X SB „Volledige integratie geen eenvoudige opgaaf' rbr ÉiS w nr 1=551 Schoolraad organiseerde voorlichtingsavond VMIMM IN ÜE LEHSDER ILRANT Leusder Krant DEMONSTRATIE VIDITEL- TELETEKST. 2L Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN V keer week per FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel Verantwoordelijk reda kleur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 23 SEPTEMBER 12e JAARGANG NO.^-1980 O) O O ff ■fr De gemeenschappelijke school raad voor het openbaar onderwijs in de gemeente Leusden organiseerde vorige week donderdag een voorlich tingsbijeenkomst voor leerkrachten, leden oudercommissies, ouders van schoolgaande kinderen en eventueel andere belangstellenden. Onder werp van de avond was de integratie van kleuter- en lagere school tot een compleet nieuw schooltype: de ba sisschool. Centraal in de bespreking zou staan, wat de ouders kunnen bijdragen in dat integratieproces. Juist dit laatste is niet geheel duide lijk geworden, hetgeen misschien te wijten was aan de grote opkomst van leerkrachten die, blijkens de vragen welke aan de twee deskundige inlei ders gesteld werden, veel vraagte kens zetten achter het hele integra tieproces zoals het ministerie van onderwijs zich dat voorstelt. ..De opdracht voor de tachtiger jaren is de kleuterschool en lagere school om te vormen tot een basis school voor leerlingen van 4 tot 12 jaar" zo begon Jan Schildmeyer. schoolbegeleider van de Amersfoort- se Onderwijs Adviesdienst (OAD) zijn betoog .,1 plus 1 zal in dit geval als uitkomst wéér 1 moeten geven", legde de heer Schildmeyer zijn zeer geïnteresserde toehoorders uit Zelf is de schoolbegeleider al geruime tijd betrokken bij het begeleiden van scholen die in het kader van het zogenaamde ministerieel aktive- ringsplan al volop bezig zijn de eerste schreden te zetten op weg naar de geïntegreerde basisschool In de re gio Amersfoort, waartoe ook Leus den behoort, is de helft van het aantal scholen aangewezen als ..aktive- ringsschool. hetgeen betekent dat per school een extra leerkracht, ge durende een halve dag per week kan worden aangesteld en dat de school als tegemoetkoming in de kosten een bedrag van f 2.000,uit de over- heidspot ontvangt. Het is uiteraard niet de bedoeling dat de integratiegedachte na een jaar weer vergeten wordt. Als de eerste stappen zijn gezet neemt de Onder wijs Adviesdienst de verdere voort gang voor haar rekening Dat de nieuwe basisschool niet alleen een kwestie is van een muurtje of hek weghalen tussen de kleuter-en lagere school waardoor de bouwkun dige integratie een feit kan worden, werd de aanwezigen, voor zover ze dat al niet wisten, duidelijk gemaakt. DOEL De nieuwe basisschool streeft een aantal doelen naar, t.w. men wil streven naar een door gaande lijn in de continue indivi duele ontwikkeling van kinderen tussen 4 en 12 jaar het sociaal gedrag van ieder kind wordt bevorderd ieder kind krijgt wat hem of haar toekomt. ontwikkelen van de kreativiteit van elk kind de basisschool hoopt beter de leerlingen met problemen op te kunnen vangen milieuachterstanden dienen worden opgeheven. SCHOOLWERKPLAN Centraal in het hele gebeuren in de nieuwe basisschool staat het zoge naamde schoolwerkplan Dit plan. dat door het hele schoolteam (en oudercommissie?) gemaakt wordt beschrijft het waarom, het wat, en het hoe van het onderwijs zoals dat op de betreffende school wordt gegeven Het werken aan het schoolwerkplan dient een continue zaak te zijn. waar mee het hele schoolteam voortdu rend bezig is Juist deze zogenaamde schoolwerkplanontwikkeling als centraal element in de nieuwe basis school heeft grote invloed op het werk van de onderwijsadviesdienst. Zelf heeft de o derwijsadviesdienst ook een ingrijpende wijziging onder gaan door de op handen zijnde in voering van de basisschool. Per 1 augustus j I kent men geen aparte schoolbegeleiders meer voor het kleuter- en lager onderwijs Sinds deze datum houden de schoolbege leiders zich uitsluitend nog bezig met zogenaamde ..scholenkoppels" BIJSCHOLING Vooral belangrijk voor de leer krachten is de wijze waarop de bij scholing plaats vindt De heer B v d Ree. de tweede inleider van de infor matie-avond kon hierover meer ver tellen. De heer van de Ree. de tweede inleider van de informatie-avond kon (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeenteraad vergadert aanstaande donderdag avond (25 september). De raadsle den komen om 19.30 uur voor hun maandelijkse vergadering bijeen in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. De agenda ziet er als volgt uit: hierover meer vertellen De heer van de Ree maakt namelijk als full-time medewerker deel uit van de program macommissie van het IVB, wat staat voor INTEGRATIE VOORBEREI DENDE BIJSCHOLING Het IVB gaat landelijk periodieke bij scholingscursussen opzetten om on derwijsgevenden aan het kleuter- en lager onderwijs vaardigheden aan te leren welke nodig zijn om tot een volledige integratie van beide schoolsoorten te komen. Een bij scholingscursus van het IVB bete kent voor de leerkrachten 120 uur extra ..studeren" in twee jaar tijd. vervolg op pagina 7 18 Vervanging vervoermiddelen en zoutstrooiers en aanschaf appa ratuur 19 Verbetering rijwielpad Dorre- steinseweg 20 Verbetering gedeelte Hamers veldseweg (Hekkesteeg) 21. Voorlopige vaststelling rekenin gen Bedrijf Gemeentewerken. Grondbedrijf en Gemeentereke ning over het dienstjaar 1977 22. Goedkeuring jaarrekening 1977 Stichting voor Lichamelijke Op voeding en Sport Leusden 23 Goedkeuring jaarrekening 1977 Zwembadstichting Leusden 24 Rondvraag 25 Sluiting -Officiële opening HamershofPag. 3 - Foto-impressie feest HamershofPag. 5 - Tweeduizend eieren voor bruidspaarPag. 7 Spon.. Pag. 9enpag. 11 - Loep op Leusden Pag. 13 Geslaagde ballonvaart Pag. 13 DE LEUSDER KRANT: ...een feest op zich... 12. 13. 14 Opening Mededelingen Notulen Ingekomen stukken Wijziging diverse rechtspositie regelingen Wijziging statuten Groenstich- ting Rozendaal Eventuele versnelling woning bouw bestemmingsplan ..Leus den-centrum 2e fase" Krediet t.b.v. bestemmingsplan nen Centraal Buitengebied en Schoolsteegbosjes Aankoop perceel Zwarteweg 29 Grondaankoop Hamersveldse weg t.b.v de realisering van het globaal bestemmingsplan Leus den-centrum 2e fase Instandhouding openbare kleu terschool ..Het Startblok" te Achterveld (voorheen ,,'t Drem peltje") Aanvrage ex artikel 50 der Kleu teronderwijswet ten behoeve van de PC kleuterschool ..Klein Groenhorst" te Leusden (ge deeltelijke betegeling speel plaats) Aanvrage ex artikel 72 der lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de PC lagere school ..De Vallei" te Leusden-centrum (la degeleiders en laden) Aanvrage ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de PC lagere school ..De Vallei te Leusden-centrum (vernieuwing hekwerk) Aanbieding sportnota Nota ..Verkenning van vraag punten (1e fase) en krediet on derzoek (2e fase)" Krediet voorbereiding verkeers plan Noteert u alvast? 2,3 en 4 oktober NEFKENS OPEL Amersfoort Soest bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de •n ontvang de krant 1 maand gratis (Het abonnementsgeld voor een heel iaar bedraagt t 40 Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbord8pel Naam: Adres: Plaats: U Kunt deze bon In oen open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211.3800 XA Leusden Of afgeven bl) de Leusder Krant, Kantoor Rozendaallaan 9. Leusden-C Tel. 033-941495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen. die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 11,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Kwekerij G. Stuivenberg heeft weer volop heide- en vaste planten. Nu ook zakken tuinaarde, kompost, tuinturf, gedroogde koemest, potgrond enz. voor bodemverbetering. Vaste planten ook voor handel Nieuwstraat 62 Scherpenzeel Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. (03420-16141 Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties bv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 LEUSDEN Sinds vorige week donderdagmiddag spuit deze fontein zijn drie stralen hoog de lucht in vanuit de Kooikersgracht. Die middag werd de fontein door Leusdens burgemeester J. W. M. Rademaker ingebruikgesteld ter ere van de officiële opening van het hoofdcentrum Hamershof. De fontein is een gezamenlijk geschenk van de bedrijven die waren betrokken bij het ontwerpen en bouwen van het centrum. De gemeente Leusden Met zich deze middag echter ook niet onbetuigd en bood een fraaie klok op een zuil aan die een plaats vond tussen Grutterij, Komenij en Brouwerij. Voor een verslag van de feestelijke opening verwijzen wij u naar pagina 3 van dit nummer. Hamersveldseweg 6a. Leusden-Ceritrum.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1