I Hak-film-feest als experiment geslaagd UNIEKE KARAKTER VAN CENTRUM BEKLEMTOOND klHHIt! plaatselijk nieuws DINSDAG 23 SEPTEMBER 1980 Hoofdcentrum Hamershof officieel geopend Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en P§tSt- van Meenen Verantwoordelijk redakteur: «Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17.00.üur. Abonnementsgeld: 40- per laar. 20.50 per half jaar, 10.50 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag én donderdag Tussen 18T3Ö en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze insoekteur bezor- Qjng, overdag 03420-16141toestel H Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel en (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro 871441 t.n.v de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste 'oto, aantal, nummer van krant, pa- 9'na waarop dê foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leus den/centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit- 8®v§ van de BDU-kjantenkom- blnatle te Barneveld. Grote drukte op en om de Kooikersgracht. Enkele raadsleden bekijken het gebeuren op veilige afstand. Burgemeester Rademaker met Hamershofpetje. /uist na de ingebruikneming van de fontein. Burgemeester Rademaker met naast zich de heer F. v. d. Werf. directeur van architectengroep Kokon uit Rotterdam. Met behulp van een ballon wordt de gemeenteklok onthuld Burgemeester Rademaker en voorzitter van de belangenvereniging Berghuizen houden de ballon nog even in bedwang. De heer Berghuizen dankt burgemeester Rademaker en daarmee de Leus- dense gemeenschap voor de aangeboden klok (Van de redaktie) LEUSDEN Het afgelopen weekeinde hebben de Leusdena- ren niks te klagen gehad wat betreft de mogelijkheden om „er eens uit te zijn In eigen dorp". Naast de groots opgezette Hamershof-feestweek met op zondagmiddag het koffieconcert, kon men die middag ook terecht in De Hakhorst, waar in samenwerking met de Leusdense filmclub „Cine Leusden" voor het eerst een „Hak-film-feest" werd georganiseerd. Een experi ment, dat als geslaagd kan worden beschouwd en zeker voor herhaling vatbaar is. Na het gezellige kinderprogramma, met verschillende tekenfilms compleet met een glas limonade, ver toonde de filmclub een programma met eigen en ingezonden films. Hoewel de filmende Leusdenaren buiten de filmclub nog wellicht een drempel te overwinnen hebben (slechts één inzen ding van een nlet-lid kon worden vertoond), is het begin duidelijk aanwezig en het ziet er naar uit, dat als volgend jaar het tweede filmfestival zal worden gehouden het aantal inzendingen nog groter zal zijn. Het vertoonde programma was nogal gevarieerd, zodat er voor iedereen wel wat te genieten viel. De kwaliteit was in het algemeen niet slecht te noemen, wat het kijkplezier slechts verhoogde Zoals gezegd een gevarieerd programma, speelfilm en dokumentaire, impressies en puur informatief De organisato ren kunnen dan ook tevreden zijn En dat zijn ze. getuige hun reakties. Volgend jaar kunnen we het tweede ..Hak Film Feest" tegemoet zien En natuurlijk zullen er dan ook veel meer niet-le- den van de filmclub met hun eigen filmproduktie aanwezig zijn, dat spreekt' ledereen is welkom' Het is een uitstekend Initiatief geweest van de Cine Club Leusden en het eetcafé-galerie De Hakhorst om deze filmmiddag te organiseren. De fontein spuit, het centrum is geopend LEUSDEN Vorige week donder dagmiddag was het na maanden met Incidentele winkelopeningen, ople veringen en eerste sleutels die wer den uitgereikt zover dat burgemees ter J.W. M. Rademaker de officiële openingshandeling van hoofdcen- 1 Irum Hamershof kon verrichten. Wat er in de jaren en vooral maanden daarvoor aan werk was verzet werd deze middag door verschillenden iprekers nog eens op een rij gezet. Precies op tijd in het door Delta loyd georganiseerde programma begaf een groot gezelschap genodig den zich om half vijf van de tent die speciaal voor deze gelegenheid naast de Kooikersgracht was neerge zet naar het boven deze gracht ge touwde podium. Inmiddels was de omgeving van de feestelijk versierde racht volgestroomd met belangstel enden Door burgemeester Radema ker werd door een druk op een knop I de m de gracht aanwezige fontein in IrSm otticieekioi^ Een aanlal loeh°ort<>rs tijdens een van de openingstoespraken de Deze fontein is een geschenk van Delta Lloyd, U.B.A. en de twee archi- Hectenbureau's die aan het centrum ttkerkten. R Direkt hierna werd met behulp van een kleine ballon het geschenk van de gemeente Leusden onthuld: een jrote, op een zuil geplaatste klok, .waardoor", zo zei de heer Radema ker later, ,,de gemeente bij de tijd zal blijven". UITDAGING Voordat deze officiële opening echter een feit was, voerde een drie tal sprekers het woord en wel de heren J.A Spanjersberg, ing A. de Reus en ir F van der Werf, respectie velijk namens Delta Lloyd, U.B.A en de qezamenlijke architectenbu reau^ De heer Spanjersberg. projectont wikkelaar noemde de realisering van de Hamershof een enorme uitdaging voor alle betrokkenen. Niet eerder werd door een bouwteam dat na de realisering van de Hamershof overi gens uiteen gaat in zo korte tijd een dergelijk project ontworpen en gerealiseerd De grootste uitdaging noemde hij het echter om „voor het ontwerp een prijs neer te leggen en vast te houden gedurende de gehele ontwikkelingsfase". Voorts noemde de heer Spanjers berg het unieke karakter van het centrum „Gelukkig voor Leusden, maar ook voor onszelf draagt Ha mershof een heel eigen karakter dat niet herhaalbaar is. Hoewel het cen trum uiteraard voldoet aan de techni sche en commercièle grondwetten, die nu eenmaal voor alle winkelcen tra gelden, zult u geen tweede Ha mershof vinden, waar dan ook." SPECIALE VOORZIENINGEN Ook ing. A. de Reus, directeur van U.B.A. B V in Uithoorn, sprak over een aantal unieke factoren van het bouwen van de Hamershof. De tijd waarin het hele project neer moest worden gezet maakte dat noodzake lijk. Zo memoreerde hij het gebruik van speciale heipalen en dragende constructies In dat kader riep de heer De Reus de aanwezigen een aantal data in herinnering, waaron der het slaan van de eerste paal door burgemeester Rademaker op 22 no vember 1978 en de eerste opleverin gen van winkels en woningen dit voorjaar, met daartussen nog een strenge winter met een groot aantal dagen waarop niet kon worden ge werkt Ook de heer De Reus roemde wat Uit deze foto blijkt wel hoe druk het was tijdens de officiële opening van de Hamershof. door het bouwteam was gepresteerd, volgens hem heeft dit een „beslist hoge kwaliteit tegen een redelijke prijs" bij de bouw van de Hamershof mogelijk gemaakt RUIMTE ONTWERPEN Ir. F v d Werf, die het woord voerde namens de beide architecten bureau^ en zelf directeur is van de architectegroep Kokon in Rotter dam, noemde deze dag ook voor de ontwerpers een bijzonder moment „De realisering van onze plannen komt eigenlijk pas na deze dag op gang. Stedebouw is het ontwerpen van ruimte door het plaatsen van huizen en winkels en het meest we zenlijk daarin is de menselijke bele ving van die door ons geschapen situatie". Voorts hoopte de heer v d Werf dat het centrum in de toekomst zal worden uitgebreid. „Het plein en de gracht aan de ene kant van de Ha mershof zijn duidelijk bestemd om bij uitbouw het centrum in het centrum te worden" WENSEN Nadat het gezelschap na de ope ningshandeling de tent was terugge keerd. was het woord aan burge meester J.W. M. Rademaker die in ging op de naam Hamershof, volgens hem afgeleid van het woord Hadumar wat elementen van strijd, werken en vermaardheid in zich heeft. Deze kenmerken betrok hij op het centrum en zijn inwoners, door hem „Hamers hoveniers" genoemd. Daarnaast sprak de heer Radema ker een aantal wensen uit voor de nabije toekomst Hij noemde „Het gemeentehuis waarvan de eerste paal misschien nog voor de komende zomer kan worden geslagen, het wa renhuis. de sporthal met wat uitge breidere faciliteiten, het postkantoor, de ontwikkeling van het terrein H2 Iets van de ziel en zaligheid", zo vervolgde de heer Rademaker, „van de toekomst van Leusden wordt op geknoopt aan het komende struc tuurplan, waarin een verscheiden heid aan factoren in evenwicht zal moeten worden gebracht" Volgens de heer Rademaker zal een van oe peilers voor dat evenwicht moeten zijn de zorg voor een voldoende draagvlak en daarvan noemde hij de Hamershof er een TROTS De rij sprekers werd gesloten door de heer W P M Berghuizen, voorzit ter van de belangenvereniging Ha mershof Namens alle ondernemers in het nieuwe centrum bracht hij dank over aan gemeente, ontwerpers en bouwers. „We zijn trots", zei hij, „op dit centrum, dank aan de ge meente voor de klok, dank ontwer pers en bouwers voor de fontein Nu is het de beurt aan ons. winkeliers, wij bieden Leusden tien dagen feest aan."

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3