4500 deelnemers toertocht Midden-Nederland 0 KALMS Antilopen leusder krant: Winst voor hockeyteams Engels voetbal Uitslagen Leusden Troef Competitie met tegenvallers Barneveld DINSDAG 9 SEPTEMBER 1980 7 Ook in Engeland heeft het profes sionele voetbal de laatste jaren nogal wat deuken opgelopen De belang stelling voor de wedstrijden ging zienderogen omlaag Om hun door gaans goed belegde boterham veilig te stellen, willen de clubmanagers, dat het voetbalparlement in de nati onale competitie een aantal wijzigin gen aanbrengt. Een zege. een gelijk spel en een nederlaag wordt, zoals u bekend is, thans gehonoreerd met 2 resp. 1 en 0 punt(en). Als voortaan een overwinning van een uitspelende I club met een extra puntje wordt be loond. verwachten de managers, dat I de spanning in een wedstrijd aan merkelijk zal toenemen, met als re- I sultaat een weer groeiend aantal kij kers. Ik help het ze hopen Een tweede voorstel - het terugbrengen van het aantal clubs in de hoogste afdeling van 22 tot 18 - moet even eens een gunstige uitwerking heb ben op de publieke belangstelling. Daar misschien wel, maar in ons land (waar dt- eredivisie al vele jaren uit 18 clubs bestaat) is zulks nog allerminst bewezen PETER. SKIËN. Op 20 en 21 september geven o.m. Skicentrum Bergzicht te Maarn (03432-2692), Skischool Otto Zoetelief te Soesterberg (03463- 2674) en Skiclub Wolfshamer te Hui zen (02152-61709) d.m.v. opendagen iedereen de gelegenheid om eens ,,op de lange latten'' te gaan staan Er wordt informatie verstrekt over skiën en langlaufen en wie dat wil kan een gratis proefles nemen, mits die voor af besproken wordt. BILJARTEN. W Morsink van BV Leusden werd 2e (achter de Amers- foorter W Claassen) in de finale om het districtskampioenschap van Eemland 2e klasse driebanden-klein. Morsink verloor alleen zijn slotpartij. I Tegen Claassen met slechts 2 caram- boles verschil DIVERSEN. Sportclubs met een I kantine-omzet beneden 125 000.— per jaar blijven vrij van de verplich- I ting tot het afdragen van omzetbelas ting (doorgaans 18%) Als per jaar voor meer dan genoemd bedrag aan koffie, al dan niet gevulde koeken, pils, frisdrank en aanverwante artike len wordt omgezet, is de vereniging m i.v. 1 juli j.l. omzetbelastingplich- tig, maar dan is ook de op ontvangen goederen (inventaris en ..handel") betaalde belasting terugvorderbaar HOCKEY. Zaterdag werd in het j Wagenerstadion te Amstelveen een massa-happening georganiseerd t.g.v. het bereiken van het honderd duizendste lidmaatschap van de KNHB BILJARTEN. Ferdi de Bruin van BV Leusden werd in Nijkerk 3e op het districts libre-kampioenschap 5e klasse, dat gewonnen werd door de Nijkerker Van Dusschoten ZWEMMEN. Het Euro-zwembad in de wijk Rozendaal wordt m i.v. zon dag 21 september om 21.00 uur ge sloten tot het voorjaar van 1981. WIELRENNEN. In de Ronde van i Rijen (N B werd de Leusdense ama teur Dick Willigenburg 3e achter de Brit Steve Fleetwood en Ron Snijders I uit Zwanenburg. LEUSDEN Vorige week donder dagavond werd er door de leden van Leusden Troef weer vlijtig geklaver jast. Deze avond werd de heer Bolt met 5868 punten winnaar, in het alge meen klassement neemt hij de derde plaats in. De heer Arns, aanvoerder van het klassement, werd deze avond met 5486 punten derde. De volledige uitslag en stand lui den Uitslag 4-9-'80: 1 Hr. Bolt 5868, 2. Hr v.d. Berg 5532,3. Hr Arns 5486,4 Hr v Waterschoot 5170. 5. Hr de Ridder 5118 punten Stand per 4-9- 80: 1 Hr Arns 104082. 2. Hr v.d. Berg 100588, 3 Hr Bolt 99887, 4. Mevr v Waterschoot 99068, 5. Mevr Pouli 98890, 6 Hr Veerbeek 98614. 7. Hr Plattel 98503. 8 Mevr v.d. Heiden 97633, 9. Mevr. Bolt 97277 en 10. Mevr Arns 96976 pun ten. Jongens A2-Gooische A3 1-5 Jongens A3-Be Fair A4 5-3 Jongens C3-Hilversum C4 5-0 Jongens B2-Baarn B2 4-0 Jongens B3-Hilversum B6 1-8 Phoenix A1-Meisjes A1 2-1 Gooische B5-Meisjes B3 5-1 Baarn C3-Meisjes C3 9-0 Gooische D1-Meisjes D1 1-6 Kampong D2-Meisjes D4 7-0 Gooische A2-Jongens A1 3-3 Baarn B1-Jongens B1 0-2 Kampong C1-Jongens C1 3-1 Hilversum C3-Jongens C2 0-11 Amersfoort C4-Jongens C4 0-2 Muiderberg D1-Jongens D3 3-0 SCHC D5-Jongens D5 3-0 Haaskamp D2-Jongens D6 6-0 Dames 3-Scharweijde 6 8-0 Scharweijde-Dames 4 7-0 Beeld uit de korfbalwedstrijd Odik-Antilopen. eigen speelhelft terug, van waaruit het verwoed aanvallende HVA in be dwang werd gehouden De eerste puntjes zijn binnen Ook Dames 1 begon de competitie goed In Mui derberg werd het standaardteam van de club met dezelfde naam met 0-5 tot de orde geroepen. JEUGDHOCKEY Zoals de ouden zingen, piepen de jongen Ook de circa 400 jeugdhoc- key(st)ers gingen zaterdag voor de competitie van start en aan diverse uitslagen is duidelijk te zien, dat de jongelui er echt weer zin in hadden Buiten de mini's zijn een 30-tal jeugd- teams actief en gelukkig heeft de MHC Leusden niet te klagen over gebrek aan (bege)leiding Zaterdag op de jeugdhappening in Amstelveen t g.v het bereiken van het honderd duizendste lid van de KNHB was Leusden present met NienkeTimmer en Gertjan Zadelhof. Zij beleefden een bijzondere leuke dag en hielden er een vlot T-shirt aan over Dejeugd- uitslagen van 6 september waren Meisjes C2-Muiderberg C1 0-5 Meisjes D2-Laren D2 1-1 Meisjes C1-Hilversum C1 1-3 Meisjes D3-Gooische D3 0-4 Meisjes B1-Haaskamp B1 2-1 Meisjes A2-Baarn A3 5-0 Meisjes B2-Kampong B2 1-2 Meisjes D5-Hilversum D5 0-1 Jongens D2-Fletiömare D1 0-4 Jongens D4-Be Fair D3 2-0 .Innaens D1-Hilversum D1 1-2 De drie afstanden hadden - om ge drang onderweg zoveel mogelijk te voorkomen - ieder hun eigen starttijd en ongelukken van betekenis kwa men vrijwel niet voor. Enkele tientallen van de duizenden deelnemers aan de toertocht. Pech onderweg. Technische hulp van de firma Blom bleek onontbeerlijk. LEUSDEN/ACHTERVELD De lop is van de nieuwe competitie af. let de nodige tegenvallers (voor Inlcum en Barneveld) en verrassin- |en (wat dacht u van Hees en FC lorst?) in de zaterdagse 1e klasse A. e pasgepromoveerde 2e klassers orst en SEC gaven meteen maar illjk van hun plannen. Roda verloor uis met klein verschil van een beter pelend Veensche Boys. In deze afdeling waren de eerste esultaten: (OP - DVSA 1-1 emnes - FC Horst 1-3 Jmcum - Hees 0-2 loda - Veensche Boys 1-2 >EC - Hulshorst 2-2 Itroe - Barneveld 2-1 langlijst: C Horst 1 2 3-1 lees 1 2 2-0 itroe 1 2 2-1 feensche Boys 1 2 2-1 lulsthorst 1 1 2-2 iEC 1 1 2-2 )VSA 1 1 1-1 (OP 1 1 1-1 loda 1 0 1-2 Jarneveld 1 0 1-2 Jnicum 1 0 0-2 émnes 1 0 1-3 uitslag viel mee. In lAwarendeuitsia- y ci i. Laren - DWSM 1-2 Barneveld - Naarden 1-4 Sporting - ASV 2-2 Veensche Boys - Lelystad 2-0 Zebra's - Actif 4-1 Achterveld - Zeist 2-3 Ranglijst: 4-1 Naarden 1 2 Zebra's 1 2 4-1 Veensche Boys 1 2 2-0 Zeist 1 2 3-2 DWSM 1 2 2-1 Sporting 1 1 2-2 ASV 1 1 2-2 Laren 1 0 1-2 Achterveld 1 0 2-3 Lelystad 1 0 0-2 Actif 1 0 1-4 Barneveld 1 0 1-4 ondagvoetbal Ook in de zondagse 1e klassen wamen verrassingen voor, waarvan in 1A de grootste wel was de royale zege van de pas uit de 2e klasse "^promoveerde Zebra's op ex-hoofd lasser Actif. Het eveneens gepromo- "ïrde Barneveld had een slechtere •rt op eigen veld tegen Naarden en i-hoofdklasser ASV kwam niet ver- ïr dan een puntenverdeling. Achter- ild verloor van Zeist en alleen de 2-3 LEUSDEN/CENTRUM - Hel was ►ndag stralend zomerweer. Toch n9en donkere wolken dreigend bo- n de competitiestart van het eerste ren-hockeyelftal. Wat van het gras- *sveld nog over Is, werd afgekeurd >or wedstrijden van de hoofdploeg i bepaald hinderlijk was, dat het eede veld, waarop de wedstrijd 9*n HVA werd gespeeld, maar voor In de eerste klasse B zien wij de zege van Roda in Utrecht tegen KDS als een (aangename) verrassing, al is misschien niet iedere Buiningpar- kers het daarmee eens. A.s. zondag tegen Amsvorde. de grote winnaar van de Amersfoortse derby, moet I blijken, wat Roda van plan is. De wedstrijdresultaten waren in 1B Domstad - Maluku Muda 3-2 Soesterberg - Odijk 1-0 Amsvorde - KVVA 5-2 KDS - Roda 2-3 Schalkwijk - RUC 3-3 Bunnik - DVSU 1-1 Ranglijst: Amsvorde 1 2 5-2 Soesterberg 1 2 1-0 Roda 12 3-2 Domstad 1 2 3-2 Schalkwijk 1 1 3-3 RUC 1 1 3-3 Bunnik 1 1 1-1 DVSU 1 1 1-1 Maluku Muda 1 0 2-3 KDS 1 0 2-3 Odijk 1 0 0-1 KVVA 1 0 2-5 ongeveer de helft was gemaaid. Bo vendien ontbrak daar een deel van de belijning. Voorts kon om diverse re denen lang niet het sterkste elftal worden opgesteld. Rob Westbroek, Peter Elffers, Jan Benninga en Frank Marree speelden niet mee. Tenslotte waren ook de nieuwe shirts nog niet aanwezig. Men behielp zich nu maar met oude tricots, waarop de in de 1e LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag trok het eerste team van korfbalclub Antilopen naar Odik in Barneveld voor de eerste wedstrijd van de nieu we competitie. Bert Brandsen, die nieuwe trainer van de Leusdense ploeg, had zijn mensen als opdracht meegegeven de thuisclub met een hoog tempo flink onder druk te zet ten. Daar kwam vooralsnog weinig van terecht. Antilopen speelde ner veus en leed veel onnodig balverlies en Odik profiteerde daarvan om met 2-0 de leiding te nemen. De hard werkende tweede Leusdense aanval bracht via Gert Graafland en Gert Nieuwenhuis de stand weer In even wicht. Toch kwam de scoringsbeurt weer aan Odik, dat daarna door bles sures danig in de problemen kwam: niet minder dan vijf Barnevelders moesten worden vervangen. Antilopen trok veel te weinig profijt van de tegenslag bij de thuisclub Na Leusdense treffers van Marion van Buren en Derk Hueting kwam Odik met 4-4 toch weer knap langszij, doch daar bleef het ook bij Bij de Anti's kwam Nancy Laheij in het team en zij bracht met een doelpunt een leuk binnenkomertje mee. In de slot fase van de wedstrijd speelden de Leusdenaren sterk op balbezit Dat lukte niet alleen uitstekend, maar f-iet bracht ook nog twee treffers op en zo zorgden Gert Nieuwenhuis en Rob Geutjes alsnog voor een ruime 4-7 overwinning. De zege was verdiend, maar kwam erg moeizaam tot stand A.s zaterdag ontvangen de Buining- parker korfballers Revival, dat ge traind wordt door ex-Antilopenspeler Harry Brack en dat kan best een leuk partijtje worden Odik-Antilopen. Een aktie-opname. klasse verplicht gestelde rugnum mers met nietjes waren vastgehecht. Gelukkig was echter niet alles kom mer en kwel. De gehavende ploeg speelde zeer enthousiast en de inval lers weerden zich goed. Het speel veld was keurig voorzien van een ongevaarlijke soort schrikdraad om het veelkoppige publiek (met succes) op voldoende afstand te houden en voor het clubhuis waaide trots de nieuwe vlag van de MHC Leusden. Het werd een wedstrijd van twee goed aan elkaar gewaagde ploegen en al spoedig werd duidelijk, dat geen doelpuntenregen kon worden verwacht Het ..verzwakte' Leusden se team hield de gasten knap van zich af en werd op den duur zelfs sterker dan de mannen uit de Drentse hoofd stad. Bij een Leusdense aanval in de 24e minuut speelde Kees Outshoorn (ex-Amersfoorter en zeker een aan winst) de bal keurig op maat naar de vrij voor het HVA-doel opgestelde Theo Mundt Hij had de knikker maar voor het inslaan, doch dat werd hem onreglementair verhinderd Hans van Eek benutte feilloos de terecht toege kende strafpush. In de 11e minuut van de tweede l helft gaf onnodig broddelwerk in de Leusdense verdediging de bezoekers i gemakkelijk kans op de gelijkmaker en die werd gretig benut. Heren 1 kwam echter terug en nam het heft steeds meer in handen. De hardwer kende aanvoerder Erik Timmer rond de zes minuten later een snelle door braak doeltreffend af. Met de kleine 2-1 voorsprong trok Leusden zich in de slotfase van de wedstrijd op de LEUSDEN/CENTRUM In 1978 trok de eerste rijwieltoertocht Mid den-Nederland 2300 deelnemers. Verleden jaar ging de tweede editie van start met Iets meer dan 4000 enthousiaste fietsers en zaterdag had de derde uitgave van dit evenement, onder de best denkbare weersom standigheden, een dikke 4500 peda- leurs te gast. Uit alle streken van ons land. Tot hen behoorden voor de derde achtereenvolgende maal o.m. Ans v.d. Berg en Bart van Nuland uit Den Bosch. Zij waren In 1978 de allereerste inschrijvers en derhalve een paar apart. Ook nu werd hun deelname aan de 150 km-tocht voor afgegaan en gevolgd door een ritje per flets van de Brabantse hoofdstad naar Leusden en terug. Overnacht werd in een tent (dat kan geen kwaad met al dat fietsen) en bij gebrek aan een camping in Leusden in de achter tuin van de Meeuwsens, de stuwende krachten achter de Midden-Neder- landrit. Opvallend was overigens, althans voor leken in de toerfietserij, dat de angste afstand (150 km), met ruim >000 deelnemers, overwegend in de jelangstelling stond. Voor de rit van 75 km kwamen bijna 1500 fietsers aan de start en de ovérigen hadden de )0k voor ouders met hun kinderen jeschikte afstand van 40 km verko len Er kwam natuurlijk heel wat (ijken, voordat wethouder G. van Woudenberg op de vroege zaterdag- norgen een aantal deelnemers kwam jitwuiven. Daar weet Bep Meeuwsen was enorm druk bij de Hakhorst, zowel voor als na de tocht. Hier wordt nog gezellig nagekaart na de geslaagde fietstocht. Tegen 13.00 uur kwamen de eerste rijwieltoeristen weer terug op het punt van vertrek. De tuin van het eetcafé was herschapen in een enorm terras vol zitjes en kraampjes en de Totis Swing College Band (ex- leerlingen van de auto-technische school te Apeldoorn) zorgde met di- xilandklanken voor een extra sfeer tje. Tot laat in de middag bleven veel oude en nieuwe fietsvrienden na kaarten over de geslaagde 3e Mid- den-Nederlandrit en dat er volgend jaar weer een vervolg op zal komen, staat nu reeds vast. Noteer 5 septem ber 1981 maar in uw agenda Lekker in het zonnetje door het landelijke landschap van midden-Nederland alles van. Vooral de voorbereidende telefonades en correspondentie met allerlei overheidsinstanties (ministe ries, provincies en een 18-tal ge meenten) en met de politie, de EHBO en wat daar allemaal nog bijkwam, hadden zeer veel om het lijf. Voorts moest gezorgd worden voor de re entering van het 123-koppige ..per soneel" (administratie, service, enz.). Toch wel plezierig als je kunt be schikken over een grote vrienden- en kennissenkring, al waren enkelen van hen deze dagen toevallig net met vakantie". Gezellige drukte De gehele dag was het een komen en gaan rond de Hakhorst. Individu ele- en in clubverband fietsende deelnemers in hun bonte truien - de Tour de France leek er niets bij - op merendeels sport- en racefietsen van Neder- en buitenlandse makelij, zorgden voor een gezellige drukte.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7