Impala opent zaterdag nieuwe handbalveld V.O.S. cursus start met open ochtend ■eusder kraw; Slechte start tafel tennisclub oktober fallei- loncert Leusden iploma- remmen in ivoort Carnavals vereniging vergadert oktober rps- ntactavond it zo idoeld Kinder- nevendienst in Achterveld Biljarten in Leusden Latent Talent kan cursisten plaatsen K.P.J. was in Groenlo Ledenvergadering E.H.B.O. Achterveld 1.69 Slagerij van Wieringeri GEHAKT 3.85 BAKBLOEDWORST HAMWORST DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1980 welzijn 11 „LEUSDEN/CENTRUM - Het plot ting afbreken van de onderhande lgen tussen het gemeentebestuur in Leusden en Delta Lloyd m.b.t. de ilisatie van o.m. een sporthal is oor velen verkeerd begrepen en de om waarneembare teleurstelling kt bijzonder voorbarig. Wij hebben respect voor B. en W., dat zij de oor spronkelijke plannen niet ten koste van alles hebben doorgedreven. Daarmee Is vermoedelijk voorko men, dat de projectontwikkelings maatschappij aan de rand van de af grond geraakte, met wie weet hoeveel verloren arbeidsplaatsen als mogelijk gevolg. Op zo'n basis zouden wij trouwens geen sporthal in Leusden willen hebben. Voor hen, die nu vrezen, dat e.e.a kan leiden tot opnieuw grote vertraging in de sporthalplanning, hebben wij een verheugend bericht. Zij het met een klein voorbehoud, want nog niet alles is tot in de finesses geregeld Bovendien zijn de plannen nog geheim, zodat wij met veel gezeur en via-via aan de ge gevens moesten komen Vast staat, dat b en w. in vergevorderde bespreking zijn met de firma Thunder, een Ameri kaans bedrijf, dat o.a. sporthallen bouwt volgens een aan de ruimtevaart ont leende geheel nieuwe methode. Een naar Nederlandse maatstaven gecon strueerd prototype is onlangs voltooid in Surhuisterveen (Friesland) en dezer dagen is in Leusden - zie foto - een verkleind model het sluitstuk geweest van de onderhandelingen met ons ge meentebestuur. Vooral wethouder J Wagenaar van Ruimtelijke Ordening was zeer enthousiast over het fraaie lijnenspel en de rustgevende kosmi sche vlakverdeling van de overkoepe ling („topspin De hal is Surhuisterveen heeft een vloeroppervlak van 16x32 meter (vol doende voor een tennisbaan) maar ze zijn ook leverbaar met genoeg ruimte voor indoor-voetbal, -korfbal en -hoc key Wat echter meer zegt is de kost prijs. Een algemene sporthal van dit type en een afzonderlijke tennishal in Leus den, alsmede een wat kleinere sporthal in Achterveld vragen samen een be duidend lagere investering dan de ruim vier miljoen gulden, die nu alleen reeds door b. en w. zijn uitgetrokken voor een ..evenementenhal" in Leusden-Cen trum. Nog even terug naar de foto, waarop een van de hoeken" van de sporthal-nieuwe-stijl is te zien. Helaas komt de ..zwevende vloer" (nog met plasticfolie afgedekt i.v.m. schilders- werkzaamheden) niet goed tot haar recht, maar deskundigen waren uiterst enthousisast. Evenals ook trouwens over de ingebouwde verlichting, die niet onder doet voor goed daglicht De bouwtijd voor zo'n hal is verrassend kort (circa een uur als de ondergrond ge reed is!) en alleen daarom zou het bij zonder verheugend zijn, wanneer op korte termijn met de realisatie van zo'n Wagenaar-hal" - deze benaming hebben gemeentelijke insiders reeds voorzichtig laten vallen - kan worden begonnen. LEUSDEN/CENTRUM - Er wordt wel eens beweerd, dat de gemeente zo weinig doet voor de Leusdense sport. Toch is dat niet helemaal waar, want zaterdag wordt het geheel ver nieuwde en van een harde toplaag voorziene veld van handbalclub Im pala met de nodige aktiviteiten of ficieel in gebruik genomen. Van 13.30 tot 16.00 uur worden door jeugdteams een aantal voorwed strijden gespeeld om in de juiste stemming te komen voor „het doelpunt van het jaar.'' Dat zal. als alles goed gaat. worden gescoord door de heer G Verger Voor wie hem niet kent, doken wij in het ver leden teruq tot seotember 1962. Toen - 18 iaar geleden - werd de handbalver eniging Hamersveld opgericht als on derdeel van de algemene sportvereni ging Hamersveld. De heer G Verder was daarvan de grote animator en na de oprichting de eerste voorzitter Een jaar later ging het groeiende clubje als handbalvereniging Leusden zelfstandig verder. Per 1 januari 1969 ging het mis als kleine zelfstandige en de hand balclub werd een onderdeel van de op 30 lanuan 1968 opgerichte sportver eniging Impala (gymnastiek) en dat is nu nog het geval Ondertussen verhuisden de Vergers naar Santpoort (bij Haarlem) maar de band met de handbalclub bleef be staan Het was dan ook een zeer goede gedachte van het handba -t de eerste voorzitter weer eo -ai i net werk te zetten. Al is dat alleen maar met een poging tot het scoren var. een doelpunt in een tot dan dichtgeplakt doel, want daar zit natuurlijk wot ach terWij wachten maar af Na die feitelijke openingsdaad ui twee wedstrijden van Impala 1 (eeit..-' dames en dan de heren) tegen oud-'e- den van de club. De dames beginnen om 16 30 uur en de heren een uur later. Vooral de ,.oude" heren schijnen over een sterke formatie te beschikken! Na een brood(maaltijd) voor de officials en een aantal genodigden wordt de avond vanaf 20.15 uur voortgezet in het club huis op het Buiningpark (bedankt Antilopen!) met een feestje, dat uit kan lopen tot de vroege uurtjes van de zon- dagochten Oud-leden, die om welke reden dan ook, niet persoonlijk werden uitgenodigd, zijn desondanks welkom. LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen week zijn de Leusdense tafeltennis sers weer fris en monter aan de competitie begonnen. Fris met dien verstande, dat de teamindeling ten opzichte van het vorige seizoen drastisch is gewijzigd. Bovendien telt TTCL, wat de competitie betreft, veel nieuwe gezichten, hetgeen er nHor mopr toe heeft nploirl acht teams aan het tafeltennisfront zijn verschenen. De eerste ervaringen waren, on danks alle goede bedoelingen, toch wel erg teleurstellend. Zeven teams (de achtste uitslag is nog niet bekend) dol ven het onderspit, waarvan zes door toedoen van Rega en dat geefftoch wel te denken De Nijkerkers hebben blijk baar snode plannen Toch is voor Rega niet alles volgens het bekende leien dakje gegaan Rega 2. vorig jaar als Rega 1 gepromoveerd van de eerste naar de overgangsklasse, moest tegen het Leusdense standaardteam genoe gen nemen met de kleinst mogelijke 6-4 overwinning Zowel Piet v.d Bree als Ad v d Broek en Jan Caspers wonnen van Ton de Hosson. Bovendien won het i i UL-dubbel v.d Broek/Caspers riant van v.d Weerdhof/Wijnants De overi ge partijen gingen verloren Duidelijk vlotter verliep de wedstrijd TTCL3 - Rega 5. Dit derde Leusdense team is door de Nederlandse Tafeltennisbond bij keuze geplaatst in de derde klasse, hoewel het naar TTCL-maatstaven niet meer dan een goede vierde klasser is Het zal voor Gerard van Gelder, Bert de Boer en Jacques v.d Louw een zware dobber worden. De eerste 0-10 neder laag hebben de heren reeds moeten slikken. De overige uitslagen waren TTCL 4 - Rega 6 2-8 TTCL 5-Rega 10 3-7 TTCL 6-Rega 12 1-9 TTCL 7 - Hoevelaken 2 3-7 TTCL 8 - Rega 14 0-10 JEUSDEN - In het kader van de hting Valleiconcerten zal op vrij- 3 oktober het seizoen 1980-'81 rden geopend met een concert te ren door het Amersfoortse kersensemble Musica Montana solistische medewerking. Uit- Derd zullen worden werken van Idi, J. S. Bach (triple concert), ok, Grieg en Jardanyi. Het con- vindt plaats in de N.H. Kerk, sden-Z, (Arnhemseweg), aan- g is om 20.15 uur. Het concert is lankelijk voor abonnement- ders, terwijl losse kaarten 's ids aan de zaal worden verkocht. „Musica Montana" werd in 1976 op gericht. Onder leiding van Herbert Sie gers legt dit strijkorkest zich toe op het spelen van een zo breed mogelijk re pertoire binnen de mogelijkheden van het ensemble. Ofschoon een bezetting van 15 strijkers plus clavecimbel bij voorbaat een repertoirebeperking met zich meeb rengt, strekt de periode van mu ziekwerken zich uit van Vivaldi tot Bar- tok Sinds 1977 treedt het Strijkorkest „Musica Montana" in het openbaar op. o a. door het zelf organiseren van con certen, maar ook door te concerteren op uitnodiging, zoals het begeleiden van koren Herbert Siegers studeerde orkestdirectie bij Jaap Spaanderman en is als contra-bassist verbonden aan het Nederlands Kamerorkest. Het programma voor deze avond luidt: (A. Vivaldi) Sinfonia no. 3 in G-dur, (J. S. Bach) Triple concert in a kl.t. voor fluit, viool en clavecimbel, BWV 1044 (Delen), Allegro, Adagio ma non tanto e dolce, Alia breve, pauze, (E Bartok) 4 kleine Tanzstücke, (E. Grieg)Aria" uit „Aus Holbergs Zeit" Op 40 (Suite in oude stijl, 1884) en (P. Jardanyi) Sin- fonietta. ACHTERVELD - Dinsdagavond 30 september om 20.00 uur zal In Ons Gebouw de algemene ledenverga dering worden gehouden van de plaatselijke EHBO-afdeling. Er zijn die avond 13 agendapunten ux te handelen: 1 Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Mededelingen 4 Verslag secretaris 5 Verslag penningmeester 6 Verslag kascommissie 7. Benoeming nieuwe kascommissie 8. Activiteitencommissie 9. Bestuursverkiezing 10 Nieuwe cursus 11 Wat ter tafel komt 12 Rondvraag 13. Sluiting Periodiek aftredend zijn mevrouw H Kleineveld-Sijmons en de heer W J Hilverts Beiden zijn hierkiesbaar Door de leden kunnen tegenkandidaten wor den gesteld tot voor de vergadering Dit moet schriftelijk geschieden en de voordracht moet door tenminste 10 le den zijn ondertekend. Voor de nieuwe EHBO cursus kunnen nog enkele per sonen worden geplaatst. Zij die voor de ze cursus belangstelling hebben kun nen zich opgeven bij de secretaris de heer A Janssen. Verjaegde Ruyterweg 4, tel. 2139. Er kunnen nog ongeveer vier nieuwe cursisten worden aange nomen. De oefenavonden voor het seizoen 1980-1981 zijn ook vastgesteld. Deze zullen op 21 oktober, 4 en 18 november. 9 december. 6 en 20 januari, 3 en 17 februari en 10 en 17 maart Om in het bezit te blijven van een geldig diploma moeten tenminste acht van deze oefenavonden worden bijge woond Alleen in bijzondere gevallen kan hier van worden afgeweken Ook om praktisch en theoretisch bij te blij ven is het zeer nuttig om deze oefen avonden bij te wonen US DEN - Vorige week zaterdag september werd er gezwommen de diploma's A, B en Zwem- dlgheid I. Deze dag was de heer Snoek diplomaconsul en de ordelingscommissie werd ge- md door de heren A. A. Kraai- p en M. Gouw. )or het diploma A slaagden- Jolan- Hovenkamp, Monique Prinsen, Tijmesen, Annelieke Slappendel. Jeroen Renes. Ingud Wijvekaten. Lijlith Oude Vrielink. Yvette Hidding, Wil- lemijn Raat, Sandra Kuijk, Floortjevan Gelder, Remco Strooy, Maarten van Dalen, Edwin Huber, Esther Rietman, Arno Martens, D J. Venema-Meijerink en Geesje Kemps-Jeuring. Voor het B-diploma slaagden Johan Remmerzaal, Henk van Duinkerken, Nanda Kruithof. Timo Veenendaal. Je roen Blansjaar, Saskia Spaargaren, Renske Jans, Joanne de Jong, llona Hidding. Henk van de Spek. Ykelien Monking. Inge Wortelboer. Wouter Ver schuren, Chantal Evers. Louise Tho mas, Suzanne van Dijk, Gea van Tiel, Jeroen Kley, Erik Jans, Joost van Lun- sen en David van Praag. Het diploma Zwemvaardigheid I werd behaald door: Joke v. Loenen en Maria Hildebrand ACHTERVELD - Maandagavond 29 september zal in de zaal van café Buitenlust de algemene ledenverga dering van de Carnavalsvereniging plaatsvinden. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda bevat 12 punten. 1. Opening 2. Mededelingen 3. Notulen vorige ledenvergadering 4. Jaarverslag secretaresse 5. Verslag penningmeester 6 Verslag kascommissie 7 Verkiezing kascommissie 8 Contributie 9 Bestuursverkiezing 10. Wat ter tafel komt 11 Rondvraag 12 Sluiting De penningmeester G Voskuilen is periodiek aftredend. Hij stelt zich niet meer herkiesbaar Door het bestuur wordt als kandidaat gesteld de heer B Herder. Namen van tegenkandidaten kunnen door de leden tot voor de ver gadering worden ingediend. De kan didaatstelling moet wel door tenminste vijf leden zijn ondertekend Deze avond zal er ook gelegenheid zijn om de contributie voor het seizoen 1980-1981 te voldoen. Het car navalsprogramma voor het seizoen 1980-1981 is inmiddels ook vast gesteld. Op 8 november zal het Prinsenbal plaatsvinden. Het boerenkielenbal zal zijn op 24 januari 1981 Groot Carnaval zal zijn op 27 februari, terwijl de Carna valsoptocht en het kinderkarnaval zal zijn op 1 maart. Tienercarnaval is op 2 maart en als sluitstuk het bejaarden carnaval op 3 maart HTERVELD - Zaterdag 11 ok- f zal In Ons Gebouw de jaarlijkse scontactavond worden georga- ird. Voorgaande jaren werd de- vond georganiseerd door de ïtlng Jongeren Contact Achter- Ditmaal zal deze avond worden ganlseerd door het feestcomité, aanvang Is om 20.00 uur. terwijl ia! al om 19 30 open zal gaan angskaarten om deze avond bi| te in zijn verkrijgbaar aan de zaal. de opening zal door de Vrouwen- Barneveld een blijspel worden voerd met de titel „Liefde per tele- visie". Dit zal om ongeveer 21.00 uur afgelopen zijn. Daarna zal er nog gele genheid zijn om te dansen De muziek zal deze avond worden verzorgd door Marino's Het belooft een gezellige avond te worden. Het is niet alleen de bedoeling dat er volop ontspanning zal zijn, ook dat de dorpsbewoners contacten met vrienden en kennissen kunnen verste vigen. Ook kunnen er op zo'n dorps- contactavond nieuwe vriend schapsbanden worden gelegd. Het is daarom van belang dat niet alleen de reeds lang in het dorp wonende bewo ners naar deze avond zullen komen, maar dat zeker ook de nieuwe bewo ners van hun belangstelling zullen blijk geven. Een dergelijke avond wordt georganiseerd om de bewoners van het dorp met elkaar in contact te brengen. Hierdoor kan de dorpssfeer die zo ken merkend voor Achterveld is zeker be waard blijven De organisatoren hopen dan ook dat er veel dorpsgenoten op deze avond aanwezig zullen zijn. USDEN/CENTRUM - Een zeer zaak rond de perikelen ten aan- het enorme accommodatietekort da '46 is, dat het voetbalbestuur meer aan alle leden van de Leusdense gemeenteraad een brief heeft geschreven - nog net op tijd in verband met de raadsvergadering van hedenavond - met na nogmaals de problemen netjes op een rijtje te heb ben gezet een verontschuldiging voor de uit puur enthousiasme en vanuit de bestaande noodsituatie gedane uitla tingen, die mogelijkerwijze door wie dan ook als kwetsend zouden kunnen wor den opgevat Dat was bepaald niet de bedoeling ACHTERVELD - Tijdens de groephuisbezoeken in de parochie is er door een aantal parochianen het voorstel en het verzoek gedaan om indien dit mogelijk was tijdens de kerkdiensten voor de kinderen een kindernevendienst te houden. In verband met deze verzoeken zal er nu op zondaq 28 september tiidens de Hoogmis een kindernevendienst worden gehouden voor de kinderen van de 1e, 2e en 3e klasse van de beide R K. basisscholen. Voor de kinderen van de 4e, 5e en 6e klas zal er kin dernevendienst tijdens de Hoogmis worden gehouden op zondag 5 oktober Een kindernevendienst is een woorddienst voor de kinderen over het Evengelie van die zondag. De kinderen worden vóór in de kerk opgewacht als de woorddienst begint. Zij gaan dan met een van de ouders of een leider of leidster door de sacristie naar een zaaltje Daar zal dan met de kinderen worden gepraat over het Evangelie Mogelijk zal er dan ook nog in verband met het Evangelie wat wor den getekend of zal er worden gezon gen. LEUSDEN-CENTRUM - Het bil jartprogramma voor de komende week is: 29/9 KOT 4 - Leusden 3 29/9 BP '80 - B '67/5 30/9 Lindeboom 1 - Leusden 1 30/9 BV '75/1 - Entre Nous 1 30/9 BV '75/2 - VVV 1 30/9 Soestdijk 2 - Leusden 2 Met twee overwinningen had BVL 1 een goede competitiestart Het tweede team begon onfortuinlijk In de ontmoe ting met de Poedel 3 was de mooie sene (17 car.) toch nog net niet lang genoeg. Hij verloor zijn partij met 1 ca rambole verschil en mede daardooi kwam de 4-5 nederlaag tot stand De wraak was zoet in de tweede wedstrijd: aan de Zwarteweg ging VOL kansloos met 9-0 ten onder BVL 3 begon de competitie met een stevige nederlaag en een uitgestelde wedstrijd De uitslagen van de eerste twee competitieweken waren: Buitenlust 1 - BVL 1 2-5 De Poedel 3 - BVL 2 5-4 Vierwinden 4 - BVL 3 7-2 BVL 1 - B 67/1 5-2 BVL 2 - VOL 1 9-0 BVL 3 - Ermelo 1 '(JJjg LEUSDEN - Donderdag 2 oktober is er een open ochtend in De Til voor vrouwen die geïnteresseerd zijn in de V.O.S.-cursus (Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving). Om te horen van vrouwen die zo'n cursus gedaan hebben wat deze in houdt, sprak ik met Truus Nijland en Miriam van de Berg die beiden aan de vorige cursus hebben meegedaan. Miriam „Voor mij is de VOS-cursus meer een vrouwenpraatgroep Ik wilde wat meer van andere vrouwen weten, weten wat er leeft, daarbij zinnig praten boven de prietpraat en koffiepraatjes uit. Dat is het zeker geweest Als positief heb ik ervaren dat je leert luisteren naar anderen en leert discussiëren, maar ook weerwoord leert accepteren van een ander Truus „De onderwerpen die de groep belangrijk vindt worden in tien ochtenden besproken Er wordt door de groep een keuze gemaakt uit diverse onderwerpen. Er zijn ook wel onder werpen bij die een ander erg belangrijk vindt, zoals echtscheiding of voogdij, je staat dan open voor eikaars keuze en meestal is het toch een interessant on derwerp waar je iets meer vanaf wilt weten.'' Miriam: „Wij hadden als groep niet zo'n behoefte om sprekers uit te nodi gen. wat ook mogelijk is. maar op een gegeven moment is er een keer iemand geweest, een advokaat, die het een en ander vertelde, daarbij informatiemate riaal bij zich had, zodat je het thuis op je gemak nog eens door kon lezen. Wij hebben een avond over energie besparing gesproken, dat vond ik iets minder interessant, omdat je het meeste al weet Trouwens iedere avond werd er besproken of je het als prettig hebt ervaren en of het zo door moet gaan Wat erg grappig, maar ook goed was, je moest vertellen wat je van jezelf die avond als goed hebt ervaren Dat is iets wat je zelden doet" Truus: „Wij hebben een avond over stervensbegeleiding gesproken, over kinderpsychologie en soms kwam je gewoon niet klaar met het onderwerp Daarom hebben we ook niet alle on derwerpen kunnen behandelen. De twaalf vrouwen die op de cursus zaten, hebben kinderen van verschillende leeftijden. Daardoor konden wij eikaars LEUSDEN - Doordag zich tot op he den onvoldoende deelnemers hebben gemeld dreigt een aantal door Latent Talent georganiseerde cursussen niet door te gaan De cursussen waarvoor nog deelnemers zijn luiden: „Praten en luisteren". „Israël en Egypte", „Zilver uit grootmoeders tijd", .Rembrandt tot Appel", Doka technieken", „Boetse ren", „Modern Hebreeuws'..Hand werken' voor Achterveld en .Textiele werkvormen Deelname is alleen mogelijk als u van te voren heeft betaald, telefonisch op geven is niet mogelijk. Betalen kunt u op drie manieren: door overschrijving op rekeningnummer 335921000 van de Rabobank te Leusden ten name van de werkgroep Latent Talent; door over schrijving op gironummer 3898410 ten name van de werkgroep Latent Talent te Leusden; kontant bij de Rabobank Bij betaling dient u uiteraard wel duide lijk te vermelden om welke cursus het gaat vragen beantwoorden, bijvoorbeeld op het gebied van onderwijs, ouder commissie en wat bespreek je wel of niet op school" Hoe kom je er eigenlijk toe om naar een VOS-cursus te gaan? Miriam: „Ik had het gehoord van een zusje uit Arnhem. Zij was erg en thousiast Daarbij merkte ik dat zij ook een stuk vrijer was geworden. Ik ben toen samen met Truus de cursus gaan doen. Mijn idee van de cursus was: het zal wel interessant zijn en het lijkt me leuk om eens zinnig te praten met an dere vrouwen Er wordt ook van je ver wacht dat je verschillende keren een verslag schrijft, iets waar praktisch ie dereen zwaar tegenaan hikte, maar na een paar avonden krijg je daar best routine in Het is goed om zaken te leren samenvatten" Dc vrouwen van de VOS-cursus zijn ook een avond naar het vrouwencafé geweest om eens te kijken wat dat eigenlijk is. Zij die geweest zijn waren erg enthousiast. Hebben jullie alleen gepraat of waren er ook avonden waarop jullie Iets anders gedaan hebben? Miriam: „Een avond hebben wij rollen uitgebeeld; de rolverdeling binnen het huwelijk. Voor veel vrouwen was dit iets volkomen nieuws. Hierbij merk je hoe geremd we eigenlijk zijn Er zijn vrou wen die bij de aanvang van de cursus erg gesloten zijn, maar op een gegeven moment best loskomen. Truus „Het aantal vrouwen van ongeveer 12 heb ik als prettig ervaren, ledereen kon een beetje aan het woord komen. Van de cursus heb ik geleerd: oordeel niet te snel over anderen, bo vendien ga je meer open staan voor andere levensopvattingen. Tijdens de open ochtend 2 okt. in De Til van 9.15 uur tot 11.30 uur kun je informatie van oud-cursisten krij gen, van het werkgroepje en van de cursusleidsters Roos Verkerk, tel. 940731 en José Meijer tel. 940031 Thea Middelkoop-van Maanen. ACHTERVELD - In het kader van het KPJ uitwisselingsprogramma vond er het afgelopen weekend een uitwisseling plaats met de KPJ te Groenlo. Tijdens de vaststelling van deze uitwisseling had het Achter- veldse KPJ bestuur in Groenlo al een zeer positieve kennismakingsavond meegemaakt. Hierdoor waren de verwachtingen voor het uitwis selingsweekend hoog gespannen. Vrijdagavond vertrokken een 25 KPJ-ers per bus naar Groenlo. Bij aan komst werden zij met een welkomstlied zeer hartelijk ontvangen Al kort na de aankomst en ontvangst zat de stem ming er goed in. De kennismaking ver liep zo gezellig dat er een gepland ken- nismakingsspel werd afgelast Nadat de gastgezinnen waren bekend gemaakt ging men om ongeveer 23.00 uur naar de gezinnen toe Teneinde de kennismaking met de gastgezinnen goed te doen verlopen was er de zaterochtend niets gepland. De zaterdagmiddag was er een fiets- puzzeltocht in de mooie omgeving van Groenlo uitgezet. Dit was wel een ver moeiende tocht daar velen de mulle zandpaden niet gewend waren In de avond was er een groot feest in Groenlo. Tijd om uit te rusten van de fietstocht was er nauwelijks. Inmiddels waren er nog ongeveer 25 Achtervel- ders in Groenlo gearriveerd zodat het aantal deelnemers nu ruim 50 bedroeg. In een geweldige sfeer duurde het feest tot in de kleine uurtjes. De zondagochtend was het Fru- schoppen, terwijl de zondagmiddag een fantastisch mooie wandeling was uitgezet door het Vragender Veen Dit verliep niet helemaal vlekkeloos. Door diverse duwtjes kwamen er ver schillende deelnemers naast het smalle wandelpad terecht waardoor de schoe nen vol werden geschept met het natte veen. Dit natuurlijk tot grote hilariteit van diegenen die droog wisten te blijven Na de nodige wasbeurten werd er af scheid genomen van de gastgezinnen. De uitwisseling werd besloten met een grandioze feestavond in het dub- gebouw De Weerd. Uiteindelijk was het uur van vertrek aangebroken. De Ach- terveldse voorzitter dankte de Groenloèrs voor hun inzet waardoor het zo een fantastisch weekend was ge worden Het is een uitwisseling ge weest waar nog lang met plezier aan terug gedacht zal worden. In het week end van 24 oktober zullen de Groenlose KPJ-ers een tegenbezoek aan Achter veld brengen 500 gram Uit eigen worstmakerij. Ze is er weer! 150 gram Hessenweg 202 - Achterveld - tel. 03425-1213.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11