Weekend vol hockeynederiagen Plusminus Lotto-toto HOCKEY BALANS Achterveld met 4-1 ten onder Uitslagen S.V.A. jeugd Leusden Troef Gering verschil Spannend jeugd kampioenschap Zwemdiploma's in Eurobad De heer J Zwartjes is boos of beter gezegd teleurgesteld. De lotto en de toto hebben in het afgelopen seizoen niks méér opgebracht dan in het voorgaande jaar. Ondanks diverse extra-trekkingen en allerlei nieuwe gokmogelijkheden ..Dat zou best een gevolg kunnen zijn van de activi teiten van Tele-Bingo", aldus de heer Zwartjes als directeur van de stich ting Nationale Sporttotalisator. ..De Nederlandse sportwereld is voor een groot deel afhankelijk van de op brengst van de lotto en/of toto He laas is in toenemende mate concur rentie waar te nemen Niet alleen van het eerder genoemde Avro-program- ma. maar ook van de Grote Clubactie (een loterij) en van het Veronica- fruitspel. Gokgeld kan tenslotte maar eenmaal worden uitgegeven." De er varing leert echter, dat wanneer het een onderneming goed gaat. de con currentie niet slaapt. PETER. LEUSDEN Vorige week donder dag werd door de leden van Klaver- jasclub Leusden Troef gespeeld voor de interne competitie. Deze avond wist de heer Bolt het hoogste aantal punten te behalen, in het klassement staat hij nu op de tweede plaats. Het klassement wordt aangevoerd door de heer Arno. De eerste vijf plaatsten werden af gelopen donderdag behaald door: 1 Hr. Bolt 5764, 2. Mevr. v. d. Heiden 5335, 3. Mevr. Pouli 5215, 4 Mevr de Ridder 5127 en 5. Hr. de Ridder 5055 punten Stand per 18-9- 80 1 Hr. Arno 113424, 2. Hr Bolt 110943. 3 Hr. v. d Berg 109812,4. Mevr Pouli 109397, 5. Mevr. v Waterschoot 107903, 6. Hr v. Waterschoot 107183, 7. mevr. v. d Heiden 107120. 8. Hr Plattel 107032. 9 Mevr Arns 106162 en 10. Mevr. Bolt 106113 punten. 1-2 2-1 3-2 5-0 6-0 2-0 7-0 LEUSDEN/CENTRUM Hel on- derlinge krachtsverschil in de 1e klasse A is betrekkelijk gering. Neem Leusden, dat twee van de drie wed strijden verloor en op de voorlaatste plaats van de ranglijst terecht is ge komen. De achterstand op de drie j leiders bedraagt echter slechts 2 puntjes. Er is dus nog niets aan de hand. Overigens had een gelijkspel een betere honorering van de gele verde prestaties betekend. Quick Stick is nu de enige club zonder nederlaag, aangezien Hilversum en Deventer voor het eerst daarmee in tnraklng kwamen. Kameleon be haalde op Leusden de eerste zege en de noordelijke clubs GHBS en HVA wachten daar nog op. De resultaten van zondag waren: Deventer - Tempo 1-2 HVA - Groningen 4-4 Be Fair - Hilversum 2-1 Leusden - Kameleon 1-2 GHBS - Quick Stick 2-2 Ranglijst: Quick Stick 3 4 7-3 Be Fair 3 4 5-4 Tempo 3 4 5-4 Kameleon 3 3 5-5 Hilversum 3 3 7-7 Groningen 3 3 9-9 Deventer 2 2 3-3 GHBS 3 2 6-7 Leusden 3 2 4-8 HVA 2 1 5-6 en Ronald Eerden. Meisjes-enkel A/B: 1. Jacqueline Goedhart, 2. Karolien Verèl. Meisies-dubbel B 1. Hetty Venema/ Elle Roseboom Gemengd-dubbel B: 1. Menno Zorn/ Monique Evers. Jongens-enkel C" 1. Tom Vermeulen, 2. Joep Roseboom Jongens-dubbel C: 1. Tom Vermeu len/Maarten Verhoeven, 2. Peter Es- ko/Rob Oberink Meisjes-enkel C: 1. Brigitte Goed hart, 2 Christa v.d Horst Meisjes-dubbel C. 1. Brigitte Goed- hart/Christa v.d. Horst, 2. Eline Maas/ Luciënne Dunnewijk. Gemengd-dubbel C: 1 Eline Maas/ Tom Lemstra, 2 Esther van Loenen/ Bas Veldkamp. Jongens-enkel D: 1 Maarten Verhoe ven. 2. Jeroen Roseboom Jongens-dubbel D: 1. Harro Vei hoe ven/Jeroen Roseboom, 2. Jeroen v.d. Brugwal/Paul Tolboom. Meisjes-enkel D: 1 Manuela Lith, 2. Pascale Companjen Meisjes-dubbel D: 1 Pascale Com- panjen/Saskia Verhoeven, 2. Judith van Loenen/Jolanda v.d Burg. Winnaars in de verliezersronde wa ren Sander Galerstin (jongens-enkel A/B), Hetty Venema (meisjes idem), Rob Oberink (jongens-enkel C), Esther van Loenen (meisjes idem), Harro Verhoeven (Jongens-enkel D) en Ninke ten Voorde (meisjes idem) Enkele senioren-uitslagen Heren 1 - Kameleon 1 Heren 2 - Weesp 2 Veteranen A - Be Fair A Baarn 1 - Dames 1 USHC 3 - Dames 2 Dames 3 - Kampong 11 Hilversum 7 - Dames 4 LEUSDEN/CENTRUM Door het slechte weer op zondag 14 septem ber werd het tweede gedeelte van de jeugdkampioenschappen 1980 van de LTV Leusden een dag later ge speeld. Afgelopen zaterdag vond de prijsuitreiking plaats. De wedstrijd leiding was in handen van de jeugd commissie, maar veel enthousiaste moeders en niet te vergeten trainster Roos v.d. Doe hebben ook een groot aandeel gehad in het succes. De medewerking van de jeugd en met name als umpire was eveneens voor beeldig. Paul Tolboom (22 wedstrij den op de troon) en Karolien Verèl (15) wonnen de 1e resp. 2e „umpire- prijs". Er is een groot aantal vaak leuke wedstrijden gespeeld, vooral de C-finale tussen Tom Vermeulen en Joep Rosenboom. De uitslagen waren Jongens-enkel A/B. 1Mare Galestin, 2. Menno Zorn. Jongens-dubbel B: 1. Marc en San- der Galestin, 2 Hans Robert v.d. Doe - Bij de overhandiging van de nieuwe clubkleding aan Heren I ontbrak keeper Willems (zie inzet). heeft verloren en wel met 1-2 van Kameleon. Een gelijkspel had de ver houdingen beter weergegeven, maar ook bij hockey geven de treffers toch de doorslag. Nadat de hockey-mln- nende makelaars Relmus Snel de standaardploegen van „Leusden" keurig in de kleren hadden gestoken begon het treffen tegen Kameleon met een licht overwicht van de bezoe kers, maar de lokale achterhoede kon over het algemeen de Hilversumse aanvallen goed afslaan. Op een „ver gissing" na, die in de 10e minuut plaatsvond. Een op het oog onge vaarlijk moment bracht toch de eer- ste tegentreffer. Een mooi doelpunt, maar bij resoluter ingrijpen wellicht overbodig geweest. LEUSDEN/CENTRUM Dames 1 i de MHC Leusden Is in en tegen Baarn weer tot de orde geroepen. Met 0-5 als eerste (en onverwacht grote) nederlaag kwamen de dames terug naar Leusden. Ook Heren 1 De tweede helft begon met een duidelijk agressiever spelend Leus den en reeds na 5 minuten benutte Rob Westdijk in alle rust een strafbal. Even later verliet Frank Marree ge blesseerd het strijdperk. Peter No bels completeerde de ploeg, maar bleek geen versterking. Kameleon kwam steeds meer en gevaarlijk op zetten en forceerde in de 28e minuut een strafpush, die Leusden op een 1-2 achterstand bracht. Een zeer knappe redding vin Hans van Eek, toen keeper Theo Willems reeds ge passeerd was. voorkwam de derde tegentreffer. Wat Leusden verder nog probeerde om toch nog langszij te komen, mislukte. - De overhandiging van de nieuwe clubkleding. ACHTERVELD Na 3 competltie- redstrljden te hebben gespeeld heeft Achterveld nog maar 1 punt kunnen vergaren. In de uitwedstrijd tegen het Hilversumse Zebra's moest men het onderspit delven. Trainer Klrstens had vergeleken bij vorige •eek een kleine wijziging moeten •anbrengen daar Jaap Schouten niet fit was. Het team werd nu gecomple- teerd door Jan Kerkhof die genezen was van zijn oude blessures. In de •erste minuten van de strijd viel het •erste doelpunt al. j! Grensrechter Cor v. Marwijk van Achterveld vlagde voor buitenspel, doch de scheidsrechter kende de Bebra's een vrije trap toe. Uit deze (razendsnel genomen trap scoorde uiteindelijk de linksbuiten van de gastheren 1-0. Na de aftrap probeer- Be Achterveld nog wel het spel te Verplaatsen maar er zat geen verband jflenoeg in de voorhoede om gevaar lijk te worden. De Zebra's combina ties. vooral op het middenveld waren van technisch en tactisch hoge kwali- (teit. Ondanks het zwoegen van de Achtervelders bieef men ver in de iiindere. Pas na 20 minuten spelen kregen de Achtervelders meer vat op het flecombineer van de Hilversummers, woorlopig wisten de Zebra's via het Weggeven van 4 cornerballen stand te houden. Maar de cornerballen Werden slecht genomen en 3 ervan Belandden al direct achter de outlijn. Toch was het Achterveld die langs zij de Zebra's kwamen met een gaaf doelpunt. Uit een pass van Gijs Hak naar de goed opgestelde Jan Kerkhof Wist eze na geklungel in de Hilver- •Umse gelederen te scoren. Uit een nioeilijke hoek wist de Hilversumse «doelman de ingeschoten bal voor de [voeten van zijn libero te plaatsen, 'deze wist er geen weg mee en schoot •n eigen doel 1-1. Na dit doelpunt gewikkelde zich een gelijkopgaande 'Wnjd die het aankijken volop waard Waren. Klaas van de Heuvel en Bertus ivan Houten waren erg actief met het Horen terwijl Hans Versteeg deze keer niet zo goed draaide als we van hem gewend zijn. 10 minuten voor rust opnieuw een doelpunt voor de Zebra's. Uit 'n verre pass vanuit het middenveld werd de Zebra's rechts buiten aangespeeld. Terwijl de gehe le verdediging mistastte kon doel man Tolboom van dichtbij onhoud baar gepasseerd worden 2-1 Met deze stand ging men theedrinken. ALLES IN DE STRIJD Na de rust een aanvankelijk onstui mige Zebraploeg die meteen de sco re wilde verhogen De Achterveldver dediging moestalles in de strijd gooi en om de rappe Hilversummers af te stoppen. De zwoegers Johan Hak en zijn broer Gijs Hak moesten voortdu rend de verdediging te hulp komen. Eén der Achterveldse aanvallen werd via obstructie van de Zebra's onder broken Herman Kerkhof plaatste zich achter de bal doch zag deze over het Hilversumse doel verdwijnen. Achterveld gaf de moed nog niet op toen Herman Kerkhof de bal af speelde naar Albert Tolboom op de rechtervleugel die de bal in de doel- mond plaatste, waar Johan Hak naast kopte. Ook Jan Kerkhof had geen succes met een kopbal die belandde in de handen van de Zebra's doel man. Wegens aanmerking op de lei ding werd Jan Kerkhof zijn naam genoteerd in de boekhouding van de uitstekende leidende scheidsrechter. Het spel van Jan Kerkhof viel na deze beslissing erg terug zodat de voor hoede nog onsamenhangender ging spelen dan voorheen. De Zebra's ver hoogden het speltempo door het spel open te trekken via de uitstekende vleugelspelers. Een voor Achterveld hachelijk moment was het feit dat doelman Tolboom ver uit de goal moest om redding te brengen en hierbij hulp kreeg van Bertus v. Hou- ten die het leder tot corner kon ver- j werken. Dat liep nog goed af Door aanvallend voetbal te spelen I probeerde Achterveld toch nog tot succes te geraken wat echter een maal voor het Zebra doel gekomen zijnde niets opleverde vanwege de als los zand in elkaar zittende voor hoede. De Zebra's hadden meer suc ces aan de andere kant via een snelle rush van hun linksbuiten waarbij de enkele aanwezige achterspelers ge klopt werden. Doelman Tolboom werd ook nog eens uitgespeeld en nummer 3 lag in de touwen, 3-1 .Toch gaf Achterveld nog enig tegengas maar een ingeschoten bal van Johan Hak was te zacht en ook 'n kopbal van Albert Tolboom idem dito om de achterstand te verkleinen. 5 Minuten ACHTERVELD De uitslagen van zaterdag 20 september van de afde ling jeugdvoetbal van S.V.A. luiden junioren Achterveld A1-TOV A1 2-2 Limivo A2 - Achterveld A2 1-2 C.J.V.V B1 - Achterveld B1 2-4 Achterveld B2 - Soest B4 4-2 Amf. Boys C2 - Achterveld C1 4-2 Achterveld C2 - V.V.Z.A. C5 20-0 pupillen Achterveld D1 - H.V.C D1 0-3 Hoevelaken D4 - Achterveld D2 0-2 Hoogl.veen D3 - Achterveld D3 1-2 Achterveld E1 - SEC E1 0-5 Achterveld E2 - Hoogl veen E2 7-1 K.V.V.A. F1 - Achterveld F1 0-1 meisjes Achterveld - S V. Boys 2-1 programma voor zaterdag 27 sep tember junioren Limivo A1 - Achterveld A1 16 15 uur Achterveld A2 - Posthoorn A2 15 00 uur voor het eindsignaal opnieuw 'n flit- sende aanval over de linkervleugel Klaas van de Heuvel en Arie Wouters kwamen tempo tekort. Zodoende kon Zebra doelpunt nr 4 koppend langs doelman-aanvoerder Tolboom gewerkt worden. Met deze stand kwam dan ook het einde van deze sportieve ontmoeting. Bijzonderheden Scheidsrechter j Van Kampen uit Naarden is doorzijn minime lengte vast de kleinste arbiter van de Afd. Utrecht (Zijn fluiten was j echter uitstekend). Aantal toeschou wers ruim 300. Opstelling: B Tolboom, H. Versteeg, A Wouters, J. Hak, G. Hak, H Kerk hof, J. Kerkhof. H v. Ruitenbeek, A. Tolboom, K. v/d Heuvel. B v. Houten. Grensrechter C v Marwijk. Programma 28 sept. '80: Achterveld 1-Veensche B. 1 14 u 30 j Scheidsrechter A W. v. Dam uit Co- then. Achterveld 2-SDO 4 11 u 30 i Veensche B. 4-Achterveld 3 12 uur Achterveld 4-Hoogl.veen 4 12 uur Achterveld 6-KVVA 8 12 uur j Dames: Schalkwijk 1-Achterveld 1 10 u 30 Achterveld B1 - S.E.C. B1 15.00 uur Cobu Boys B1 - Achterveld B2 15 00 uur Achterveld C1 - Quick C2 13.45 uur Soest C5 - Achterveld C2 13.45 uur pupillen C.J.V.V D1-Achterveld D1 13.00uur Achterveld D2 - Limivo D2 13.00 uur Achterveld D3 - Roda46D7 12.00 uur IJsselm. Vogels E3 - Achterveld E1 12.00 uur IJsselm. Vogels E4 - Achterveld E2 13 00 uur Achterveld F1 - V.V Z.A. F2 12.00 uur meisjes Brederodes - Achterveld 10.00 uur i LEUSDEN In het Euro-zwembad I (in de wijk Rozendaal) slaagden voor het A-diploma: mevr. H Venema. Yvette Hidding en Lylith Oude Vrie- j link. Afgewezen: 1 candidate. Ge- i slaagd voor het B-diploma: Henk v d. Spek, Wouter Verschuren, David van Praag, llona Hidding, Nanda Kruyt- hof en Saskia Spaargaren. LEUSDEN/CENTRUM „Waar de zuinigheid huishoudt, groeit het spek aan de balk", is een zeer oud gezegde. Of dat ook betrekking heeft op de Leusdense korfbalclub Antilo pen, weten wij niet, maar hoe dan ook, het 15-jarig bestaan van de roodzwarten werd met enige zuinig heid herdacht om geen al te grote aanslag te plegen op de clubkas. Sportverenigingen beleven moeilijke tijden en Antilopen vormt geen uit zondering. Overigens is de 15e ver jaardag, mèt een groot aantal oud-le den, op een uiterst plezierige wijze gevierd en dat was tenslotte de be doeling. In de voorafgaande dagen werd in de „2e fase" nog enige propa ganda gevoerd voor deze tak van sport. Twee „straatkorfbalwedstrlj- den" (waaraan door veel „leken" werd meegedaan) brachten zelfs een aantal nieuwe leden op. Dat was niet direct de eerste opzet, maar toch wel leuk meegenomen. 2 Op de verjaardag van Antilopen werd eerst de jeugd aan het werk gezet met het versieren van het club huis. Daarna werden een aantal jeugdwedstrijdjes gespeeld met nog al vreemde figuren als scheidsrech ter (een lieve oude dame. een judo kampioen, een hippy van de een of andere Costa en een meneer in een Nigeriaanse „pyama"), gevolgd door een diner met frites, frikandel en ijs op het menu. Om 16.00 uur begon een wedstrijd van Antilopen anno 1980 tegen leden uit vroegere jaren. Om kort te gaan: de ..oudjes" deden het nog best en wonnen met 5-4. Het verschil had gemakkelijk nog groter kunnen zijn, maar de gepensioneer den wisten hun plaats De druk bezochte feestavond voor de senioren werd rond 19 30 uur geopend met een prachtig ingestu deerde speech van voorzitter Niek Laheij. Ook toen waren heel wat oud leden aanwezig, zoals o a Jaap Be- rendsen, Rudie Lith en Heimen van Duinkerken. Het hoogtepunt van de avond was het optreden van het be kende in Frankrijk opgerichte caba ret ..la Clique des Alpinos" met diver se wereldnummers op hun reper toire, voor deze gelegenheid in het Nederlands gebracht Opkomend als jeu de boulers en via o m. „Hollen in Den Treek", „Langs de lijn" en „An toinette" oogstten Anita, Marion, Frans, Piet, Kees en Derk ruim een uur lang een daverend succes met hun zelfgemaakte teksten Deels over korfbal en voor een deel ook weer niet maar wel met fikse steken onder water Het life-optreden van een band (wat maakten die jongens een lawaai!) kon ons minder bekoren, maar wij waren tenslotte geen echte korfballers en dan kan dat gebeuren. Er gebeurden ook andere leuke din gen voor de korfbalmensen, zoals de aanbieding van drie wedstrijdballen door een bekende fietsenhandelaar uit Leusden-Zuid. Wie met wist, dat Rien Osnabrugge, ondanks een korf ballende vrouw en een stuk of wat dito-dochters, zo'n (duim omhoog!) supporter is, weet dat nu.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9