IMPALA NAM HANDBAL- VELD IN GEBRUIK HOCKEYCOMPLEX WORDT UITGEBREID N.K. schieten 100 meter Achterveld dames verloren onverdiend Hessenkar klaverjas- competitie Achterveld wint verdiend Mevr. Knol wint bij Leusden Troef Judo-selectie wedstrijden Sport DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 Ter ere van het nieuwe veld werden er nieuwe shirts uitgepakt. SPORTSPLINTERS ATLETIEK Op 18 oktober organi seert Veteranen Nederland" (maar u mag ook zeggen Lyd Labberton) de vierde Waterloo-loop in Leusden- Zuid en door Den Treek. Startgele genheid bestaat voor trimlopen over 1V2 km (voor kinderen tot 10 jaar f2,50) en over 5 en 10 km (voor iedereen a f 4,—). Voorts is tegen een inschrijfgeld van f 7,50 (een rijksdaal der minder dan vorig jaar!) voor wed strijd- en prestatielopers deelname mogelijk aan een 20 km-loop. Voor inlichtingen telefoon 34007 VOLLEYBAL. Op 21 oktober orga niseert Leos in sportzaal de Meent weer het jaarlijkse schoolvolleybal- toernooi. WINTERTIJD. Min of meer in ver band met de inmiddels van kracht geworden wintertijd veranderen de aanvangstijdstippen van diverse sportwedstrijden. Met ingang van 4 oktober begint Antilopen 1 (korfbal) om 15.30 uur (was 16.00 uur), vanaf 19 oktober starten de hockey-heren om 14.00 uur (was 14 30 uur) en Dames 1 (hockey) om 12.30 uur LEUSDEN Door de leden van Klaverjasclub Leusden Troef werd vorige week donderdagavond ge speeld voor een plaatsje op de rang lijst van de interne competitie Deze avond wist mevrouw Knol met 5996 punten de hoogste eer te behalen, gevolgd door mevrouw Van Egdom met 5349 punten. Het klassement wordt aangevoerd door de heer Arns met 116978 punten. De vijf hoogst geëindigden waren vorige week donderdag: 1 Mevr Knol 5996, 2. Mevr. v. Egdom 5349, 3 Hr. v.d Berg 5082. 4. Mevr. Bolt 5071 en 5. Mevr. Arns 5032 punten. Stand per 25-9-'80: 1 Hr Arns 116978, 2 Hr. Bolt 115256. 3 Hr. v.d. Berg 114894. 4. Mevr Pauli 114023. 5. Mevr. v Walerschoot 112377, 6. Mevr v.d. Heiden 111645, 7 Hr Plattel 111325, 8 Mevr Arns 111194, 9 Mevr. Bolt 111184 en 10. Hr v.d. Walerschoot 111099 punten LEUSDEN/CENTRUM - De resul taten van de selectiewedstrijden ter vorming van een Leusdens judo- jeugdteam waren: ze inzet tot het eindsignaal in de strijd te werpen. PROGRAMMA ZONDAG 5 OKTOBER 80 Sporting '70 1 - Achterveld 14.30 u. Scheidsrechter H Servaas, Vleuten. Terrein: Sportpark Tuindorp Oost. Voornveldselaan, Utrecht. KVVA 4 - Achterveld 2 11 u. Achterveld 3 - ODI 2 11.30u. Maluku Muda 3 Achterveld 4 13 u. Achterveld 5 - Roda 6 12 u. Baarn 6 - Achterveld 6 11 30 u. Dames: Achterveld 1 - JSV 1 UITSLAGEN ZONDAG 8 SEPT. Achterveld 2 - SDO 4 2-2 Veense B. 4 - Achterveld 3 1-1 Achterveld 4 - Hoogl.veen 4 2-1 VVZA 5 - Achterveld 5 2-1 Achterveld 6 - KVVA 8 2-3 tot 32 kg: 1Erik Cornelissen, 2. Henk Havens, 3. Edwin Cornelissen. 31-36 kg :1 Carolien Meier, 2. Marcel Veenendaal, 3. Erwin van Beek. 36-41 kg: 1 Maarten Verhoeven; 2. Ronald Bleeker; 3. Harro Verhoeven. 41-47 kg 1 Bart Borgman; 2. Ed ward op 't Einde; 3. Lennart Bloemhof. 47-54 kg: 1. Jan Boersema; 2. Bas Burgers. 54 kg en zwaarder: 1Paul Tijssen; 2. Frank Meyers. LEUSDEN Zaterdag werd op de Leusderhelde het Nederlandse kam pioenschap schieten in drie houdin gen met vrij geweer over 300 meter gehouden. Uit de selectiewedstrijden waren 13 finalisten tevoorschijn ge komen, waaronder twee leden van de s.v. Leusden e.o. Om 09 00 uur vielen de eerste schoten (totaal 120 per deelnemer) en rond 15.15 uurwas de navolgende uitslag bekend: ACHTERVELD Zondagmorgen speelden de Achterveldse dames een uitwedstrijd tegen Schalkwijk. Daar de dames uit Achterveld enige pro blemen hadden met het vervoer, be gon de wedstrijd een kwartier later dan gepland. Schalkwijk begon met de aftrap. Het spel golfde wat heen en weer en er werd in hoofdzaak op het mid denveld gespeeld. Er kwamen voor beide clubs wel enkele kansen maar die werden niet benut. Ook kreeg L Kerkhof voor de rust geen enkele kans. Zij werd door twee Schalkwijk- se speelsters heel zwaar bewaakt De rust ging dan ook in met een 0-0 stand. Al vrij kort na het begin van de tweede speelhelft keek Achterveld tegen een 0-1 achterstand aan. Schalkwijk speelde heel sterk en kwam steeds opzetten. Achterveld moest in korte tijd 5 hoekschoppen weggegeven. Deze werden door de tegenpartij echter niet benut. Na on geveer 22 minuten spelen mocht Schalkwijk een strafschop nemen wegens hands. Deze kans werd wel benut en zo werd het 0-2. Kort daarop werd het 0-3. Na dit derde doelpunt werd L van Hamersveld gewisseld voor R. Herder. L. Kerkhof ging na deze wisseling aan de buitenzijde spelen en L. van Hamersveld werd in de spits geplaatst. Er kwam nu wat meer ruimte. Uit een strafschop wist L Kerkhof de stand op 1-3 te bren gen Ongeveer 4 minuten later wist L. van Hamersveld er 2-3 van te maken Daarna zat het Achterveld wel tegen. Hoewel L. Kerkhof in het strafschop gebied door twee speelsters van de tegenpartij onderuit werd gehaald kende de scheidsrechter geen straf schop toe. Ook het met de hand spelen van de bal werd niet bestraft. Jammer voor Achterveld. Tengevol ge hiervan verloor Achterveld deze wedstrijd onverdiend. 1 Ed Groothedde (Thorheim), 1098 pnt.. 2. Cor Westbroek (KVSR) 1081 pnt., 3 Jan Welleman (Wieringen), 1053 pnt., 4 Jack Achilles (Thor heim), 1052 pnt., 5 Harm Wijers (Leusden), 1047 pnt 10. Jan de Jong (Leusden). 1022 pnt Dames: Schalkwijk - Achterveld ACHTERVELD Vrijdag 3 okto ber zal een aanvang worden gemaakt met het Hessenkar klaverjastoernool 1980-1981. De aanvang van de te spelen wedstrijden is om 20.00 uur. Niet alleen zullen er voor de eind klassering van de wedstrijden mooie prijzen beschikbaar zijn, ook bij iede re te spelen wedstrijd zal er een aantal leuke prijzen te winnen zijn bepaald niet met kringlooppapier dichtgemaakt doel De al vele jaren niet meer in Leusden wonende heer Verger scoorde na enige afleidings trucjes (missers willen wij zijn eerde re pogingen niet noemen) een pracht van een doelpunt in de moeilijke rechterbovenhoek Dat bleek meer dan alleen maar de openingshande ling, want vanuit de veroorzaakte ra vage kwamen twee Impala-pupillen tevoorschijn. Een met een boeket bloemen en een tweede met een flink aantal blauwwitte shirts en met het verzoek die aan de standaardteams te willen uitreiken. Daar bleek geen bezwaar tegen Nel Rijnders. aan- voerdster van de damesploeg, nam ze met een dankbare zoen van de heer Verger in ontvangst. Een groot aantal leden, oud-leden en genodigden was getuige van het voorval en daaronder ook de heer B. B. Peddemors met de sportstich tingspet op en de heer G. G. van Tiel met het onzichtbare hoofddeksel van gemeenteraadslid en/of ex handbal bestuurder. Namens de gymnastiek vereniging Impala was voorzitter Re- né Kuilboer ter plekke met een elec- trische schrijfmachine t.b.v de hand balclub en met twee wedstrijdballen De twee wedstrijden tussen Impala en oud-Impala werden ondanks flin ke tegenstand door Impala 1980 ge wonnen (10-7 voor de dames en 15-9 voor de heren). De dag werd besloten met een zeer gezellig en tot in de kleine uurtjes van zondag durend goed bezocht feest in het korfbal clubhuis. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag was het feest voor handbalclub Impa la. Weer is door de gemeente een stukje achterstand in de sportvoor- zieningen weggewerkt. Ditmaal in de vorm van een geheel gerenoveerd en verhard handbalveld, dat een knus stadionnetje werd met banken als een mini-tribune en een door een degelijke ballenvanger beschermd pril gazon, waarop thans nog een bungalowtent dienst deed als kantine met bar. Zo'n ding heeft echter niet het eeuwige leven en wellicht komt daar t.z.t. nog wel eens wat beters voor in de plaats. Om goed 16.00 uur kreeg de heer G. Verger, in 1962 oprichter en eerste voorzitter van de handbalclub, een bal in zijn handen gedrukt met het 'er^oek ppn trpffer te scoren in pop Op bijgaande foto is de uitbreiding van het hockeycomplex duideh/k te zien. LEUSDEN/CENTRUM - Wij komen raag nog even terug op de inmid- els begonnen uitbreiding van de ockey-accommodatie op het portpark aan het Valleikanaal. De insdag in deze krant geplaatste foto Donde een „laag bij de gronds" leeld van het thans nog woestijn achtige gebied, dat eens als ge meentelijke kwekerij in gebruik was. Verder zei het prentje weinig en dat lieten wij ons per abuis ontvallen in de onmiddellijke nabijheid van onze fo tograaf Janus Visser. Die zat direct op de kast en kort daarna al in een vliegtuig om met de daaraan verbonden risico's bijgaande luchttoto te produceren, ten machtige plaat, met centraal daarop het gebied waar het om gaat. Daar komen niet, zoals lijkt, drie mini-veldjes (hoewel de hockeyclub op dit moment reeds een veldentekort van dat aantal heeft) maar één „normaal" speelveld. Eigenlijk is het lammer, dat in Leusden nog geen definitieve Desiissing is ge nomen omtrent al-dan-niet-kunstgras. In dit stadium van de werkzaamheden zou daar mooi rekening mee kunnen worden gehouden. Overigens is ook de dringend nodige uitbreiding van het parkeerterrein tussen het clubhuis en het pompstation nog niet gerealiseerd, zoals u zien kunt Een Achterveldspeler passeert een tegenstander. Spelmoment uit de wedstrijd Achterveld - Veensche Boys. Jan Drost, de Veensche Boys trainer gaf zijn keeper de instructie, rechts onder in de hoek, en dat klopte pre cies want de ingeschoten bal kon daar gekeerd worden, geen winnend doelpunt dus. De Achterveldse ploeg was door deze teleurstelling niet ontmoedigd en ging enthousiast en hard werkend verder. Veensche Boys ging hier te genover stellen een forser optreden, via veel overtredingen Scheidsrech ter Van Dam noteerde Doppenberg en Van de Bor in zijn boekhouding wegens ruw spel. In de 65ste minuut van de strijd kreeg Gijs Hak wegens obstructie een vrije trap te nemen. Vanaf de linkervleugel verdween het leder via de handen van Veensche Boys doelman Velthuizen in het doel en Achterveld leidde met 2-1 Onmid dellijk na de aftrap kroop Achterveld door het oog van de naald toen links buiten Van de Bor een verrassend afstandsschot loste. Doelman Tol boom wist de poeier op kundige wijze onschadelijk te maken. Zondergeluk vaart niemand wel, zo ook met een bal op vrij korte afstand waarbij de Achterveldse doelman de bal via een reflexbeweging met zijn arm toch nog tot corner kon verwerken. Door goed verdedigingswerk van Bertus v. Houten en Herman Kerkhof en de opnieuw veelkoppende Klaas van de Heuvel dit Veensche Boys kwartiertje te consolideren. 7 minuten voor tijd ontstond het 3e doelpunt. Arie Wou ters bediende Herman van Ruiten beek op maat op de rechtervleugel. Deze trok de bal voor het Veensche Boys doel waar tot ontzetting van geheel Nijkerkerveen de linksback in eigen doel schoot 3-1 Toen was het plei beslecht temeer omdat Achter veld bleef qaan door zich met tomelo- feilloos de stand op 1-1 kon brengen. Tot de rust was er nog 20 minuten te gaan en er ontstond een gelijkop- gaand technisch niet hoogstaand du el Daar gelegenheidslinksbuiten Jan Kerkhof naarzijn vorm zocht, werden vanuit het middenveld de meeste aanvallen over de rechtervleugel ge leid. Rechtsbuiten Johan Hak glipte voortdurend langs de Veensche Boys verdedigers heen en het was jammer dat zijn afgeven vaak niet goed ver zorgd was. Nadat Jan Kerkhof nog de bal een keer langs de Veensche Boys doel had geschoten kondigde de scheids rechter de rust aan. De 2e speelhelft verwisselde trainer Korstens Jan Kerkhof, niet fit, en Johan van Dalen geblesseerd, voor resp. Herman van Ruitenbeek en Kees Voorburg. Aan vankelijk moest Achterveld zich nog inpassen en deze verandering gezien het spelpeil. Geleidelijk aan echter begon dit beter te lopen en kon Ach terveld een lichte veldmeerderheid opbouwen. Het Veensche Boys mid denveld liet veel steken vallen waar door Achterveld meer aanvalskansen kregen. Nadat linksbuiten H J. Kas zijn voet verdraaide en vervangen werd viel Veensche Boys verder te rug. Een golf van Achterveldse aan vallen bracht geheel Veensche Boys in de verdrukking. Uit een bal van Klaas van de Heuvel naar Herman v. Ruitenbeek schoot de laatste tegen een Veensche Boys speler op in het beruchte gebied penalty. De Achterveldse doelman Tol boom kwam uit zijn hok en plaatste zich achter de bal op de witte stip. ACHTERVELD In de 2e thuis- edstrfjd van dit seizoen heeft Ach- irveld de belde winstpunten thuis ehouden. Veensche Boys uit Nijker- erveen moest met lege handen huis aarts keren met een 3-1 nederlaag. Na het aanvangssignaal van cheidsrechter Van Dam uit Cothen ng Veensche Boys meteen in de anval Al binnen 5 minuten konden gasten al een doelpunt op hun mto schrijven. Uit een vrije trap op Achterveld helft wist H J. Kas iteindelijke te doelpunten 0-1 De I fAchterveldse verdediging ging hier- n|bij niet vrijuit, maar goed het feit lag e er. De bezoekers die te laat kwamen igen op het scorebord tot hun ver- jazing al de 0-1 stand staan. Achter- [eld probeerde het spel te verplaat- m naar de Veensche Boys helft, laar de aanvallen waren te doorzich- ig De resoluut optredende verdedi- ling ruimde alles op met verre trap- De eerste reële scoringskans mtstond door goed opbrengen van bal door Albert Tolboom die een oede pass afgaf aan Klaas v d. Heu- el Doch Veensche Boys doelman 'elthuizen was op zijn post en wist iet afstandsschot tot corner te ver- verken. Veensche Boys ging hierna ie 1-0 voorsprong verdedigen, waardoor Achterveld meer in de aan- 'al kon gaan. Uit een van deze aan- allen werd door Veensche Boys ob- itructie gepleegd Herman Kerkhof laatste zich achter de indirecte vrije ap, speelde door naar Albert Tol- oom, welke een schot afvuurde op Veensche Boys-doel, waar bijna doellijn Johan Hak opdook die

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11