X Financiën wil eerst Jeugdraad horen tver huisvesting Soekwagroep KAAGTEN TAPIJT 49 245, Verbouwingskosten te hoog L: Bij ersnelling neer sociale woningbouw Schrijfavond Amnesty verplaatst Raadsleden twee jaar onderbetaald VAKDAAT. IK DE IJWSREK KRAKT Versnelling deze maand niet meer in de raad 89. SB W V a Maandag film in vrouwencafé Leusder Krant krant: SPITHOVEN IS GEOPEND U KUNT WEER DE TUIN IN. Collecte Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? DOKTERSDIENST: 033-944600 Florade Gordijnen Batik Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Ceotrum Telefoon (033-1 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 11 SEPTEMBER - 12e JAARGANG NO. 41 -1980 LEUSDEN - De leden van de adscommissie „Financiën" heb- »n zich gisteravond niet kunnen irenigen met het voorstel van het illege inzake de huisvesting van de :outtinggroep „Soekwa". Het col- ge vroeg een bedrag van ruim 45.000,- om het voormalige defen- egebouwtje aan de Hamers- ildseweg geschikt te maken voor scoutinggroep. De raadsleden >nden niet alleen dat bedrag aan de oge kant, zij stoorden zich er ook Bn dat de Jeugdraad hierover in het iheel nog niet is gehoord. De aadsleden dwongen wethouder Jan andemaker er toe het voorstel oorlopig even terug te nemen. Eerst oet het college een advies van de iugdraad afwachten en bovendien oeten de kosten omlaag gebracht orden. Corri Verduin (Progressief Leusden) erhaalde de door haar ook al in de ladscommissie Welzijn naar voren ebrachte bezwaren. Zij vond het on- list dat het college met dit voorstel wam, buiten de door de gemeente in et leven geroepen adviesorganen om. ovendien had het progressieve raads- J er bezwaar tegen dat het college de anpassing van het defensiegebouwtje il financieren uit de zogeheten knel- untenpot, die daarmee tot op de bo- sm geledigd zou worden tenslotte oemde Corri Verduin het ..nogal luxe" m voor de huisvesting van veertig jon geren ongeveer f 45 000.- uit te trek ken. Het CDA-raadslid Henk van der Sloot was het daar helemaal mee eens ..Dat bedrag gaat mij veel te ver", aldus Van der Sloot Bovendien vond ook hij, dat eerst de Jeugdraad gehoord zou moe ten worden. ..Er zijn misschien nog wel andere kandidaten voor deze ac commodatie." Ook Harm Offereins (SGP/GPV) wees daarop; ,.in het verleden zijn er verschillende kandidaten geweest, maar altijd werd er gezegd dat het ge bouwtje afgebroken zou moeten wor den. Nu defensie daar kennelijk anders over denkt vraag ik me af of die oudere kandidaten wellicht geen betere rech ten hebben dan de Soekwagroep Ondertussen brak Jan Carel van Dijk (VVD) een lans voor de scoutinggroep Hij vond het defensiegebouwtje geknipt voor zo'n groep en dacht dat het met de kosten nog wel eens wat mee zou kun nen vallen Hij stelde voor om een an dere structuur te kiezen, dan de nu voorgestane waarin SOCCLE het ge bouwtje zou moeten gaan beheren. Volgens Van Dijk drijft die beheers structuur de kosten op. Overigens vond ook Van Dijk dat de Jeugdraad zijn zegje moet kunnen doen Mandemaker nam daarop het voor stel terug Hetgeen in ieder geval in houdt, dat het deze maand niet meer in de raadsvergadering aan de orde ge steld kan worden Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het versneld af te louwen deel van de Tweede Fase ;ou meer sociale bouw moeten be latten. Bijstelling van het woning- louwprogramma in die zin is voor 'rogressief Leusden (D'66, PSP, >PR en PvdA) een harde voorwaarde Dm akkoord te gaan met de door de irovincie gewenste versnelling. Die voorwaarde wordt toegevoegd aan het lijstje van vragen dat de raads leden al eerder op tafel legden, al vorens „ja" of „nee" tegen het pro vinciale verzoek te zeggen. Aldus bleek dinsdagavond tijdens een door de fractie van Progressief Leusden georganiseerde bijeenkomst in de schuur van De Hakhorst De frac tie had belangstellenden uitgenodigd om van gedachten te wisselen over de mogelijke versnelling van de woning bouw en over het structuurplan. Boven dien waren geestverwachten uit Pro vinciale Staten en de gemeenteraad van Amersfoort aanwezig. Dat alles leidde tot een tamelijk chaotische bijeenkomst. Deelnemers aan de diskussie sloegen elkaar met cijfermateriaal om de oren en ar gumenteerden uitvoerig, zonder dat men elkaar ook maar enigszins leek te overtuigen Geconstateerd kon slechts worden, dat in progressieve kring zeer verschillend over de mogelijke versnel ling gedacht wordt Tot een conclusie kwam het dan ook niet De vergadering wenste zich niet uit te spreken in termen als „ja, mits" of ,,nee, tenzij" Eems was men het er wel over. dat versnelling van de bouw ge richt moet zijn op het eerder realiseren van woningen in de sociale sector De verdeling van woningen in de ver schillende categorieën moet daarom worden aangepast. ACHTERVELD - Nu de vakanties achter de rug zijn zullen ook in Ach terveld de schrijfavonden voor Am nesty International weer een aan vang nemen. Deze schrijfavonden zullen niet meer op de tweede maan dag van de maand worden gehou den, doch op de derde maandag van de maand. De eerste schrijfavond zal worden gehouden op maandag 15 september. Ook nu zullen deze schrijfavonden plaatsvinden bij Nel Schwagermann, van Oidenbar- neveltstraat 84 van 19.30-21.30 uur. Amnesty International probeert door het organiseren van schrijfavonden bewindslieden uit diverse landen zoda nig te beïnvloeden, dat zij de situatie van politieke gevangenen in hun land verbeteren De brieven met het verzoek om vrijlating, betere medische verzor ging, stopzetten van martelpraktijken of om een eerlijk proces. Tijdens de schrijfavonden liggen voorbeeldbrieven klaar, zodat een ieder die aan deze avonden deelneemt ze over kan schrijven De landen waar deze avond naar ge schreven wordt zijn Maleisië, met het verzoek om vrijlating dan wel een spoedige berechtiging van een vader van een groot gezin Syrië, met het ver zoek om vrijlating van een ex-kapitein van het leger die al 9 jaar gevangen zit Turkije, met de vraag om stopzetting van folteringen van een aantal mensen Ehtiopië, met de vraag naar informatie omtrent de verdwijning van een geeste lijke leider Cuba, met het verzoek om de onmiddelijke vrijlating van een dich ter die reeds sinds 1960 gevangen zit De Amnesty schrijfgroep hoopl dat er deze avond velen komen schrijven voor de politieke gevange nen. Het gaat om hun levensbelang Behalve de voorbeeldbrieven zijn ei ook paptier en postzegels aanwezig leder die aan deze schrijfavonden wil deelnemen is van harte welkom. LEUSDEN - Maandag 15 sep tember draait in het vrouwencafé de film: „Weiss ist die Farbe der Ver- lierer". Het café is open vanaf 20.00 uur en de film zal om 21.00 starten. De film wordt gedistribueerd door het feministisch filmcollectief Cinemien en gaat over de ontplooiingskansen van Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8. Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928 Onathankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. L Kj" W^i i_jsWt== Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant nfet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. -03420-16141 Volop perkplanten, heide- en vaste planten. Voor risicoloos planten heesters, rozen, klimplanten, conifeertjes e.d. alles in pot gekweekt, dus geen worteibeschadiging. TUINCENTRUM eurofleur Ursulineweg 14 Leusden-C. Tel. 033-940763. Vrijdags koopavond. als de man die in de film voorkomt, maar meer moeilijkheden krijgt te ver duren dan haar mannelijke collega Na de film kan er qepraat worden over de inhoud. De kaartjes kunnen bij de volgende adressen en 15 september bij de ingang 2,50 worden verkre gen Treesje de Brouwer, Morgenster 6 Leusden C. Tea Middelkoop, Waarden 20 Leusden C. Cato Esseboom. Vlas- land 15 Leusden C. Tot ziens op 15 september in eetcafé De Hakhorst, Waarden 25a (einde Noorderinslag). Het vrouwencafé is iedere maan dag geopend van 20.00 tot 24.00 uur. (van een onder verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense raadsleden blijken al twee jaar lang te weinig vergoeding ontvangen te hebben. Vorig jaar en dit jaar heb ben de raadsleden voor hun werk zaamheden een vergoeding ont vangen volgens de schaal van 1978 Inmiddels zijn de vergoedingen in 79 en '80 enigszins opgetrokken, maar daar hebben de Leusdense raadsleden nooit iets van gemerkt De vergissing zal nu worden recht getrokken Met terugwerkende kracht zullen de raadsleden alsnog de juiste vergoeding voor hun werk zaamheden ontvangen LEUSDEN/ACHTERVELD - Vol gende week zal de landelijke collecte worden gehouden voor het Prinses Beatrix Fonds. Dit Fonds hoopt in 1981 haar 25-jarig bestaan te vieren. Dit jaar is men dus reeds 24 jaar be zig om de onder haar doelstelling vallende gehandicapten te helpen. Dit betreft de multiple sclerose, spi na bifida, spierdystrofie en poliopa tiënten. In 1980 werd weer een groep gehan dicapten onder de doelstelling van het fonds opgenomen Dit zijn de Parkinson patiënten Het fonds geeft niet alleen individuele steun, maar werkt ook sti mulerend tr.ij nis. Wetenschappelijk on derzoek. Dit onderzoek is nodig om een oplossing te zoeken voor de ziekte beelden waar medicijnen nog niet hel pen Het Prinses Beatrix Fonds is 24 jaar door uw steun in staat gesteld dit alles te kunnen doen. Maar men wil vooruit Men wil meer de helpende hand bieden bij individuele en groepsvakanties voor gehandicapten alsmede aanpassingen en voorzieningen waar elders geen middelen te vinden zijn Laat ook in het 24ste jaar van het bestaan dit fonds niet in de kou staan. Gaat de collectebus niet uit de weg Is men niet thuis dan is er ook nog de mogelijkheid om een eventuele bijdrage te gireren op reke ning 969 ten name van het Prinses Beatrix Fonds te 's-Gravenhage. Help door het fonds anderen helpen. - Achtergronden van de benoeming van een gemeentesecretaris Pag. - Wagenaar wil meer weten over busdienst -Sport -Tentoonstellingen in Amersfoort -Film Pag. 5 Pag. 9 Pag. 13 Pag. 15 5Ï J1 LEUSDEN - De kwestie of Leusden al dan niet het resterende deel van de Tweede Fase versneld zal gaan af bouwen, komt deze maand niet meer in de gemeenteraad aan de orde. Aldus deelde wethouder Jan Man demaker (Progressief Leusden) gister avond mee in de door hem voorgezeten raadscommissie ..Financiën en Eco nomische Zaken". Op de agenda van die commissie stond de bespreking van de financiële konsekwenties van de mogelijke versnelling, maar volgens de wethouder is daar op dit moment nog geen zinnig woord over te zeggen Eerst moeten de andere door de raadsleden gestelde vragen worden beantwoord, alvorens men het geheel van de financiële gevolgen kan over zien Op de vanuit de gemeenteraad gestelde vragen wordt momenteel in ambtelijke kring nog gestudeerd Het zal niet lukken om die studie voor het eind van deze maand afgerond te heb ben bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag KAMERW1JD KWALITEIT ARNHEM UTRECHT Steenslraat 59 AmslercJamseslraalweg 363 AMERSFOORT UTRECHT Kamp 51 Smaragdplem 241 DE MEERN ZEIST StrijKvicrlel 59 Montaubanstraat 17 mooi bloemtapijt in 3 kleuren 400 cm breed op foamrug per meter gratis gelegd chenille velours in 50 kleuren 120 cm breed per meter gratis gemaakt zuiver wollen berbertapijt 400 cm breed op foamrug per meter gratis gelegd

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1