defensie- jebouwtje aan de Hamersveldseweg. )e kosten welke gemaakt moeten worden voordat het gebouwtje ge schikt is voor het bedrijven van deze Vorm van jeugdwerk, vormen echter .een belangrijk obstakel om ja te zeg en tegen het gehele raadsvoorstel. I. en W. denken ruim f45.000,—no dig te hebben om het gebouw en het imliggende terrein in een accepta tie toestand te brengen. Het meest radicaal in zijn mening bleek de heer H. Offereins (GPV/- SGP) te zijn Hij vond het raadsvoor stel ..te simpel". ..Er is een financie- ngspotje gevonden waaruit het ge heel gefinancierd kan worden," jreende heer Offereins. die dan ook ankondigde tegen het voorstel te uilen stemmen. Eerst wil hij wel eens feeten welke andere prioriteiten er op dit moment nog zijn in onze gemeen- 1 r! Ook Corri Verduin (progressief Leusden) vroeg zich af of nu wel de juiste weg bewandeld werd Zij ver klaarde beslist niets tegen een scou tinggroep te hebben maar wilde toch (wel eerst weten wat de jeugdraad er het voorstel dacht. De fractie n Progressief Leusden wil ook Onafhankelijk nieuwsblad roor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. graag weten of er geen andere groe pen in Leusden eerder aan de beurt komen als er huisvesting beschik baar is Zo zou de PJGU in Leusden al tien jaar op zoek zijn naar een qeschikte ruimte ..We hebben altijd tegen de PJGU gezegd dat we geen ruimte hebben. Nu komt ineens dit gebouwtje uit de lucht vallen en wordt aangeboden aan een scoutinggroep die hier naar toe wil komen" merkte mevrouw Ver duin op. Een tweede probleem voor de frac tie van Progressief Leusden is verder de financiële kant van het voorstel. B en W. stellen de raad vooreen krediet beschikbaar te stellen van f 45.700,— ten behoeve van de verbouw van het defensiegebouwtje. Dit bedrag zou gehaald moeten worden uit een pot je" onvoorziene uitgaven waarin nog f 48 000 zit. Om dit bedrag in één keer te gebruiken ten behoeve van de scoutinggroep ging de raadsleden te ver Mevrouw Blom (CDA) verklaarde de komst van een scoutinggroep naar Leusden ,,best leuk" te vinden. Ook de plaats van het gebouwtje aan de Hamersveldseweg leek haar wel aardig Ook zij vond echter het ge vraagde bedrag erg hoog. terwijl ze het ook geen goed idee vond om de hele reservepot in één keer uit te geven. De kosten voor het verbeteren van het gebouwtje zelf, zoals de aanleg van water en electra worden geraamd op f33.400,— De kosten voor het bewerken van de grond (egaliseren, verschralen en inzaaien) en het weer Joopbaar" maken van het hek wor den geschat op f 12 300,—Mevrouw Blom vroeg zich af of dit laatste bedrag niet uitgespaard kon worden, door de werkzaamheden door de le den van de scoutinggroep zelf uit te laten voeren Mevrouw Van Ameron (VVD) zei ook graag een inzicht te willen heb ben in de zelfwerkzaamheid van de groepsleden zelf Het raadsvoorstel geeft dienaangaande geen uitsluit sel. Op dit moment wil mevrouw Van Ameron graag haar stem voorbehou den. De conclusie die voorzitter G. van Woudenberg aan het slot van het debat kon trekken was erg mager. Er blijkt geen enkel bezwaar te bestaan tegen de komst van een scouting groep naar Leusden. Alle andere za ken dienaangaande zullen echter nog diepgaand besproken moeten worden met de andere daarvoor in aanmerking komende raadscommis sies en eventueel met de Leusdense jeugdraad. Het defensiegebouwtje aan de Hamerseveldseweg. Harm Offereins: .Raadsvoorstel simpel." LEUSDEN De „open dag" van Latent Talent in alle gebouwen van boerderij Groot Krakhorst op 7 sep tember is zoals zo vele keren daar voor een groot succes geworden. Reeds vóór de opening waren meer dan 600 cursisten Ingeschreven, ter wijl op de dag zelf nog zo n 250 aanmeldingen voor diverse cursus sen binnen kwamen. De schaapskooi was ingericht voor o.a. de cursus „naaien met leer", „wandkleden", „bloemschikken" en „poppenmaken". Van al deze cursus sen hadden vorige leerlingen knappe staaltjes van hun kunnen tentoonge steld. De varkensschuur herbergde de cursus „vrij weven". De voorzitter van Laten Talent, me vrouw F. Borghuis was erg opgeto gen over de belangstelling. Vooral de „doe" cursussen doen het goed, zo als o.a navigatie, yoga, jazz gymnas tiek De deelneemsters aan deze laatste cursus gaven in de boerderij een demonstratie van hetgeen de cursus beoogt. Enorme belangstelling blijft bestaan voor de talencursussen, waaraan weer een aantal nieuwe werd toegevoegd, zoals „modern He breeuws". Nederlandse Literatuur en Engelse conversatie. Voor het eerst zullen de talencur sussen geen „winterstop" kennen. Voorheen lagen de lessen stil vanaf medio december tot eind februari. De docenten waren van mening, dat de ze tijd veel te lang was, waardoor men het ritme kwijt raakte, zodat men nu 20 avonden doordraait waardoor men wil bereiken dat er niets ver vaagt Men moest helaas ontkennend ant woorden op de vraag of er een cursus Arabisch bestond Wellicht was de vraag als grap bedoeld, of wilde de vraagsteller in deze dure tijd zelf zijn olie gaan importeren De cursus brooddeeg mag zich in een dermate grote belangstelling verheugen, dat de docente, mevrouw J. Willigenburg zich bereid heeft ver klaard 3 maal 3 avonden te doen. Ook decursus natuurlijke leefwijze telt een groot aantal cursisten, name lijk 40. zodat de heer J Boorsma Bijna 900 cursisten schreven zich inmiddels in voor een van de cursussen. Een kijkje tijdens de open dag van Latent Talent. neett besloten de cursus in tweeen te splitsen Er zijn cursisten voor „metselen", „kleine klusjes in en om het huis" en ..portrettekenen", doch de docenten hiervoor ontbreken nog Wij blijven naarstig zoeken naar mensen die dergelijke cursussen willen geven. Volgend jaar zullen wij ze zeker in ons pakket kunnen opnemen, aldus een enthousiaste mevrouw Borghuis. Het pakket telt ook cursussen die minder in de belangstelling staan zoals handwerken; onze voorouders in hun interieur, werken in groepen; windmolens; zilver uit grootmoe- derstijd en merkwaardig genoeg de cursussen video, microprocessors, fotografie Voor deze laatste 3 had den we meer gegadigden verwacht vandaag, aldus één van de dames die de inschrijving verzorgden. De meeste cursussen starten me dio september en begin oktober, zo dat inschrijving voor deze lessen nog volop aanwezig is. Al met al staat Latent Talent nog helemaal in de Leusdense belangstelling Voor de goede orde nog het juiste telefoonnummer van „De Moespot" te Achterveld: 03425 - 2752.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3