ijftig procent bezetting liet allèèn zaligmakend Busdienst tussen centrum en zuid start vrijdag a.s. Huren in Zwanenburg:,Ergens tussen 400 en 500 gulden' T Begroting 1981 geeft meer duidelijkheid Raad akkoord met start bestemmingsplannen Houtskeletbouw nog moeilijke zaak Ieu5der krant lusdienst tussen zuid en centrum IAM komt raadsleden informeren ENQUÊTE ONDER PASSAGIERS Wagenaar: „Spijt dat we er aan begonnen zijn" DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 tan de redaktle) LEUSDEN Vanaf 1 oktober start regelmatige busdienst tussen èusden-centrum en -zuid op dins- ag en vrijdag. In een voorstel aan de jad stellen b en w, dat na drie aanden bekeken moet worden in hoeverre de busdienst voortgezet kan worden. Daarbij stellen ze als minimum-bezetting vijftig procent. Verschillende frakties vonden don derdagavond echter, dat die vijftig procents-bezetting niet het zaligma kende criterium mag zijn. Jan Carel van Dijk (VVD) vroeg zich bovendien LEUSDEN - De heer J.J. Man- demaker zal in zijn funktie van wethouder van Openbaar Ver voer a.s. vrijdag 3 oktober om 13.15 uur de tijdelijke busdienst tussen Leusden-zuid en cen trum officieel in gebruik stellen. Plaats van handeling is de par keerplaats aan de Prinses Ire- nelaan nabij de N.H.-kerk. In aansluiting op de officiële inge bruikstelling zal om 13.30 uur de eerste rit worden gemaakt met wethouder Mandemaker aan het stuur. In zijn laatste vergadering be sloot de gemeenteraad bij wijze van proef gedurende de maanden oktober t/m december een bus dienst tussen Leusden-zuid en centrum in te stellen De bus gaat rijden op de dinsdagochtenden van 9.15 uur tot 13.15 uur en op de vrijdagmiddagen van 13.30 uur tot 17.30 uur. De bus rijdt de volgende route N H.-kerk Arnhemseweg, Prinses Irenelaan, Van Boetzelaerlaan, Van Diepenheim Scheltuslaan, Bavoortseweg, Centrumweg, Ha- mersveldseweg, Burg. de Beaufortweg, Groene Zoom, Ba voortseweg, Maanweg, Prins Fre- derik Hendriklaan, Van Har- denbroeklaan, Prinses Margriet laan, N.H.-kerk Arnhemseweg. Er zijn geen vaste halteplaatsen. Men kan de bus op iedere gewen ste plaats langs de route laten stoppen om in te stappen door handopsteken, om uit te stappen door de chauffeur te waarschu wen. Om de hele route te rijden heeft de bus ongeveer een half uur no dig. Op de dinsdagochtenden ver trekt de bus tussen 9.15 en 12.45 uur, telkens om kwart over en kwart voor vanaf de N.H.-kerk in Leusden-Zuid en is dan 10 minu ten later bij het winkelcentrum Hamershof en een kwartier later bij de Biezenkamp. Op de vrijdagmiddagen vertrekt de bus tussen 13.30 uur en 17.00 uur telkens op het halve en hele uur vanaf de N.H.-kerk in Leus den-zuid. Een enkele rit kost 1,-, een retour 1,50 en een 4-rittenkaart 3.-. Kinderen van 4 t/m 9 iaar en 65-plussers kunnen voor de halve prijs mee. Voor kinderen van 0-4 jaar is de bus gratis In de loop van deze week wordt in Leusden-zuid huis- aan-huis een folder verspreid met daarin opgenomen de route, de dienstregeling en de tarieven. Tijdens de proefperio de is er in de bus een vragen formulier verkrijgbaar, waarop men zijn mening over de bus- dienst kan geven. De ontvangen reakties zullen worden betrok ken bij het onderzoek naar de eventuele voortzetting van de busdienst na 31 december. 'Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: "lert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.O0.0uf. Abonnementsgeld: 40,- per jaar, 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag fussen 18".3Ö en 19 30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor- ging, overdag 03420-16141toestel '44| Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste toto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-k/antenkom- binatie te Barneveld. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Op woensdag 15 ok tober aanstaande zal een afvaardi ging van het Intergemeentelijk Auto matiseringscentrum Midden-Neder land (IAM) naar Leusden komen om de leden van de gemeenteraad te informeren over het IAM. De raadsle den worden, ter voldoening van een verzoek in deze richting van de leden van de raadscommissie „Financiële en Economische Zaken", in de gele genheid gesteld met de mensen van het IAM van gedachten te wisselen over de toekomst van het automatise ringscentrum en over de bestuurlijke en financiële aspecten van een en ander. De afvaardiging bestaat uit de vol gende heren Drs G A. de Boer. wethouder ge meente Amersfoort en bestuurslid IAM: af, waarom niet wat duidelijker is vastgelegd, wat er gaat gebeuren als de jaarlijkse lasten aanmerkelijk stij gen en op een later tijdstip na het experiment de bezetting sterk daalt. DOELGROEP BELANGRIJK Marion Defares (PL) was wel rede lijk gelukkig met het gestelde criteri um. maar vond, dat niet alleen het kostenaspekt een rol mag spelen ,,De bezetting mag wat mij betreft ook wel minder dan vijftig procent zijn Belangrijker is de doelgroep, die met deze busdienst gediend is Daar om is het belangrijk, dat de buspas sagiers straks wordt gevraagd wat zij ervan vinden. Of zij misschien bereid zijn méér te betalen als daardoor de busdienst in stand kan worden ge houden. Als in de komende drie maanden blijkt, dat er belangstelling is voor de busdienst, dan moeten we daar in onze overwegingen ernstig rekening mee houden Harm Offereins <(GPV/SGP) was het met beide sprekers (bijna) eens ..De bus mag best kostendekkend zijn. maar als er problemen zouden komen, dan moet zo nodig naar een alternatief worden gezocht Henk van der Sloot (CDA) drukte het kernachtiger uit ..We moeten niet alleen criteria vaststellen wat betreft de financiële kant van de zaak, want er gelden ook andere argumenten om een busdienst in stand te houden Daar moeten we ook ernstig rekening mee houden en die vijftig procents bezetting is niet alleen zaligmakend ALTERNATIEF Wethouder Jan Mandemaker (PL) was het er mee eens, dat vooral de groepen, waarvoor de bus straks gaat rijden, belangrijk zijn. Met name voor kinderen, bejaarden en mensen, die slecht ter been zijn, is een dergelijke verbinding tussen centrum en zuid van wezenlijk belang. „Bovendien is er nog een ander argument wat mee moet tellen en dat is de kans op een betere integratie van zuid en cen trum. We hebben hier vaker dan eens over gesproken en dat element hoort hier duidelijk bij betrokken te wor den. Daarom is het een verantwoorde zaak om hiervoor middelen ter be schikking te stellen." Mocht het echter allemaal te duur worden, dan is er volgens Mandema ker een goed alternatief, mits daar voor medewerking wordt verkregen. ..Hoewel ik denk, dat deze bus dienst best goed zal gaan draaien en naarmate we langer draaien steeds beter, is er natuurlijk een alternatief mocht dit niet zo zijn En dat is beperking van de personele lasten door de bus te laten bemannen met vrijwilligers Dan is het zeer zeker haalbaar om binnen de financiële mogelijkheden te blijven Het is overigens de bedoeling, dat elke passagier van de busdienst ge durende de drie maanden proef een formulier krijgt uitgereikt, waarin de mening wordt gevraagd over het openbaar vervoer tussen Zuid en centrum via het busje, over de prijs en de frekwentie. Aan het eind van iede re rit kan dit enquête-formulier bij de chauffeur worden ingeleverd De bezettingsgraad wordt geme ten over de totale drie maanden en daarvan wordt het gemiddelde geno men vervolg van de voorpagina binatie Wethouder Gijs van Wou denberg (CDA) was daarin, evenals zijn liberale collega Wagenaar. aar dig konkreet ,,We hebben deze week over deze belangrijke zaak opnieuw een gesprek We zijn zeer nadrukke lijk bezig met het realiseren van een kombinatie van een evenementenhal met sport- en tennishal. Als het kan kostendekkend en dat proberen we zo goed mogelijk van de grond te krijgen We zijn er nog niet helemaal uit, maar u kunt op korte termijn voorstellen verwachten Wagenaar (VVD):Er wordt aan getwijfeld of de evenementenhal wel kostendekkend kan zijn Ik blijf beweren dat dit wel kan. Maar de gemeente gaat het dan niet zelf exploiteren en bij desporthal zullen dan ook geldopbrengende on derdelen aanwezig moeten zijn, zoals een bowlingbaan en een tennishal. Dat betekent overigens niet, dat we niks gaan betalen De bedragen, die we anders óók zouden voteren, zul len nu ook ter beschikking worden gesteld." WACHTEN OP BEGROTING Voor het overige wilde het college weinig of geen toezeggingen doen Ondanks herhaald aandringen van mevrouw van Amerom (VVD) werd steeds verwezen naar de komende aanbiedingsbrief en de begroting voor 1981 „Het zou niet aardig zijn om daar nu al op vooruit te lopen", was de mening van het college Overigens zijn enkele zaken wel duidelijk geworden a Binnenkort zal duidelijk zijn of de uitbreiding van het burg. Buining- park snel kan worden gereali seerd of dat naar alternatieven moet worden gezocht b Er wordt gewerkt aan al dan niet tijdelijke voorzieningen voor die sportverenigingen, die nu in de problemen zitten (zoals Roda) c Over zes weken zal duidelijk wor den of Leusden kans maakt op een evenementenhal met sporthal annex tennishal in de Hamershof (kostendekkend), d De mogelijkheid voor een sport hal in Achterveld zal worden be keken. zo mogelijk in samenhang met het bestemmingsplan Achter veld. e. Een accommodatieplan zal wor den voorbereid f Er is een begin gemaakt met de planning voor een vierde sport park. Binnenkort volgen hierover nadere mededelingen In dit kader zal ook binnen afzienbare tijd overleg worden gepleegd met de verenigingen over de mogelijkhe den en onmogelijkheden (het wel of niet splitsen van een bestaande vereniging) Voor het overige is het wachten op de aanbiedingsbrief van het college bij de gemeentebegroting 1981, waarin veel zaken duidelijker zullen worden. Die brief zal begin deze week worden gepresenteerd. Mr F Plate, waarnemend directeur; D. Kroon, software-specialist, J. W Laschek, hoofd afdeling voor lichting. Het programma dacht is als volgt ge- 20.00 - 20 45 uur inleiding van de heer Laschek over de toekomst van het IAM 20 45 - 21 00 uur inleiding van de heer De Boer over bestuurlijk/finan ciële aspecten 21 00 - 21 30 uur discussie De vergadering vindt als gewoon lijk plaats in de raadszaal V-- P t - M l -f v V.- /&V - De Schoolsteegbosjes, waarvoor een bestemmingsplan ontwikkeld gaat worden. CENTRAAL BUITENGEBIED EN SCHOOLSTEEGBOSJES FINANCIËN (Van de redaktie) LEUSDEN B. en W. kunnen het adviesbureau Arnhem bv opdracht geven om bestemmingsplannen voor het Centraal Buitengebied en de Schoolsteegbosjes te gaan ontwik kelen. Donderdagavond gaf de raad haar fiat met Harm Offereins (GPV/ SGP) en Marion Defares (PL) als enige tegenstemmers. Offereins wil de eerst alle financiële konsekwen- ties nog eens op een rijtje hebben, terwijl mevrouw Defares een gedeel te van de tekst graag gewijzigd wilde zien. PROBLEMATIEK „De problematiek van het Centraal Buitengebied en de Schoolsteegbos jes en de aard van het in de toekomst te voeren beleid, worden sterk be paald door de ontwikkeling van Leus den-Centrum" luidde de tekst in het voorstel, die Marion Defares graag „enigszins gewijzigd wilde zien" Zij stelde voor „De problematiek van Leusden-Centrum en de aard van het in de toekomst te voeren beleid, wor den sterk bepaald door de ontwikke ling van het Centraal Buitengebied en de Schoolsteegbosjes" Wethou der Jan Wagenaar (VVD) „Ik stel voor om de door PL voorgestelde wijziging niet te accepteren. Het lijkt maar een subtiel verschil, maar het is een verschil van 100% Marion Defares. „Jammer, dat we zo'n slimme wethouder hebben Harm Offereins kon zich niet herin neren dat het voorstel in de commis sie Financiën was geweest en vroeg alsnog om dat te doen Temeer, om dat er voor hem nogal wat financiële onduidelijkheden aan het voorstel zaten Hoewel Corri Verduin (PL) aanvankelijk eveneens méér duide lijkheid wenste en Offereins steunde in zijn voorstel om het college-voor stel daarom nog een maand aan te houden, had hij geen enkele steun meer toen het op stemming aan kwam De raadsleden hikten tegen de maand vertraging aan, wat aanhou den van het voorstel zou opleveren en dat ging hun wat te ver Gerrit van Tiel (VVD) vond overi gens. dat het geen goede gewoonte is om in een raadsvergadering stuk ken terug te laten nemen, omdat een raadslid in een commissievergade ring iets vergeten is Het CDA-raads- lid Ad Wisman dacht daar duidelijk anders over „Het is in de eerste plaats geen gewoonte van de heer Offereins en bovendien zijn wij van mening, dat zoiets gewoon moet kunnen Met Harm Offereins en Marion De fares (beide op verschillende gron den tegen) werd het voorstel tenslot te aanvaard (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het blijft uiterst moeizaam gaan met de realisering van woningen in houtskeletbouw in deze gemeente. Dat valt af te leiden uit opmerkingen van wethouder Jan Wagenaar (VVD), donderdagavond in de gemeenteraad, naar aanleiding van vragen van het raadslid Henk van der Sloot (CDA). Nog steeds is de gemeente er niet in geslaagd om „rond" te komen met een nieuwe aannemer voor het projekt. Volgens de wethouder kan het nog wel een aantal weken duren alvorens er wat meer duidelijkheid bestaat over het projekt. De houtskeletbouw woningen, die op de fundamenten na. geheel uit hout worden opgetrokken zouden in Leusden moeten komen te staan in het deelplan Langenbeek van de Tweede Fase. Het gaat daarbij om 57 premiekoopwoninqen en twee wo- - Wethouder Wagenaar: spijt ningen in de vrije sector, waarbij de gemeente in samenwerking met ma kelaardij RBR als ontwikkelaar op treedt. Bij de ontwikkeling van het projekt heeft men al een hoop tegen slagen ondervonden. De voornaam ste daarvan zijn het achtereenvol gens failliet gaan van het toeleve ringsbedrijf van de houten materi alen voor de woningen en van de aannemer, waarmee de gemeente in onderhandeling was Nog steeds is men er niet in geslaagd om met een andere aannemer „rond" te komen. „Ik moet u eerlijk zeggen dat ik er wel spijt van heb. dat we ons tot dit projekt hebben laten verleiden," al dus verzuchtte Wagenaar donder dagavond in de raad. „als ik geweten had. wat ons allemaal boven het hoofd hing. dan was ik er nooit aan begonnen." Overigens zegde de wet houder wel toe de betrokkenen zo spoedig mogelijk over de stand van zaken in te lichten. LEUSDEN Tijdens de vorige week donderdagavond door de Wo ningstichting Leusden georganiseer de tweede bijeenkomst voor belang stellenden voor een woningwetwo ning in Zwanenburg werd meege deeld dat de huren voor het grootste deel van de te realiseren woningen „ergens tussen de 400 en 500 gulden komen te liggen". Een nauwkeuriger toelichting kon nog niet worden ge geven omdat, ook nu de definitieve opzet van het plan bekend is, er nog altijd geen exacte exploitatie-opzet ten zijn gemaakt. De huur van de in het plan opgenomen Van Dam-een- heden komt te liggen tussen de 230 en 250 gulden. Deze avond werd door de architect van net plan, de heer Van Tilburg, een toelichting gegeven op de plannen en de naar aanleiding van de vorige bijeenkomst gemaakte opmerkingen aangebrachte veranderingen Tij dens die eerdere bijeenkomst, welke werd gehouden op 7 februari van dit jaar. werd al gezegd dat het gezien de financiële situatie een moeilijke zaak zou worden erg ver te gaan met het aanpassen van de woningen aan de verlangens van de toekomstige huur ders Veel wijzigingen ten opzichte van de eerder ontvouwde plannen bleken er danook niet te zijn aange bracht Zoals bekend worden er in plan Zwanenburg 226 woningwetwonin gen gebouwd in opdracht van de Woningstichting Leusden Er zijn zes verschillende woningtypen in het plan opgenomen, waaronder een aantal Van Dam-eenheden voor jon gerenhuisvesting Na het gereedko men van het definitieve ontwerp deze maand zal in de loop van november gestart worden met het bouwrijpma- ken van het terrein, gelegen achter het hoofdcentrum en aan de noord zijde begrensd door de Smouses- teeg Na de winter, in maart, van 1981 zal een aanvang worden gemaakt met de bouw zelf, waaarna de wonin gen worden opgeleverd, wanneer er de komende twee winters tenminste niet al te veel „onwerkbare dagen" zijn, vanaf het begin van 1982. Architect Van Tilburg geeft een toelichting op de bouwplannen.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3