Spithoven kaas geopend Adam herenkleding opende Slijterij en wijnhandel H. v.d. Hengel verbouwd First Lady in Hamershof A.B.N. Bank in Hamershof UIT HET PttlJTUMtAPPORT 20.580 Leusdenaren Geen agrarische aangelegenheden DINSDAG 16 SEPTEMBER 1980 loep op Leusden BURGERLIJKE STAND In hel bevolkingsregister van Leus den blijkt dat in de periode tot en met 11 september 1980 zijn: LEUSDEN Met een feestelijke receptie, waarop het zo druk was dat er werkelijk geen man meer bij kon. vierden Harm en Erika Spithoven met genodigden de opening van hun nieuwe zaak in winkelcentrum Ha mershof Die receptie vond woens dagmiddag en -avond van 17 00 tot 19.00 uur plaats, de volgende dag werd de zaak voor het winkelend publiek geopend. De nieuwe kaas-, wijn- en noten zaak aan 't Erf 6 is het eerste filiaal dat de heer en mevrouw Spithoven open den Hun eerste zaak staat in de Amersfoortse Langestraat. De zaak in Leusden is gezellig ingericht, in het interieur is er volop gebruik ge maakt van hout, onder andere ver werkt in de bakken waarin de vele verschillende soorten noten worden bewaard. Overheersende kleur in de zaak is bruin, zowel in wanden als plafond terug te vinden. Op de vloer zijn warm aandoende plavuizen ge legd De zaak heeft een oppervlakte van ongeveer 50 vierkante meter Er werken drie vaste en twee part-time krachten. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Achterveld Dinsdag 16 september, 20.00 uur: schietavond dames Ons Gebouw Woensdag 17 september, 9.00 uur: handwerkhobbyclub De Moespot Woensdag 17 september, 20.00 uur: verkeerscursus De Moespot Donderdag 18 september, 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw LEUSDEN - Het kon niet op vorige week in winkelcentrum Hamershof waar, zo kort voor de officiële ope ning van het geheel, ook Adam he renkleding zijn poorten opende voor mannen die zich in het nieuw willen steken. De zaak, gevestigd aan de Grutterij 6 opende vorige week don derdag zijn deuren. Evenals over buurvrouw First Lady is deze zaak gevestigd in een hoekpand, wat de eigenaars de mogelijkheid bood flink wat etalageruimte te reserveren. Het interieur van de nieuwe heren modezaak is voornamelijk in diverse bruine tinten geschilderd, op de vloer liggen plavuizen en voorts is er gebruik gemaakt van hout en ruwe steen om het geheel af te werken. Wat wij niet eerder teaenkwamen in Leusdense winkels. en wij bezochten er de laatste maanden nogal wat, was een complete houten stal. in dit geval midden in de zaak ge plaatst. met rieten dak en al. Ook dit onderdeel van het interieur van Adam herenmode herbergt een deel van het overzichtelijk in de zaak tentoongestel de assortiment kleding. Al met al is Leusden opnieuw een gezellige en ze ker ook stijlvolle zaak rijker. B EN W BESLUITEN In zijn vergadering van 9 septem ber j.l. heeft het college van burge meester en wethouders ondermeer de volgende besluiten genomen: Naamgeving bedrijfsterrein „Bruin- horst" gewijzigd in Paardenmaat. Overeenkomstig het advies van de werkgroep Naamgeving Wegen is be sloten de naam van het toekomstige bedrijfsterrein „Bruinhorst" te wijzi gen in ..Paardenmaat". Aanleiding voor dit besluit was de mogelijkheid tot verwarring met de straatnaam Bruinhorst in de wijk Rossenberg. De naam Paardenmaat verwijst naar het gebruik dat de cavalerie uit Amers foort vroeger van dit terrein maakte om er de paarden te weiden. Instelling werkgroep VVT/Verkoop- regulerende bepalingen Overeenkomstig het advies van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening hebben burge meester en wethouders besloten over te gaan tot de instelling van een werkgroep, die de opdracht krijgt de zogeheten Vijf Vinger Theorie in rela tie tot het toepassen verkoopregule- rende bepalingen te onderzoeken. Omtrent de samenstelling van de werkgroep zal in de eerstvolgende vergadering van decommissieOpen- bare Werken en Ruimtelijke Orde ning een voorstel worden gedaan. Actualiseren bedrijvenregister Mede in verband met het opstellen van een nieuw structuurplan hebben b en w besloten tot actualisering van het in 1977 samengestelde bedrijven register Deze inventarisatie van de aard en de personeelsomvang van de in Leusden gevestigde bedrijven is met name van belang voor het verkrij gen van inzicht in de plaatselijke werkgelegenheid. OVERVERMOEID Op zondag 13 september 's nachts om 01.30 uur deed zich een eenzijdig ongeval voor op de Doornseweg Hier verloor de heer P. N. D uit Doorn door oververmoeidheid de macht over het stuur, waarna hij met zijn wagen in de i rechter berm raakte en daar tegen een verkeersbord en knipperlicht tot stil stand kwam. De onfortuinlijke automo bilist kwam met de schrik vrij, zijn voer tuig werd echter zwaar beschadigd Het moest door een takelwagen worden weggesleept. GEBOREN: 31 aug 1980 Vanessa, d v H M J van de Wiel en J A A M. Broere. 5 sept 1980 Ilse. d v. A P M. van den Berg en M A Kivits 8 sept. 1980 Marcel Antal.z.v H A J. Ossendrijver en P. C J van Tiel GEHUWD: 5 sept 1980 T. J Greefhorst en J. G M Joxhorst; J. J. T Ossendrijver en H W Smit. 9 sept 1980 G W. Traa en E H M Voskuilen 10 sept 1980 M. C J. A Huijgens en S. Vallenduuk Slijterij en wijnhandel v.d. Hengel aan de Hamersveldseweg na de verbouwing. LEUSDEN Vorige week woens dag werd er open huis gehouden in slijterij en wijnhandel Herman v.d. Hengel aan de Hamersveldseweg 56 en de dag daarna vond een feestelijke heropening van het pand plaats. Re den van dit alles was het gereedko men van de grondige verbouwing van het interieur van de zaak. Voor die verbouwing hadden de heer en me vrouw v.d. Hengel nadat de drukte van de opening van hun tweede zaak aan de Biezenkamp achter de rug was nu tijd gekregen. Het echtpaar v.d. Hengel beschikt nu over twee uiterst modern ingerichte zaken, waar ook de meest verwende wijn proever aan zijn trekken zal kunnen komen. Het interieur van de nieuwe zaak kreeg een aanmerkeli|k ruimere aan blik doordat een groot deel van het assortiment anders in de winkel werd ondergebracht Erg gezellig doen de halve wijnvaten aan, waarin een aan tal flessen is te vinden. Wie de winkel nu binnenstapt krijgt eerder het idee in een oude wijnkelder te zijn dan in een moderne zaak en dat is ook de beste omgeving die men zich kan wensen om een drankje uit te zoeken. INBRAAK IN KANTINE In de nacht van 10 op 11 september is er ingebroken in de kantine van Ten nisvereniging Leus'den aan de Mid denweg Na onderzoek bleek dat er een geldkistje met wat kleingeld was ver dwenen. De politie stelt een onderzoek in. AUTO'S OPENGEBROKEN Zaterdag kwamen bij de politie twee meldingen binnen betreffende diefstal uit een auto. Beide malen werd aan de Walstro een auto opengebroken, waar na er een radio-cassetterecorder uit werd gestolen. De voertuigen waren eigendom van de heren F. K. en F. S LEUSDEN - Vorige week don derdagavond vierden Margriet en Bert Vermeer samen met een groot aantal genodigden het feit dat hun nieuwe damesmodezaak in het hart van de Hamershof, De Komenij 2, gereed was gekomen. De volgende dag vond de opening voor het pu bliek plaats van de zaak die is gespe cialiseerd in damesmode, lingerie, foundations en nachtmode. De zaak Is een onderdeel van de landelijke First Lady-groep. De meestgebruikte kleuren in de zaak zijn bruin, wit en beige. Het groot ste deel van het assortiment is te vinden in een aantal rekken en vakken die langs de wanden en voor een deel „op de vloer" in de zaak te vinden zijn. Cen traal in het geheel staat een toonbank met kassa, waar de klant advies krijgt en zijn gekochte zaken kan betalen. Doordat de zaak in een hoekpand is gevestigd konden vier. kleine maar wel heel gezellig aandoende, etalages worden gerealiseerd. LEUSDEN De bevolking van de Qemeente Leusden is in de loop van de maand juli gestegen van 20.568 naar 20.580 inwoners. Niet zo'n heel spectaculaire stijging, deze maand vertrokken er zelfs meer inwoners naar een andere gemeente dan er zich hier vestigden. Het overschot in de bevolkingsloop komt dan ook ge heel voor rekening van het aantal geboorten. In juli zagen 28 LeusdenaartjOo het levenslicht en overleden 12 inwoners van de gemeente, wat het geboorte overschot op 16 brengt Er vestigden zich 117 nieuwe inwoners in Leusden maar 121 mensen vertrokken naar een andere woonplaats. In totaal be droeg de bevolkingstoename in de maand juli 12, waarmee het al ge noemde aantal van 20 580 inwoners werd bereikt LEUSDEN De voor maandag 29 september aanstaande op de agenda staande vergadering van de werk groep Agrarisch'e Aangelegenheden zal geen doorgang vinden. Reden hiervoor is het feit dat er voor deze avond geen agenda-on derwerpen zijn OVERLEDEN: LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Zaterdag 20 september, 12.00 tot 17.30 uur: Hak-filmfeest in De Hak- horst in samenwerking met Cine- Leusden. Zaterdag 20 september: eerste dag van het zigeunerweekend bij Blijhof. Ansfriduslaan. In dezelfde nacht van zaterdag op zondag om ongeveer 03.30 werd de heerM.H uit Leusden bekeurd wegens rijden onder invloed. H. werd aange houden op de Heiligenbergerweg. Maandag werd opnieuw een automobi list achter het stuur aangehouden die daar gezien het alcoholpromilage in zijn bloed niet hoorde. Ditmaal werd de heer A. B. uit Enschede op de Hamers veldseweg betrapt op rijden onder in vloed. Blaas-, bloedproef, rijverbod en proces verbaal volgden elkaar in deze volgorde op LEUSDEN - Vorige week vrijdag middag om precies 16.00 uur werd het kantoor van de A.B.N. Bank in winkelcentrum Hamershof aan de Smidse 2 officieel door wethouder J. Wagenaar geopend. Ter gelegenheid van deze feestelijke gebeurtenis werd de gemeente een bedrag ge schonken. Dit bedrag zal worden aangewend om het nieuwe win kelcentrum verder te verfraaien. Het nieuwe, moderne en functioneel ingerichte kantoor maakt deel uit van het district Utrecht van het bedrijf. Het is het 715de kantoor dat deze bank in ons land opende Bij de bouw van het nieuwe bank kantoor werd naast het zo goed en ef ficiënt mogelijk kunnen helpen van de cliënten ook ingespeeld op de toene mende vraag naar safeloketten. jS dan ook een flink aantal van deze lo ketten in de nieuwbouw aanwezig. Adam herenkleding aan de Grutterij 9 opende vorige week donderdag zijn poorten. Hier een plaatje van het interieur Woensdag 17 september, 19.45 uur: bijeenkomst Interkerkelijke Vrouwen contactgroep in de Marcuskerk Woensdag 17 september, 20.00 uur: vergadering Planadviesgroep in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. Donderdag 18 september, 20.00 uur: vergadering Plangroep sociaal-cul turele aktiviteiten in de commissieka mer van het oude gemeentehuis aan j de Burgemeester .de Beaufortweg Donderdag 18 september, 20.15 uur: informatie-avond over de integratie van het kleuter- en lager onderwijs in het gebouw van het Nederlands Ast ma Fonds, Larikslaan 1 ONDER INVLOED Het interieur van de nieuwe A.B.N. vestiging in winkelcentrum Hamershof. - Het interieur van de zaak van Harry en Erika Spithoven. 6 sept. 1980 HeijJeanette Maria, wed. van R Zandbergen, oud 71 jaar 8 sept. 1980 Ruisaard, Hendrik Nico- laas, geh. met E. van Duijn, oud 60 I jaar

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5