leusiler hpgnt H. van Nimwegen met Hassan achtste bij Ned. kampioenschap dressuur Zonnig slot Eemelaar kampioenschap Achterveld verliest verdiend S.V.A. jeugd Weet u nog...? Achtervelds nieuws voor reserveren tel. 033-15177 DINSDAG 9 SEPTEMBER 1980 Onze redaktionele mede- werk(st)ers: Frits van Breda, Asschatterweg 63, Leusden-centrum, tel 033-941757 (alg) Dick en Aline Bijl, Oldenbarnevelt- straat 18. Achterveld, tel. 03425- 2090 (Achtervelds nieuws) Peter Op den Camp, Finnmark 32, Leusden-centrum, tel 033-941380 (sport). Alex Fieseler, Lindenlaan 34. Leusden-centrum, tel 033-942553 (alg Anco de Knijff-Mali, v. Herr- denbroek v, Lockhorstlaan 30. Leusden-zuid. tel 033S40273 (kunst, algemeen) Tea Middelkoop, Waarden 20. Leusden-centrum, tel 03.^-943724 (alg). Verder werken regelmatig rnee: C Spaans en W Boelhouwer De finalisten van de LTV De Eemelaar klubkampioenschappen. De winnares van de eerste prijs bij de dames-enkelspel. De doelman van Zeist heeft het nakijken na een vrije trap van Manus Kerkhof. Eén van de deelneemsters aan de klubkampioenschappen. ACHTERVELD Zaterdag wer den door de Koninklijke Nederlandse Politiehondenvereniging in het voet balstadion De Fliert in 's -Hertogen bosch de Nederlandse kampioen schappen voor hondendressuur ge organiseerd. Bij deze titanenwed strijd werd de hoogst geselecteerde combinatie van iedere provincie af gevaardigd. Voor de provincie Ut recht was dit Herman van Nimwegen met zijn hond Hassan. In totaal waren op deze kampioenschappen 12 com binaties aanwezig. Uit elke provincie een combinatie plus de bekerwin naar van vorig jaar. De oefening waterwerk, waarmee begonnen werd evenals de oefening voorwerp revieren, verliep voor Her man en Hassan voorspoedig. Er werd hierbij een flink aantal punten verza meld Bij de oefening man revieren sloeg het noodlot voor de Achter- veldse combinatie toe. Hassan kon in het bos zijn draai niet vinden en ondanks de wanhopige pogingen van zijn begeleider werd de man tus sen de bomen niet gevonden. Dit leverde een achterstand op van 25 punten De overige ochtendoefenin gen verliepen daarna weer prima. Na de pauze werd begonnen met de middagoefeningen. Bij deze oefe ningen werden door Hassan een groot aantal punten ingelopen, maar de top was voor hem onbereikbaar geworden. Ondanks de pech bij de morgenoe feningen bleek bij het bekendmaken van de uitslag, dat Herman van Nim wegen met Hassan toch nog een zeer verdienstelijke achtste plaats had be reikt Ondanks de pech toch nog een zeer goede prestatie. Alle leden van de Scherpenzeelse Politiehonden Dressuurvereniging, De Start, waren als supporter met de Achterveldse combinatie meegegaan Ondanks deze pech zal hij door blijven gaan met deelnemen aan de nationale wedstrijden waarbij hij er natuurlijk wel naar zal streven om in 1981 weer aan deze kampioenschappen te kun nen deelnemen. ACHTERVELD Verleden week moesten de verregende finales van de clubkampioenschappen 1980 van de LTV de Eemelaar worden uitge steld. Dat was niet zo leuk maar bepaald geen ramp. De wedstrijden werden In het afgelopen weekend gespeeld en het weer was nu meer dan uitstekend. De kwaliteit van de partijen bleef daarbij niet achter. Ze ven van de negen finales werden beslist in drie-setters. Dat was ook de reden van het feit, dat de prijsuitrei king uiteraard met een passende babbel van voorzitter Nol Wessels —„Iets later" begon dan in het draai boek vermeld-was. Verrassend groot was ook het aantal kijkers op het terras. Al koesterend in de zon was veel te genieten. de wedstrijd gepeeld op het zonover goten Kerstens sportpark Vanaf het aanvangssignaal begonnen beide ploegen met terreinverkennen Dit was ook logisch, want in hun beider bestaan hadden ze nog nooit tegen elkaar gespeeld Beurtelings waren beide doelen in gevaar, maar het eerste wapenfeit kwam na een kwartier Linksback Adri v.d Heuvel drong ver op en probeerde n schot vanuit de tweede lijn wat echter juist over de Zeister lat vloog. Aan de andere kant kwam Zeist soms verrassend snel in het Achterveldse verdedigingsgebied Linksback Adrie v.d Heuvel had veel moeite om de razendsnelle v Reenen af te stoppen In de 25ste minuut was het weer de snelle rechtsbuiten v. Reenen die de gehele Achterveldse verdediging uit speelde, maar alleen voor doelman Tolboom gekomen zijnde volkomen faalde. Onmiddellijk hierna eenzelf de situatie voor het Zeister doel waar de Achterveldse middenvoor Albert Tolboom faalde Zeist schakelde over op 'n hogere versnelling waar de Achterveldse achterhoede soms niet genoeg af weer had Doelman Bertus Tolboom moest enkele malen handelend op treden wat door het talrijke publiek met applaus werd gehonoreerd Kort voor rust het meest fatale moment van de hele wedstrijd Bij een der Zeist aanvallen kreeg Bertus van Houten de bal verkeerd op zijn schoen en speelde zodoende te zacht terug op doelman Tolboom Midden voor Nicolaas van Zeist bemachtigde de bal. loste 'n harde schuiver die via de rechterbenedenhoek doel trof 0- 1 Met deze stand ging dan ook de rust in. In de tweede speelhelft raakte rechtsback Johan v Dalen al vrij spoedig geblesseerd en werd vervan- De belangrijkste wisselbekers ble ven in het bezit van de regerende kampioenen Arthur Scherpenzeel (in drie finales actief) klopte met 7-5. 6-7 en 6-3 broer Tino in het herenen kelspel van poule A en Muis Groene- wegen prolongeerde haar titel door in het damesenkel van poule A met 6-3, 4-6 en 7-5 Marjan Witsenburg te verslaan. Marcel Slotboom had tegen Robert Suvaal aan twee sets (6-2 en 6-1genoeg voor de winst in het HEB In het DEB had Henriëtte van Bek- kum heel wat meer tegenstand van SaskiaSchepp Pas na 5-7,6-4 en 9-7 (met 38 games het finale-record) was het pleit in haar voordeel beslist Met 6-2. 2-6 en 6-2 werd de finale gemengddubbel gespeeld Kathy Langereis en Evert Jan Bos trokken tegen Sandra Beyneveld en Arthur Scherpenzeel aan het langste einde. Het herendubbel was voor Evert Jan Bos (die twee titels won) en Henk Eek Met 6-4, 2-6 en 6-1 bleven zij de gebroeders Scherpenzeel de baas. Dan was er nog het damesdubbel. waarin Paulien Eek en Marjan Wit senburg met 6-1. 4-6 en 6-3 sterker bleken dan Muis Groenewegen en Diny Beyneveld In de verliezersron- de van het herenenkelspel sloeg Jos Plijnaar met 4-6. 6-4 en 6-1 zijn slag tegen Rob Langereis en Ellen Kelder had bij de dames de langste adem Met 6-2 en 7-6 versloeg zij Nel van Kalleveen De heren-enkel kampioen van LTV De Eemelaar. Een kopbal van één van de Achterveldspelers. Programma voor zaterdag 13 sep tember junioren VVZ 49 A1 - Achterveld A116.15 uur Achterveld A2 - Cobu Boys A1 16 15 uur Achterveld B1 - Hoevelaken B1 15 00 uur Quick B4 - Achterveld B2 15.00 uur Achterveld C1 - VVZ 49 C1 13.45 uur Achterveld C2 - vrij pupillen Limvio D1 - Achterveld D1 13 00 uur Achterveld D2 - IJsselm.vogels D4 13 00 uur Achterveld D3 - Spakenburg D5 12 00 uur VVZ A E2 - Achterveld E1 12.00 uur Limvio E2 - Achterveld E2 12 00 uur Achterveld F1 - APWC F1 12.00 uur meisjes SVVM - Achterveld 10.15 uur achterstand toch nog verkleinen tot ieders verrassing Herman van Rui tenbeek plaatste vanaf de rechter vleugel de bal op het hoofd van Albert Tolboom, die koppend de bal via de binnenkant van de paal de Zeist- doelman wist te laten passeren. 2-3 Met deze stand kwam ook het eind Een technisch en tactisch beter spe lend Zeist nam de beide punten te recht mee naar huis. Verdere uitslagen zondag 7 sept. '80 Soesterberg 2 - Achterveld 2 4-2 Achterveld 3 - Amsvorde 4 1-3 Amsvorde 5 - Achterveld 4 1-2 Achterveld 5 - Quick 10 1-5 Quick 11 - Achterveld 6 1-3 Programma zondag 14 sept. '80 DWSM 1 - Achterveld 1 14 u 30 terrein Amsterdamsestraatweg Maarssen scheidsrechter G Hage. Benschop Achterveld 2 - Veense B 2 11 u 30 APWC 4 - Achterveld 3 11 u 15 Achterveld 4 - Limvio 4 12 u Limvio 5 - Achterveld 5 12 u Achterveld 6 - Hoogl.veen 5 12 u Dames Vreeswijk 1 - Achterveld 11 u 30 gen dóór Antoön Hak.' De gasten kregen langzaam maar zeker meer vat op het middenveld Toch was het de thuisclub die het nu eerstvolgende doelpunt zou fabriceren Wegens ob structie van Zeist kreeg Achterveld een vrije trap toegewezen Herman van Ruitenbeek plaatste zich achter de bal. een harde knal volgde, suisde over alles en allen heen en verdween in het Zeister doel. 1-1. Maar na 5 minuten stonden de gasten al weer voor, via een voorzet vanaf de rech tervleugel wist Van Reenen doelman Tolboom te passeren. 1-2 Deze winst was Zeist niet meer van plan om uit handen te geven, dat was duidelijk want de ploeg ging steeds beter draaien. Met vlotte combinaties werd de Achterveldse verdediging dol gedraaid Invaller Antoon Hak raaktë al spoedig na zijn entree ge blesseerd en verliet het strijdtoneel Met 10 man verder spelend want de nieuwe wissel kwam pas na 10 minu ten in het veld in de persoon van Wim de Jong Zeist speelde technisch sterk ver der en schiep zich enkele fraaie sco ringskansen Een goede afmaker hadden ze echter niet in huis Toch wist uit een dezer kansen Van Reenen opnieuw te scoren. 1-3. Met nog een kwartier te gaan leek Zeist op rozen te zitten. Toch gaf Achter veld het nog niet op en zette enkele leuke tegenaanvallen op Jan Boer- sen schoot in het zijnet en een keuri ge een twee combinatie van Herman Kerkhof en Hans Versteeg kon met moeite tot corner verwerkt worden. Op de valreep kon de thuisclub de ACHTERVELD De uitslagen van zaterdag 6 september van de S.V.A.- afdeling jeugdvoetbal luiden: junioren Achterveld A1 - Hees A1 3-1 Quick A3 - Achterveld A2 1-4 Hoogland B1 - Achterveld B1 3-0 Achterveld B2 - VVZA B3 4-2 Hoogl.veen C1 - Achterveld C1 2-10 Achterveld C2 - HVC 2 10-0 pupillen Achterveld D1 - SEC D1 5-0 CJVV D2 - Achterveld D2 2-1 APWC D3 - Achterveld D3 2-2 Achterveld E1 - Baarn E2 1-6 Achterveld E2 - Baarn E4 2-1 HVC F1 - Achterveld F1 2-0 meisjes voetbal Achterveld - WIJ 1-4 Fragment uit de wedstrijd Achterveld - Zeist. Elke vrijdagavond in september herfstmenu bij Waterioo Desl -CöliJvseiïc" Doornseweg 18 - (Leusderhei) ACHTERVELD Inde eerste competitiewedstrijd heeft Achtervan Zeist met 3-2 verloren. Tegenstander Zeist, een club die in 1914 al is opgericht, heeft een glo rieus verleden achter de rug. In de gloriejaren heeft men zelfs betaald voetbal gespeeld. „Het kan verkeren- zei Brero reeds en nu spelen de Zelstenaren al enkele jaren in de eerste klasse van de Afdeling Ut recht. Onder leiding van de Amersfoortse scheidsrechter Van de Wakker werd

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5