Uitslag van de fietsfotopuzzel- tocht 1980 ftmro bank officieel open NMB opende aan Kooikersgracht Ballonvaart geslaagd leusden Leusder Krant FOTOKOPIE NODIG? JINSDAG 23 SEPTEMBER 1980 loep op Leusden BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode tot en met 19 september 1980 zijn: Rozendaallaan 9 Leusden-C DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Alle winnaars en winnaressen: van harte gefeliciteerd! De geko zen waardebonen, platen- of boekenbonnen zullen u zo spoe dig mogelijk worden toegezon den Graag wel eventjes geduld, want één en ander kost natuur lijk eventjes tijd. Redaktle De start LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID (V«n de redaktle) LEUSDEN Vrijdagavond werd Ooor de Amro-bank ter gelegenheid Mn de opening van de Hamershof *n ballonvaart georganiseerd. De bekende ballonvaarder Hans Zoel haakte deze vlucht. De Leusdenaar Jan de Graaft (Achter het Nieuws) die regelmatig met Zoet ballonvluch- ten maakt, assisteerde bij het gereed maken van de ballon, maar ging deze keer niet zelf mee. Wel zijn dochtertje en onze fotograaf Janus Visser. On der grole belangstelling werd een korte vlucht boven Leusden ge maakt. Hierbij een korte foto-lmpres- «ie. GEBOREN: OVERLEDEN: 13 september 1980 Voskuijlen, Evertje. geh. met H. Voskuilen, oud 87 jaar 17 september 1980 Riekert, Carolina Johanna Elisabeth, geh, met C G Menken oud 26 jaar GEHUWD: 12 september 1980 F. K. Leung en C. L. Tai. 12 september 1980 F. X. N Lammers en R. van Goor. 19 september 1980 J A M. van den Berg en E. M. A. W. Bollen. r Onze fotograaf Janus Visser, klaar Zoet en het dochtertje van Jan de voor de vlucht. Rechts van hem Hans Graaf f De landing Woensdag 24 september, 9.00 uur: handwerkhobbyclub De Moespot Woensdag 24 september, 20.00 uur: verkeerscursus De Moespot Donderdag 25 september, 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw (Van de redaktle) LEUSDEN - De grote foto- fletspuzzeltocht 1980 is een enorm succes geworden. Zo'n tweehonderd tot driehonderd fietsers hebben de uitgestippel de route gereden en gerekend naar de talrijke reakties met veel plezier. Op enkele kleine onduidelijkheden na heeft ieder een alles kunnen vinden en op een rijtje kunnen zetten. En dat is toch een knappe prestatie, gezien het feit, dat er inderdaad wel wat erg veel foto's waren om te overzien. Die kritishe opmer king nemen wij graag ter harte en de volgende keer zullen wij het aantal foto's drastisch ver minderen! ledereen is min of meer uit de te zoeken slagzin gekomen We schrijven met opzet .,min of meer", omdat er wel inzendin gen waren, die wat hadden ver geten, bijvoorbeeld het uitroep teken, dat toch echt bij de laatste letterkombinatie behoorde. Maar zoals het spreekwoord zegt: het gaat om het spel en niet om de knikkers, nietwaar? De juiste slagzin luidde ,,De Leus der Krant is natuurlijk voor meer fietspaden!" De verschillende fietsers hebben trouwens ook gekonstateerd, dat op verschil lende punten van de route een fietspad aan te bevelen is Langs de Postweg bijvoorbeeld, of langs de Asschatterweg - De ballon begint voller te raken 5 september 1980 Ninon Pancy, d.v. C. Lijong en J F R Blanken. 7 september 1980 Rineke, d.v G. de Kruijf en M. Melissen. 8 september 1980 King Shing, z.v. Y. S. Tau en K. S Chong. 11 september 1980 Manuela Johanna Maria. d.v. C. H. van Valkengoed en J A. M. Hak. 12 september 1980 Sebastiaan, z.v M. de Greef en A J. Overvest. I 16 september 1980 Hendrika Barba- I ra. d.v A. M Vrijhoef en G A M. van Daatselaar 19 september 1980 Meryl Maria, d.v. J. Leeger en M. G de Haan Achterveldse deelnemers en deelneemsters hebben het erg op prijs gesteld, dat hun dorp niet was vergeten Deelne mers uit Leusden/Zuid zien de volgende keer echter graag hun omgeving in de route opgeno men. Wij doen ons best, hoewel we er naar moeten streven om de route, door alle plaatsen in de gemeente er in op te nemen, niet te lang te maken We zullen wel licht een keus moeten doen. Opvallend waren de talrijke opmerkingen in de trant van: door zo'n puzzeltocht leer je ten minste je eigen gemeente veel beter kennen. Veel plekjes wa ren voor ons onbekend Een me vrouw uit Leusden/Zuid. die al veertig jaar in de gemeente wo.ont en met recht een autoch toon genoemd kan worden, moest bekennen, dat ze de ge meente toch niet zo goed kende als zij altijd had gedacht Een dissonant vormde soms een barrière op een in de route opgenomen ..eigen weg" Dat was inderdaad onze fout, die we in de toekomst zullen trachten te vermijden Hoewel: de Schoon- derbekerweg vormt toch echt een vaste fietsroute tussen Ach terveld en de Glmd en het Leus- dense deel is door de gemeente opgeknapt, ook al staat er dan .eigen weg". Dank voor de complimenteu ze gedichten die bij de oplossing waren gevoegd! Vrijwel iedereen is van mening, dat een dergelijke fietspuzzeltocht voor herhaling vatbaar is en dan liefst wat vaker dan één keer per jaar. Wij belo ven niets maar misschien dat een extra puzzel er wel in zit. De volgende keer zullen de foto's zodanig worden geplaatst, dat men ze kan uitknippen zon der andere foto's te verknippen. Dat was een technische fout, die op dat moment moeilijk te ver helpen was. Onze excuses voor dat ongemak. DE UITSLAG Maar u bent natuurlijk nieuws gierig naar de uitslag. Eerst de tien troostprijzen van f 10.—. Die zijn gewonnen door Mevr. W. Lagerweij-Masten- broek, Maanweg 29. Leusden fam. J. Duursema, Tjonger- wijk 15. Leusden fam. A. B. A. Kemper, Parel duiker 48, Leusden fam. Veenvllet, Zonnedauw- hof 41, Leusden fam. Bokker9, Krakhorst 21, Leusden Annemiek Tolboom, Horster- weg 2, Stoutenburg mevr. A. G. van Roomen-v.d. Hengel, Lijsterbeslaan 20, Leusden W. T. M. van der Horst, v. Oldenbarneveltstraat 51, Achterveld S. D. te Winkel, Grienden 71, Leusden J. W. A. van Nlmwegen, As schatterweg 61, Leusden De drie hoofdprijzen van f50,— zijn gewonnen door: Ruflna van Veen, Zwarteweg 19. Leusden mevrouw Wanner, Arnhem- seweg 97, Leusden-zuid fam. H. Th. Kleintjes, Kroon- eend 7, Leusden Burgemeester J. W. M. Rademaker opent het nieuwe Amro kantoor aan de Kooikersgracht en ontvangt daarvoor van de directie een geschenk LEUSDEN Nadat het kantoor van de Amro Bank Leusden al in de maand juli van winkelcentrum Ro- jendaal naar de Hamershof verhuis de, omdat het oude pand moest wor den ontruimd, was het vorige week vrijdag dan zover dat de nieuwe vesti ging officieel door burgemeester ,W. emaker kon worden geopend. Dat gebeurde die middag om onge veer halt vijt en amper twee uur later werd door het oplaten van een reus achtige heteluchtballon van het bankbedrijf de hele Leusdense be volking in kennis gesteld van de fees telijke opening. Zoals wij in juli al schreven heeft het nieuwe Amro kantoor aan de Kooikersgracht II een oppervlakte van 600 vierkante meter en is het interieur voornamelijk in de kleuren blauw, geel en wit. Er zijn vier loket ten waar de cliënten hun bankzaken kunnen afhandelen. Deze balies zijn met glazen wanden van de rest van het bankgedeelte gescheiden Voorts zijn er enkele units waar de cliënten over verschillende vormen van dienstverlening van het bedrijf kun nen worden voorgelicht. Dinsdag 23 september, 20.15 uur: vergadering afdeling Leusden van de PvdA in de Hakhorst. Woensdag 24 september, 15.30 uur: vergadering van het Gecoördineerd Bejaardenwerk in de raadszaal van het gemeentehuis. Hamersveldse- weg 2. Woensdag 24 september, 19.00 tot 20.00 uur: expositie woningbouw plan Zwanenburg, daaraan volgend informatie-avond woningbouw in Zwanenburg in het gemeentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a. Donderdag 25 september, 19.30 uur: vergadering raad Leusden in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. Donderdag 25 september, 19.45 uur:» bijeenkomst Interkerkelijke Vrouwen Contactgroep in de Marcuskerk. GESLAAGD Geslaagd aan de Rijksuniversiteit van Utrecht voor het doctoraal exa men klinische pedagogiek: Marja Yda de Kuljff. Geslaagd aan de Rijksuniversiteit van Leiden voor het kandidaatsexa men rechtswetenschappen: Andra Christine de Kuljff. Op bijgaande foto verricht burgemeester J. W. M. Rademaker de openingshandeling een dolfijn levert een hoeveelheid water af in de Kooikersgracht. LEUSDEN Vorige week donder dag, een dag voor de officiële ope ning van de Hamershof, was het voor het personeel van de Nederlandsche Mlddenstandsbank zover dat men de oude vestiging aan de Hamersveld- seweg 58 definitief kon verruilen voor een nieuw en uiterst modern inge richt bankkantoor aan de Koolkers- gracht 6. De opening van het N.M.B. filiaal geschiedde op wel zeer bijzondere wijze door burgemeester J. W. M. Rademaker. Uit een in een schommel hangende dolfijn moest hij namelijk een hoeveelheid water in de Kooi kersgracht laten lopen, waarna hij de bank voor geopend verklaarde. Het nieuwe N.M.B. kantoor is bij zonder ruim van opzet, er is veel gebruik gemaakt van stenen wanden en ook is er hout in het interieur verwerkt. De ontwerpers hebben hun uiterste best gedaan het geheel zo open mogelijk in te richten wat hen goed is gelukt.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 13