Achterstand op sportgebied in Leusden onaanvaardbaar groot Mnnensportvereniging kreeg oeddeels nieuw bestuur Tennissers adden last van regen S.V.A. jeugd Ons Genoegen schoot in Scherpenzeel Achterveld dames ten onder tegen Vreeswijk Biljarten in Leusden leusder krant Weer Leusdense korfbalzege Dames schietclub Ons Genoegen DINSDAG 16 SEPTEMBER 1980 Sport Maar ook veel andere takken van GEBED ZONDER EINDE Al vele jaren probeert het ge meentebestuur de voor de uit breiding van het Buiningpark benodigde gronden in eigen dom te krijgen. Goedschiks is dat tot op heden nog niet gelukt, maar vooralsnog wijst niets er op, dat dan maar getracht zal worden kwaadschiks het doel te bereiken. Betrof het de grond van een simpele boer, dan was die wellicht reeds lang ontei gend.'' wordt hier en daar hard op gefluisterd. Nu is het gewoon een gebed zonder einde en het kan nog best wel eens 5 tot 6 jaar duren, voordat enig uitzicht is te zien Menigeen vraagt zich trou wens ook af. waarom niet elders in Leusden qua grondopper- vlakte de grootste gemeente in de provincie Utrecht al met eerder met de realisatie van een vierde sportpark is begonnen Zoals aan het Valleikanaal is ge schied ten behoeve van o m de hockeyclub, die trouwens ook met een ernstig veldentekort kampt Er worden wel noodop lossingen genoemd maar waar blijven de daden? in de buurt van de Smoussesteeg en aan de Middenweg Zo'n tijdelij ke voorziening kan slechts nut hebben voor de (kleinere) korf balclub. maar zeker niet voor Roda en wat de Smoussesteeg betreft evenmin voor de MHC Leusden Zowel de voetbal- als zitten veel te krap. de hockeyclub zijn helemaal met gebaat met speelmogelijkheid op twee ver van elkaar gelegen accommodaties Dat kan alleen leiden tot een afsplitsing en daar zitten de clubs niet op te wach ten Het van overheidswege sug gereren van het instellen van een ledenstop een afschuifsys teem en in dit geval een vorm van discriminatie is een averecht se poging om de nood op te heffen. Dat zo'n maatregel juist de jeugdleden treft, is verre van denkbeeldig. Die betalen im mers minder contributie en vra gen veel meer zorg Een nog groter aantal jongens en meisjes loopt in dat geval met hun ziel onder de arm rond De enige werkelijke oplossing is de be staande sportparken met ge zwinde spoed uit te breiden en waar dat met mogelijk is, voor een alternatief van voldoende omvang zorgen Ook zonder de ..dreiging" van een versnelde woningbouw is hier de achter stand op sportgebied reeds on aanvaardbaar groot SPORTHAL Een tweede heet hangijzer is het nog steeds niet voorhanden zijn van een sporthal, al dan met in combinatie met een squash en tenmshal Heel wat plaatsen met minder inwoners dan Leus den zijn wèl zover. De realisatie van zon hal lost-in éen klap vriiwel alle Droblemen rond de binnensporten op Ook hierom trent worden reeds geruime tijd besprekingen gevoerd en plan nen gemaakt B&W hebben daarbij veel te lang alles op één kaart gezet en nu dat pokerspel is misgelopen moet men terug naar ..af" Het kan ook hier nog veleJaren duren, voor de eerste sporthalpaal de grond ingaat. Het enige, dat min of meer vast staat is, dat men aan dit doel circa vier miljoen gulden wil be steden Een enorm bedrag (dat vond commissielid mevrouw C. Verduin van P L tijdens de ver gadering op 3 september ook) maar het wordt natuurlijk wel een prachtig bouwwerk op de duurste grond van Leusden Of dat wel zo nodig moet. is hier met aan de orcfe Wij hebben echter de indruk, dat de plaatse- lijkesportwereld met een minder luxe hal dik tevreden is, als de bouw daarvan op veel kortere termijn mogelijk is Het is na tuurlijk maar een grapje (hoewel niet persé is uitgesloten, dat zo iets waar kan worden), maar is er wel eens aan gedacht om de sporthal in de vorm van een kelder onder het nieuwe raad huis in de Hamershof te bou wen? Dat kan heel wat meters grond besparen en maakt funde ring overbodig onder het lokale parlementsgebouw v. Wellicht brengt ook de verkoop van de uitgegraven grond (als souvenir in plastic zaxjes van een kilo) nog wel wat op? PC konden in 1978 reeds over een volwaardige sporthal beschik ken. Ook in diverse andere, met Leusden vergelijkbare, snel groeiende gemeenten is de plaatselijke overheid wakker ge bleven U zou voor de aardigheid eens mee moeten gaan naar Zoetermeer De eerlijkheid ge biedt te vermelden, dat daar een vrouwelijke wethouder van sportzaken gezorgd heeft voor een voorbeeldig assortiment van sportvoorzieningen. Dat echter ook mannen van wanten weten, leert ons de eveneens zeer be vredigende situatie in plaatsen als Nieuwegein en Lelystad Dat in Amsterdam met o a 122 voetbal-. 37 handbal- en 29 korf balclubs. 43 tennis- en 8 hockey- verenigingen en 14 honk- en softbalclubs meer accommo daties nodig (en aanwezig!) zijn, is logisch, maar zelfs verhou dingsgewijs blijft onze gemeen te erg achter Dat regeren vooruitzien is. heeft een vroeger Leusdens ge meentebestuur 16 jaar geleden ook bewezen, toen op 15 augus tus 1964 het Buiningpark met veel tam-tam en bombarie in gebruik werd genomen De drie grasvelden op dat sportpark werden toen in rozegeur en maneschijn door Roda '46 met 14 elftallen bespeeld De enige echte uitbreiding van het Bui ningpark in de afgelopen peri ode bestaat uit twee tennisba nen en het schapenweitje, dat in de winter tot ijsbaan kan dienen. De voetbalclub telt inmiddels bijna 50 elftallen en op één van de nog steeds drie Buiningpar- ker gazons speelt nu met 12 teams ook de in 1965 opgerichte korfbalclub Zodra de tussen tijds aangelegde noodvoetbal- velden buiten het eigenlijke sportpark ten offer zijn gevallen aan de al dan niet versnelde woningbouw (er is ernstig spra ke van binnen 1 a 2 jaar), staan Roda en Antilopen voor een ramp. zoniet voor het einde van hun bestaansmogelijkheid Ten zij een wonder gebeurt, maar u weet ook. dat die dingen heden ten dage slechts uiterst zelden geschieden. Impala-handbal is gelukkig al uit de brand, maar de LTV Lockhorst zit ook nog te springen om drie nieuwe tennis banen op het BË^park. De voetbalclub Roda zit wel het allermoeilijkst wat betreft de accommodatie. Twee pagina's algemeen nieuws, zes met advertenties (het fundament van ons be staan) en niet minder dan vier, waaronder vrijwel de gehele frontpagina, vol sport Voila. de Leusder Krant van de vorige week donderdag Die massa sportnieuws was echter toeval lig wij blijven gewoon het onafhankelijke nieuwsblad voor de gemeente Leusden. zoals de ..onderkop" van deze krant aan geeft en enerzijds veroorzaakt door het samenvallen van het naderend einde van het zomer sportseizoen met de aanvang van de wintercompetities en an derzijds door punt 8 op de agen da van de vergadering op 3 sep tember van de gemeentelijke commissie Welzijn en Onder- Wijs. Dat agendapunt 8 handelde opnieuw en uitgebreid over een van de heetste hangijzers in Leusden Met name over de Sportnota. die u kunt zien als het wensenpaKKet van sportief Leus den met betrekking tot de enor me achterstand in de lokale sportvoorzieningen. Circa 30% van de Leusdenaren is jonger dan 6 jaar en/of ouder dan net jaar. waarin Abraham pleegt te worden gezien en in die leeftijds groepen moet u niet bij voorkeur naar sportbeoefenaren zoeken Van de overige inwoners van onze gemeente doet bijna de helft regelmatig aan sport. Als de plaatselijke sportvoorzienin gen op peil waren, zou het aantal actieve sporters ongetwijfeld nog groter zijn Het hedendaag se jachtige leven schreeuwt om meer ontspanningsmogelijkhe den en ook de steeds groter wordende hoeveelheid vrije tijd moet opgevangen kunnen wor den De zich vervelende jeugd krijgt vaak het predikaat verniel zucht opgespeld. Slechts voor een deel misschien terecht, maar waarom maakt de overheid geen beter gebruik van een voor het grijpen liggend Ei van Co lumbus om de jongelui van de straat te houden? De vele sport clubs kunnen zorgen voor een goede en gezonde opvang, mits voldoende accommodatie be schikbaar is BUININGPARK In de ondertussen al weer an derhalf jaar oude Sportnota (van april 1979). die kennelijk een uitgangspunt gaat worden voor het in de toekomst te voeren gemeentelijke beleid B&W er kennen in grote trekken de door de Sportstichting Leusden ge ïnventariseerde manco's op sportgebied wordt de situatie op het Buiningpark bijzonder problematisch genoemd Rege ren is vooruitzien Ook in de sport en dat is o.m in Almere gebleken De toen nog geen 300 inwoners van die stad in wording EUSDEN/CENTRUM - Een rond- koffie compenseerde het royale artier achterstand op het geplande nvangstijdstip van de jaarvergade- |ng, die de Binnensport Vereniging eusden vrijdag in haar clubhuis ileld. Met een opkomst van bijna 50% n de op dit moment 71 leden en ior het laatst onder leiding van de llredende voorzitter H. A. Beijer. let eerste deel van de praatavond rliep vlot. Op de diverse jaarversla- n kwam weinig commentaar en de ntributie blijft ondanks de drei- nd naderbij komende ,,3e dinsdag in september" ook dit jaar ongewij- Igd. De monetair niet slechte positie jn de club wordt op peil gehouden loor het aanpassen van de bartarie- r 1 Het algemeen bestuur werd inge krompen en grotendeels vernieuwd Penningmeester F. H. A G Ivens en secretaris WAG. Veen bleven op hun post, zoals ook de heer W Sche pers als afgevaardigde van de sectie wedstrijdbiljarters. De bestuursleden zonder portefeuille Bunnik en Van Grol stapten in de V.U.T. en wed strijdleider L Punt kwam op de voor- zitterszetel. De wedstrijdleiding kwam in handen van de heer J W te Roller. Het bestuur van de wedstrijd sectie bleef ongewijzigd Na zijn afscheid (als voorzitter, want hij blijft gewoon lid) ontving de heer Beijer onder hartelijke dank woorden voor hetgeen hij in de afge lopen drie jaar voor BVL heeft ged aan een flesvormige attentie plus een mooi boeket bloemen voor zijn echt genote Eerder op de avond was een lies drank kvu- ten ywvti..v.n ujm ex-wedstrijdleider L Punt en aan de heren P A Waals en F. H. A. G Ivens, die in het voorbije jaar op voorbeeldi ge wijze het onderhoud van de zaal en de biljarts hebben verzorgd U moet geen verkeerde indruk krijgen van wat er bij de BVL op een vergade ring zoal kan gebeuren, maar een (goede) gewoonte wil wel. dat nieuw benoemde bestuursleden en ont vangers van bekers (die waren er ook) vlot hun erkentelijkheid tonen met een rondje voor de hele zaal. Clubkastelein Johan de Jonge had het er maar druk mee. Voor het komende seizoen buiten de districtswedstrijden heeft BV Leusden een viertal huiscompetities in petto. Twee daarvan worden ge speeld in de periode van 1 oktober tot aan de jaarwisseling Het betreft een competitie libre op caramboles met een minimale deelname van 8 spelers per avond en daarnaast een libre- competitie op het moyenne in sterk teklassen Vanaf januari a s volgen een competitie bandstoten op ca rambole? en een dito op moyenne in klassen Om de nieuwe competitie- leider enige speling te geven voor de indeling van de spelers, moeten de deelnemers zich uiterlijk op 24 sep tember a s hebben aangemeld Aan het slot van de om 23.45 uur eindigende avond kwam voorzitter Punt met een plan, dat ..misschien wel duizend gulden voor de club kan opbrengen" Tegen een bepaald inschrijfgeld zou hij op de doorgaans zwak bezette woensdagavonden een competitie willen organiseren voor teams van Leusdense bedrijven Als voorbeeld noemde hij de ploeg van de Karweihoek e d Een wellicht min der opbrengend plan, doch met o i meer kansen van slagen, kwam uit de zaal Wanneer houden wij in onze mooie biljartzaal een ..open tour- nooi" voor Leusdenaren? Dan kun nen wij ook aan de buitenwacht to nen. hoe plezierig het er bij de BV Leusden aan toe gaat i LEUSDEN/ACHTERVELD Aan vlaggemast van het tenmscom- jlex op het Kerstenssportpark wap perden het afgelopen weekeinde twee vlaggen. De bovenste was klei ner en blauw met daarop de letters MLTC. die voluit de betekenis heb ben van Meppeler (of Meppelse?) Lawn Tennis Club. Daaronder het bekende witte dundoek van de LTV de Eemelaar In Achterveld werd de derde editie gespeeld van het uitwis- lehngstournooi voor 16 plaatselijke ingens en meisjes en evenveel uit de lad aan het Meppelerdiep Nadat faterdag een deel van het tournooi was verregend kon zondag nog veel 'orden gered Alleen de tweede set van de slotpartij viel ten offer aan Pluvius Met 11-20% bleef de wissel beker in Meppelse handen Eeme- laar-voorzitter Nol Wessels reikte de prijzen uit. na de deelnemers te heb ben geprezen voor hun sportiviteit Het feestje op zaterdagavond moet zeer gezellig zijn geweest. REGEN SPELBREKER In Leusden was de LTV LocKhorst al wat eerder dan zaterdag begonnen aan het Open Tournooi Zowel zater dag als zondag heeft de regen als spelbreker gefungeerd. Zoveel mo gelijk zal in de loop van deze week de achterstand op het schema worden ingehaald. Zaterdag en zondag as hopen de Lockhorsters het tournooi alsnog tot een goed einde te bren gen Bij de LTV Leusden was Pluvius eveneens de veroorzaker van de ach terstand op het speelschema van de jeugdclubkampioenschappen Bij goed weer zou het tournooi gisteren (of anders vandaag) worden uitge speeld ACHTERVELD De uitslagen van zaterdag 13 september van de SVA- afdeling Jeugdvoetbal luiden: junioren VVZA '49 A1 -Achterveld A1 0-2 Achterveld A2 - Cobu Boys A1 0-2 Achterveld B1 - Hoevelaken B1 3-0 Quick B4 - Achterveld B2 0-10 Achterveld C1 - VVZ '49 C1 1-2 Achterveld C2 vrij pupillen Limvio D1 - Achterveld D1 6-1 Achterveld D2 - IJsselm.vogels D4 3-2 Achterveld D3 - Spakenburg D5 2-0 VVZA E1 - Achterveld E1 0-4 Limvio E2 - Achterveld E2 1-3 Achterveld F1 - APWC F1 2-0 meisjes SVMM - Achterveld 2-3 programma voor zaterdag 20 sep tember junioren Achterveld A1 - TOV A1 16 15 uur Limvio A2 - Achterveld A2 15 00 uur CJVV B1 - Achterveld B1 15.00 uur Achterveld B2 - Soest B4 15.00 uur Amf Boys C2 - Achterveld C1 13 45 uur Achterveld C2 - VVZA C5 13 45 uur pupillen Achterveld D1 - HVC D1 13 00 uur Hoevelaken D4 - Achterveld D2 11 00 uur Hoogl.veen D3 - Achterveld D3 13.00 uur Achterveld E1 - SEC E1 12.00 uur Achterveld E2 - Hoogl.veen E2 13.00 uur KVVA F2 - -Achterveld F1 12 00 uur meisjes Achterveld - S V Boys 11 00 uur I LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag had Antilopen bezoek van Hevival uit Terschuur De Leusdenaren lieten zich in het begin van de wedstrijd het speltype van Revival opdringen en dat drukte het tempo Door Nancy Laheij kwam Antilopen op 1-0. maar van grote afstand maakten de bezoe kers gelijk. De tweede Antilopenaan- val begon overdonderend en uit een prachtige combinatie bracht Gert Graafland de stand op 2-1 Frouk Geutjes verhoogde de voorsprong tot twee doelpunten Daarna scoorde Rob Geutjes van afstand 2-4 en voor de rust miste Revival een strafworp Direct na de hervatting benutten de bezoekers zo'n kans wel, maar in dezelfde minuut verraste Derk Hue- ting met een fraaie doorloper de Revi val-verdediging. Stug volhoudend kwam de visite toch weer langszij, maar daarna werd het spel van Anti lopen zichtbaar beter. Frans ter Ma ten (uit een afstandsschot en een strafworp) en Pieter Kraaikamp ACHTERVELD Door de schiet vereniging Ons Genoegen werd op dinsdag 2 september deelgenomen aan de SKGV kringwedstrijden. Deze wedstrijden werden gehouden te Scherpenzeel. De Achterveldse schutters wisten daar diverse korps- prijzen in de wacht te slepen. Met militair geweer was de uitslag voor Achterveld klasse A een 2e prijs klasse B een 3e prijs klasse C een 3e prijs met K K G klasse A een 3e prijs klasse B een 1e prijs klasse C een 3e prijs Naast deze qroeDSDriizen werd er ook nog een aantal invididuele prij zen gewonnen. Dit alles bij elkaar was een heel mooie afsluiting van het zomerseizoen van de vereniging Nu het winterseizoen weer is begonnen zullen de schutters van Ons Genoe gen vanaf 2 oktober zich niet alleen kunnen oefenen op de banen voor het klein kaliber geweer doch ook met het pistool Buiten de zes banen voor het geweer zijn er nu ook twee pistoolbanen bijgekomen Ten koste van veel vrije tijd zijn er door de leden van de vereniging twee pistoolbanen bijgebouwd Deze banen zijn zoda nig geconstrueerd dat zij te gebrui ken zijn voor het geweer op twaalf meter, maar in het bijzonder voor het pistoolschieten Op donderdag 2 ok tober zullen deze twee nieuwe banen in de schietkelder van Ons Gebouw door de heer Burgemeester van Leusden met een gericht schot offi cieel worden geopend Een reeds lang bestaande wens zal dan voor de schutters in vervulling gaan Het be stuur hoopt dat alle leden dan aanwe zig zullen zijn Dit alleen al als een kleine dankbetuiging voor hen die er zoveel voor gedaan hebben (eveneens uit een strafworp) brach ten de eindstand op 8-5 Het was een verdiende zege voor de betere ploeg Overige uitslagen: Antilopen 2 - Spirit 2 6-6 Fiducia 2 - Antilopen 3 11-1 Antilopen J1 - Arena J1 8-0 Woudenberg J2 - Antilopen J2 2-5 Antilopen J2 - Mia J2 7-1 Antilopen A1 - Telstar A1 8-3 Huizen A2 - Antilopen A2 2-0 Antilopen A3 - Dalto A6 3-7 Dalto A7 - Antilopen A4 0-9 Antilopen P1 - Odik P1 6-3 'Antilopen P2 - Woudenberg P2 0-1 Antilopen P3 - Woudenberg P3 3-0 ACHTERVELD Zondagmorgen speelde het dameselftal de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen. Het was een uitwedstrijd tegen Vreeswijk. Deze wedstrijd eindigde met een 7-0 nederlaag voor Achter veld. De toss werd gewonnen door Achterveld. Er werd gekozen om de eerste helft van de wedstrijd met de wind tegen te spelen. Vreeswijk ging al direct heel goed van start en reeds binnen drie minu ten keek Achterveld tegen een ach terstand aan Vrij kort daarop weer een felle aanval van Vreeswijk De Achterveldse keepster Tiny van Wes- terlaak kon door goed uitlopen een tweede doelpunt voorkomen. Bij een volgende Vreeswijkse aanval werd Tiny aan het hoofd geraakt en bleef enige tijd liggen Na weer wat te zijn opgeknapt speelde zij verder Omdat zij toch niet geheel fit meer was stopte zij en stond haar plaats aan haar vervangster af Met de rust was de stand al 4-0 in het voordeel van Vreeswijk Dit was echter niet de schuld van de Achterveldse keeoster ACHTERVELD In het begin van dit jaar werd er door enkele echtge notes van leden van de schietvereni ging Ons Genoegen het idee geop perd dat ook zij wel lid wilden worden van de vereniging en zo ook het schieten met geweer en pistool wil den leren. Dit idee werd door de manlijke leden met gemengde ge voelens ontvangen. Na diverse bij eenkomsten is het er toch van geko men. omdat zij. niet geheel fit. toch op haa. post bleef Vreeswijk was deze och tend nu eenmaal de betere club Na de rust werd Tiny vervangen door J. de Vette Ook zij verrichtte heel goed werk Ondanks dat wist de tegenprtij toch nog drie maal te scoren waar door de eindstand 7-0 werd Hoewel Achterveld na de rust met de wind in de rug speelde en er goed spel werd geleverd, kon er toch niet gescoord worden. Vreeswijk was over alle li nies beter Er werd beter geplaatst, men wistzich meervrij te lopen en liet de bal het werk doen Zondag 21 september speelt Achterveld om 10 00 uur een thuiswedstrijd tegen De Meern LEUSDEN/CENTRUM De bonds- speiers van BV Leusden zijn goed uit de startblokken gekomen. Op 8 sep tember speelde Leusden 2 uit tegen de Lanteern-reserves in klasse C3. Met een nieuwe speler, die zich al direct goed liet gelden door vanaf de afstoot 7. 6 en tweemaal 5 carambo les op tafel te leggen, liet het team zien er dit seizoen wat goeds van te maken. BVL 2 won met 2-7. Een dag later speelde Leusden 3 thuis (ook met een nieuwe speler, die goed vol deed) teqen Leusderkwartier 5 in De dames hebben hun zin gekre gen en zo is Ons Genoegen nu ook een aantal dames-leden rijker In to taal hebben zich 16 dames als lid opgegeven. Zij zullen echter niet op dezelfde avond als de mannen aan de wedstrijden kunnen deelnemen De avond dat de dames zich aan hun hobby zullen kunnen uitleven zal zijn op dinsdag Vanavond. 16 septem ber. zullen zij voor de eerste maal bijeen zijn. Dezedamesafdeling staat geheel onder supervisie van Ons Ge noegen. Zij vormen geen zelfstandi ge vereniging De instructie zal door een drietal leden van de vereniging worden gegeven Er zal worden ge schoten van 20 00 -22 00 uur De dames uit Achterveld en Stoutenburg die idee hebben om ook deze tak van sport te willen gaan deelnemen, kun nen zich hiervoor opgeven bij me vrouw Van Hamersveld. Hessenweg 335, tel 1429. dit alleen tussen 10.00 en 12.00 uur. De schietavonden voor de dames blijven steeds op de dinsdagavond gepland. De oefeningen zullen plaatsvinden op de binnenbaan van Ons Genoegen in Ons Gebouw. klasse C5B. Met 5-4 bleef de winst in Leusden. Gisteravond stond de ope ningswedstrijd van SVL 1 op het pro gramma. De uitslag tegen Buitenlust 1 kun nen wij u echter nog niet geven. Wedstrijdprogramma: 15/9 Buitenlust 1 - Leusden 1 16/9 BV '75 - 1 - de Poedel 1 16/9 BV '75 2 - Princesse 1 16/9 de Poedel 3 - Leusden 2 16/9 PB '80 - Lanteern 8 18/9 Vierwinden 4 - Leusden 3

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9