leusder krpnt DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1980 plaatselijk nieuws Een opname van de modeshow. John Woodhouse. Frisby-demonstratie De bejaarden genoten zichtbaar van het geboden programma. (van een onzer verslaggevers) LEUSOEN - De ondernemers in het donderdag geopende win kelcentrum „De Hamershof" kunnen zich blijven verheugen in een grote belangstelling van het publiek. Da gelijks weten vele honderden Leusdenaren en mensen van buiten het dorp de weg naar de festiviteiten in de Hamershof te vinden. Ook de kinderen genieten volop van de at tracties die hen door de winkeliers geboden worden. Alleen maandagavond was het niet bijster druk in de tent. waar de feeste lijkheden voor een deel plaats vinden Maandag hadden de Hamershoveniers „Vier uur Oostenrijk. Hongarije en Spanje" als speciale aanbieding van wege de opening van het nieuwe win kelcentrum. Gratis en daarom was de geringe belangstelling erg teleurstel lend Reisleider Ab Hofstee vertrok met een zestigtal gasten Halverwege de trip was dat aantal tot bijna honderd gestegen, maar slechts de helft daar van hield de hele reis vol Wellicht door het ontbreken van de geëigende sfeer en bovendien was de temperatuur lager dan rond deze tijd in de desbetreffende vakantielanden mocht worden ver wacht Toch hebben de vroege vertrek kers en vooral de wegblijvers heel wat gemist. In de grote feesttent werd een op het toerisme afgestemde gevarieer de avond gehouden Een drietal plaat selijke banken, de VVV en een boekhandel waren met reisinforma- tiestands vertegenwoordigd en een wijnhandel bood gelegenheid tot kopen en/of proeven. Namens de Hamershof- ondernemers sprak de heer W Rosen- boom enkele welkomstwoorden, waar na Ab Hofstee de programma-onder delen met een vlotte babbel aan elkaar heeft geregen Het wat ..overjarige' maar muzikaal zeer jeugdige trio Frans Rexis, Ad Veen en Bert Bibaz stond de gehele avond borg voor plezierige achtergrondklanken OPERETTE Els van Driessel, Trudy de Brie en Henk Meijer, begeleid door Theo Pa- ternotte en Wim Hesp - het gezelschap „Opera Piccola uit Amsterdam - beet het spits af met bekende Weense operettemelodieën. Later op de avond volgde een tweede optreden met Hon garije als uitgangspunt. Van o a ..Julis ka" maakten zij een regelrechte mee zinger Een modeshow op skisportba- sis met Pim Berghuizen als speaker, de mannequins Sabrine en Joyce en dress- boy Ruud (weldra de lieveling van alle vrouwen), maakte duidelijk, wat op dat gebied allemaal in Leusden te koop is. Maristella, Juan Antonio en Paco Fer nandez (kennelijk reeds langer in Ne derland) brachten turbulente Spaanse flamenco's op de planken Perom- pompom" werd de grote topper. Dan was er. last but not least, de be kende Nederlandse cabaretière Marjol Flore met Henk de Jonge aan de piano Een in meerdere opzichten kolossale vrouw, die a la Liza Minelli - maar veel beter verstaanbaar - ruim een half uur het kleine maar selecte publiek sprin gend. hollend en zingend goed bezig wist te houden Terecht werd zij tot tweemaal toe teruggeroepen De heer W Rosenboom - opvallend statisch na zijn voorgangster, maar hij verdient nu eenmaal op een andere zijn brood - bedankte tenslotte de artiesten en het trouwgebleven publiek OUD LEUSDEN IN HAMERSHOF Dinsdagmiddag en begunstigd door het mooist denkbare najaarsweer, heb ben de al wat oudere Leusdenaren de opening van de Hamershof gevierd Uit de gehele gemeente waren een dikke 600 van hen naar de feesttent gekomen en gebracht en een blik van de ene naar de andere hoek van de tent leverde een prachtig zilvergrijs uitzicht met hier en daar (letterlijk) wat kale plekjes Uiter aard was het door de Hamershof-on dernemers aangeboden programma aan de omstandigheden aangepast. Namens de Hamershoveniers sprak de heer H. Kohlman een welkomst woord en aan het einde van de geva rieerde middag ook de epiloog Het hoogste woord had evenwel de Leusdenaar Ab Hofstee Gewoon als heer en als boer Voorthuizen trad hij op alsof hi| bij zijn fanclub op visite was en alleen het scherp opgestelde draaiboek kon hem laten stoppen Beb Hermarij verzorgde tussendoor de muzikale in termezzo's. Het dia-klankbeeld Van Lisiduna tot Leusden bracht vooral bij de „Hamers-" en oudere Achtervelders veel terug van vroeger The New Shep herds (het oude trio in een gedeeltelijk nieuwe bezetting) en John Woodhouse wisten trouwens met het dankbare pu bliek ook heel goed raad Oud Leusden op bezoek in nieuw Leusden (ook wel Hamershof genoemd) werd een groot succes FRAAIE DIAPRESENTATIE Feestelijk was ook de ontvangst voor genodigden, die yoor dinsdagavond op het programma stond In de tent ontvin gen de ondernemers van de Hamershof allerlei mensen die op de een of andere wijze met de totstandkoming van de Hamershof te maken hebben gehad. Ook de bewoners van het centrum wa ren voor dit feestje uitgenodigd. Hoog tepunt van de avond vormde de verto ning van de diaserie over de ontwikke ling van de Hamershof. Leusdenaar Henk van Leest maakte deze presenta tie in opdracht van UBA. de aannemer van het centrum. Van Leest volgde de bouw van het winkelcentrum de afgelo pen jaren op de voet en legde de ont wikkeling in zo n 2500 dia's vast. Daar uit maakte hij een selectie, die, voorzien van geluid, op uiterst fraaie wijze de totstandkoming van het winkel- en wooncentrum laat zien. De serie was bijgewerkt tot en met de opening van het winkelcentrum, waarvan enkele actuele opnamen te zien waren Op het programma stonden dinsdagavond verder nog een speechje van Wim Huslage, die met zijn buro ..Eemland' een belangrijk aandeel heeft in de or ganisatie van de feestelijkheden Jan de Koning, lid van het bestuur van de belangenvereniging „De Hamershof bracht een vrolijke meezinger over van alles en nog wat dat met de Hamershof te maken heeft En dan was er ook nog een echte cabaretière. VLIEGERS De woensdagmiddag hadden de winkeliers speciaal gereserveerd voor de Leusdense jeugd Er waren olifan ten, waarop een ritje gemaakt kon wor den en de firma's „Pony" en Frisby" verzorgden een sport- en spelpro- gramma voor de jeugd Veel aan dacht trok de maatschappij „Condor" Steelband in aktie De feesttent was dinsdagmiddag tot de laatste plaats bezet met bejaarden met haar demonstratie van grote be stuurbare vliegers en luchtmatrassen Een groep van 25. voor het merendeel van Aruba afkomstiqe Antillianen bracht woensdagavond in een stampvolle feesttent een com plete show Mat zang. dans. slangen, een vuurvreter en niet te vergeten de opzwepende steelband-muziek wist men het publiek van het begin tot het eind te boeien Rond de steelband „Sound of Steel", een uit 12 man bestaande groep welke haar domicilie in Utrecht heeft, is een hele show opgebouwd Wat het meest opviel was wel het enthousiasme waarmee alle nummers gebracht wer den Zo was de Antilliaanse dansgroep Flamboyant dan misschien niet het meest spectaculaire en beste onder deel van het programma, de spontani teit maakte echter veel goed De danseressen Helen en Alida dan sten op een wat verfijnde manier, uiter aard ook weer begeleid door de goed spelende steelband. Miss Shiwa bracht zeker de mensen op de eerste rijen tot griezelen met haar slangen Jammer genoeg ging een deel van het effect verloren omdat het licht in de zaal volop aan moest blijven omdat anders de geluidsinstallatie uitviel Miss Shiwa werkte met een aantal slangen die we in de Treek zeker niet tegen zul len komen. Achtereenvolgens haalde ze een rotspython. Russische koren slangen en een Boa Constructor uit haar mand om daar wat mee rond te sollen Vrolijkheid alom Pri/zen worden uitgereikt VUUR Het absolute hoogtepunt van de avond, had men tot het laatst bewaard Sledge en Sly. zoals de artiestennamen van de dame en heer luiden, brachten een nummer met limbodans en veel vuur De mannelijke helft van het duo ging met vuur om op een wijze die men eigenlijk voor onmogelijk houdt Het „vuurspuwen" was eigenlijk nog het minst spectaculair, alhoewel er wel vlammen werden geproduceerd tot aan de nok van de tent. Verbazingwekkend was het om te zien hoe de danser met blote voeten door het vuur kon lopen en met zijn handen een fel brandende fak kel kon uitmaken Samen met de op zwepende steelbandmuziek werd dit nummer een dusdanig hoogtepunt dat het voor velen een katergevoel gege ven moet hebben om te merken dat men toch nog gewoon in Leusden was mplaats van op een warm Antilliaans eiland. BARBECUE Eerder op de avond konden be zoekers van het nieuwe winkelcentrum een hapje meenemen van de door en kele Hamershof-ondernemers opge zette barbecue Slagerij van Kooten en de Centra zorg den voor sate, hamburgers en worstjes, voor een lekker stukje brood zorgden de beide „ambachtelijke bakkers van de Hamershof. Everard v d. Hengel en Hans v d Hoven. Voor het lessen van de dorst had men Miss Shiwa en haar slang

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3