SB tit Gemeente informeerde gegadigden over 61 vrije sector - kavels CAI-storing moet nu verholpen zijn eurofletir vakiiaai; IK IIB KRAGTEN TAPUT IK) 4a 245- Munnikhove in Bosveld Pak die kans! Dinsdag expositie premiekoop Bosveld en Munnikhove LEMIt KRAKT Dinsdag informatie avond over woonwagen centrum BDU ENGELS CHRYSANTEN GRATIS DEMONSTRATIE VIDITEL- TELETEKST. Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden COGN BGRG 2 keer per week Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktl» en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3Ö30 AA leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Qlro871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 12e JAARGANG NO. 45 1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSOEN - De gemeente Leusden heeft de afgelopen twee weken tijdens twee infor matieavonden een aantal gega digden ingelicht over de vrije sector-kavels die zullen worden uitgegeven in de deelplannen Munnikhove en Bosveld. Het gaat in totaal om 61 vrije kavels, waarover zo'n tweehonderd,ge gadigden door de gemeente zijn geïnformeerd. De gemeente Leusden beschikt momenteel nog steeds over een lijst van meer dan duizend mensen, die te kennen hebben gegeven voor een vrije kavel in aanmerking te willen komen. Daaronder veel Leusdenaren, maar ook een aantal belangstellenden van buiten deze gemeente De mensen, die I nu hoog op de lijst genoteerd staan, hebben zich al vier, vijf jaar geleden bij de gemeente Leusden gemeld De bo venste tweehonderd mensen op de lijst zijn nu door de gemeente uitgenodigd voor de informatieavonden over de ka vels in Munnikhove en Bosveld- Bij de gemeente verwacht men, dat twee van de drie gegadigden tijdens de rit zullen afhaken Vandaar dat men^ongeveer drie maal zoveel gegadigden heeft op geroepen als er kavels beschikbaar zijn. WT Tijdens de informatieavonden heeft wethouder Jan Wagenaar (VVD) de genodigden erop gewezen, dat de ge meente Leusden de lijst die nu gehan teerd wordt heeft samengesteld op ba sis van haar eigen criteria, zoals die ook de basis hebben gevormd van het glo baal bestemmingsplan „Tweede Fa se'. Deze criteria wijken af van de nu door de provincie Utrecht in de zoge heten ..Vijf Vinger Theorie" (VVT) ge hanteerde criteria. Met name inwoners van Leusden, die niet economisch aan deze gemeente gebonden zijn, zouden uit de boot kunnen gaan vallen Maar wethouder Wagenaar liet op één van de informatieavonden weten, dat het voor hem op onbehoorlijk bestuur zou gaan lijken, wanneer mensen die hier jaren op een wachtlijst hebben gestaan, nu ineens niet meer in aanmerking zouden komen De wethouder zei niet te gelo ven dat er werkelijk moeilijkheden met de provincie zouden ontstaan, maar in geval van verschil van mening toch in ieder geval te zullen wijzen op de bij de op de wachtlijst geplaatste mensen ge wekte verwachtingen. De wethouder liet ook weten dat 80% van de nu uit te geven kavels bestemd zijn voor Leusdenaren. Tien procent van de kavels wil de gemeente, in het kader van de regionale groeitaak van de gemeente, uitgeven aan niet- Leusdenaren Nog eens tien procent van de kavels heeft de gemeente gere- serveerd voor bedrijven, die zich de af gelopen jaren in Leusden hebben ge vestigd. De 61 vnje kavels in de deelplannen Munnikhove en Bosveld varieren in oppervlakte tussen 426 en 838 vierkante meter. De prijzen ervan va- riéren tussen de 160,- en 192,- per vierkante meter. De goedkoopste kavel komt op 72.800 - en de duurste op 160 896- BOHAN De kavels zullen, zoals de planning er nu uitziet, bouwrijp worden opgeleverd tussen december 1981 en juli 1982 Directeur gemeentewerken M. Pais vertelde, dat die planning is afgestemd op de overige bouwaktiviteiten in de beide deelplannen Er komen in Mun- LEUSDEN - De centrale antenne inrichting (CAI) die de wijken Alandsbeek-oost, De Wetering en Hamersveld-nieuw (Wilgenlaan e.o.) van geluid en beeld voorziet, heeft de afgelopen weken minder goed ge functioneerd. Er traden frekwent storingen op waarvan de oorzaken mede door het wisselend karakter, bijzonder moeilijk bleken te achter halen. De gemeente en de service- dienst van de fa. Kroon, die de cai's in onderhoud heeft, hebben zich de laatste paar weken intensief - veelal ook in de avonduren - met het op sporen van de oorzaken bezig ge houden. Een deel van de klachten bleek ver holpen te kunnen worden door het ver vangen van een versterkercombinatie van de Walstro Andere storingen ble ken veroorzaakt te worden door minder qoed functionerende onderdelen in het ontvangststation. Ook deze zijn inmid dels vervangen Op 22 september zijn de laatste her stelwerkzaamheden uitgevoerd; daar mee waren alle op dat moment beken de storingen verholpen De kans blijft echter uiteraard aanwezig dat door on voorziene omstandigheden opnieuw een storing ontstaat. In dat geval kan kontakt worden opgenomen met de servicedienst van de fa. Kroon, telefoon 02152-55789. Noteert u alvast? 2,3 en 4 oktober NEFKENS OPEL Amersfoort Soest BOU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wethouder Jan Wagenaar aan het woord. Hij wordt geassisteerd door ir. M. Pais (directeur gemeentewer ken) en drs. L. Coombs (projektcoördinator voor Munnikhove en Bosveld). nikhove en Bosveld naast de 61 vrije woningen ook nog eens honderd wo ningwetwoningen, 245 premiekoopwo ningen en 127 geschakelde vrije sec torwoningen. Met name de 245 door Bohan te bouwen premiekoopwonin gen drukken een stempel op de uitvoe ring van de verschillende werkzaamhe den op het bouwterrein. Op vragen uit de zaal liet wethouder Wagenaar weten dat er volgens hem geen ongerustheid behoeft te bestaan ten aanzien van de uitvoering van het woningbouwpro- qramma door Bohan. Eerder waren er berichten te horen dat de Utrechtse ontwikkelmaatschappij, gezien de si tuatie op de woningmarkt, wat aarze lend zou staan tegenover de bouw van de premiekoopwoningen. ..Maar", al dus Wagenaar. ..we hebben een sa menwerkingsovereenkomst gesloten met Bohan en ik verwacht niet anders dan dat die overeenkomst door beide partijen volgens de afgemaakte afspra ken zal worden uitgevoerd SITUERING De deelplannen Munnikhove en Bos veld liggen aan de zuidkant van de Tweede Fase. Aan de noordzijde wor den Munnikhove en Bosveld begrensd door respectievelijk de wijken Noord- wijcKen Lanqebeek.ln het oosten wordt het plan begrensd door de Liniedijk langs het Valleikanaal In het westen ligt Munnikhove tegen Zwanenburg aan. terwijl de oostgrens op ongeveer hon derd meter van de Schoolsteegbosjes af ligt. Tussen de beide wijken en de Schoolsteegbosjes is een groenstrook opgenomen De grens tussen beide deelplannen wordt gevormd door de Hamersveldse Wetering. Het is de be doeling de vrije kavels in de twee deelplannen vanuit de oostelijke rich ting op te leveren. De eerste op te le veren kavels liggen tegen de Liniedijk aan de kant van Langebeek (zo onge veer waar tot voor kort een bunker in het weiland stond). Die manier van ople veren heeft vooral voordelen voor de toekomstige bewoners. Zij hoeven niet zoveel last te ondervinden van bouwverkeer, want dat rijdt over de nog aan te leggen bouwstraat door Zwa nenburg en de beide deelplannen zelf, Ontsluiting voor de eerste bewoners van de wijk is mogelijk over de Beekrid der door Langebeek. Volgende week dinsdag wordt in de Hakhorst (Waarden 25 a) door de ge meente informatie gegeven over de premiekoopwoningen in Munnikhove en Bosveld. Aan de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, gaat een tentoon- stellinq vooraf over de twee nieuwe wi|- ken Deze tentoonstelling is vanaf 1 00 uur voor een ieder te bezichtigen SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. in Leusden en Woudenberg. In onze kleine lesgroepen nog enkele plaatsen vrij. Inl. Inst. Boom Van Speyklaan 13 3931 AA Woudenberg Tel. 03498-2287, b.g.g. 3352. Voor elke klant hebben wij vrijdag en zaterdag een bos in onze bloemenboetiek op de Hamershof. Bloemenboetiek Winkelcentrum Hamershof Grutterij - Leusden - Tel. 944200 Vrijdag koopavond Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 nuDSN Hamersveldseweg 6a. Leusden-Centrum. LEUSDEN - Op dinsdag 30 sep tember a.s. bestaat er van 18.00 tot 20.00 uur voor belangstellenden ge legenheid om in de schuur van de boerderij Hakhorst, Waarden 17a, kennis te nemen van de schetsont werpen van de 245 in de toekomstige woonwijken Munnikhove en Bosveld te bouwen premiekoopwoningen. Aansluitend vindt er een bijeenkomst plaats van de inspraakgroep pre miekoopwoningen Munnikhove/ Bosveld plaats. De woningen zullen worden gereali seerd door het Utrechtse bedrijf „Bohan Bouwgemeenschap b v. naar ontwer pen van het architektenbureau Verha gen uit Eindhoven Het is de bedoeling medio volgend jaar met de bouw te be ginnen. - Het blijft druk in de Hamershof Pag. 3 - Eerste baby in HamershofPag. 5 - KantlijnPag. 7 Lisiduna heeft succes Pag. 7 - Expositie Loysden Pag. 7 -Spon Pag. 9 en 11 Film Pag. 13 DOKTERSDIENST 03425-1222. LEUSDEN - De begeleidingscom missie woonwagencentrum Leusden organiseert op dinsdag 30 sept a.s. een openbare informatieavond over het toekomstige woonwagencentrum aan de Middenweg De avond zal gehouden worden in het gemeentelijk expositiecentrum Zwarteweg 16a Het programma van de avond ziet er als volgt uit 19.30 uur: zaal open, gelegenheid om de expositie te bekijken en om koffie te drinken; 20.00 uur: opening door de heer Van Woudenberg, wethouder van welzijns zaken. gevolgd door een korte inleiding door de heer Hazelaar uit Amersfoort, voorzitter van het Woonwagenschap. De heer Hazelaar zal de verdere avonc als gespreksleider fungeren; 20.10 uur: stedebouwkundige toelich ting door de heer Roggenkamp, afd. Stadsuitleg van de gemeente Leusden; 20.20 uur: vertoning dia-serie over de woonwagenbewoner zélf en over de reden om de grote kampen op te split sen in kleinere centra. PAUZE 21.00 uur: gelegenheid om vragen te stellen aan- en te discussiëren met aanwezige deskundigen, vertegen woordigers van het gemeentebestuur en leden van de beleidscommissie. De begeleidingscommissie woon wagencentra is door het gemeentebe stuur ingesteld om ertoe bij te dragen dat de komst van woonwagenbewoners naar Leusden voor alle betrokkenen zo prettig mogelijk verloopt. Het ligt in de bedoeling de commissie nog uit te breiden met 2 omwonenden en 2 toekomstige bewoners. bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. KAMERWIJD KWALITEIT ARNHEM UTRECHT Sieensiraat 59 Amsterdamsesiraafweg 363 AMERSFOORT UTRECHT Kamp 51 Smaragdplcin 24 l DE MEERN ZEIST Slnjkvierlel 59 Monfaubansfraal 17 Florade mooi bloemtapijt in 3 kleuren 400 cm breed op foamrug per meter gratis gelegd Gordijnen cherulle velours in 50 kleuren 120 cm breed per meter gratis gemaakt Batik zuiver wollen berbertapijt 400 cm breed op foamrug per meter gratis gelegd

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1