Antilopen gaan niet staken of kraken ierde minuut fataal voor Roda (zat.) HOCKEY IIALMS Verrassende start Roda zondag I leusder krant Leusden begon met winst K.P.J. gaat naar Groenlo K.P.O. dames op de fiets ingsteken bij Singels Proefronde klaverjassen Een aantal wandelaars op pad. LEUSDEN/CENTRUM De voor een jaar vergadering tot dan bijzon der geanimeerd verlopen bijeenkom sten van KC Antilopen liep vrijdag rond het middernachtelijk uur bijna uit op een kortsluiting. Tijdens de rondvraag werd vrij onverwacht de lont in het kruitvat van de accommo datieproblemen gestoken. Met 12 te ams moet de korfbalclub haargehele wedstrijdprogramma afwerken op één veld, dat bovendien vaak in slechte conditie verkeert en dat is verre van eenvoudig. Met verwijzing naar de bij buurman Roda geuite dreigementen van bezetting of kra ken, werd vanuit de vergadering aan het bestuur ook om actie gevraagd. De debatten werden af en toe zeer emotioneel. Een grote bestuursmeerderheid zag evenwel geen heil in hard optre- LEUSDEN/CENTRUM De zege van Roda in Utrecht op KDS mag, dachten wij, worden gezien als een aangename verrassing. De eerste twee competitiepuntjes zijn in ieder geval binnen. Roda, een mixture van enthousiaste jeugd en wat oudere spelers met ervaring, heeft zondag karakter getoond. Reeds binnen 5 minuten na de aftrap kregen de Leus- denaren een dreun toen de thuisclub uit een corner het openingsdoelpunt den. Na een korte retraite voor onder ling overleg kwam voorzitter Niek Laheij met het voorstel om eerst alles nog eens goed op een rijtje te zetten en de kwestie opnieuw bij het ge meentebestuur op tafel te leggen Antilopen is bereid tijdelijk of blij vend het Buiningpark te verlaten (waardoor Roda op zaterdag meer armslag kan krijgen) mits een ge schikt alternatief geboden kan wor den. Uiteindelijk zegevierde het ge zonde verstand De vergadering ac cepteerde het voorstel, dat spoedig uitgewerkt dient te worden Toch was het goed, dat ook de korfballers hun stem hebben laten horen inzake de wel zeer achtergebleven voorzienin gen op sportgebied in Leusden De oorspronkelijke agenda, waar aan bijna een half uur te laat werd begonnen - een vervelende gewoon- liet aantekenen. Zonder Henk Malen- stijn en Wil Snoek (blessures) en zonder Cor Brons (vakantie) moes ten de roodzwarten de vroege tegen slag opvangen en dat lukte op den duur wonderwel. De oorspronkelijke overmacht van KDS zwakte af en toen Jan van Eyden in de 25e minuut een voorzet van Peter Knijf doeltref fend afgerond had, dicteerden de Leusdenaren met André Snoek als sterkste bastion grotendeels de verdere wedstrijd. Nadat KDS onverwacht toch nog voor de tweede keer een voorsprong had genomen (35) was de slotfase van de eerste wedstrijdhelft een roodzwarte aangelegenheid. De tref fer van Nico Ruitenbeek, op aange ven van Dick van 't Klooster, bracht de Leusdenaren vlak voor de rust weer langszij Ook na de hervatting bleef Roda gevaarlijk en toen Jan van Eyden, spelend vanuit de tweede lijn te in Leusden - bracht weinig nieuws aan het licht. Het ledental van de vereniging is geleidelijk gestegen tot 164 (47 senioren, 117 jeugdleden en 12 recreanten) en ook bij de korfbal lers moet de contributie gemiddeld 10% omhoog om de alsmaar stijgen de kosten de baas te kunnen blijven. Om diverse redenen hadden Cor Osnabrugge. Gert Graafland. Pieter Kraaikamp en Roel Urbach hun be stuursfunctie (tussentijds) ter be schikking moeten stellen en het in middels aangevulde korfbalparle- mentaire kreeg een nieuw mandaat. Het bestaat uit voorzitter Niek Laheij, secretaresse Sija Graafland en pen ningmeester Bart Hueting, alsmede Cees van Buren met één ,,u" (TC), Mauke Costa (jeugd). Marion van Buren (propaganda) en Evert Mein- sma (algemeen) De overige commis sies werden, waar nodig, weer op sterkt gebracht en Sija Graafland kwam als ex-clubbladredactrice voor een jaar in het bezit van de wisselbe ker voor het meest verdienstelijke verenigingslid in het afgelopen jaar Al een heel eind in de zaterdagmor gen sloot voorzitter Laheij de praat- avond-met-een-roerig-staartje Anti lopen kan aan de competitie begin nen. zijn tweede en Roda's derde treffer in het KDS-net deponeerde (65). was de strijd voor een groot deel beslist De Buiningparkers konden de door scheidsrechter J K van Stam rustig en goed geleide ontmoeting be kwaam tot een winnend einde bren gen. De ploeg speelde in de navol gende opstelling Chris van Beek. Jos Vrijhoef. Wim Klumper. André Snoek. Ton Tessels. Jan van Eyden. Dick van 't Klooster, Jaap Zweinen- burg, Nico Ruitenbeek. Ben Witten berg (in de tweede helft vervangen door Wout de Kruif) en Peter Knijf De overige uitslagen van de zon dag-senioren waren: Roda 2-KVVA 2 1-1 Hoogland 4-Roda 3 4-0 Roda 4-Hoogland 4 4-5 Hoogland 6-Roda 5 5-3 APWC 5- Roda 6 0-8 Roda 7-Quick 12 1-1 SEPTEMBER 1980 LEUSDEN/CENTRUM Onder nogal wat negatieve omstandighe den begon Heren 1 van de mhc Leus den zondag aan de competitie 1980- 1981. Positiel was echter de uitslag. De eerste competitiedag leverde reeds een paar verrassingen op, zo als het verlies van Be Fair in en tegen Deventer, de nederlaag van het Gro ningse GHBS in Zwolle tegen Tempo en de grootte van de uitslag Quick Stick-Groningen. De resultaten in de 1e klasse A waren Deventer-Be Fair 2-1 Leusden-HVA 2-1 GHBS-Tempo '41 1-2 Quick Stick-Groningen 4-0 Hilversum-Kameleon 3-2 Ranglijst: Quick Stick 1 2 4-0 Leusden 1 2 2-1 Deventer 1 2 2-1 Tempo '41 1 2 2-1 Hilversum 1 2 3-2 Kameleon 1 0 2-3 GHBS 1 0 1-2 Be Fair 1 0 1-2 HVA 1 0 1-2 Groningen 1 0 0-4 De Leusdense damesstandaard- ploeg begon de competitie met een 0-5 overwonning in en tegen Muider- berg. ACHTERVELD Donderdagavond werd het K.P.J. seizoen geopend. Ongeveer 25 leden waren op de ver gadering bijeen. Na opening door de voorzitter werd een overzicht gege ven over de gehouden activiteiten van het vorige seizoen. Hieruit bleek dat er heel wat activi teiten waren geweest die allen zeer goed waren geslaagd ook wat het bezoek van de leden betrof Absoluut noogtepunt was wel de oud-ijzer ac tie geweest Hierna weroen oe activiteiten voor het komende seizoen besproken De uitwisseling met de K P J. uit Groen lo kreeg hierbij de bijzondere aan dacht Deze uitwisseling zal reeds plaatsvinden in het weekend van 19 september Na het officiële gedeelte van deze bijeenkomst werd er nog gezellig een bingo gespeeld waarbij weer een aantal heel mooie prijzen te winnen was Voor deelname aan de uitwisseling met Groenlo kon men zich opgeven bij het bestuur. Dege nen die aan deze uitwisseling willen deelnemen moeten zich wel opgeven bij het bestuur, ook of men op eigen gelegenheid gaat of met de bus. dit is in verband met bespreken van het aantal slaapplaatsen voor de deelne mers Woensdagavond om 20 00 uur zal er nog een contactavond worden gehouden in De Moespot, waarbij dan nog het een en ander besproken zal worden ACHTERVELD— De K.P.O. afde ling opende het nieuwe seizoen met een fietstocht. Dinsdag 2 september stapte een groot aantal leden op de fiets om onder ideale weersomstan digheden richting Veenendaal te ver trekken. De tocht ging via Barneveld, Scherpenzeel en Renswoude in de richting van de plaats van bestem ming. Na een gezellige koffiestop arri veerde men te Veenendaal in de Hol- landiahallen, waar een beurs werd gehouden Daar kwam men tot de ontdekking dat de beurs later werd geopend dan was verwacht. Dit was echter geen probleem Er was die dag markt, dus werd de tijd besteed met het bezoeken van de markt en de mooie winkelpromenadc- Na het winkelen ging men terug naar de beurs, die inmiddels ge opend was. Het betrof hier een beurs op huishoudelijk en agrarisch ge bied. De dames konden hier hun hart ophalen, er was veel te zien, waarbij vooral de modeshow veel aandacht trok. Wel vermoeid maar voldaan werd de thuisreis aanvaard Na deze fietstocht zal er nog een aantal activiteiten volgen Maandag 15 september zal erom 19 30 uur een Eucharistieviering in de R K. kerk worden gehouden, waarna in d'Oude Peerdestaal het een en ander zal worden verteld over Perzische tapij ten. Op 14 oktober zal een van de huisartsen een lezing houden over het gebruik van medicijnen Woens dag 19 november is er een lezing over kamerplanten. Dinsdag 9 december zal er een gour-met avond worden verzorgd. 15 januari 1981 zal er een avond zijn betreffende het poppen maken voor gehandicapte kinderen Ook zal er op 12 februari een vervolg dia-avond worden gehouden met di a's van een reis door Lapland Happy Lady Mode zal op 17 maart een avond verzorgen over de zomerkleding Donderdag 16 april ten slotte, zal het seizoen worden afgesloten LEUSDEN De Amersfoortse Wandel Sportvereniging Kruiskamp organiseerde zaterdag en zondag haar jaarlijkse wandelingen door Den Treek. Don Bosco aan de Dodeweg was het hart van de onderneming. Zoals gebruikelijk was het aan de start en bij de finish op beide dagen weer gezellig druk. Voorzitter Holland en secretaris Witteveen hadden er met hun mede- werk(st)ers de handen aan vol. het geen wel begrijpelijk was met een deelname van vele honderden wan delaars. die nog graag wilden profite ren van het uitzonderlijk goede weer De natuur was op haar mooist in de gevarieerde bossen van het landgoed Den Treek en de wandelingen van 5 t/m 30 km verliepen probleemloos Op 26 september begint WSK haar winterseizoen met een bingo-avond in het clubhuis. fietsen werd er het afgelopen weekeinde in Leusden ook driftig gewan- Hier beelden van de geslaagde wandeltocht van WSK. LEUSDEN/CENTRUM Tot twee aal toe is zaterdag de 4e minuut taal geworden voor het standaard- am van Roda '46 In de streekderby gen het uit Nijkerkerveen afkomstl- Veensche Boys. Het eerste verde- glngsfoutje van de Buiningparkers, er minuten na het aanvangssignaal in de goed leidende scheidsrechter Bosch, werd genadeloos afgestraft )or de snelle centrumspits van de oys. Barry Buunk onder de rood- varte lat, had geen enkele kans. «durende het eerste halfuur ging de ijd gelijk op en de zeer vele toe houwers zagen een leuke partij etbal met over en weer kansen, die hter onbenut bleven. Toen werden bezoekers aanmerkelijk sterker. In 36e minuut kwam Roda goed weg een harde schuiver van H. v. d. net voorlangs het doel en een later moest een goalpaal voor Uit de rebound van Roda in de counter en Rijk Rijnders uit een lange solo mooi gelijk, de rust kwam Veensche Boys. al weer in de vierde minuut, opnieuw aan de leiding. Roda's achterhoede gaf daarbij de Nijkerkerveenders vol komen vrij spel. Coen van Dijk moest toen plaats maken voor Harm Visser (ex-Onderdendam). De wedstrijd bleef erg spannend en beide partijen kregen nog diverse kansen op tref fers. In de 31e minuut voorkwam de Roda-doelm'an met tijdig uitlopen een bijna zekere derde tegengoal De slotfase bleef doelpuntloos en de score 1-2. Roda speelde in de navol gende opstelling: Barry Buunk, Henk van Pluuren, Ron van Óoyen, Jan van Linschoten. Billy Nolten. George en Richard Nieuwenhuis, Hans Ruiten berg, Coen van Dijk (Harm Visser), Rijk Rijnders en Roland de Haas. De overige resultaten van de zater dag-senioren waren: Roda 2-Bloemenkwartier 2 4-2 VVOG 6-Roda 3 1-5 Roda 4-SDCP 6 1-0 Terschuurse Boys-Roda 5 2-8 Roda 6-VVOP 8 4-0 SDVB 8-Roda 7 8-0 Roda 8-Unicum 8 1-7 da-zaterdag-Veensche Boys. CHTERVELD Door de rijver- ging De Singels werd voor de lor- en juniorleden op het terrein >defamilie Schimmel aan de Stou- burgerweg een rlngstekerij geor- niseerd. Er kon zowel op het paard op de pony worden deelgenomen. Ir werd door 26 leden deelgeno- «n, de deelnemers moesten, geze- lop hun rijdier, vier ringen steken Wee oo de heenweg en twee op de Beeld uit de wedstrijd Roda '46-zaterdag tegen Veensche Boys. terugweg In totaal kón men aan vier series deelnemen. Aangemoedigd door een groot aantal leden van de vereniging deden de deelnemers geweldig hun best om zo veel mogelijk ringen testeken. wat soms toch niet meeviel. Teaen het einde van de wedstrij den kwam er een geweldige ou* ui zetten, gelukkig dreef deze over zo dat alles zonder een nat pak kon worden afgewerkt Na afloop van de wedstrijden werd aan de deelnemers een bruine rozet uitgereikt. Tijdens de feestavond werden de prijzen uitgereikt. De prijsuitreiking vond plaats tussen de bingospelen door De eerste prijswinnaars bij de pony's en bij de paarden kreqen elk een wisselbeker uitgereikt. Öok werden zij. evenals de andere prijswinnaars, in de bloemetjes gezet De prijswinnaars waren bij de po ny's: 1. Reino Brons. 2. Marieke Vial, 3. Pascale Hustings en 4. Marcel Schimmel Bij de paarden waren de prijswinnaars 1 Jaqueline de Vette, 2. Heieen Stoorvogel, 3. Jolita Ver hoef en 4 Andries van Bentum Tijdens de feestavond werd ook de prijs uitgereikt aan degene die voor het clubblad een leuke naam hadden weten te vinden De gelukkige win naars waren Simone van Wieringen en Leny Hustings die de naam ..Het Singeltje" hadden bedacht Zij kre gen beiden een boekenbon Zowel de ringstekerij als de feestavond hadden een zeer gezellig verloop ACHTERVELD Zeer binnenkort zal het Hessenkar klaverjastoernooi weer een aanvang nemen Teneinde de aan dit toernooi deelnemende per sonen vast een voorproefje te geven zal op vrijdag 12 september in de Hessenkar een proefronde worden gespeeld De aanvang is om 20.00 1 uur precies De uitslag was, 1 Th. M Berkers, afd Noord Brabant (bekerverdediger 1979) met 467 pun ten. 2 J H Kok, afd Noord Holland met 459 punten, 3. G J. Beukers, afd. Gelderland met 454 punten, 4. A. Koonstra, afd. Friesland met 450 5 punten, 5 P J Oudejans. afd. Noord Brabant met 447 punten. 6 Th. G Janssen, afd. Limburg met 438.5 punten. 7. F. H Ehrentreich. afd. Zeeland met l 424 5 punten, 8 H van Nimwegen, afd. Utrecht met 423 5 punten. 9 J de Langen, afd Overijssel met 293.5 punten. 10 K Berkelaar. afd Zuid-Holland met 392 5 punten, 11 I Mulder, afd Groningen met I 385 5 punten ZryiEP HAlF VOöRBw \<1 B6M TOCH WEL- BLV DfiTvJIB /TÊE BEWT"

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9