83 tdvies GS: raadsbesluit liet vernietigen oensdag expositie ontwerp oningen Zwanenburg KRAGTEN TAPIJT 85? 141» 315? Drie Wageningse studentes doen onderzoek in Leusden [roonberoep tegen benoeming secretaris tarten in Ie Til' 85 line LEiisneit KRANT Wijkorgaan Groenhouten vergadert Ondersteuning voor planadviesgroep BDU Leusder Krant XAXMAti DEMONSTRATIE VIDITEL- TELETEKST. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? 2 keer per week Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. ■rf' DONDERDAG 18 SEPTEMBER - 12E JAARGANG NO. 43 - 1980 li één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gedeputeerde aten van Utrecht hebben de af- ling „Wetgeving en Bestuur'' n het ministerie van Bin- nlandse Zaken geadviseerd ri het raadsbesluit, waarbij in ei jongstleden Reier J. A. van >ol tot secretaris van deze ge- sente werd benoemd, niet te rnietigen. Aldus melden door- ans goedingelichte kringen (lier. Woordvoerders van ge- eente, provincie en ministerie Iden wel bevestigen dat het vies van G.S. inmiddels in Den ag is gearriveerd, maar wilden en van alle ingaan op de in- d er van. Zoals bekend richtte in juni van Ijaar de Leusdenaar J. van Doorn Ih tot de Kroon met het verzoek jt raadsbesluit tot benoeming van |n Gooi te schorsen en vervol- ns te vernietigen. Het bezwaar len de benoeming richtte zich op 1 feit dat Van Gooi is benoemd op kelvoudige voordracht, terwijl ar- pl 102 van de Gemeentewet Van Goot voorschrijft burgemeester en wet houders twee namen aan de raad moeten voodragen. In de loop van de procedure wendde het ministerie van Bin nenlandse Zaken zich tot het col lege van G.S. in Utrecht om advies. Dat advies is op 11 september in Den Haag gearriveerd en geeft met redenen omkleed aan. waarom niet tot schorsing en vernietiging over gegaan zou hoeven worden. De procedure is nu verder als volgt. In het geval het ministerie van Binnenlandse Zaken het advies uit Utrecht overneemt en niet tot ver nietiging over wenst te gaan, dan moet het ministerie bij Hare Majes teit een machtiging aanvragen om de schrijver van de brief daarvan in kennis te stellen. Volgens een woordvoerder van het ministerie kan de affaire dan binnen een paar weken afgehandeld zijn. Tegen een dergelijk besluit staat geen verder beroep open. Mocht het ministerie toch menen dat tot vernietiging van het raadsbesluit zou moeten worden overgegaan, dan moet die beslis sing worden vervat in een ontwerp Koninklijk Besluit, dat voor advies naar de Raad van State gaat. Eerst nadat dat college heeft geadvi seerd, kan het K.B. worden afge kondigd. In dat geval zou afhande ling van de procedure aanzienlijk meer tijd vergen dan „enkele we ken". LEUSDEN - Op woensdag 24 btember a.s. bestaat er van |00 tot 20.00 uur voor belang eenden gelegenheid om in de neentelijke expositieruimte i de Zwartweg 16a kennis te nen van de definitieve ont- en van de 220 in het plan anenburg geplande woning- woningen. Aansluitend vindt en bijeenkomst plaats van de irentiegroep Woningwetwo- gen Zwanenburg, waar zal Irden toegelicht op wijze de nerkingen en wensen die ten zien van het voorlopig ont- Irp zijn gemaakt in het defini te ontwerp zijn verwerkt. Te ns zal ingesproken kunnen Irden op het ontwerp-plan pr de inrichting van de woon- geving. Jen behoeve van de inspraak op woningwetwoningen in Zwa- burg is in januari van dit jaar een zogeheten referentiegroep samen gesteld, die representatief geacht mag worden voor de toekomstige oewoners. Daarnaast maken ook een vertegenwoordiging van de werkgroep Ruimtelijke Ordening van het CML en van de Vrouwen Advies Commissie voor de Wo ningbouw deel uit van de referen tiegroep. Het plan Zwanenburg is het vierde deelplan dat in het kader van het bestemmingsplan „Leusden-Cen- trum 2e fase" wordt uitgevoerd. Het plan grenst aan het hoofdcentrum Hamershof. Naast een aantal pre miekoop- en vrije sectorwoningen werden er in opdracht van de Wo ningstichting Leusden 226 wo ningwetwoningen gebouwd, 80 hiervan zijn eengezinswoningen met 3 slaapkamers Verder bestaat het bouwprogramma uit 46 berjaar- denwoningen met 2 slaapkamers. I" EUSDEN - Evenals in voorgaan- aren zal er ook dit jaar een serie rtavonden in jongerencentrum Til aan de Hamersveldseweg den gehouden waarop iedere ^ngstellende welkom is. Er is ge nheid te schut- en klaverjassen. De eerste avond is op donderdag 25 september, er kan worden ingeschre ven van 19 30 tot 19.50 uur terwijl de wedstrijden aanvangen om 20.00 uur. Iedere avond zullen er prijzen oe- schikbaar zijn en aan het slot van de serie avonden worden nog eens extra priizen beschikbaar gesteld. De kosten voor deelname bedragen f 3.50 per avond. Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. I OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wal voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 10 bejaardenwoningen met 1 slaapkamer en 28 woningen met 2 slaapkamers. Laatstgenoemde woningen zijn bestemd voor al leenstaanden De mogelijkheid be staat dal een beperkt deel van de bejaardenwoningen werd toege wezen aan alleenstaanden. Naast de reeds genoemde woningen worden er ten behoeve van stu denten en werkende jongeren ook nog 36 eenpersoons „Van Dam eenheden" en 26 tweepersoons „Van Dam-eenheden" gebouwd „Van Dam-eenheden" zijn kleinere woningen, die op basis van een speciale subsidieregeling - ge noemd naar de voormalige staats secretaris van volkshuisvesting Van Dam - worden gebouwd. Als gevolg van deze regeling kunnen de woningen worden verhuurd te gen lagere prijzen dan normaal het geval zou zijn geweest. Als alles volgens plan verloopt zal in november a.s. worden be gonnen met het bouwrijpmaken en in maart 1981 met de bouw. In het eerste kwartaal van 1982 zullen de eerste woningen worden opgele verd. KAMERWIJD KWALITEIT ARNHEM UTRECHT Sleenstraal 59 Amsterdamsestraatweg 363 AMERSFOORT UTRECHT Kamp 51 Smaragdplein 241 DE MEERN ZEIST Stri|kviertel 59 Montaubanstraat 17 Velours tapijt 12 effen kleuren 200, 300, 400 en 500 cm breed op foamrug per strekkende meter vanaf Vinyl diverse kleuren en dessins 200 cm breed per strekkende meter vanaf met gratis ondertapijt per strekkende meter Bergoss Corsica zuiver scheerwol 400 cm breed op jute rug gratis gelegd gratis gelegd Mirjam Huffstadt. Ita Luten en Helga van Manen. Koninklijke onderscheiding Pag. 3 SponPag. 5 Polemoloog Herman de Lange spreekt in Leusden Pag. 7 Loep op Leusden Pag. 9 KantlijnPag. 9 Vliegerfestijn bij opening scoutlng-gebouw Pag. 13 Exposities Pag. 15 Uit in Amersfoort Pag. 17 FilmPag. 19 DOKTERSDIENST 944541 DE LEUSDER KRANT: dagelijks op onderzoek (van een oxzer verslaggevers) LEUSDEN - Drie studentes van de Landbouwhogeschool In Wagenin- gen zijn op dit moment in Leusden bezig met het onderzoek ter onder steuning van de gemeentelijke wel zijnsplanning. Mirjam Huffstadt, Helga van Manen en Ita Luten, alle drie „Ecologie van het wonen'' stu derend, hebben besloten om zich zes maanden van hun doctoraal speciaal met het welzijn in Leusden bezig te houden. Hun bijzondere aandacht gaat daarbij uit naar de genen die niet in club- of vereni gingsverband zijn georganiseerd. De resultaten van hun onderzoek kunnen, in aanvulling op de door de Leusdense Vrouwenraad en de ge- reikbaarheid vanuit Wageningen Ver der ligt Leusden, als dorp met veel nieuwbouw, geheel in de interessesfeer van Huffstadt, Van Manen en Luten. Bovendien kunnen de onderzoeksre sultaten hier inderdaad van nut zijn voor de gemeente zelf, waar men, in het ka der van de decentralisatie van het wel zijnswerk, bezig is met de planning daar van. ENQUETE In de met de welzijnsplanning belaste Planadviesgroep had men al eens eer der vastgesteld, dat inventarisatie van welzijnsbehoeften onder de Leusdense bevolking niet zo n heel eenvoudige zaak zou zijn. De in verenigingen en clubs georganiseerde ingezetenen zijn ook al hun medewerking bij het uitwer ken van die enquête Beter was de werk wijze van de Vrouwenraad, die, eerder dan de gemeente, ook een huis-aan- huis enquête hield, waarbij echter alle formulieren persoonlijk werden afgege ven en ook weer opgehaald. Maar, zoals bekend, rezen er bij de verwer king van de gegevens uit de enquête nogal wat problemen, zodat niet alles volledig naar voren kon komen. Niette min gaven die twee enquêtes de stu dentes wel aan. wat hun werkterrein hier in Leusden zou kunnen zijn. Voor lopig geven zij als doelgroepen in hun vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Vanavond, donderdag 18 september, komt het bestuur van Wijkorgaan Groenhouten in verga dering bijeen. De vergadering zal plaatsvinden in de boerderij Ha mersveldseweg 5 en aanvangen om 20.00 uur. Als belangrijkste punt op de agenda voor deze avond staat de bespreking van de enquête over het al of niet voortzetten van de aktivi- teiten van het wijkorgaan. De volledige agenda voor deze avond luidt: 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen van de vorige vergadering van 19 juli. 3. Ingekomen en verzonden stukken 4 Enquête inzake de voortzetting van het wijkorgaan 5 Procedure inzake de enquête. 6. Rondvraag. 7. Vaststelling van de volgende verga dering. 8 Sluiting. meente Leusden gehouden enquê tes, van belang zijn voor de Planad viesgroep, die zich in Leusden be zighoudt met de welzijnsplanning. De drie studentes, die zich bij hun studie ..Huishoudwetenschappen' specialiseerden in woonecologie. heb ben met elkaar gemeen dat bij de keuze van een onderwerp voor het verplichte zesmaands doctroaal-vak de situatie in een nieuwbouwgemeente de voorkeur verdiende Ook waren zij het er over eens. dat het mooi zou zijn als de ge meente, waarin zij hun onderzoek zou den gaan doen, wat zou hebben aan de resultaten er van. Dat zij uiteindelijk in Leusden terecht zijn gekomen, heeft in de eerste plaats te maken met de be- via hun besturen nog wel te bereiken, maar hoe kom je nu in contact met de niet-georganiseerden? Dat een huis- aan-huis rondgestuurde enquête niet het juiste middel is. bleek toen de res pons op een dergelijke opiniepeiling van qemeentezijde minimaal was De drie studentes verleenden overigens snel en goed een vreemde taal leren spreken? Talenpraktikum Amersfoort Inlichtingen (033) 729097 C06N VRNDGN BGRG Hamersveldseweg 6a. LeusdenCentrum. De lEU bl) u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. IK wil graag abonnee worden op de •n ontvang de krent 1 maand gratis. (Hel abonnementsgeld voor een heel iaat bedraagt f 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt daze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211. 3800 XA Leusden. Of afgeven bil de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-941495. (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1