knock out Hockeyheren Roda(zo.) kwam terug uit verloren positie Knap herstel Roda-zaterdag Roda op dreef Achterveld gelijk tegen Maarssen Plusminus Kanaalrecord VOETBAL 0 BALANS HOCKEY BALANS SPORTSPLINTERS Leusden Troef Heren 1 onderuit BUININGPARK Wij houden ons aan de afspraak om niet n ieer terug te komen op de u welbekende klok op het dak van het clubgebouw op het BB-park. Hertha, een voetbalclub in Vinkeveen heeft ook een klok met dezelfde problemen, maar daar heb ben ze nu een klok-aan-de-gang- houder benoemd en vooralsnog zijn de moeilijkheden bedwongen. NEDERLANDS ELFTAL Geen op slag voor de spelers van ons nationa le voetbalteams. Evenals bi) de vorige gelegenheid krijgen zij bij de kwalifi catiewedstrijden voor het eerstvol gende Europese- en wereldkampi oenschap 2000,—voor een zege, 1500,— bij een gelijkspel en toch nog 1000,— na een nederlaag. De clubs, die de spelers leveren, ontvan gen 2000,— Tot goed begrip per persoon. MONOSCHOEN De Consumen tenbond vraagt zich bezorgd af, waarom voetbalschoenen nog steeds niet per stuk te koop zijn Veel spelers zijn ..eenbenig", zodat de ..werken de" schoen veel eerder naar de knop pen is dan de andere. Bikini's worden tegenwoordig ook vaak per onder deel verkocht en anders is er altijd nog een uitweg mogelijk naar een monokini. BADMINTON. In de binnenkort beginnende competitie is B.C. Leus den 1 ingedeeld in de 3e klasse afd. 3 met Castellum 4, Inter Nos 4, Irene 3, SSVU 3, Triaq 1ASV 4 en Vollenhove 2 Leusden 2 speelt in de 3e klasse afd 11 met Culemborg 6, Doto 2, KBVA 6. OSM 6. Selby 3. USS 5 en Zeist 5 BILJARTEN. Nog net op tijd om mee te kunnen doen aan de competi tie van het KNBB-district Eemland heeft de onlangs opgerichte biljart- nuut kreeg Achterveld wegens 'n overtreding een vrije trap te nemen. Dit was de inleiding tot het tegen doelpunt Vanaf de rechtervleugel plaatste Johan Hak de bal hoog in de DWSM doelmond en uit een wirwar van spe lers kopte Gijs Hak de bal van dichtbij onhoudbaar langs de Maarssense doelman, 1-1 Nu leek het weer de beurt voor de gastheren om te doel punten maar ondanks slordige terug speelballen van Arie Wouters en Hans Versteeg liep alles goed af. Maar ook aan de andere kant een soortgelijke situatie waar Herman v. Ruitenbeek een verkeerde terug speelbal van 'n DWSM speler bijna in een doelpunt omzette De vele Ach- terveldse supporters zagen de bal van Van Ruitenbeek via de deklat het veld weer in springen. Geen doelpunt dus. De strijd ging verder en het veld werd steeds gladder getuige de vele glijpartijen. Ver in de 2e helft raakte Jaap Schouten geblesseerd aan zijn rug en trainer Kerstens haalde hem naar de kant Jan Boersen was zijn vervanger. Een omzetting in het elftal was hierdoor nodig Jan Boersen ng linkshuiten spelen en Gijs Hak LEUSDEN/CENTRUM Met vrij wel het complete eerste herenelftal (alleen Frank Marree ontbrak op het appèl) is Leusden in de uitwedstrijd tegen „Groningen" knock-out ge gaan. De noorderlingen dat bleek al zeer spoedig waren jonger en sneller en beschikten over een tech nisch zeer goede ploeg. Binnen vijf minuten moest de volledig overrom pelde Leusdense achterhoede twee maal capituleren. Toch gaf de visite de zaak niet direct op en een kwartier later kreeg Leusden weer enige aansluiting bij de gastheren. Via een snelle uitval over rechts werd de achterstand ge halveerd. Rob Westdijk sloeg de bal voor en Peter Nobels vervolgens in. Die treffer bleek naderhand meereen „lokkertje" van de Groningers tezijn. Zij probeerden met succes de Leus- denaren meer in de aanval te krijgen en zodra de bezoekers buiten hun speelhelft waren gekomen werd drif tig geprofiteerd van de aldus verkre gen grotere ruimte om de tegenstan ders op snelheid te kloppen Die vlieger ging voor de rust nog eenmaal op en de compleet verraste Leusden se achterhoede kon slechts toekijken hoedestand op3-1 werd gebracht In de tweede helft had Leusden het wat minder moeilijk. Mogelijk waren de Groningers uitgeraasd of wellicht te vreden met nog twee treffers, waar van de ene uit een strafcorner kwam en de andere onder de categorie „normaal velddoelpunt" mag worden gerangschikt, maar het was wel 5-1 voor Groningen. Dames 1 tapte thuis tegen Hoeve laken uit een ander vaatje, al moet worden gezegd, dat van tegenstand op het Valleipark nauwelijks sprake was Toch had de wedstrijd nog waarde en wel om na te gaan, wat de nieuwe trammgsaanpak tot dan had opgeleverd. De 15-0 zege laten wij verder, voor wat die is. Wel werd LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdag weer vlijtig geklaverjast voor een plaatsje op de ranglijst Deze avond wist de heer v d Waterschoot het hoogste aantal pun ten te vergaren, met 6041 punten keerde hij huiswaarts. Oo de ranaliist staat hij op de vijfde plaats Die rang lijst wordt aangevoerd door de heer Je kunt op verschillende manieren van Engeland naar Frankrijk of andersom het Kanaal oversteken en wie dat in de kortste tijd doet, wordt per categorie beloond met een vermelding in de eerstvolgende edi tie van het Guinness-recordboek. Dat staat nu een zestal Britten te wachten, die per parachute Engeland verlieten voor een enkele reis door de lucht naar het Europese vasteland. Op 8300 meter hoogte stapten de heren uit een vliegtuigje en gedreven dooreen windje van ruim 110 kilome ter per uur overbrugden zij in iets meer dan 22 minuten een afstand van circa 35 kilometer om in Frankrijk weer vaste grond onder de voeten te krijgen. Gelukkig in onbeschadigde toestand, want het betrof geen pure waaghalzerij zonder doel Voor de start en na de landing werd niet vergeefs gecollecteerd ten bate van kinderen met een afwijking aan de wervelkolom. PETER club BP '80 (een afdeling van Pon's Automobielhandel te Leusden) zich aangemeld. Het team is ingedeeld in de klasse C5C. WIELRENNEN. Wim Pater uit Bar- neveld won in 1 uur 58 minuten de Ronde van Hoevelaken (80 km). Jan Spijker uit Kampen werd 2e en de Leusdenaar Dick Willigenburg fi nishte als 3e verdween naar het middenveld. Bij een goede door Herman Kerkf M op gezette aanval kroop DWSM door het oog van de naald. Buiten het ge zichtsvermogen van de scheidsrech ter maakte de DWSM linksback hands binnen het beruchte gebied. De goede man had niks gezien en wuifde al de Achterveld protesten weg uiteraard. Tot aan het einde toe waren hierna beide doelen in gevaar, maar in de 1-1 stand kwam geen verandering meer. Opstelling B Tolboom, H Ver steeg, A Wouters, K, v.d. Heuvel, B. v. Houten, J. Schouten (J. Boersen), H. v Ruitenbeek, A. Tolbom, G Hak, A. Hak. H. Kerkhof Programma zondag 21 sept. 1980: De Zebra's 1 - Achterveld 1 14 u 30 Terrein Liebergerweg bij Anna's Hoeve, Hilversum. Soest 3 - Achterveld 2 11 u 30 Achterveld 3 - SEC 5 11u30 Baarn 5 - Achterveld 4 14 u 30 Achterveld 5 - KVVA 7 12 u Limvio 6 - Achterveld 6 12 u Dames. Achterveld - De Meern 10 u duidelijk, dat de voorhoede gemak kelijk combinerend en doeltreffend speelde, dat het middenveld een goe de tussenschakel vormde en dat de verdediging het doel potdicht hield Dames 1 heeft met Hoevelaken de zwakste tegenstander gehad Als dat maar in de gaten wordt gehouden. OVERIGE UITSLAGEN De jeugd heeft het zaterdag niet al te best getroffen met het weer, maar eerlijk is eerlijk zij. die tijdens het „regenbuitje" moesten spelen, heb ben Pluvius zeer goed weerstaan. Alle wedstrijden werden gewoon uit gespeeld en de uitslagen waren- Meisjes maxi - Weesp maxi 4-3 Jongens D3 - Weesp D1 0-2 Jongens C1 - Schaerweyde C1 6-0 Jongens C2 - Amersfoort C2 7-0 Jongens D6 - Doorn D2 1-6 Jongens A1 - SCHC A2 1-3 Jongens C4 - Almere C1 4-0 Jongens B1 - Hilversum 0-5 Meisjes D4 - Hoevelaken D1 1-5 Meisjes A1 - SCHC A2 0-3 Meisjes D1 - Be Fair D1 6-0 Jongens D5 - Kameleon D2 0-1 Laren A3 - jongens A2 2-0 Maarssen A2 - jongens A3 6-0 Laren B4 - jongens B2 3-1 Amersfoort B4 - jongens B3 13-1 Gooische C3 - jongens C3 3-0 Kampong D1 - jongens D1 1-1 Schaerweyde D2 - jongens D2 0-5 Huizen D2 - jongens D4 3-1 Maxi Barneveld - jongens maxi 5-1 SCHC A4 - meisjes A2 5-0 Maarn B1 - meisjes B1 4-4 Fletiomare B1 - meisjes B2 4-4 Gooische C1 - meisjes C1 5-1 Bunschoten C1 - meisjes C2 5-0 Hilversum D2 - meisjes D2 0-2 Laren D3 - meisjes D3 0-3 Doorn D2 - meisjes D5 1-1 Arns, hij heeft nu 109001 punten. De uitslag van de vorige week ge speelde wedstrijden luidt 1 Hr v Waterschoot 6041,2. Hr Knol 5521. 3. Mevr Pouli 5292 Stand per 11-9-'80 1 Hr. Arns 109001, 2 Hr vd Berg 105184, 3. Hr Bolt 105179, 4 Mevr Pouli 104182, 5. Mevr. v Waterschoot 103264, 6 Hr. Plattel 103145, 7 Hr v. Waterschoot 102719, 8. Hr Veerbeek 102183, 9 Mevr. v.d Heiden 101785 en 10 Mevr Arns 101780 punten LEUSDEN/CENTRUM In en te gen Hulshorst heeft Roda's zaterdag- ploeg zich keurig hersteld van de nederlaag in de openingswedstrijd van het seizoen 1980-1981. Hulshorst wilde haar eerste thuiswedstrijd graag spelen in de onlangs van een sponsor ontvangen nieuwe overwe gend rode shirts en de Leusdenaren hadden daar alle begrip voor. De roodzwarten betraden het mooie veld op het sportpark de Wieken in het groen, de kleur van de hoop (op een zege). Met typisch Veluws voetbal har de trappen in de richting van het vijandelijke doel, ondersteund door snelle aanvallen over de vleugels werd Roda al direct in de verdediging gedrongen. De stevige wind waaide bovendien in het voordeel van de thuisclub en de Leusdenaren kwa men nauwelijks buiten hun speel helft Een verrassende uitval van Mar tin Brouwer en Coen van Dijk, al vrij kort na het begin van de wedstrijd, vond een onbedoeld einde bij de Hulshorster doelman en daar bleef het geruime tijd bij Roda had moeite genoeg met de enthousiaste Huls- horsters het scoren te beletten Barry Buunk in het Leusdense doel ver richtte redding na redding en bijzon der sneu was het feit, dat hij in de 20e minuut moest capituleren voor een treffer van Leusdens fabrikaat. Ron van Ooyen kreeg het leder erg onge lukkig op zijn schoen en passeerde met een boogbal zijn kansloze kee per. Tijd om lang over de tegenslag na te denken, kreeg Roda niet. want de gastheren kwamen keer op keer met gevaarlijke aanvallen terug. De groene verdediging hield knap stand en pas tegen het einde van de eerste helft raakte de Hulshorster storm uit gewoed Met leuk opgezette coun ters begon Roda verwarring te stich ten in de lokale verdediging, die vlak voor de rust naar de noodrem moest grijpen. Scheidsrechter G. Mulder zag een onreglementaire ingreep van dichtbij gebeuren en wees onherroe pelijk naar de penaltystip. Henk van Pluuren benutte de strafschop, waar mee de tussenstand weer in even wicht kwam Kort daarna was het tijd voor de rust In de pauze heeft trainer Richard Beumer met zijn ploeg de feiten nog eens rustig op een rijtje gezet en met het windje in de rug schiep Roda zich in de tweede helft meer en meer kansen De door talrijke supporters gesteunde thuisclub gaf zich echter nog lang met gewonnen. Toch bleek duidelijk, dat de bezoekers het spel volledig onder controle hadden ge kregen. Vanuit een goed gesloten verdediging bouwden de Leusdena ren leuke aanvallen op. Het spel werd iets harder maar bleef uiterst sportief en toen nog ruim een kwartier moest worden gespeeld, forceerde Roda de beslissing. Vanuit een vrije trap kwam de bal binnen het bereik van Ronald de Haas, die met een harde schuiver de Hulshorster goalie pas seerde. Met drie van Roda-spelers afkomstige treffers en toch maar 1-2 als uitslag verlieten de Leusdenaren als verdiende winnaars de grasmat. In de slotfase had trainer Beumer met Jan v.d. Berg en de jeugdige Schuur man twee frisse krachten in actie gebracht. De overige uitslagen van de zater dag-senioren waren: Cobu Boys 2 - Roda 2 2-0 Roda 3 - Rood Wit 3 3-4 CJVV 4 - Roda 4 2-3 Roda 5 - DVS 8 4-2 EFC 6 - Roda 6 0-2 Roda 7 - EFC 7 2-3 DVS 13-Roda 8 1-3 Naarden 2 3 4-1 DWSM 2 3 3-2 Sporting 2 2 3-3 Zeist 2 2 5-5 Barneveld 2 2 5-6 Laren 2 1 1-2 Achterveld 2 1 3-4 Lelystad 2 1 1-3 ASV 2 1 4-6 Actif 2 0 1-6 LtUbUEN/ACHTERVELD Dat in de zaterdagse 1e klasse A de com petitie een spannende aangelegen heid gaat worden, staat na de tweede ronde al vast. Wie gedacht had, dat vijf treffers in één wedstrijd genoeg zouden zijn voor de volle winst, kwam bedrogen uit. Dat heeft het Soester SEC ondervonden, want in Barne veld scoorde de club van die naam liefst zesmaal. Stroe en Hees bleven ook in de tweede wedstrijd overeind en Roda herstelde zich tegen Huls horst knap van de in de eerste ronde opgelopen nederlaag. De uitslagen waren. Horst - VOP Hees - Eemnes Veensche Boys - Unicum Hulshorst - Roda SEC 2 2 6-6 Barneveld 2 2 7-7 DVSA 2 1 2-3 Unicum 2 1 2-4 Hulshorst 2 0 2-4 Eemnes 2 0 2-6 In dezondagse1e klasse A verraste Barneveld - SEC DVSA - Stroe Ranglijst: Hees Stroe VOP Veensche Boys Horst Roda 1-2 3-1 2-2 1-2 6-5 1-2 ex 2e klasser Barneveld oud-hoofd klasser ASV in eigen huis. Ook de tweede oud-hoofdklasser Actif moest thuis de puntjes afstaan en wel aan Veensche Boys. Zeist verloor thuis vrij onverwacht van de Zebra's en de drie overige wedstrijden liepen uit op een puntenverdeling, waarvan de 1-1 uitslag van Achterveld in Maarssen een goed resultaat mag worden ge- no.emd. De uitslagen waren Naarden - Laren 0-0 ASV - Barneveld 2-4 Lelystad - Sporting 1-1 Actif - Veensche Boys 0-2 Zeist - de Zebra's 2-3 DWSM - Achterveld 1-1 Ranglijst: Veensche Boys de Zebra's In de 1e klasse A haalde Roda het huzarenstukje uit om Amsvorde te verslaan. De Leusdenaren kwamen in het laatste kwartier geweldig terug na de openingstreffer van de keistede lingen. Ook Domstad en Soesterberg bleven op het goede pad. Maluku Muda zag haar eerste thuiswedstrijd door de slechte toestand van het veld afgelast. De resultaten waren Odijk - Domstad 1-3 KVVA - Soesterberg 1-3 Roda - Amsvorde 2-1 RUC - KDS 1-0 DVSU - Schalkwijk 0-0 Maluku Muda - Bunnik afg Ranglijst Soesterberg bomstad Roda RUC Amsvorde DVSU Schalkwijk Bunnik Maluku Muda KDS Odijk KVVA 2 4 4-1 2 4 6-3 2 4 5-3 2 3 4-3 2 2 6-4 2 2 1-1 2 2 1 3-3 1 1 i 1 1 0 i -1 2-3 2 0 2-4 2 0 1-4 2 0 3-8 LEUSDEN/CENTRUM Het Leus dense herenstandaardteam is zon dag wel erg nadrukkelijk met de neus op de waarheid gedrukt: het noorde lijke hockey is wel degelijk iets om toch maar rekening mee te houden. Leusden ging in en tegen Groningen met 5-1 ten onder, Kameleon kwam thuis tegen Quick Stick niet verder dan een gelijkspel en ook Hilversum- GHBS werd een puntenverdeling. In Zwolle won Be Fair op het nippertje en van HVA-Deventer konden wij, zelfs met moeite, geen uitslag te pak ken krijgen. üe resultaten van het afgelopen weekeinde waren: Tempo '41 - Be Fair 1-2 Groningen - Leusden 5-1 Hilversum - GHBS 3-3 Kameleon - Quick Stick 1-1 HVA - Deventer ?-? Ranglijst: Quick Stick 2 3 5-1 Hilversum 2 3 6-5 Deventer 1 2 2-1 Tempo '41 2 2 3-3 Be Fair 2 2 3-3 Groningen 2 2 5-5 Leusden 2 2 3-6 Kameleon 2 1 3-4 GHBS 2 1 4-5 HVA 1 0 1-2 De Dames hebben het zondag voortreffelijk gedaan. Alleen de re serves verloren. De uitslagen waren: Dames 1 - Hoevelaken 1 15-0 Dames 2 - Shinty 2 1-3 USHC 4 - Dames 3 0-3 Dames 4 - USHC 5 4-1 LEUSDEN/CENTRUM Reeds bij voorbaat stond vast, dat Roda-Ams- vorde een spannende wedstrijd zou worden. Het was een semi-derby tus sen twee van de vier winnaars uit de eerste competitieronde. De drukte op de tribune was enorm, al viel het meeleven van daaruit met hetgeen op het veld gebeurde, wat tegen. Dat kwam denkelijk door de wat matte strijd tot een goed kwartier voor het einde. De eerste 20 minuten voor de rust gaven een iets meer aanvallend Amsvorde te zien, maar de Roda-de- fensie hield de zaken goed onder controle en onderbrak resoluut elke poging van de Amersfoorters om de thuisclub op achterstand te zetten. Langzamerhand wisten de roodzwar ten zich wat onder de druk uit te werken, maar de wel wat erg lichte aanvalslinie had weinig grip op de keistedelijke verdediging. Met 0-0 en een cornerverhouding van 3-2 in het voordeel van de Leusdenaren ging de rust in. Mooi op tijd, want op dat moment begon het te regenen. Met nog steeds neervallend hemel water werd de wedstrijd hervat en parallel met het steeds heviger wor den van de regen, zakte de aniroo van de spelers om er nog wat leuks van te maken Het veld werd glad en de nauwkeurigheid bij het plaatsen van de bal ging helemaal verloren. De wedstrijd leek als de bekende nacht kaars met een dubbelblanke stand af te lopen. Voetbal blijft echter een sport, waarbij de situatie van de ene op de andere minuut een geheel an der uitzicht kan krijgen. Dat was zon dag op het Buiningpark ook het ge val Veel krachtsverschil was er nog steeds niet te bespeuren. Afwisse lend kwamen beide ploegen in de aanval totdat het weer opknapte. Toen brak eindelijk een toch nog bijzonder spannend laatste kwartier aan. Wellicht iets tegen de veldverhou- ding van dat moment in, kwam Ams vorde in de 30e minuut uit een scrim mage voor het roodzwarte doel op 0-1. In veel gevallen betekent zo'n onverwachte tegenvaller de doods steek voor de op achterstand ge brachte ploeg. Nu evenwel niet voor Roda, dat uit een ogenschijnlijk ver loren positie wel zeer nadrukkelijk terugkwam. Met man en macht gin gen de Leusdenaren verwoed in de aanval en reeds een minuut later werd een corner geforceerd Dick van 't Klooster bracht de bal hoog Een gewijzigde Achterveld team heeft in Maarssen gelijk gespeeld tegen DWSM (Door Wilskracht Sterk Maarssen). DWSM begon met de wind in de rug en zette hierdoor gesteund van meet af aan een offen sief in. Veel ballen kwamen hoog in het Achterveldse strafschopgebied wat het nodige gevaar inhield Doelman Bertus Tolboom verkeek zich een keer bijna bij zo'n hoge draaibal maar het liep goed af. Toch zat Achterveld ook niet stil en kwam tot goede te genstoten, daar de verdediging van de thuisclub niet het sterkste deel van de ploeg was Doordat de dekking niet optimaal was, kon Herman van Ruitenbeek een keer doorbreken, maar zijn hierna geloste schot werd naastgeknald Vijf minuten hierna opnieuw een scoringskans na goed aangeven van Herman van Ruitenbeek. De bal be landde in de „trechter" voor de ge heel vrijstaande Johan Hak die ech ter grandioos miste. Gesteund door 'n sterke middenveldbezetting toog DWSM ten aanval en door niet tijdig ingrijpen van de Achterveld achter hoede kon de DWSM middenvoor vrij simpel doelman Tolboom psseren, 1-0 Dit lieten de Achtervelders niet op zich zitten en ze zagen kans om het spel te verplaatsen, echter zonder succes. Doordat Achterveld met 2 spitsen speelde, n.l Albert Tolboom en Herman van Ruitenbeek en de vleugelspelers te veel bleven „han gen" ontstond er geen werkelijk ge vaar De wind en ook nog'n regenbui deden veel afbreuk aan het spel DWSM ging „jagen" wat het spel niet ten goede kwam Klaas van de Heuvel en Arie Wouters onderbraken menig aanval door opvallend goed kop- werk. De strijd kreeg nu een gelijkop- gaand karakter met. kansen aan weerszijden Jammer was het dat na een keurig aangegeven bal van Gijs Hak naar Jaap Schouten deze zijn afstandsschuiver naast de paal zag belanden Met een 1-0 achterstand ging de rust in Na rust een aanvanke lijk onstuimig Achterveld offensief wat DWSM toch in de hand wist te houden door de bal tot corner of out te verwerken Ingeschoten ballen van Gijs Hak en diens broer Johan Hak troffen geen succes. In de 55ste mi- voor het Amersfoortse doel Stom pend werkte de Amsvorde-doelman het le'der weer het veld in, precies voor de schietgrage voeten van Henk Malenstein, die van pakweg 20 meter doeltreffend uithaalde en daarmee voor de gelijkmaker zorgde. Nog was Roda niet tevreden en een minuut of 8 later kregen de Leusdenaren een vrije trap. Ogenschijnlijk was er voor Amsvorde niets aan het handje, want niemand verwachtte vanaf zeker 40 meter een rechtstreekse scoringspo- ging Henk Malenstein deed dat ech ter wel en dwars door de massa van verdedigers en aanvallers werd ook de uit balans gebrachte Amsvorde- keeper kansloos gepasseerd' Roda stond voor met 2-1 en met inzet van de allerlaatste reserves werd de wat aangeslagen keistedelijke ploeg tot het verlossende eindsignaal in be dwang gehouden. Henk van Pluuren benutte een strafschop. De overige uitslagen van de zon dag-senioren waren Actif 2 - Roda 2 1-0 Roda 3 - Veensche Boys 3 1-1 Amersf Boys 4 - Roda 4 2-1 Roda 5 - Soest 8 4-3 Roda 6 - DEV 5 3-1 HVC 6 - Roda 7 6-1 Henk Malenstein, scherpschutter op de lange afstand, draagt thans (zolang Roda-zondag ongeslagen blijft) een baard.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7