Hamershoffeest uitbundig besloten VHOM- cursus gaat van start Onderlinge wedstrijden De Singels Hassan" tweede Kledingbeurs Verkoop expositie Tieriantijn Oranje kalender 1981 Film bij Blijhof Uitslagen S.V.A. jeugd Vanavond expositie premiekoop Munnikhove en Bosveld Dansmariekes gezocht leusdEr krant Eindelijk. A.M.B.C. reed oriëntatierit INGEZONDEN DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 gevarieerd allerlei Nostalgische kleding tijdens de modeshow uit - ook al - grootmoeders tijd Muziek vanaf het podium boven de Kooikersgracht. De helicopter waarmee boven Leusden werd gevlogen. LEUSDEN Het tiendaagse Hamershoffeest is ten einde. Van de laatste dagen van de feeste lijkheden deze fotografische impressie, gemaakt door Janus Visser. Gezellige drukte in het nieuwe hoofdcentrum. Verschillende ondernemen gingen vorige week de straat op in de Hamershof om daar hun waren aan de man te brengen Deze slager lukte dat best. Schilderwerk in de Hamershof. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Zoals reeds eerder bekend was, organiseert de Vrou wenraad dit jaar een zogeheten „VHOM-cursus" (Vrouwen Heroriën teren zich Op de Maatschappij). Deze cursus gaat binnenkort van start. De cursus zal worden gegeven door me vrouw A. van der Meer-Seydell uit Veenendaal en wel op de donderda gen 16 en 30 oktober, 6, 13, 20 en 27 november, 11 en 18 december en 8 en 15 januari. De cursus wordt gegeven in de huiskamer van Groot Krakhorst (Bol derikhof) tussen kwart voor acht en kwart voor tien 's avonds. Van de deelneemsters wordt een eigen bij drage verlangd van f 50,— Opgave is mogelijk bij mevrouw A. van Hasselt, Kon Julianalaan 80 in Leusden Zuid, telefoon 940216. Bij haar is ook nade re informatie verkrijgbaar Opgave graag zo spoedig mogelijk Er kan ook nog worden deelgeno men aan een eveneens door de Vrou wenraad georganiseerde cursus „Discussietechniek" Conny Giesber- gen geeft deze cursus op vier achter eenvolgende maandagen, 's avonds om half acht in Groot Krakhorst. De cursus gaat op 10 november van start ACHTERVELD Zaterdag 4 okto ber zullen door de leden van de landelijke rljverenlglng en ponyclub De Singels uit Achterveld de jaarlijk se onderlinge wedstrijden worden gehouden. Aan deze wedstrijden, die worden gehouden op het terrein van de familie H. Schimmel aan de Stou- tenburgerweg (de weg richting Ter- schuur) zal zowel door paard- als ponyruiters worden deelgenomen. De dressuurwedstrijden zullen aanvangen om 8.30 uur. Er zal wor- ACHTERVELD Zondag 21 sep tember werd door de afdeling Utrecht van de Koninklijke Neder landse Politiehonden Vereniging de jaarlijkse kampioenwedstrijd voor gecertificeerde honden georgani seerd. Onder de deelnemers behoor den niet alleen de bekende dresseurs Rietveld, Grob, Miltenburg en v.d. Berg, maar ook Herman van Nimwe- gen met zijn gekruiste Mechelse Her der Hassan. De kombinatie Van Nimwegen is zeker geen onbekende. Niet alleen wist Van Nimwegen met zijn hond in het afgelopen seizoen veel prijzen in de wacht te slepen, voor de provincie Utrecht werd hij afgevaardigd naar de Nederlandse kampioenschappen te 's Hertogenbosch Daar wist hij toen een goede achtste plaats te behalen Voor deze wedstrijd had Van Nimwegen zich met de leden van de Scherpenzeelse politiehonden- dresseervereniging „De Start" terde ge voorbereid. Vol goede moed ging hij met zijn hond naar het DOS terrein te Zeist waar de wedstrijd werd ge houden. Het zou voor Hassan geen gemakkelijke dag worden, gezien de zware concurrentie die hij het hoofd moest bieden, daar vrijwel de beste combinaties van de afdeling aan de start verschenen In het ochtendprogramma gingen er dan ook vrijwel geen punten verlo ren. Ook het middagprogramma ver liep geheel naar wens. Maar ook de concurrenten hadden niet stil geze ten. Dit bleek wel toen in de namid dag de uitslag werd bekend gemaakt. Het verschil tussen de nummers één en zes bedroeg slechts 17 punten. Herman van Nimwegen behaalde met Hassan in dit zeer sterke gezel-1 schap een mooie tweede plaats met 415,5 punt. Hieruit bleek wel de goede vorm van begeleider en hond Voor het eind van het wedstrijdseizoen zal Herman met zijn hond nog deelne men aan de wedstrijden te Barneveld en Scherpenzeel. De totale uitslag was 1. C. Milten burg 419 punten, 2 H. van Nimwegen 415,5 punten. 3. C Schippen 414 punten, 4 G Grob 413.5 punten. 5. M. v d Berg 402,5 punten, 6. G. van Ee 420 punten, 7. W Volmer 386.5 punten, 8. J van Ee 384.5 punten, 9. Fr Rietveld 382,5 punten en 10 T. Gorris 347.5 punten. Ze zijn er weer! ZEEUWSE ROEM Elke woensdag en donderdag hebben wij weer volop VERSE MOSSELEN onbeperkt mei frites, sauzen, sla en stokbrood f 7.50 HERBERGH DE HEERLICKHEIT Oosterdorpsstraat 11 Hoevelaken Tel. 03495-34120. LEUSDEN Op woensdag 8 okto ber wordt er weer een kledingbeurs gehouden van 14.00 -16.30 uur in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75, Leus- den-Zuid. Mocht u nog goede en bruikbare kleding hebben dan kunt u deze brengen op maandag 6 en dins dag 7 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur in 't Trefpunt. Arnhemseweg 75. Leusden-Zuid. De opbrengst van de kleding zal als volgt besteed worden 1. Voor het verzenden van kleding naar Zuid-Afrika. 2. Voor het adopteren van een pro ject. 3. Voor de stichting Mensen in Nood Hamersveldseweg 71, de openings uren van de expositie zijn op vrijdag van 10 00 tot 21 00 uur. op zaterdag van 10 00 tot 16.00 uur en verder na telefonische afspraak. den gereden in de A, B. L 1 en L 2 dressuur De springwedstrijden be ginnen om 9.30 uur Aan deze spring- wedstrijden kan door iedereen wor den deelgenomen, hetgeen soms voor de nodige verrassingen zorgt De wedstrijden worden door een officiële jury beoordeeld Voor de dressuur is dit mevrouw Van de Fliert-Top en voor het springen de heer Blaauwendraad. Om ongeveer 16.00 uur zal er dan een kleine parade worden gereden, waarna de prijsuitreiking plaatsvindt Tijdens deze wedstrijden zal er ook een kleine rommelmarkt worden ge houden. De opbrengst hiervan komt geheel ten goede aan de vereniging ledereen is bij deze wedstrijden van harte welkom Men hoopt dat de dorpsbewoners die dag eens een kijkje zullen nemen en zo zullen kun nen zien wat de plaatselijke rijvereni- ging presteert Het terrein waar de wedstrijden zullen worden gehouden is geheel belangeloos door de familie Schimmel beschikbaar gesteld Vooral voor de liefhebbers van de paardensport zal er die dag zeker iets moois te zien zijn. LEUSDEN Met instemming van de koninklijke familie geeft Pro Ju- ventute dit jaar de 34ste Oranjekalen der uit. Deze kalender verschijnt ten bate van het werk voor jeugd en gezin onder het motto: ,,Geef de jeugd een kans". Ook dit jaar zijn er in de kalender verschillende exclusieve foto's, die uit privé-archieven beschikbaar wer den gesteld, opgenomen Op het voorblad van de kalender is dit jaar een foto opgenomen van het ver schijnen op het bordes van het Paleis op de Dam in Amsterdam van konin gin Beatrix en prinses Juliana, juist na de troonswisseling. Voorts zijn er verschillende vakantiefoto's van le den van het koninklijk huis in de kalender opgenomen. De Oranjekalender 1981 is ver krijgbaar bij alle Verenigingen Pro Juventute/Stichtingen voor Jeugd en Gezin en het landelijk besteladres De kalender kost f9,— en de ver zendkosten bedragen f2.— Het landelijk besteladres is. Kalenderac- tie Pro Juventute, Postbus 7101 -1007 JC Amsterdam, postgiro 517400 LEUSDEN Gedurende de hele maand oktober wordt er In „Tierlan tijn" een verkoopexpositie van droogboeketten gehouden. De droogboeketten zijn gemaakt door Llesbeth Fokkema. I „Tierlantijn" is te vinden aan de LEUSDEN Morgenmiddag, woensdag 1 oktober, draait er weer bij Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. De film, voor kinderen vanat 8 jaar. ACHTERVELD De uitslagen van SVA afdeling jeugdvoetbal luiden: junioren Limvio A1-Achterveld A1 Achterveld A2-Posthoorn A2 Achterveld B1-SEC B1 Cobu Boys B1-Achterveld B2 Achterveld C1-Quick C2 Soest C5-Achterveld C2 meisjes Brederodes-Achterveld 2-1 5-3 0-3 0-2 2-3 4-1 0-14 pupillen CJVV D1-Achterveld D1 2-2 Achterveld D2-Limvio D2 1-1 Achterveld D3-Roda 46 D7 7-0 IJss.m vogels E2-Achterveld E1 1-0 IJss.m.vogels E4-Achterveld E2 0-1 Achterveld F1-VVZA F2 3-0 Programma voor zaterdag 4 okto ber junioren Achterveld A1-Hoogl v A1 15.30 u. Hoogland A3-Achterveld A216.15 u. Achterveld B1-KVVA B1 13.45 u. Achterveld B2-Hoevel. B4 15 00 u. IJsselm.vogels C3-Achterveld C1 13.45 u. APWC C3-Achterveld C2 13 45 u pupillen Achterveld D1-VVZA D2 13.00 u. APWC D2-Achterveld D2 13 00 u. Achterveld D3-VVZA D7 12 00 u. VVZ 49 El-Achterveld E1 12.00 u. Achterveld E2-CJVV E2 13.00 u. Soest F1-Achterveld F1 12 00 u. meisjes Achterveld-Mmerva 10.00 u. ACHTERVELD Zondag organi seerde de AMBC Achterveld een ori ëntatierit. De uitzetters van deze rit waren de gebroeders Van Loenen uit Leusden. Er werd gereden onder het eigen reglement en er kon worden gestart in de sportklasse en in de tourklasse. Er waren 32 deelnemers. Nadat alle deelnemers binnen wa ren, kon de puntenlijst worden opge maakt.. Voordat de prijzen werden uitgereikt werd er eerst nog een over zicht qeqeven van de gereden routes De prijswinnaars waren sportklasse 1e. J. Bebing, Woudenberg met 55 strafpunten, 2e. J. Renkema, Amers foort met 103 strafpunten, 3e H. v d. Wetering, Woudenberg met 112 strafpunten. tourklasse 1e J Flantua. IJsselstein met 77 strafpunten. 2e. J Vink, Barneveld. met 131 strafpunten. 3e G. H van Valkengoed, Geldermalsen met 190 strafpunten. 4e T W de Jong, Har derwijk, met 207 strafpunten, 5e. W van Buuren. Soest met 212 strafpun ten. Op de inschrijvingnummers werd er ook nog een leuke prijs verloot De winnaar van deze prijs was J. Vink uit Barneveld. LEUSDEN Vanavond bestaat er van 18.00 tot 20.00 uur voor belang stellenden gelegenheid om in de schuur van de boerderij Hakhorst, Waarden 17a, kennis te nemen van de schetsontwerpen van de 245 in de toekomstige woonwijken Munnikho ve en Bosveld te bouwen premie koopwoningen. Aansluitend vindt er een bijeenkomst plaats van de in- spraakgroep premiekoopwoningen Munnikhove/Bosveld plaats. De woningen zullen worden gere aliseerd door het Utrechtse bedrijf „Bohan Bouwgemeenschap" b.v naar ontwerpen van het architekten- bureau Verhagen uit Eindhoven. Het is de bedoeling medio volgend jaar met de bouw te beginnen speelt zich af in Engeland en.gaai over kinderen uit een gezin in de strenge Victoriaanse tijd Ze beleven o a veel avonturen met treinen, ze riskeren zelfs hun leven om een trein voor een ramp te behoeden Een prachtige, vrolijke film' De aanvang is om 13.30 en 15.30 uur Toegangsprijs: f 1.50 voor leden en f2,50 voor niet-leden. ACHTERVELD In verband met hun werkzaamheden zijn er enkele dansmariekes die tijdens de Carna valsfeesten ook steeds bij de Prins en zijn Raad van Elf aanwezig waren met hun werk gestopt. Daar bij een Car navalsfeest ook de dansmariekes niet zijn weg te denken vraagt het bestuur van de Carnavalsvereniging of er nog meisjes van 13 jaar en ouder zijn die hun medewerking als dansmarieke willen verlenen. De meisjes die hier iets voor voelen kunnen zich opgeven bij Gees Hil- verts, W van Amersfoortstraat 2, tel. 1990. De meisjes die dit willen doen wordt wel verzocht zich zo spoedig mogelijk op tegeven, daarerdan nog tijdig de jurkjes gemaakt kunnen worden. HAMERSHOFFEEST Een goed idee, zo'n feest, het was ook best wel leuk, maar er zijn toch een paar dingetjes die wij niet zo leuk vonden. Om te beginnen de apen die er te bezichtigen waren, hadden een uiterst vies hok. Er lagen allemaal papiertjes, doosjes, enz. in en de olifant had een kapotte wang die bloedde doordat z'n baas hem tel kens met z'n stok op één plaats prik te Is dat nou niet zielig? Nogmaals, het feest was heus wel leuk, maar waarom moeten er altijd dieren bij zijn? Marieke en Els Wolters (12 en 9 jaar) SCHOOLKERMIS „DE HEERD" Ondanks het slechte weer is de schoolkermis die de Heerd zaterdag 13 september hield toch een ge slaagd festijn geworden De kermis werd van het begin tot het eind druk bezocht Dat dit alles niet mogelijk zou zijn geweest zonder o.a. de geweldige bijdrage van de middenstand in Leusden en de hulp van vele ouders, is heel duidelijk Attracties als het rad van avontuur en het gooien op foto's van leerkrachten sloegen bij kinde ren en ouders erg aan Het geheel verliep op een gezellige en ontspan nen manier. Ook de opbrengst, deels bestemd voor de aanschaf van duurzame arti kelen en het op handen zijnde lu strumfeest te kunnen realiseren, was boven verwachting. CLUB VOOR ALLEENSTAANDEN Nu in en om Leusden weer allerlei aktiviteiten een aanvang nemen, wil de Club voor Alleenstaanden er nog eens de aandacht op vestigen, dat zij bestaat. Indertijd was men blij met het genomen initiatief maar na de eerste grote belangstelling was de opkomst de laatste maanden niet overweldigend te noemen. Misschien vond niet iedereen op deze bijeenkomsten wat hij of zij er van verwachtte maar verschillende goede vriendschappen en gezamen lijke aktiviteiten zijn toch het resul taat geweest Mocht deze club toch niet levens vatbaar blijken te zijn dan ziet de organisatie zich genoodzaakt met deze avonden te stoppen De club wil nog één poging doen om de mensen in Leusden. die zich eenzaam voelen met elkaar in con tact te brengen. Hiertoe is de gele genheid op maandag 13-10-'80, aan vang 20.00 uur. Adres: Esdoornhof 24, Leusden-C. Inlichtingen 943646. Club voor Alleenstaanden

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7