Kleurwedstrijd Foto Verwey SOW! 1990? annie Kuiper tijdens Kinder- oekenweek in bibliotheek Maarten 't Hart signeerde Openbare commissie- en werkgroepvergaderingen in de maand oktober Inleiding Wijsgerige Antropologie Agenda Bond van Platte landsvrouwen Direkteur Diakonaal Bureau vertrekt Oefening Soesterberg spektakulaiie aanbieding: O.W. en R.O. 7 oktober bijeen iBBden ^juBtaffliiBiist Dierendag bij Alberts Corner Jan Felderhof componist en dirigent lok ruilbeurs HAMMOND Een koperen-, zilveren- of 9 gouden huwelijksfeest vieren? Dat kan. Piekfijn zelfs! Op De Kamphorst. Ontspanningscentrum De Kamphorst BV DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 plaatselijk nieuws LEUSDEN - In de maand oktober zullen de volgende openbare commis sie- en werkgroepvergaderingen wor den gehouden. Commissie Welzijn/Onderwijs: maandag 6 oktober, raadzaal ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening: dinsdag 7 oktober, ekspositieruimte, Zwarteweg 16 aanvang 20.00 uur. Werkgroep Onderwijs: woensdag 8 oktober, raadzaal ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Commissie Algemene Bestuursza ken: maandag 13 oktober, raadzaal ge meentehuis, aanvang 20 00 uur. Werkgroep Verkeersaangelegenhe- den: dinsdag 14 oktober, ekspositieruimte, Zwarteweg 16a, aanvang 20 00 uur. Planadviesgroep/Plangroep soc. cult, aktiviteiten: woensdag 15 oktober, eksposi tieruimte, Zwarteweg 16, aanvang 20.00 uur. Commissie Financiën: woensdag 15 oktober, raadzaal ge meentehuis, aanvang 20 00 uur. Werkgroep midden- en kleinbedrijf: donderdag 16 oktober, raadzaal ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. Commissie Welzijn/Onderwijs, be grotingsbehandeling: maandag 20 oktober, raadzaal ge meentehuis. aanvang 20 00 uur Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, begrotings behandeling: dinsdag 21 oktober, ek spositieruimte. Zwarteweg 16, aanvang 20 00 uur. Commissie Financiën, begrotings behandeling: woensdag 22 oktober, raadzaal ge meentehuis. aanvang 20.00 uur Commissie Algemene Bestuursza ken, begrotingsbehandeling: donderdag 23 oktober, raadzaal ge meentehuis. aanvang 20.00 uur. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63, telefoon 941247, toe stel 116 en in de bibliotheek, Nieuw- Langenbeek. Voor de verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderin gen geldt dat deze op de genoemde plaatsen ter inzage worden gelegd in de week volgend op die waarin de verga dering is gehouden LEUSDEN Binnenkort wordt er in de Internationale School voor Wijsbegeerte gestart met een cursus inleiding tot de wijsgerige antropolo gie. De cursus wordt gegeven op vijf vrijdagavonden en wel 17, 24 en 31 oktober, 14 en 21 november. Aan vang van de cursusbijeenkomsten is steeds om ïa.ju uur, terwijl het einde van de avond is omstreeks 22.00 uur. De Internationale School voor Wijs begeerte is te vinden aan de Dode- weg 8. In de cursus, die wordt gegeven door drs D Tiemersma. weten schappelijk hoofdmedewerker filo sofie aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam, zullen verschillende soor ten teksten worden bekeken op de ideeën over ..de mens". Hierbij komt dan ook een ander aspekt van de wijsgerige anthropologie de bepa ling van het eigen standpunt. Met de auteur van de tekst wordt als het ware een discussie gevoerd, die leidt tot een verheldering van de eigen mens visie. Wanneer deze visie enigszins svs- tematisch wordt uitgewerkt], waarbij rekening wordt gehouden met zoveel mogelijk informatie, ontstaat ereen wijsgerig anthropologische theorie Ook in het geval dat men zon theorie niet zo belangrijk vindt, blijft het wijsgerig anthropologisch bezig- zijn waardevol door het kritischer worden ten opzichte van de eigen en andermans uitgangspunten bij het handelen en bij het spreken over mensen. De kosten voor deze cursus bedra gen, inclusief koffie, f 75.— per deel nemer. Studenten tot 30 jaar f45,—. Opgave voor deelname en verdere inlichtingen: Intern. School voor Wijsbegeerte. Dodeweg 8, 3832 RD Leusden, tel. 033-15020. LEUSDEN De afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft voor de maand oktober drie aktiviteiten op haar pro gramma staan Dit zijn op 3 oktober een ekskursie naar de herfstflora tentoonstelling te Laren Vertrek 14 00 uur vanaf de parkeerplaats voor het bejaarden centrum't Hamersveld Entreekosten f 6,—, er zal per auto worden gereisd Opgeven bij Bep Nolten. Op 8 oktober De avond, die ge houden wordt samen met de Chris tenvrouwenbond en de Katholieke Plattelandsvrouwen Erzal een lezing gehouden worden door mevrouw Jansen, maatschappelijk werkster bij de kinderbescherming te Amers foort De titel van de lezing luidt: .volwassen worden, maar hoe?" Aanvang 20.00 uur in Groot Krak- horst. En op 15 oktober. Viering van het 50-jarig jubileum van de bond in de Flevohof Vertrektijd vanaf het stati on Amersfoort, met de trein van 9.15 uur. Denkt u er aan dat u zelf nog een retour van Amersfoort naar Harder wijk moet kopen, dus is het van be lang dat u ongeveereen kwartier voor vertrek aanwezig bent Voor zover u op de bijeenkomst van 8 oktober aan wezig bent worden u daar de toe gangskaarten reeds verschaft, an ders voor het vertrek met de trein Het belooft een interessante dag te wor den. Om 17 00 uursluit de presidente mevrouw L C de Groot-Keijser het feest officieel af Nadere inlichtingen worden u in de trein gegeven, of u kunt Marjory Bos even bellen LEUSDEN - In het kader van de feesten die de afgelopen dagen de officiële opening van hoofdcentrum de Hamershof luister bij moesten zetten werd door Foto Verwey een kleurwedstrijd georganiseerd waar aan de Leusdense jeugd kon deel nemen. Vorige week vrijdag was het zover dat de prijzen voor de beste en mooiste inzendingen, beoordeeld door een deskundige jury, konden worden uitgereikt. De eerste prijs, een rubberboot, ging naar de achtjarige Annelieke Jacobs. Stadhouderslaan 6; de tweede prijs, een camera, was voor de twaalfjarige Winfried Bos. Galicië 2. Nog drie eerste prijzen, ook camera's, gingen naar Mi chel van Valkhoeve, Zwarteweg 5; Jasmijn Wagenaar, Rozengaarde 30 en Eline Bosma, Kleinhorst 15 De ..copy print prijzenwerden in de wacht gesleept door Michel Sun- derman, Rozengaarde 3; Jacqueline Fokker, Arnhemseweg 85; Ellen Tet- teroo. Beerswijk8; Sander Valkenhoef, Zwartweg 15 en Nathalie van Cleef, Landweg 207 De origineelset kaart werd ingezonden door Boy de Hoop, Beemden 32 Hij ontvangt voor zijn in zending een camera LEUSDEN Evenals vorig jaar organiseert de firma Alberts Corner op Werelddierendag een middag voor kinderen en hun huisdieren. Aanstaande zaterdag (4 oktober) kunnen kinderen met hun huisdier terecht bij het restaurant in Oud- Leusden. Het huisdier krijgt van de firma Van Staveren een hapje eten aangeboden, de kinderen krijgen van AC een traktatie 9 Inspectie rioleringen 10 Aanschaf borden t.b.v wegom- leggingen. 11 Aanschaf gereedschappen en hulpwerktuigen 12 Aanschaf dranghekken 13. Verbetering isolatie dak Groot- Krakhorst 14 Parkeeronderzoek in ,.de Wete ring" en ..Groenhouten" 15. Rondvraag 16 Sluiting LEUSDEN Dr J. van Klinken (53) vertrekt op eigen verzoek per 1 janu ari a.s. als directeur van het Alge meen Diakonaal Bureau der Gerefor meerde Kerken in Nederland, dat hij vanaf de oprichting in 1960 heeft geleid. Principiële meningsverschil len met de synode over de organisa tie van het diakonaal werk hebben hem tot dit besluit gebracht, schrijft hij in een afscheidsbrief aan de diak- onieën. Van Klinken studeerde economie aan de Vrije Universiteit te Amster dam, waar hij in 1961 promoveerde op een proefschrift getiteld ..Kerk en gezingsmaatschappelijk werk". Van 1955 tot 1960 was hij directeur van de Provinciale Stichting voor Gerefor meerd Maatschappelijk Werk in de provincie Groningen en docent aan de Christelijk Sociale Academie in de stad Groningen SOESTERBERG In de week van 6 t/m 9 oktober aanstaande vindt op de vliegbasis Soesterberg een ge- kombmeerd Amerikaans-Nederland se grond- en luchtoefening plaats De hiermee gepaard gaande ver hoogde vliegaktiviteiten kunnen ook tot in de avonduren plaatsvinden (uiterlijk tot 24.00 uur) Ook zullen vliegtuigen de basis enkele keren vanuit andere dan de gebruikelijke richtingen overvliegen. Zoveel mo gelijk zal hierbij de bebouwde kom worden vermeden. De prijsuitreiking bij Foto Verweij van de kleurwedstrijd die in de feestweek was georganiseerd BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode tot en met 24 september 1980 zijn: GEBOREN: 10 sept '80 Willem, z.v J. Barten en H Blotenburg. 12 sept '80 Paulus Josephus The- odorus. z v J H SminkenM H van den Berg. 13 sept '80 Marc, z v W H van de Water en K J van de Kolk. 16 sept '80 Kyra Alette Barbera, d.v L Rietveld en A R H Zwerver 20 sept '80 Dennis, z.v. J. M Hoog land en H. van Deventer. 22 sept. '80 Harmina Afien. d.v P Dijkstra en T. Postma OVERLEDEN: geen GEHUWD: 19 sept '80 T Hilverts en G van den Hoven; J. M Saltzherr en H. L. van Geel AMERSFOORT De dirigent van de Orkest Vereniging Amersfoort, Jan Felderhof ontving verleden jaar van het Ministerie voor Cultuur, Maatschappelijk werk en Recreatie (CRM) een opdracht voor het com poneren van een muziekwerk voor orkest. Inmiddels is dit werk, getiteld „Introductie en Rondo", hetwelk hij schreef voor de Orkest Vereniging Amersfoort (OVA), voltooid. Het werk zelf droeg hij op aan de bekende koor- en orkestdirigent An ton Dresden, als geste van dank voor diens in 1979 in première brengen van het eveneens door Jan Felderhof. in opdracht van het ..Sociaal Fonds Buma". gecomponeerde werk voor koor en orkest genaamd „Groen is de gong" op tekst van Jan Engelman. Dit werk werd ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Maatschap pij tot Bevordering der Toonkunst uitgevoerd in het Concertgebouw te Amsterdam door het Toonkunstkoor en -orkest o.l.v. Anton Dresden. Behalve dirigent van de Orkestver eniging Amersfoort is Jan Felderhof ook dirigent van het Zeister Phil- harmonisch Orkest (advertentie) .speciaal Een echt Hammond orgel bij Muziek Staffhorst, tegen een introduktieprijs van slechts mei 3 maanden gratis les laat die kans niet voorbijgaan De voorraad is beperkt model 122 IN UTRECHT. MUZIEKCENTRUM VREDENBURG TEL.030-332341 IN AMERSFOORT, HELLESTRAAT 11-15 (T/O V&D), TEL.033-34064 Vier zo'n feestelijke dag in een sfeervolle omgeving. Waar vakmensen zorgen dat zo'n dag op rolletjes loopf. En oor een betaalbare prijs. Waar u zelfs geen zaalhnur hoeft te betalen. En waarom zou u zo'n onvergetelijke dag niet met een week-end verlengen in ons fraaie bungalettepark? Om even na te genieten. Op De kamphorst v indt n naast een fijne keuken, een sfeervol restaurant, een tropenhad, een fitnevshal met zonne banken, een gezellige bar met open baard, een ruime feest zaal met groot toneel en dansgelegenheid. De kamphorst beeft ook veel ervaring met artiesten en orkestjes. Het park ligt in de bossen tussen Voortliuizen en Garderen. Er is hotelservice iu de hunga- F lettes met alle comfort nabij liet hoofd- A gebouw. Wat let u om eens vrijhlijveiiU w poolshoogte te nemen? I De kampliorst: Verwenners bij uitstek. Apeldoornsestraat 131 3781 PM Voorthuizen Telefoon: 03429 - 1427 LEUSDEN De leden van de com missie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening vergaderen op dins dag 7 oktober vanaf 20.00 uur in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg 16a. Op de agenda voor deze avond staat een zestiental onderwerpen en wel 1 Opening 2 Inventarisatie vragenstellers. 3 Verslagen van 2 september 1980 en 11 september 1980. 4 Mededelingen waaronder: voortgang nieuwbouw ge meentehuis; informatie aanbesteding bouwrijpmaken plan Zwanen burg"; informatie aanbesteding woonrijpmaken plan „Langen- beek". 5 Beantwoording vragen betref fende eventuele versnelling. 6 Instellen werkgroep verkoopre- gulerende bepalingen. 7 Aanleg Centrumweg tussen Hertenhoeve en Hamersveldse- weg 8 Aanschaf materiaal plantsoe nendienst. OEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 1 oktober, 9.00 uur: hand werk hobbyclub De Moespot Woensdag 1 oktober, 20.00 uur ver- keerscursus De Moespot Donderdag 2 oktober, 13.30 uur: be- jaardensoos Ons Gebouw Donderdag 2 oktober, 20.00 uur: K P.J. discussieavond De Moespot. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Dinsdag 30 september, 20.00 uur: informatie-avond over premiekoop in Munnikhove/Bosveld in De Hakhorst. Dinsdag 30 september, 20.00 uur: informatie-avond voor omwonenden van het woonwagencentrum in de gemeentekantine aan de Zwarteweg. Donderdag 2 oktober, 20.00 uur: ver gadering Stichting Jeugdraad Leus den Vrijdag 3 oktober, 20.15 uur: Vallei concert in de N H kerk in Leusden- Zuid. Dinsdag 7 oktober, 20.00 uur: verga dering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in het ge meentelijk voorlichtingscentrum. Zwarteweg 16a. ian een onzer verslaggevers) LEUSDEN De dichteres en kln- »rboekenschrijfster Nannie Kuiper >mt op donderdagmiddag 9okto- >r aanstaande naar Leusden om In jeugdbibliotheek te praten over aar werk. Dat is één van de aktivitei- n, die de stichting „Openbare Bibll- iheken Leusden" dit jaar organi- >ert in het kader van de Kinderboe- inweek, die wordt gehouden van 1 t en met 11 oktober aanstaande, ïema van de Kinderboekenweek dit ar is: „Alle spiegels - Toverspie- ds". Zoals gebruikelijk zijn ook voor eze Kinderboekenweek, die tot doel eeft extra aandacht aan het kinder oek te schenken, een aantal boeken •kroond met gouden en zilveren gruieis en ae gouden penseel (voor de beste illustraties). Nieuw is daar naast dit jaar de zogeheten „Vlag en wimpellijst". waarop 25 titels voorko men. die niet in de prijzen vielen, maar door de jury wel de moeite van het vermelden waard werden geacht Alle bekroonde en op de lijst vermel de boeken liggen tijdens de Kinder boekenweek in de jeugdbibliotheek aan de Hamersveldseweg ter inzage Maar de medewerkers en mede werksters van de bibliotheek hebben nog meer georganiseerd. Voor don derdagmiddag 2 oktober staat er een optreden van de toneelgroep ..Sta-' stok" op het programma De voorstel ling. die te maken heeft met het thema van de Kinderboekenweek, is bedoeld voor kinderen tussen acht en twaalf jaar Het begint om 16 00 uur en duurt tot ongeveer 18 00 uur Donderdagmiddag 9 oktober is dus Nannie Kuiper in de bibliotheek, eveneens tussen 16.00 uur en 18.00 uur Een dag later, op vrijdag 10 oktober, is er in de jeugdbibliotheek een ruilbeurs van kinderboeken le der kind dat boeken heeft, die nog in goede staat verkeren, maar die het zou willen ruilen voor een ander boek. kan meedoen Voor ieder boek dat wordt ingeleverd, mag een ander boek worden uitgezocht Het laatste half uur van de ruilbeurs, die duurt van 14.00 tot 17.00 uur, wordt er uitverkoop gehouden Voor een kwartje zijn de boeken dan te koop Alle aktiviteiten in de bibliotheek in het kader van de kinderboekenweek zijn gratis. Wie mee wil doen, kan zich inschrijven via lijsten, die in de jeugd bibliotheek hangen - Nannie Kuiper, donderdag 9 oktober in Leusden aarten 't Hart signeert werk in boekhandel Hamershof BUSDEN - Vorige week zaterdag was de schri/ver Maarten 't Hart in Leusden. ij was hier om in het kader van de Hamershof-feesten gedurende enige ren in boekhandel Hamershof werk te signeren. Op bi/gaande toto is de hrijver daarmee druk doende. (advertentie)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5