Lisiduna promoveerde op K.N.F. concours „Loysden" exposeert Kantlijn Ruim f 3.000 voor P.I.T. HIT HET POLITIE RAPPORT DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1980 plaatselijk nieuws t LEUSDEN - Op zaterdag 20 sep tember deed de Leusdense Muziek vereniging „Lisiduna" voor het eerst na jaren weer mee aan een officieel konkoers. Een konkoers van de KNF, de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Muziek- en Harmoniegezel schappen. Het was een mars-, drum- en show- konkoers. georganiseerd door het Fanfarekorps ..Voorst" te Voorst, dat hiermee zijn 75 jarig bestaan vierde Het konkoers begon om 11.00 uur en om 11 00 uur moesten de tamboers van Lisiduna" al aantreden Om kwart over negen vertrok „Lisi duna' 's morgens met twee bussen uit Leusden-zuid Het muziekgezelschap, de tamboers, de majorettes en de vele supporters Het was een stralende dag De zon deed zijn uiterste best. De muzi kanten bleken het later zelfs in hun overhemd, jasje uit, behoorlijk heet te hebben. Om kwart over tien was het gezel schap in Voorst, dat ligt in de richting Loenen. Honderloo. Ze moesten er vol doende op tijd wezen om zich goed te kunnen voorbereiden en er geen haastwerk van te behoeven maken. MAJORETTEN De majoretten van „Lisiduna" kwa men voor de eerste keer uit in de Jeugddivisie. Met 17 deelnemers. In- truktrice was mevrouw Van der Last. ,Ze deden het erg leuk", zegt de en- housiaste sekretaris van „Lisiduna", de heer Duinsbergen. „Er waren drie uryleden van de KNF, en onze majo rettes kregen 259 punten en een twee- Je prijs De majoretten van „Lisidunamogen ïu volgend jaar uitkomen in de derde Jivisie. De show. die ze gaven, maak- en ze op muziek van het gehele korps ran „Lisiduna" Het korps speelde twee narsjes, wat natuurlijk veel mooier is lan bewegen op mechanische muziek Non Stop" van Wim Laseroms en „Al- jula" van Oscar Tschvor Zelfs In de tijd van Ot en Slen werden er al geboortekaartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme koliektie van de Leusder Krent, want je weel niet wat ie ziet als je de modellenboeken doorbladert Deze is er in ieder geval bij Uit de tijd van.Ot en Sien Leusder krant, Leusden/Centrum Rozendaailaan 9. Tel. 033-941495 TAMBOERS De tamboers, de drumband van „Li- iduna", kwam uit in de derde divisie ektie A met 18 deelnemers. De in- trukteur en tevens de tamboer-maitre ras Geert Striesenau Hij kreeg een luimpje ih de juryrapporten» De tamboers speelden twee num- lers Staande: „The young genera- on" van S. Egberts Lopend „Mau- ie" van M. Schneider. Voor beide ummers behaalden de Leusdense imboers 285'/2 punt en de tweede rijs. Volgend jaar komen de tamboers aardoor weer uit in de derde divisie. AUZIEK Toen was de muziek aan de beurt et aantal deelnemers was: 32 Er wa ter? van de leden van Lisiduna in aktie. ren veel jongeren bij „Omdat wij met veel jongeren zitten", zegt sekretaris Duinsbergen. „hebben wij vele jaren niet de mogelijkheid gehad om aan een konkoers deel te nemen De jeugd moet gedegen op zon konkoers worden voorbereid. Daarom zijn we ook laag begonnen. Je wordt overigens automa tisch gedegradeerd als je niet meer mee doet aan konkoersen. Het Leusdens muziekgezelschap speelde in de Introduktie sektie E divi sie. Ze speelden twee marsen, die nor maal gespeeld worden in de tweede af deling. Staand werd gespeeld: .Montreal" van C. J N. Cori Lopend „Alla Marcia" van J. Wichers. Samen bracht dat 290 punten op Dat was ruim voldoende voor een eerste prijs met promotie „Lisiduna" lag twee punten boven het maximum. DIRIGENT TIMMER .Lisiduna" kan volgend jaar weer uit komen in de tweede divisie. De helft van de leder? was overigens nog nooit naaT een konkoers geweest! Dirigent de heer M Timmer was een blij en tevreden mens. Hij had de laatste maanden elke week met de muzikanten buiten geoefend in het marslopen Op de vrije parkeerplaats in Leusden-centrum aan de Groene Zoom De marswedstrijden werden op de volgende punten beoordeeld 1 klankgehalte, vlakverhoudingen en voor zover van toepassing zuiverheid 2. techniek en artikulatie. 3. muzikale uitvoering 4 samenspel en ritme. 5. opvatting en tempo 6. marsorde en discipline Gemiddeld had het muziekge zelschap uit Leusden voor deze punten 7'/2 tot 8 „We hebben een hoop geleerd", al dus de heer Duinsbergen. „We gaan nu lekker dóór. want we willen volgend jaar wéér aan een konkoers deelnemen, en knap voor de dag komen!" Het was een gezellig konkoers, waarvan de finale om 18.00 uur viel. Het was bovendien een goed georgani seerd konkoers De plaats, die het or ganiseerde. komt daar alle eer voor toe' In totaal deden, met de majoretten mee. 25 korpsen mee Er was een eerste di visie. een eredivisie. De bekende van Randwijckgirls deden óok mee Om 18.30 uur reed een voldaan Lisi duna naar Hoenderloo waar ze met z'n tachtigen een koffietafel gingen nutti gen in kafeerestaurant „De Molen berg" De verhalen waren niet van de lucht, en er werd veel gelachen De spanning werd vervangen door opge ruimdheid De vereniging is de laatste tijd groter geworden Er zijn veel nieuwe muzi kanten bij gekomen, en 't loopt allemaal lekker Maar een paar héél goeie muzi kanten gaan helaas weg. Eén van deze goeie heeft zijn werk elders gekregen Hij blijft wel lid, maar kan niet zo vaak en zo regelmatig meer komen Dat wordt erg betreurd En daarom gaat „Lisiduna na dit geslaagde kon koers weer een aktie ondernemen, om er nieuwe leerling muzikanten bij te krij gen Speel je klarinet of trompet bij de Muziekschool? Kom dan ook, in en semble verband bij „Lisiduna" spelen Dat is erg leuk „Lisiduna" repeteert in de mooie grote repetitieruimte van Blijhof 12 bij 7 meter. Een genoegen om er te spelen! Op dinsdag repeteren de majoretten ende tamboers van 19.00 tot 22.00 uur Natuurlijk met enkele pauzes. Op vrij dag repeteert de muziek van 20.00 tot 22.00 uur „Lisiduna" is de laatste tijd weer erg veel op pad geweest Ze hebben deze zomer de avondvierdaagse ingehaald Ze hebben meegelopen in het bloemencorso in Leersum. Ze hebben op donderdag 18 september gespeeld in het nieuwe winkelcentrum in Leus den-centrum. En ze zullen op zaterdag 18 oktober spelen bij de opening van Scouting Nederland Ga méé doen met „Lisiduna". En als dat niet mogelijk is, steun dan de vereniging als donateur! MEDISCHE i- WEEKENDDIENSTEN Weekeinde: Huisartsen: Voor de huisartsen in de ge meente Leusden. voor de praktijken van de artsen Van den Berg Binkhorst/du Boeuff. Boersema/Koch. Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekein de waar. J Boersema, Kon. Julianaweg 5 Achterveld, tel 03425-1222 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen Apotheek: Apotheek Leusden winkelcen trum De Biezenkamp. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20 00 uur Op zaterdaa en zondag geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18 00 uur Wijkverpleging: Dit weekeinde heeft zr M G J van Bremen. Gorzen 10. Leusden, tel 941049 dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 25-9 t/'m woensdagavond 1-10. Verloskundige: Mevr Thuis-Paulussen, Kon Wilhelminalaan 18. Amersfoort, tel 10886-722000 Tandarts: Voor noodgevallen in het week einde Doktercentrale Amersfoort tel. 033-722000. Maatschappelijk werk en gezinsverzor ging: De spreekuren van de gezamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt Leusden-Centrum: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. tel 945618 Maatschappelijk werk: woensdag 10 00- 11.00 uur Gemeente Leusden; donderdag 14.00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC). MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk: maandag van 14 00- 15 00 uur; dinsdag van 14 00-15 00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD), don derdag van 14 00-15 00 uur PSC Leusden-Zuid: In Kruisgebouw. Roo van Aldewereltlaan 13, tel 940818. Maat- schappelijk werk. maandag 10 00-11 00 uur Gemeente Leusden; vrijdag 14 00-15 00 uur i PSC Gezinsverzorqmq en Bejaardenhulp maandag 13 30-14 30 uur AIMD. vrijdag 14 00-15.00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30, tel 03425-1333 Maat schappelijk werk: vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11.00-12 00 jur. Tijdens het weekeinde kan men zich in dringende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland. tel 035- 45555 Moeders voor moeders: Mevrouw M L Rozendaal-Doucet. Jan van Arkelweg 47. Achterveld, tel. 03425-1853 Werkgroep „laat lever?" te Leusden, hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap, tel 033-944151 en 033-942291 (Leusden) en tel. 033-620244 (bureau „laat leven'' Amersfoort) Dierenartsen: Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgevallen te bereiken is Tel. Hulpdienst: Werkgroep Homosexuali- teit Amersfoort (WHAM). Iedere vrijdag avond van 20 00-24 00 uur, tel 03495- 5672 Rutgershuis Amersfoort: (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvragen). Zonnehof 10 (in het GG en GD gebouw), tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. BROMFIETSER LEN DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk Zondag 28 september 9.00 uur kan didaat v d Ham. R.K. Kerk: zaterdag 27 september 19 00 uur H. Mis. Zondag 28 september 8 30 uur H Mis; 10 30 uur gebe dsdienst, tevens kindernevendienst. LEUSDEN-CENTRUM R.K. Kerk: voorganger B ter Bekke. predikant H van Hattum. Zaterdag 19 00 uur dienst m.mv dameskoor; zondag 09 00 uur Dienst m m.v. heren koor; 11.00 uur Gezinsmis. Deze week bereikbaar past. B ter Bekke Herv./Geref. Marcuskerk: 09 00 uur: Geref. woorddienst ds. J.S. Ridderbos; 10.30 uur: herv woorddienst ds. J.J Kooman; 17.00 uur: Geref./Herv Ves per. 19.00 uur (G B herv woorddienst ds A Tromp te Renkum. Geref. Kerk (Vrijgem.): Kerkgebouw De Koningshof. 09.30 uur ds. M Nap; 16.45 uur: ds. M Nap. ACHTERVELD LEUSDEN-ZUID Don Bosco-Kapel: zaterdag 19 15 uur Volkszang; zondag 10.00 uur Volks zang Dorpskerk: 09.00 uur. Geref./Herv. woorddienst ds. J.J. Kooman; 10.30 uur Geref/Herv woorddienst ds. J.S. Rid derbos; 18.30 uur geref./herv woorddienst ds J. Weernekers LEUSDEN - De jaarlijkse collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft in Leusden 3.383,62 opgebracht. In de tweede week van september werd in Leusden-Centrum 2.662,87 bijeengebracht en in Leusden-Zuid 720,75. Namens het PIT worden alle gevers en medewerkers hartelijk bedankt. Vrijdag 26 september, 19.30 uur: Klont creatieve avond leeftijd v a. 10 jr. De Moespot Zaterdag 27 september, 20.00 uur: Klont Soos De Moespot, leeftijd vanaf 14 jaar Zondag 28 september, 14.00 uur: Oriéntatierit Start hotel De Roskam Zondag 28 september, 15.00 uur: Klont Soos De Moespot, leeft, v a 14 jaar. zondag 28 september, 20.30 uur: dansen D'Ouwe Peerdestal. Maandag 29 september, 20.00 uur: Ledenvergadering Carnavals vereni ging Café Buitenlust. Dinsdag 30 september, 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Ge bouw. Dinsdag 30 september, 20.00 uur: Ledenvergadering E H.B.O. Ons Ge bouw. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Maandag 29 september, 20.00 uur: I bijeenkomst K.P.O in Blijhof. Ans- i friduslaan 49 Maandag 29 september, 20.00 uur: Herman de Lange, polemoloog, spreekt in het kader van de vredesweek in de Openbare Bibliotheek aan de Hamers- veldseweg Dinsdag 30 september, 09.15 tot 11.30 uur: open ochtend VOS cursus in De Til. Hamersveldseweg 30 Dinsdag 30 september, 20.00 uur: I informatie-avond over premie-koop woningen in Munnikhove/Bosveld in de I Hakhorst. Dinsag 30 september, 20.00 uur: in formatie-avond voor omwonenden woonwagencentrum aan de Zwar te weg 900 BEKEURINGEN IN EEN WEEK Sinds vorige week is de Doornseweg in verband met wegwerkzaamheden voor het verkeer in een richting gesloten en geldt er een snelheidsbeperking. Dat veel automobilisten nogal wat moeite hebben aan deze situatie te wennen blijkt wel uit het feit dat door de rijkspoli tie groep Leusden en de verkeerspolitie gezamenlijk zo n 900 bekeuringen wer den uitgeschreven TEGEN BRUG In de vroege ochtend van woensdag 24 september deed zich een eenzijdig ongeval voor op de Lockhorsterweg, waarbij betrokken was de heer S. uit Soesterberg. Waarschijnlijk ten gevol ge van onbekendheid met de situatie ter plaatse raakte S met zijn auto een zij kant van het in de weg gelegen brug getje S moest per ambulance naar een ziekenhuis worden vervoerd, zijn voer tuig werd zwaar beschadigd GEVAL- Dinsdag 23 september deed zich een ongeval voor op de Asschatterweg ter hoogte van het postkantoor, waarbij bromfietser W uit Leusden ten val kwam en gewond raakte De valpartij ontstond doordat een wielrijder die juist door de onfortuinlijke bromfietser werd ingehaald van richting veranderde zon der daarbij voldoende op te letten GEVONDEN/AAN KOMEN LOPEN/AAN KOMEN VLIEGEN Contactsleutel; zwart poesje, sleutel aan een ring, zwart hondje, donkerbruin jasje met stropdas; zeebravink. wit met grijs konijn; jongensfiets; zwarte fiets tas; witte poes, lapjeskat, vlaggestok VERLOREN/WEGGELO- PEN/WEGGEVLOGEN Zilveren armband; witte plastic tas met sportkleding, sjaal; sleutelétui; gouden ketting grijze poes, geel blauwe parkiet, bruin lederen por temonnee. fietssleutel; zwart wit jasje, 4 sleutels heren portemonnee, dames horloge; bruine wandelstok, dames portemonnee. 2 zakmessen, tele- scoophengel De welzijnsplanning in Leus den moet straks wel allesover- treffend zijn Zoveel mensen, die zich er mee bezighouden en nu ook nog drie studentes uit Wageningen. Kunnen we nu eindelijk een versnelling ver wachten' Latent Talent gaat een cursus Bestemmingsplannen lezen geven. Toch een gewaagde onderneming van Marion De- fares en Ton v.d Brink Stel je voor dat de meeste burgers straks die dingen wérkelijk kunnen lezen 1 „Bestemmingsplan tweede fa se nu onherroepelijk" lees ik in mijn lijfblad. Hoei! Wat klinkt dat dreigend Wagenaar kan weer rustig ademhalen. De dienst Ge meentewerken is nu eindelijk begonnen aan de beruchte bocht Nu kan er niets meer mis gaan Soesterberg kan op 18 oktober wel inpakken. Met al die Scou- ting-vliegers is er niet meer te vliegen Kunnen we daar tij dens oefeningen van Soester berg geen vaste gewoonte van maken' B. en w. willen instandhouding van de kleuterschool Wip Wap. Dat is een zeer nobel streven Gaan ze ook een eigen bijdra ge leveren? Populaire jongen, onze bur gervader! Zijn handtekening vliegt als een warm broodje over de gemeentelijke toon bank Is daar niet een handeltje van te maken om de gemeen telijke tekorten wat op te pep pen' Als er belangstelling voor be staat, kan ik die handtekening trouwens best in duizend-voud leveren. Wie doet een aantrek kelijk bod? „Dansschool aan de Midden weg lees ik. Ze zullen wel ge dacht hebben, er is al zo vaak om die Middenweg gedanst, laten we er nou maar een per manente vestiging van maken. De PvdA organiseerde een „rode zaterdag" Heeft die par tij de zaak weer wat bijge kleurd' Plattelandsvrouwen openden het seizoen. Zeker de oogst al binnen. Wie zijn toch die doorgaans goedingelichte kringen in Leusden' Volgens het ge meentebestuur gewoon wat vieze plekken in het gemeente lijke politieke bestel Op dit moment worden plannen bestudeerd tot oprichting van een reddings-zwem-brigade ter permanente vestiging bij de Kooikersgracht Het getuigde toch van een aar dige zelfkennis, toen de bur gemeester bij het aanbieden van de Hamershof-klok vast stelde, dat Leusden nu einde lijk bij de tijd kon blijven De minitrein wist de Hamershof niet te bereiken. Geen wonder, Wagenaar had de rails nog niet aangelegd en bovendien be stond er waarschijnlijk nog wat onduidelijkheid Het kan ook zijn, dat de zoekroute toch nog niet hele maal voldoet. Kunnen de Hamershof-win- keliers die prachtige tent niet laten staan totdat de evene mentenhal werkelijk is gereali seerd? Je kunt merken dat het Leusdense politiekorps op sterkte is Je komt ze nu al met z'n drieën tegen. De Hamershof-winkeliers heb ben grandioos „uitgepakt", maar wanneer pakken de bouwvakkers nu in? De Achtervelders moeten Os sendrijver in 1982 maar weer voor vier jaar in de raad kiezen. Die tijd heeft ie beslist nodig om de gewenste sporthal te kun nen realiseren Konijntje in de Wetering (terug van t feestvieren in de Ha mershof): „Geen wortels ver dorie met tien procent korting1 Nou moet ik toch nog die bril kopen om tenminste iets op de TV hier te kunnen zien Vorige week even boven Leus den gevlogen Dan zie je pas goed hoe k'ein het dorp eigen lijk is Al een week niks over Reier van Gooi in de krant gelezen. Er zal toch niks met hem aan de hand zijn? V. T. Uilenbroek laat een ekspressief geschilderd genrestukje zien van een huilend kind. Grappig is het werkje met de lampionnen Best een aardig stukje geakwarelleerde architektuur levert T Uilenbroek met het fragment van de Grote Kerk in Alkmaar. Ten slotte het werk van Ton Spaink Heel toepasselijk op een verguld fond een in reliëf opgebrachte figuur in een draaimolen. Levendig en in de sfeer van het klatergoud Een gezellige tentoonstelling, waarmee „Loysden" beslist hoge ogen gooit. LEUSDEN - Tot het eind van deze naand eksposeren leden van de .eusdense zondagsschildersklub .Loysden" hun werk in het Gerefor- neerd Dienstencentrum aan de Bur gmeester de Beaufortweg. let is een aardige tentoonstelling van gevarieerd werk van allerlei iluimage. Het is te vinden in de gan- |en en de kantine van het Diensten- lentrum. Bram Schouten is een typische ondagsschilder in kleur en iitbeeldingswijze. Zijn olieverf „Wind- immer" is daar een karakteristiek oorbeeld van. Het is een mooi plaatje an een oud zeilschip in vol ornaat. Van Rietje Wisman is vooral het lieverf „Stilleven" een prima schilde- ng. In nauwelijks aangegeven vormen eeft zij in mooie kleurvlekken een stil- iven weer van een aantal potjes. Méér suggererend dan bepalend Een stille ven. dat er uit springt, en dat niets heeft van het toch traditioneel plaatjesachtige van de twee poesen en de langharige dashond Arie Stam is aanwezig met twee ty pisch naïeve schilderstukjes „Lente met een boer met schapen op de weg En: „t Kerkebos in Leersum". waarop een koetsje wegrijdt van een oude boerderij, waarvoor het vee vredig graast. Diny Pot toont een aantal genre stukjes als fruitstillevën. kastanjes in de bast. schelpen. Eigenlijk is het stilleven met de sleutelbloemen het meest eigentijds van opzet Een typisch genreschilder is ook Joop de Groot, wiens Treurende Je- remia. Oude zoon der wet en Driemas ter de oude meesters alle eer aan doen Een aardia tafereeltie is het kleine schilderstukjes „Binnenplaatsje in Overschie". Veel van het werk van Loes Richter ligt ook in de nostalgische sfeer. „De twee boerenkinderen" is een mooi oubollig prentje. „De Gelre" is een teer gedane akwarel met een stemmige wolkenlucht Eigentijdser van opvatting is de akwarel van de sneeuwbessen, zacht en waterig van sfeer Jeane Huis in 't Veld heeft een clownsstuk. dat goed van opzet is en prima van kleur Ook haar houtsnijwerk heeft mooie lijnen. Vooral de Madonna met het kind in de boog gevangen, en de moeder met het kind zijn twee fraaie snij werkjes. Ruth Brinkman toont haar prenten in gemengde techniek Sprookjesachtig romantische wonderlijke figuren die zij uitwerkt tot bloemen, grotten en dieren Klaasje Visser laat een vrolijk ge tinte herfst in Den Treek zien, een ak warel die het kwa kleur en stemming heel goed doet Warm geschilderd zijn de stukjes van de geranium en de lijs terbes

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7