Nog drie dagen Hamershoffeest Wijkorgaan Groenhouten gaat enquête houden Reisbureau opende Oppas- centrale gesloten Doorgaan ja of nee? K.P.0. bijeen f 5.400 voor Beatrixfonds n 1 leusrier krant: Eerste Hamers hof-baby is er ook al Leusder Krant Spellenavond in vrouwencafé FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1980 gevarieerd allerlei 5 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het vorige week donderdag geopende win kelcentrum „De Hamershof" wordt nog drie dagen lang feest gevierd. Wellicht voor iedereen aanleiding om nog eens een kijkje in het winkelcentrum te gaan ne men. Bijvoorbeeld aan het begin van deze avond (donderdag), wanneer tussen 18.30 en 20.00 uur de Soekwagroep een scou- ting-demonstratie zal geven rond om de Kooikersgracht. De avond staat verder in het teken van volksdansen. Tussen 20.15 en 22.15 uur is er In de tent een volksdansprogramma, waaraan het folkloristische dansensemble „Dvojnice" medewerking ver leent. Maar er kan niet alleen ge keken worden naar volksdansen, wie zelf mee wil doen kan dat doen onder leiding van llona van de Burg, die onder meer voor de speeltuinvereniging „Blijhof" al menige avond verzorgd heeft. VRIJDAG Morgen (vrijdag) wordt er een zogeheten ..Hamershof-festivar gehouden in het winkelcentrum. Tussen 16 en 21 uur zijn er diverse attracties, acties van ondernemers en demonstraties van oude ambach ten. Dit braderie-achtige gebeuren wordt opgeluisterd door optredens van het muziekgezelschap ..Goet ende Fyn Verder is bij slagerij Van Kooten tussen 15 en 17 uur de Leusdenaar Ab Hofstee (Boer Voorthuizen) aanwezig, die belang stellenden van een door hem sa mengestelde salade zal laten proe ven. Aan de presentatie van deze Salade d Albert hebben de ge broeders Van Kooten ook nog een prijsvraag verbonden. Er kan gera den worden naar het gewicht van Ab Hofstee en voor degenen die dat het beste doen zijn er drie waardebon nen die in de winkel besteed kunnen worden plus drie rollades te verdie nen. Tussen 19.00 en 21.00 uur is de pottenbakker Ad Rommens in het centrum Hij brengt om 19 00 uur een programma voor kinderen on der de titel ..Voor kleine potjes met grote oren" en om 20 30 uur voor volwassenen een ..Comedy in pot tery In de avonduren wordt de bra derie ook nog opgevrolijkt met klan ken van de boerenkapel ..De Bloaspiepers ZATERDAG Zaterdag sluiten de ondernemers het tiendaagse feest rond de ope ning van het winkelcentrum af Het programma voor die dag luidt als volat: 10.00-17.00 uur: Helicopter-vluchten boven Leusden en omgeving vanaf terrein Ha mershof; kinder-carrousel, pof fertjeskraam; viswagen; suikerspin, enz 10.00-17.00 uur: Hamershof-festival, activiteiten, at tracties, acties ondernemers, de monstraties oude ambachten. 10.00-11.45-13.45-14.30 uur: Draaiorgel-romantiek en humor uit de 20-er jaren van Mr. Boembas and Company 12.00-13.30 uur: Mr Hardi - de onzichtbare humoris tische sneltekenaar 10.30-11.00, 11.30-12.00, 12.30- 13.00, 14.00-14.30. 15.00-15.30 uur: 5 voorstellingen met wisselende programma's van poppentheater Hildebrand. 12.00-12.30, 13.15-13.45, 14.30- 15.00, 15.45-16.15 uur: Op het podium in het centrum mu ziek, zang en show van de Gla- nerbrugger Muzikanten de keus uit een pilsje van de tap en een lekker glaasje wijn, wat te verkrijgen was bij het kraampje, ingericht door Gall en Gall. Alleen als men zijn hapje stond te eten, moest men wel eens een paar passen opzij doen om twee olifanten door te laten. De olifanten waren een stunt van één van de Hamershof-ban- kinstellingen Van een Belgisch ver huurbedrijf, gespecialiseerd in het uit lenen van alle mogelijke dieren had de bank een drietal olifanten laten komen. Vanaf tien uur 's morgens liepen de oli fanten hun rondjes, met op hun rug een groot aantal kinderen De grote olifan ten Simbad en Samba droegen met gemak 10 tot 12 kinderen tegelijk op hun rug De kleinere zevenjarige Kalla droeg er vier of vijf Alhoewelgeen van de olifanten volwassen was. wisten ze op één dag toch behoorlijk wat voedsel te verstouwen. Samen aten ze 100 kg aardappelen. 50 kg gemengd fruit en 100 kg hooi, haver, brood en stro. Om het geheel weg te spoelen was 500 tot "00 liter water nodig Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 Our. Abonnementsgeld: 40- per laar. f 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420-16141toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5,- per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-kjantenkom- binatie te Barneveld. WAT HANGT ER AAN M N FIETS? Dinsdag 23 september werd door en kele agenten in winkelcentrum Ha mershof een controle gehouden waarbij speciaal gelet werd op niet afgesloten achtergelaten rijwielen Ongeveer 200 rijwielen werden voorzien van het fol dertje ..Wat hangt er nou aan m'n fiets9'Van de gecontroleerde rijwielen was ongeveer 10 procent niet afgeslo ten. Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk DE MEEST PERFEKTE JAPANSE AUTO Autoservice J. HAARMANS Off MAZDADEALER [~N Nijkerk /L l 03494--51666 V (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Toen vorige week vrij dag het Hamershof-feest op gang kwam met een uitgebreid, gevarieerd programma, vond er bij één van de Ha mershof-ondernemers een voorval plaats dat niet in de programmaboekjes vermeld stond, maar daarom niet min der feestelijk was Op die dag werd bakker Everard van rJp Henne! en 7iin vrouw Agnes verblijd met de komst van hun tweede dochter Dubbel feest dus voor het echtpaar Van de Hengel, want ook het gebeuren op de Hamershof gaat aan hen niet ongemerkt voorbij De pasgeboren Olga heeft nu nog geen weet van alles wat er op en om het nieuwe winkelcentrum plaats vindt. Later is het leuk om te weten dat je de eerste Hamershof-baby" was LEUSDEN - De bestuursvergade ring van het Wijkorgaan Groenhou ten op donderdag 18 sept. jl. stond volledig in het teken van een te hou den enquête die antwoord moet ge ven op de vraag of het Wijkorgaan moet blijven leven of niet. In de afgelopen ruim 4 jaar heeft het Wiikorgaan zich sterk qemaakt voor Rozendaallaan 9 Leusden-C iep- tember was er evenals vorig jaar een barbecue op de boerderij van de fam. A. Herder aan de Langesteeg. Een groot aantal KPO-sters met echt genoten was aanwezig, zodat er met ruim 80 mensen gebarbecued werd. Dat was een uiterst gezellige bezig heid. Voorzitster Evelien Blom heette ieder welkom op deze avond en zij dankte J heel bijzonder de heer en mevrouw Herder, die zo gastvrij de boerderij be schikbaar hadden gesteld. Voor iedereen die belangstelling had was het mogelijk de ligboxenstal te be zichtigen Het was al laat toen er af scheid werd genomen en allen huis waarts keerden van een zeer gezellige avond. De volgende bijeenkomst voor KPO- leden zal zijn op maandag 29 sep tember Op deze avond zullen enige dames een uitgebreide informatie ge ven over ..Joodse Traditie Dit gebeurt aan de hand van gesproken woord, dia s en muziek Tevens zal er een ex positie met typisch Joodse voorwerpen worden gehouden Aanvang om acht uur in Blijhof vele zaken, zoals de verkeersveiligheid binnen de wijk, de groenvoorzieningen, de bewegwijzering, de verlichting etc. Voorts is een werkgroep geruime tijd druk bezig geweest teneinde de boerderij 't Spul te behouden Diverse activiteiten voor de jeugd zijn regelma tig tot stand gebracht. Al deze zaken bleken voor de meeste bewoners incidenten te zijn, aangezien slechts een handje vol mensen zich permanent met de dagelijkse gang van zaken wenste te bemoeien. Financieel wilde men het werk van die paar enthousiastelingen wel steu nen, aangezien ca 50% van de wij- kadressen vrijwillig donateur was ge worden Liefde is echter niet te koop en men had dringend behoefte aan pleinvertegen- woordigers die in het bestuur zitting konden nemen en zodoende een waar borg konden scheppen, dat het wijkor gaan optimaal kon functioneren Alle oproepen aan de wijkbewoners bleken vruchteloos te zijn zodat men voor diverse activiteiten steeds weer moest terugvallen op dezelfde mensen Het bestuur heeft zich reeds eerder af gevraagd of men op deze weg verder moest gaan De kogel is nu door de kerk en het be stuur wil door middel van een zeer ge richte enquête de mening van de wijk bewoners weten Begin oktober zal men een brief en een enquête formulier persoonlijk bij de bewoners afgeven en binnen 10 dagen weer ophalen. Dit al les om een zo groot mogelijk respons te krijgen. De hamvraag van de enquête blijft of men het functioneren van een wijkor gaan zinvol, nuttig, wenselijk vindt ol niet Tevens kan men op het formulier sug gesties kwijt voor bepaalde activiteiten Dit uiteraard alleen als men positiel reageerde. Het ligt in de bedoeling om de resultaten van de enquête te zijner tijd via het informatieblad ..de Klaroen" aan de bewoners van Groenhouten be kend te maken. LEUSDEN - Het komende weekend, zaterdag 27 en zondag 28 september, is de Oppascentrale Leusden gesloten Dit betekent dat wanneer u voor een van deze dagen een oppas nodig heeft dit vooruit tot uiterlijk vrijdagavond dient te worden aangevraagd Het nummer waarop de Oppascentrale Leusden te bereiken is luidt. 944235. LEUSDEN - Maandag 29 oktober houdt het vrouwencafé een spellen avond. Er kan gekwartet worden (vrouwenkwartet), meegedaan wor den aan een zelfgemaakt emancipa- tiespel en er is een grondganze- bordspel aanwezig, ook dit laatste heeft betrekking op vrouwen emancipatie. Lijkt het je leuk. dan ben je van harte welkom. Er wordt om 21.00 uur gestart Inlichtingen: Jopie van de Wiel, Waar den 16. tel. 943726. Het vrouwencafé is iedere maandag geopend van 20.00 tot 24.00 uur in eetcafé De Hakhorst, Waarden 25A (einde Noorderinslag) LEUSDEN - De vorige week ge houden collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Leusden-Cen- trum en Zuid in totaal 5.431,41 op gebracht. De opbrengst was als volgt verdeeld: Leusden-Contrum ƒ4.231,41 en Leusden-Zuid 1.2000,-. De plaatselijke organisa trice dankt allen die aan de collecte meewerkten, zowel gevers als col lectanten, hartelijk. Het interieur van reisbureau Holiday Feeling. LEUSDEN - Hoewel de officiële opening pas op 4 oktober plaatsvindt, is sinds eind vorige week het eerste Leusdense reisbu reau aktief aan de Komenij 6 in win kelcentrum de Hamershof. Het reisbureau. Holiday Feeling, is gevestigd in een kleine, gezellig en vooral fleurig ingerichte unit, waar de aspirant reiziger rustig aan een balie kan worden voorgelicht over reis en be stemming Er is een afdeling waar men zelf een keuze kan maken uit een aantal reisgidsen Het kantoor wordt bemand door enkele parttime medewerkers en is eigendom van de heren Kuipers en Sampat Dat de klant bi| dit bureau in goede handen is. blijkt wek uit het feit dat de heer Kuipers zelf docent is aan de Reisbureau Vakschool in Leider dorp Een man die prijs stelt op een eigen tijds uiterlijk, maar er geen gekke prijs voor wil betalen, weet ons te vinden. U bent van harte welkom. Wel kóm. heren^odeS Lcusdcn: Gruticrij 6 tel 01V94622^

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5