log eenmaal: de sociaal- ulturele wegwijzer Inwoner Leusden onderscheiden Koopliedenaktie op markt Hinterfelder Musikanten naar Enschede OSNABRUGGE M.OSNABRUGGE WIELER- EN RACEKLEDING Ziekendag K.P.O. bijeen - VERENIGINGS-FORMULIER urr het Maarten 't Hart naar Leusden Gespreksgroepen plaatselijk nieuws Met een fiets van zit je goed! Bekende merken uit voorraad leverbaar. Loop eens bij ons binnen en maak een proefrit. Wij hebben ook een rijk assortiment aan DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1980 en alle attributen die daarbij horen. Tot ziens. RIJWIEL- en BROM FIETSHANDEL Amhemseweg 93, Leusden (Z.) - Tel. 03498-1461 [van de redaktie) LEUSDEN - In de tweede helft van leze maand starten wij weer met de egelmatige publikatie van onze laste aktiviteitenagenda, de Sociaal- culturele wegwijzer. In deze rubriek itellen wij verenigingen, instellingen >n organisaties in de gelegenheid lun vaste aktiviteiten aan te kondi- jen. Enkele weken geleden plaatsen vij reeds een bon waarmee die ver- •nigingen en dergelijke hun aktivi- eiten op konden geven. Omdat toen ichter nog lang niet alle vakanties varen afgelopen en omdat er wel- Icht door verschillende verenigin- ien nog wat aan het programma ge- Jeuteld moest worden, heeft de re- aktie gemeend nog eenmaal de ans te moeten geven tot de moge- jkheid van opgave van de vaste ak- Iviteiten. Zij die de bon reeds inzon- len hoeven dat uiteraard niet op- ieuw te doen. Inzending dient wel ter omgaande te geschieden, opdat zo snel mogelijk tot publikatie ver kunnen gaan. Om misverstanden te voorkomen en m iedereen een plaats te kunnen ge en in deze rubriek, hebben we enkele aste regels op moeten stellen Wilt u en plaats krijgen in onze vaste aktivi- liten-agenda. dan zult u aan deze oorwaarde moeten voldoen Die pelregels zijn: De opgaven dienen uitsluitend schriftelijk te geschieden via on derstaand formulier Per vereniging, organisatie, instel ling e.d is plaatsruimte gereser veerd voor maxiamaal vijf aktivi teiten. Elke aktiviteit krijgt maximaal twee regels Mocht u méér aktiviteiten hebben, dan zult u de belangrijkste er uit moeten zoeken en voor de overige aktiviteiten moeten verwijzen naar een telefoonnummer voor alge mene informatie. Deze rubriek wordt slechts één maal per kwartaal herzien. Even tuele tussentijdse wijzigingen kun nen helaas om technische redenen niet worden aangebracht Wel is het mogelijk een deel geheel te schrappen. Aanvullingen, tus senvoegingen en/of wijzigingen in de tekst zullen moeten wachten op het tijdstip van algehele herzie ning De door de organisaties opgege ven tekst blijft yoor verantwoor delijkheid van de desbetreffende instanties. Voor eventuele fouten stelt de redaktie zich niet verant woordelijk. Uw opgaven dienen uiterlijk 10 september in ons bezit te zijn. Op gaven die later binnen komen lo pen de kans pas na drie maanden te worden opgenomen! g.. Op het formulier dient u - om inter- ne misverstanden te voorkomen - het secretariaats-adres met tele foonnummer van uw vereniging in te vullen Dit wordt niet gepu bliceerd. De eerstvolgende wijziging vindt op 1 december 1980 plaats Eventuele herziening van uw tekst, 3 wijzigingen aanvulling e.d. is dan mogelijk, mits u dit tijdig hebt op gegeven aan de redaktie Voor deze agenda komen de vol gende verenigingen, instanties en organisaties in aanmerking: alle Leusdense organisaties op het gebied van sociale culturele ak tiviteiten, met uitzondering van de sport. Commerciële of semi-com- merciële instellingen en organisa ties zijn uitgesloten. Voor hen zijn er voldoende advertentie-kolom men 10 Een belangrijke regel is: alle op gegeven aktiviteiten moeten voor iedereen toegankelijk zijn. Niet-openbare bijeenkomsten en aktiviteiten voor uitsluitend leden zijn uitgesloten, (tenzij in- trocucé's zijn toegestaan) Let op: voor uw aktiviteiten, die niet op vaste tijden plaatsvinden, kunt u terecht in onze weekagenda, de medisch-so- ciale organisaties kunnen wekelijks te recht in de rubriek .Weekend-dien sten" De sportverenigingen hebben in deze krant hun eigen Sportagenda" Vaste aktiviteiten-agenda 1980 81 (bijgewerkt tot 1 september 1980 - wijzigingen voorbehouden). Naam vereniging, organisatie, instelling: Adres: Plaats: telefoon: Vaste aktiviteiten: Telefoonnummer voor algemene informatie: NIET VOOR PUBLIKATIE: Secretariaat vereniging: (naam) Adres: Plaats: telefoon: Handtekening: Dit formulier ingevuld vóór 10 september 1980 terug zenden naar de redaktie van De Leusder Krant, Postbus 11 (Rozendaallaan 9) Leusden-centrum. Eerste publikatie-datum: dinsdag 16 september of donderdag 18 september LEUSDEN - Zoals wij vorgie week reeds berichtten houden de marktkooplieden deze en volgende week een aktie waarbij zij hun klanten voor ieder bestede vijf gulden een envelop overhandigen. In die envelop zit een van de lettergrepen van de slagzin „Leusden feestmarkt". Wie deze woorden kompleet heeft kan direkt zijn prijsenvelop trekken, en plezierig klusje waarmee een van de deelneemsters op bijgaande foto juist bezig is. LEUSDEN - Dinsdagmiddag ont- ng de heer W. de Haas uit handen in wethouder J. Mandemaker de emedaille verbonden aan de Orde n Oranje Nassau in zilver. De heer Haas ontving deze onderschei ter gelegenheid van het feit dat veertig jaar in dienst is van de firma Lindt en Sprienglé, waar hij rayonvertegenwoordiger is. Volgens zijn werkgever is de heer De Haas een man met een zeer groot plichtsgevoel en heeft hij al die jaren dat hij voor het bedrijf werkzaam is zijn werk met totale inzet, zelfs onder de moeilijk ste omstandigheden, verricht De heer De Haas. die na de lagere school de U L O bezocht heeft zich een ruime algemene ontwikkeling eigen gemaakt. Zijn inbreng tijdens vergade ringen over verkooptechniek en artikel- planning wordt door zowel direktie als kollega's op hoge prijs gesteld W. de Haas ontvangt uit handen van wethouder J. Mandemaker de Eremedaille verbonden aan de Orde Oranje Nassau in zilver. ACHTERVELD - Zaterdag 27 en zondag 28 september zal er een vriendschapsuitwisseling plaatsvinden tussen de Hinterfelder musikanten en de Bierboom Bol- lekens uit Enschede. De En- schedeërs brachten vorig jaar een bezoek aan Achterveld en verzorg den een geweldig goed geslaagde Heimatavond. Als tegenprestatie gaan de Hinterfelder musikanten nu een bezoek brengen aan Enschede. Daar zal dan op zaterdagavond 27 september een heimatavond worden gehouden die zal aanvangen om 9n nn in.r* op zich genomen Onderling zal dan worden geregeld of men per bus of op eigen gelegenheid mee zal gaan. Ook zal dan voor de overnachting het een of ander onderling geregeld worden. Te neinde alles op tijd te kunnen regelen worden degenen die mee willen wel verzocht zich zo spoedig mogelijk op te willen geven In het hotel waar het feest zal plaatsvinden zijn 10 tweepersoons kamers beschikbaar en 1 eenper soonskamer De overige deelnemers zullen in andere gelegenheden worden ondergebracht. Wil men mee. dan zo spoedig mogelijk opgeven om teleur stelling te voorkomen. Zondagmorgen zal er dan van 11.30 - 13.30 uur Fruhschoppen zijn Dit alles zal plaatsvinden in hotel restaurant Avion. Deurningenstraat te Enschedé. Gezien het resultaat vorig jaar in Ach terveld belooft het een mooi feest te worden. De Hinterfelders rekenen er wel op dat zij vergezeld zullen worden van een groot aantal supporters Degenen die zowel de Heimatavond als het Fruhschoppen mee willen ma ken kunnen zich hiervoor opgeven bij Hans de Vette, Stoutenburgerweg 34, telefoon 03425-1284. Hans heeft de organisatie van de reis naar Enschedé IMHiTIGRAPPttffT LIFTERS NAMEN KOF FERTJE MEE In het afgelopen weekend werd door een inwoner van Gouda aangifte ge daan van vermissing van een koffertje met belangrijke computergegevens. De man had in zijn woonplaats een tweetal jongelui die naar het noorden van het land moesten een lift aangeboden. Bij A.C. Restaurant Oud Leusden aange komen gaf het tweetal te kennen uit te willen stappen Toen de automobilist na de stop zijn tocht vervolgde, ontdekte hij al spoedig dat een diplomatenkoffertje uit zijn auto was verdwenen. Later werd het koffertje met nog een gedeelte van de inhoud teruggevonden langs de Roo van Aldewereltlaan. CONTROLE RIJTIJDEN- WET Woensdag 10 september werd op verschillende plaatsen in de gemeente gecontroleerd op naleving van de Rijtij- denwet. Op onder andere de Am hemseweg en Noorderinslag werden bestuurders van vrachtwagens aange houden Slechts een overtreding kon worden geconstateerd. GEVONDEN/AANKOMEN LOPEN/AAN KOMEN VLIEGEN Donkerbruin vest; sleutelbos met twee Volkswagensleutels, bankbiljet van 25.-: wielrennersbroek; zwarte hond; bruin muiltje; slaapzak, groene dwergpapegaai, skischoen, oranje re gencape, twee sleutels aan touwtje; verzekeringsplaatje MRP 555; schilpad; kunstgebit met twee gouden tanden, witte plastic bak, twee fiets- sleuteltjes; Engelstalig boek van Dave Peterson (af te halen bij Carla Hoge- veen. Aschatterweg 54). VERLOREN/AAN KOMEN LOPEN Lichtbruine portemonnee, inhouden de 40,-; zwart konijntje; blauwe re genbroek; cyperse kater; vier sleutels; huissleutel, oud rood fietsje zonder achterspatbord. inlichtingen tel. 943032 LEUSDEN In het kader van de openingsfestivitelten In winkelcen trum De Hamershof, welke volgende week plaatsvinden, zal op zaterdag 27 september de schrijver Maarten 't Hart een bezoek aan Leusden bren gen. Maarten 't Hart, momenteel een van Nederlands meest gelezen schrijvers, zal die dag van 14.00 tot 16 00 urur aanwezig zijn bij Boekhandel Hamers- hof in het winkelcentrum om eigen werk te signeren. ACHTERVELD - In verband met de landelijke ziekendag op 14 sep tember wordt ook door de Achter- veldse Zonnebloemafdeling zo'n dag georganiseerd. De dag zal worden begonnen met een H. Mis in de R K. kerk. Deze Mis zal aanvangen om 10 00 uur en niet om 10.30 uur zoals in het kerkblaadje is vermeld Na afloop van deze kerkdienst zal er nog een bijeenkomst worden ge- i houden in d'Ouwe Peerdestal Tijdens deze kerkdienst zal het kinderkoor zijn medewerking verlenen De medewer- I kers van dit koor dienen niet om 10 10 uur in de kerk aanwezig te zijn zoals eerst was medegedeeld maar om 9.40 uur Een en ander was abusievelijk in het kerkblaadje vermeld LEUSDEN/ACHTERVELD - De R.K. parochies St. Jozef te Leusden en Achterveld organiseren de komende maanden een aantal gespreksgroe pen waarop nog plaats is voor be langstellenden. In zes verschillende groepen zal er worden gesproken over de volgende onderwerpen: Geloof en gezin, geloof en bijbel, geloof en kerk. geloof en won deren. gemengd gehuwd? en oecume nische kring. Het is in de meeste geval len de bedoeling dat de groepen vier maal bijeen komen en wel in de maan den september, oktober en november. Meer informatie is te verkrijgen bij de pastores, bij wie u zich ook kunt opge ven tot zondag 21 september aan- i staande ACHTERVELD - Maandagavond 15 september zal de K.P.O. haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen houden. De avond zal wor den begonnen met een Eucharistie viering in de R.K. kerk om 19.30 uur. Na afloop van deze kerkdienst gaat men naar d'Ouwe Peerdestal. Hier zal de avond verder worden verzorgd door de heer Van de Linde uit Amersfoort. Hij is specialist op het gebied van Perzische tapijten en zal daar het een en ander over ver tellen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7