cE X grariërs hebben hun twijfels over logal generaliserende uitspraken Bestemmingsplan voor 't Ruige Veld een dwingende noodzaak Sr OMMISSIE RO/OW AKKOORD MET ONTWERP- VRAAGPUNTENNOTA Achttien en half jaar en alle rijbewijzen krant 8B VOS-cursus van start VAKNAAM IK IIE LEIISIMBIt KltAKT Vergadering „Verkeer" vervalt BDU Leusder Krant DEMONSTRATIE VIDITEL- TELETEKST. Werkgroep Milieu-Educatie werkt aan lesmateriaal ENGELS Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? coeN BGRG Reimus&Snel Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-1 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 GUro871441 Abonnoment 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 16 SEPTEMBER - 12E JAARGANG NO. 42- 1980 talrijke vragen in het ontwerp. Zodra dit onderzoek is afgerond (de tweede fase van het struktuurplan) zullen de resultaten hiervan opnieuw in het openbaar aan de orde worden ge steld. Uit dit onderzoek zal dan onder meer moeten blijken, wéar straks ge bouwd zal moeten worden nadat de tweede fase is afgerond, waar werk- gelegenheidsterreinen moeten wor den gerealiseerd en hoe groot die terreinen dan zullen moeten worden, waér en hoeveel welzijnsvoorzienin- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Dit is de Leusdenaar Wim van der Heijden, die met een trotse glimlach zijn rijbewijs toont. Die trots geldt vooral het feit. dat zijn rijbewijs wordt opgesierd met alle vijf de stempels. Wim van der Heijden slaagde er in om in een half jaar tijd alle rijbewijzen te halen, die er zijn. Op 29 januari jongstleden werd Wim achttien jaar en kon hij zijn eerste examen aanvragen. Op 8 september jongstleden slaagde Wim voor zijn laatste rijbewijs en leverde daarmee een knappe prestatie. Al scheelt het natuurlijk wel een slok op een borrel, wanneer je vader erkend rijschoolhouder is gen nodig zullen zijn, etc. Aan de hand van de uit het onderzoek naar voren gekomen antwoorden op de vragen zal het struktuurplan verder ingevuld moeten worden. Uiteraard zullen ook in deze fase van de ontwik keling van het struktuurplan de nodi ge inspraakrondes plaats vinden. Noodlijdende agrariërs? De nieuw ingevoegde para graaf over de agrariërs in Leusden kon niet veel waardering krijgen van de agrarische vertegenwoor digers tijdens de openbare bij eenkomst. donderdagavond aan deZwarteweg Woordvoerder Ver beek van de Agrarische Commis sie. was van mening, dat in deze paragraaf wel wat al te generalise rend te werk was gegaan ,,De Leusdense boeren worden nu als een noodlijdende groep voorge steld," aldus de heer Verbeek. ,.en dat komt niet overeen met de werkelijkheid De inkomsten-po sitie is in de loop der jaren inder daad niet verbeterd, maar er zijn streken in Nederland waar éérder sprake is van noodlijdende boe renbedrijven Ik vind het wat al te ver gaan, als wordt gesteld, dat de Leusdense agrariërs wellicht best een ..nevenberoep" zouden kun nen gaan uitoefenen in de vorm van kampeerboerderijen, mane ges e d Ik vraag me af of de opstellers van deze ontwerp-nota wel de boer op zijn geweest om ook te onderzoeken wat ze hier beweren." puntennota niet helemaal terzake, bepleitte commissielid Henk Ossen drijver (CDA) opnieuw met klem het gebied 't Ruige Veld niet te bestem men voor woningbouw. Volgens hem dient dit gebied voor de werkgele genheid te worden benut. Woning bouw op die plaats zal volgens de heer Ossendrijver naar alle waar schijnlijkheid betekenen, dat op een later tijdstip verder naar het noorden zal worden gebouwd en dat vond hij geen goede zaak. Voorzitter Wagenaar wees hem er op. dat op dit moment voor 't Ruige Veld nog geen bestemmingsplan in voorbereiding is Het is nog steeds een open vraag wat er met het Ruige Veld gaat gebeuren 'Dat kan half industrie, eh werkgelegenheid zijn en half woningbouw, misschien helemaal werkgelegenheid of hele maal woningbouw Maar als we er vanuit gaan. wat de provincie ook doet. dat onze eigen behoefte na afronding van de tweede fase zo'n 110 woningen per jaar is. dan moeten we wel beseffen, dat we dan geen grond meer tot onze beschikking hebben om verder te bouwen In feite zijn we nu al te laat voor een bestem mingsplan. dat in 1985 in werking kan treden ten aanzien van het Ruige Veld. wat op dit moment de enige mogelijkheid is om te kunnen bou wen Daarom zal e: ei «nel met de raad over moeten worden gesproken en dat betekent, dat op korte termijn, buiten het struktuurplan om. een plaats moet worden vastgesteld, waar we voor eigen behoefte kunnen gaan bouwen na afronding van de tweede fase Zo niet. dan zijn we straks veel te laat en zullen we met Dat hadden de onderzoekers van het Adviesbureau Arnhem inderdaad niet gedaan. Maar dat was ook met de bedoeling van deze paragraaf Hierin wordt alleen maareen algemenesitu- atie geschetst. In de volgende fase moet onderzocht worden, in hoever re deze situatie ook van toepassing is op de Leusdense agrariërs Wethou der Wagenaar ..Het is de bedoeling, dat straks diepgaand wordt onder zocht wat de positie van de agrariërs in Leusden is Door middel van per soonlijke gesprekken hopen we er achter te komen, wat de agrariërs in deze streek zélf zien als hun toe komst. hoe het zit met hun opvolging in hun bedrijf, hun eventuele plan nen. etc. Op die manier zullen we ons een goed beeld kunnen vormen van het agrarische bedrijfsleven in Leus den en zullen we ons ruimtelijke be leid hierbij aan kunnen passen, zo veel mogelijk in overeenstemming met het verwachtingspatroon van de ze agrariërs." RUIGE VELD Hoewel ten aanzien van de vraag- Ruige Veld zitten en dat is geen goede zaak Voorzitter Wagenaar. ..Dan zal de raad op dit moment moeten uitspre ken. dat zij het met u eens is. maar zover zijn we nog niet AANDACHTSGEBIED Zoals bekend is het aandachtsge bied waarop het onderzoek van net adviesbureau Arnhem ten behoeve van het struktuurplan zal worden ge richt. aanmerkelijk uitgebreid Aan vankelijk was dit een gebied globaal rond Leusden-centrum, nu is daar de gehele gemeente bij betrokken Mari on Defares (PL) wilde graag weten wat dit feitelijk betekende Voorzitter Wagenaar was daar zeer duidelijk in ..In feite," zei hij, ..is er niets veranderd Het belangrijkste onderzoekgebied blijft het gebied rond Leusden/Centrum (ten noorden en ten zuiden ervan). Maar voor het goed beoordelen van de verschillen de aspekfen is ook een al dan niet diepgaand onderzoek in andere de len van de gemeente noodzakelijk. Daarom vinden we. dat we voor alle duidelijkheid ook de grenzen van het aanvankelijke aandachtsgebied moesten laten vervallen Een woordvoerder van het advies bureau Arnhem voegde daar aan toe. dat het onderzoek van het centraai- buitengebied en de Schoolsteeg bos jes parallel zal kunnen lopen met het onderzoek, dat nodig is voor de ont wikkeling van bestemmingsplannen voor dit gebied Voor de andere ge bieden zal grotendeels gebruik ge maakt kunnen worden van de nu aanwezige informatie VERKEER een gat in de bouw komen te zitten Daarom moet de raad er rekening mee houden, dat we gedurende de ontwikkeling van het struktuurplan met bestemmingsplannen kunnen komen, waardoor misschien de opzet van het tot dan ontwikkeide struk tuurplan gewijzigd zal moeten wor den Maar dat betekent niet. dat we bijvoorbeeld het Ruige Veld maar buiten het struktuurplan moeten la ten Het hoort er wél bij." Voorzitter Wagenaar wees de leden er trouwens nogmaals op. dat hetgeen hierover wordt gezegd in het provinciale streekplan Utrecht-Oost wel degelijk in de totale beoordeling meegeno men dient te worden Zoals bekend geeft dit streekplan aan. dat in het Ruige Veld na afronding van de tweede fase woningen zullen moeten worden gebouwd De heer Ossendrijver was niet te vreden met dit antwoord Hij wilde persé 't Ruige Veld behouden voor de werkgelegenheid ..Zolang dat niet het geval is," aldus de CDA-woord- voerder, blijven we met tal van on geruste agrariërs ten noorden van 't Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag, resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. (03420-16141 Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm), losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C baars woningen hv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C. telefoon 033-943880. f, Zaterdag 27 september a.s gebeurt er iets bijzonders in de showroom van Auto Vandermeer aan de Fluorweg te Amersfoort Houdt die datum vrijU hoort nog van ons! VPND6N LEUSDEN De leden van de Werkgroep Milieu-Educatie van het C.M.L. zijn op dit moment druk doen de met de voorbereiding van lesma teriaal ten behoeve van de plaatselij ke scholen. Het lesmateriaal betreft de bossen in Den Treek. Het is de bedoeling binnenkort met de leerlin gen van de vijfde klassen van drie Leusdense scholen naar Den Treek te gaan om het in de lessen geleerde in de praktijk te brengen. De Werkgroep Milieu-Educatie heeft nogal wat aktiviteiten op haar agenda staan, maar door gebrek aan mankracht moeten er hiervan steeds weer afvallen. Belangstellenden die er wat voor voelen deel te nemen aan de aktiviteiten van deze werkgroep kunnen bellen naar nummer 945523. Een van de aktiviteiten die op het programma staan is de voortgang van de inventarisatie van de kruid achtige planten op het gedeelte van de Liniedijk achter de wijk de Wete ring Deze inventarisatie dient te wor den gemaakt in verband met het op te stellen beheersplan tot instandhou ding van de Liniedijk. Het verkeersplan-onderzoek zal eveneens grotendeels parallel kun nen lopen met dat van het struktuur plan .Maar," zo wees voorzitter Wa genaar de leden er op. ..we kunnen natuurlijk ten aanzien van spoedei sende aspekten niet wachten op struktuur- en verkeersplan In die gevallen zal het noodzakelijk zijn eer der beslissingen te nemen De uitgebreide commissie ging tenslotte akkoord met het ontwerp- vraagpuntennota, zodat, indien ook de raad akkoord gaat. de ontwerpfa se is afgerond en de nota definitief zal zijn. Daarna kan het eigenlijke onder zoek gaan beginnen. LEUSDEN Binnenkort start er opnieuw een V.O.S.-cursus voor alle vrouwen die met elkaar van gedach ten willen wisselen over wat er om hen heen _*L of die het gewoon leuk vinden nuK'^rsoonlijke kontak ten uit te breiden. Tijdens een V.O S -cursus wordt onder meer gepraat over het vrouw zijn. kinderen opvoeden, onderwijs, politiek, milieu en sociale voorzienin gen Met de hele groep wordt be paald welke onderwerpen bespreek baar worden gesteld, dus ieder on derwerp kan tijdens de cursus ter sprake komen De V.O.S.-cursus wordt gehouden op twaalf ochtenden en duurt van 09 15 tot 1130 uur Plaats van sa menkomst is De Til aan de Hamers veldseweg. waar ook voor kinderop vang kan worden gezorgd Deelname aan de hele cursus kost 50.— per persoon Voor informatie en aanmel ding kunt u bellen naar Rose Verkerk, telefoon 940731 of José Meijer, tele foon 940031 -Jeugdraad boos op b. en w -Vrouwenraad over structuurnota -Winkelopeningen In o a de Hamershof -Agenda - Sport Pag. 3 Pag. 3 Pag. Pag. Pag. 7 en Pag. 9 LEUSDEN De voor vanavond geplande vergadering van de werk groep Verkeer kan wegens gebrek aan agendapunten geen doorgang vinden. De punten die gereed zijn voor behandeling in de commissie zijn opheffen verkeersmaatregelen nabij het inmiddels afgebroken winkelcen trum en de brief van het bestuur van de oudervereniging Rossenberg- scholen over de oversteekplaats Noorderinslag-Centrumweg De eerstvolgende vergadering die op de agenda staat is op dinsdag 14 oktober in Leusden en Woudenberg. In onze kleine lesgroepen nog enkele plaatsen vrij. Inl. Inst. Boom Van Speyklaan 13 3931 AA Woudenberg Tel. 03498-2287, b.g.g. 3352. Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Hamersveldseweg 6a. Leusden-Centrum.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1