olleyballers vlot van start Hockeyteams in het nieuw Leos met vertrouwen aan volleybalstart SIHMCT Losse flodders Nerveuze sporter spelmoment van Avanti-Leos met de Leusdenaren achter het net LEUSDEN/ACHTERVELD - Tij dens de eerste wedstrijden van de Leusdense volleybalvereniging Leos is gebleken, dat de professio neler aanpak van de selectieteams positief gaat werken op de competi tieresultaten. Het herenteam toonde duidelijk aan, dat de degradatie uit de 1 e klasse in het afgelopen seizoen snel vergeten kan worden. De wed strijd tegen plaatsgenoot Avanti werd door Leos overtuigend gewon nen. Dat Martin Joosten c.s. zich als promotiecandidaat willen laten gel den, bleek duidelijk. Het vooral tech nisch betere Leos liet geen enkele twijfel bestaan. Met een bij tijd en wijle zeer goed blok werd de Achter- veldse aanval vaak ontregeld en door tactisch juist aanvalsspel kon de Avanti-verdediging maar moeilijk onder de zware druk uitkomen. Dit resulteerde dan ook in een verdiende 3-0 Leos-overwinning. Hoewel de uitslag het niet deed ver moeden is de eerste uitwedstrijd van het Dames 1 tegen Spokers beslist geen eenzijdige partij geweest De da nig verjongde ploeg heeft slechts uit routinegebrek de punten in Hilversum moeten laten Ondanks de gemotiveer de voorbereiding van trainer/coach Jan Bradsma kon het team het spel niet naar zich toe halen Na een goed begin van Leos kreeg de tegenpartij steeds meer grip op het Leusdense spel en vooral de minder wordende stop was de oorzaak van de uiteindelijk 3-0 neder laag De thuiswedstrijd van a.s. zater dag tegen §W 2, degradant uit de 3e divisie van het vorig seizoen, zal moe ten aantonen, dat Dames 1 in staat is in de top van de promotieklasse mee te draaien 1 NVC. BB- Vrijdag 3 oktober: 19 45 damesvolley Zelky 4 - Avanti 1 (de Sijpel) Zaterdag 4 oktober: 10 00 sluitingstoernooi-LXV Lookhorst (BB-park) 14 30 herenvolley Leos Groenhouten 15 30 korfbal Antilopen - RDZ park 15.30 voetbal Roda - SEC. BB-park 17 00 damesvolley Leos 1 - SW 2 Groenhouten Zondag 5 oktober: 10 00 sluitingstoernooi LTV Lookhorst (BB-park) iO.OO damesvoetbal SVA - JSV. Ker- stenspark 12.30 dameshockey Leusden - Al- mere. Valleipark lo.uu udiuesnandbal Impala - MHS, BB-park 14 00 herenhandbal Impala - SDO, BB-park 14.30 hockey Be Fair-Leusden, Hil versum 14 30 voetbal Odijk - Roda 14,30 voetbal Sporting - Achterveld, Utrecht Dinsdag 7 oktober: 19.30 biljartderby Leusden - BV 75, Zwarteweg Woensdag 8 oktober: 19 00 badminton Flevomeppers BVO John Visser van het Ros Beyaart bedrijft sport op zi/n eigen manier. Hier met het beschikbaar stellen van helder oranje shirts aan MHCL's Heren 6. DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 11 BH»'.-.'. -J—-i- IHW2-: V 11!-*- £21 1 F EJMK2L. JUS B 11..-! :l a j n i sr 1 jirtTx •o 18 De teams van Leos (links) en Avanti voor de aanvang van de wedstrijd Programma zaterdag 4 oktober: 14 30 uur: Leos 1 - NVC (heren) 15.45 uur: Leos 2 - Dindoa (dames) 17 00 uur Leos 1 - SW 2 (dames) AVANTI 1 - LEOS 2 (DAMES) Zaterdag stond het eerst optreden van Avanti Dames 1 op het programma Thuis" in sportzaal Groenhouten werd de derby gespeeld tenpn i pn<; ne Leusdense ploeg had nog een appeltje te schillen met Avanti i.v.m een eerder verloren oefenpartij De eerste set ver liep rustig Leos pakte gaandeweg de punten en Avanti wachtte nog af. Heel snel stond derhalve 0-1 op het het bord Niet zo n goed begin van de Avanti's, maar in de tweede set ging het aanzien lijk beter Mede door het wat irritante optreden van de scheidsrechter raak- LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag is de volleybalcompetitie 1980-1981 begonnen. Wat de Leusdense stan daardteams betreft o.m. met de da meswedstrijd Avanti 1 - Leos 2 en het herentreffen Avanti 1 - Leos 1De Leusdenaren waren in hun „eigen" sportzaal Groenhouten bij de Ach- tervèlders op visite. De standaard teams hebben in totaal 18 wedstrij den voor de boeg. Tijdens de eerste ontmoetingen in Leusden hadden wij een gesprek met Hans Kluit, als voorzitter van de Leos-TC verant woordelijk voor de trainers en trai ning en indirect ook voor de presta ties van de spelers en speelsters. Dames 1 is bewust verjongd. Jeugd en routine maken elk circa 50% van de samenstelling uit. Leos 1 speelt in de districtsklasse, de laagste afde ling van de hoofdbond. Net als vorig jaar, toen de competitie met een der de plaats werd afgesloten. Tweemaal per week wordt o I v Jan Brandsma en zijn assistent Ter- schegget getraind De aanpak van het team is duidelijk professioneler gewor den en gericht op' een goede wed strijdenreeks Leos moet in de top van de ranglijst mee kunnen De grootste concurrentie wordt verwacht van de gedegradeerde ploegen HK9 2 (Har derwijk) en SVS 2 (Soest) Goede outsider is ook SSS uit Barneveld Een sterk punt van Leos is het bezit van goede reserves Het eerste herenteam is in doorsnee veel ouder Met het ooa oo de toekomst wordt samen getraind met de oudste junioren Geleidelijke integratie is de bedoeling. Leos 1 is verleden jaar als 5e van onder op de ranglijst geemdigd. maar werd het slachtoffer van de ver sterkte degradatie naar de 2e klasse van de onderbond. De heren spelen feitelijk te laag en dat moeten ze dit seizoen bewijzen Net als bij de dames promoveert de kampioen automatisch en krijgt nummer 2 een herkansing via promotiewedstrijden Trainer Piet Groenesteijn (ex Spirit dames. Amersfoort) is vol goede hoop en een toppositie voor de ploeg moet mogelijk zijn Half en half wordt zelfs gemikt op het kampioenschap De on derlinge krachtsverhoudingen zijn niet erg bekend, maar veel tegenstand wordt verwacht van PSVA (de Amers- foortse politie) en een verrassing van Avanti (Achterveld) wordt niet uitge sloten Binnenkort wordt de situatie wellicht duidelijker, maar op hoop van zege(n) zijn de ploegen gestart De laatste voorbereidingen voor de wedstnjd. Ook Dames 1 van de Leusdense hockeyclub werd door het makelaarskantoor RBR in nieuwe trainingspakken gestoken. LEUSDEN/CENTRUM - Niet te ontkennen valt, dat kunstgras de hockeywereld verovert. Na de pri meur bij het Utrechtse Kampong volgden in een zeer kort tijdsbestek reeds bijna 20 hockeyvelden in die uitvoering. Niet alleen in de grote steden van ons land, maar ook in kleinere plaatsen. Zoals in Uithoorn bijvoorbeeld. „Hockey Sport het orgaan van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond, drukte onlangs het navolgende artikel af en wanneer u al lezen Uithoorn, Qui Vive en nog een paar Amstellandse begrippen vervangt door Leusdense dito's (probeer het maar eens) zou u kun nen denken, dat het desbetreffende Groenboek door de MHC Leusden aan burgemeester J. W. M. Radema ker was aangeboden. De situatie in Leusden verschilt maar weinig met die in Uithoorn. Bij Qui Vive de hockeyclub in Uit hoorn. hebben ze zich enige tijd gele den gebogen over een drietal comple xen. het sportveldencomplex, het kunstgrascomplex en het begrotings complex De grote vraag was .Hoe kom je van een sportveldencomplex naar een kunstgrascomplex?" Het ant woord was van een Groenboek Een antwoord dat werd ingegeven door de erkenning Wij van Qui Vive zijn niet bij machte zelf een kunstgazon aan te leg gen. omdat het te duur is Bittere, maar bikkelharde realiteit Er moest dus naar hu'D worden omgeke ken en het is duidelijk, dat die hulp bij de overheid werd gezocht. Zodoende werd enkele weken geleden het College van B. en W. van Uithoorn verblijd met het Groenboek van Qui Vive, dat door de Uithoornse hockeyjeugd werd aange boden. Burgemeester Brautigam nam het in ontvangst. Het Groenboek opent met een groot aantal citaten van artike len. die in de loop der tijden in de hoc- keypers verschenen zijn Kan waar schijnlijk niet volledig zijn. maar blijft daar niet ver van af Qui Vive zet uitgebreid uiteen, waar om kunstgras voor Uithoorn een uit komst zou zijn Het roert bekende the ma's aan, zoals optimaal gebruik, be sparing op hoge kosten van renovatie-, aanleg- en onderhoudskosten van het huidige complex, permanente bespeel- baarheid. optimaal gebruik van de be schikbare ruimte, rendementsverho ging van de gemeentelijke investerin gen voor de sport in het algemeen, kwaliteitsverbetering van de sport beoefening, uitbreiding en promotie van de schoolveldsporten, enz De samenstellers van het Groenboek vergeten uiteraard niet op de noden en belangen van hun club te wijzen. Met 405 competitie spelende leden en 34 teams zou Qui Vive volgens de norm van de KNHB (1 5) over 5 velden moe ten beschikken voor het spelen van wedstrijden Over trainen wordt dan nog niet gesproken. Qui vive beschikt nu over drie velden Een uitbreiding met één veld met ingang van 1981 staat op ten de Achterveldse dames steeds meer gemotiveerd Dat bleek in de der de set, die winnend verliep voor Avanti. In de vierde set deden de Leusdense dames nog wel pogingen om in ieder geval een gelijkspel uit de strijd te sle pen maar alle moeite was tevergeefs Luid aangemoedigd door de heren (die later aan het net moesten) won Avanti de openingswedstrijd met 3-1 stapel. De Uithoornse club zou dan een speeldichtheid hebben van 8 en thans is dat 11maar ook 8 is nog ver van de 1 5 norm De schrijvers hebben zich ook in de toekomst verdiept Gebaseerd op een aantal factoren (verhoging inwoner aantal, groeiende populariteit van ho- ckeu en het feit. dat Qui Vive tot nu toe geen actief beleid tav ledenwerving heeft gevoerd) schat de club de poten tiële omvang op 500 competitie spelen de leden, d.w.z. 42 teams, waarvoor 6 velden plus trainingsgelegenheid nodig zouden worden. Het Groenboek houdt zich ook bezig met structurele oplos singen voor de sport en scholen van Uithoorn als er een kunstgrasveld komt en rekent de gemeente voor. dat één kunstgrasveld dezelfde capaciteit heeft als twee natuurgrasvelden plus trainmgsmogelijkheid Gezien de bo demgesteldheid van Uithoorn mag de capaciteit van een kunstgrasveld gerust gerelateerd worden aan 2,5 tot 3 na- tuurvelden plus een halfverhard veld. Het Groenboek spelt het de ge meente helemaal voor. Na aftrek van 1400 gebruiksuren voor de vrijetijds- sporter, blijven voor de scholen jaarlijks (in 30 weken) nog 600 uren over. die de gemeente al dan niet kan gebruiken Om geen half werk te leveren is het Groenboek ten slotte voorzien van een aantal bijlagen met cijfermateriaal, waaruit valt af te leiden, dat de gemid delde exploitatiekosten per gebruiksuur voor een natuurgrasveld op 100,50, voor een halfverhard veld op 69,50 en voor een kunstgrasveld op 115 - per uur komen Dat laatste bij een gemid deld aantal van 1500 gebruiksuren per jaar Bij 2000 gebruiksuren zoals Qui Vive oppert (1400 voor de sporters en 600 voor de scholen) zou het bedrag 86,- luiden Vandaag maar wat losse flodders. Op 18 september bracht ik u de blijde boodschap - afkomstig uit de verga dering van de sportstichtings Raad van Advies - dat binnen 3 a 4 weken beke ken zou zijn, of met spoed zou moeten worden begonnen aan een alternatief voor de uitbreiding van het BB-park. Wij leven echter sneller dan toen kon worden voorzien en ik kreeg het ver zoek van de eerder genoemde stich ting om de gestelde termijn met 1 a 2 weken te verlengen Dat kan en zo wordt de uiterste datum dus 27 oktober Iets heel anders vond zaterdag plaats bij de opening van het gereno veerde (zeer fraaie) handbalveld. Daar komt een zekere R. K. (ik weet niet of hij die godsdienst belijdt, maar ik bedoel gewoon zijn initialen) met handenvol cadeaux voorde feestende club. Zoals een pracht van een elektrische schrijf machine, die echter direct na de over handiging weer terug werd genomen. ..Voor een volgende gelegenheid", dacht ik hardop, want aan de hand- balballen, die die meneer bij zich had. zaten (terugtrek?) touwtjes. Gelukkig was mijn vrees ongegrond. Het mee gebrachte tikmachien bleek een ander te zijn dan door de handballers be doeld Het ding ging terug naar de lo kale gymnastiekvereniging, die voor een spoedige nalevering van de juiste typewriter zal zorgen. Dan nog even Pirn Puma (volgens de Burgerlijke stand Pim Berghuizen), die in de Hamershof probeert een goed belegde boterham te verdienen met de handel in sportartikelen. Ik heb handel gezegd en dat lijkt me wat anders dan weggeven. Daar blijft de CV niet van branden en ik heb ook de indruk, dat Pim in zijn nieuwe bedrijf nog wel meer onkosten zal hebben. Van weggeven heb ik nog niemand snel n/k zien wor den. Misschien op lange termijn (Pim heeft de tijd daarvoor) en ik help het hem hopen. Ondertussen spelen de hockeyers, de handballers en wie weet, welke sporters nog meer, sinds kort in krijgertjes van Pim en zijn back ground Tenslotte een dankbetuiging aan het adres van de sportclubs (of beter ge zegd de spelers) die de aanwezigheid van de lokale pers bij hun wedstrijden waarderen Zondag speelden zowel de hockeyers als de voetballers thuis en ik besloot de eerste hockey- en de tweede voetbalhelft met mijn kritische blik te begeleiden Bij de MHC Leus den vielen beide treffers voor de rust en bij Roda de vier goaltjes na de thee, zodat ik precies niets heb gemist. Jon gens bedankt voor de service' P.C. LEUSDEN/CENTRUM - Onze di nsdagkrant van deze week kon nog maar net bij hem zijn bezorgd, want al tamelijk vroeg in de middag kre gen wij een telefoontje van een ken nelijk nerveuze sporter. Dat hij ze nuwachtig was, kon je zo horen en zijn sportieve inslag leiden wij af uit het feit, dat hij verleden week don derdag vanaf de tribune het debat over de sportnota in de gemeente raadsvergadering aandachtig heeft gevolgd. Toch bleef hij met heel veel vraagte kens zitten Of het waar was," wilde hij weten „dat B en W over zes weken een definitieve beslissing nemen over de Leusdense sporthal9 Wij weten het niet, maar een voorstel in die richting werd wel toegezegd „Of de sporthal eenvoudiger van opzet en derhalve goedkoper wordt9". was de volgende vraag Nou, vermoedelijk niet, want wethouder J Wagenaar blijft stellig van mening, dat zelfs zo n „luxe sporthal" kostendekkend kan zijn,eventueel met de inbreng van (lonende) bowling- tennis- en squashbanen Diezelfde wethouder - en dat is het antwoord op een weer nieuwe vraag - weet trouwens ook, dat binnen zes weken bekend is of de uitbreiding van het Bur gemeester Buinigpark volgens de reeds lang bestaande plannen door gaat Eind volgende week zal hij tot overeenstemming komen met de enig overgebleven bezwaarde tegen die plannen Zeker weten! En vijf weken la ter maakt hij dat bekend Ondertussen is zijn collega G van Woudenberg - toch niet uit gebrek aan vertrouwen9 - maar vast begonnen met de voorberei dingen van een vierde sportpark Geld schijnt toch niet zo n grote hinderpaal te zijn. Waarom wij dat denken? Wel, bin nenkort zullen B en W. de raad voor stellen over te gaan tot de aanleg van een skateboardingbaan ad 15.000- op de hoek Valleilaan/Middenweg Het is alleen jammer, dat de skateboarding- rage inmiddels is uitgewoed

Leusder Krant | 1980 | | pagina 11