Reinigingsrechten gaan met 25% omhoog Onroerend goedbelasting gaat met 6% omhoog Hondenbelasting stijgt met 5% Open Deur bijeenkomst 't Trefpunt Oecumenisch avondgebed Jeugdraad vergadert Lezing G. B. leusden k neusden Expositie Galerie Leusden Nieuws van het vrouwencafé wijnmaand menu Waterloo DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 tariefstijging van 25%, waardoor de reinigingsrechten volgend jaar dus op 125- zullen komen De dekking van de kosten stijgt daardoor tot 68%. Voor wat betreft de verhoging van het tarief van de onroerend goedbelasting, heeft het college zich afgevraagd of een stijging van minder dan 6% mogelijk zou zijn. ,,Wij zouden dan echter één of meerdere projecten in de investerings staat voor 1981 moeten laten vallen Gezien de urgentie van de in deze staat opgenomen zaken hebben wij hiervan afnP7ipn" atrium hpt rnllpnp in Hp aan. schijnlijkheid geen toestemming van het Ministerie van Binnenlandse Zaken verkregen zou kunnen worden Dat mi nisterie is wel akkoord gegaan met een goedbelasting. Vorig jaar gebeurde dat wel en dat zorgde, in combinatie met de tariefsverhoging, voor belastingaan slagen die zeer aanzienlijk hoger waren dan die van het jaar ervoor. Financien- wethouder Jan Mandemaker (PL) liet desgevraagd weten dat er weliswaar nog een onderzoek komt naar de hef- fingsgronden van de ogb, maar dat hij niet verwacht dat de raad zich voor de volgende verkiezingen nog over een dergelijk politiek geladen onderwerp zal uitspreken INVESTERINGSSTAAT Op de investeringsstaat is te zien wat de gemeente volgens het voorstel van het college aan ..nieuwe zaken moet jaan aanpakken investeringsstaat 1981 ziet er, sectorgewijs ingedeeld, als volgt uit: RUIMTELIJKE ORDENING ontwikkeling structuurplan: (te finan- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur toor Leusder Krant Rozendaallaan 9. Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17 00 üur. Abonnementsgeld: 40 - per jaar 20.50 per half jaar. 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto s kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13 x 18 cm) op giro 871441 t.n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Rozendaallaan 9 Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto s thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. eieren uit ..Ongewoon Bevol kingsverloop 1981) - bestemmingsplan Achterveld. - herziening bestemmingsplan Ros senberg, - herziening bestemmingsplan Ro- zenboom. ALGEMEEN BEHEER - gemeentehuis: - vervanging lichtdrukmachine; - vorming en opleiding personeel; - herwaardering ogb-tabel. OPENBARE VEILIGHEID - vervanging alarminstallatie brandweer; - regionalisering brandweer. WEGEN - verbetering brug Leusbroekerweg, - aanleg rijwielroutes Leusden-Cen trum;' - verbetering Langesteeg; - verbetering brug Lockhorsterweg; - vergroting parkeervoorzieningen Leusden-Centrum; - aanpassing verkeersborden; - aanpassing Hamersveldseweg bij Hamershof; - verbetering Trekerweg; - verbetering Ooievaarshorsterweg. - verkeersmaatregelen Leusden-Zuid; - verkeersmaatregelen Achterveld. - verkeers- en vervoersplan;* - periodiek onderzoek tertiaire we gen; - periodiek onderzoek quartaire wegen; véfvolg van de voorpagina Nadat in mei van dit jaar de voorlopi ge schetsontwerpen werden gepre senteerd. zal in januari 1981 worden gestart met het bouwrijp maken van de grond De bouw zelf zal in juni van dat jaar starten en de laatste woningen worden opgeleverd omstreeks juni 1982. een jaar na aanvang van de bouwaktiviteiten OOST-WEST De plannen Munnikhove en Bosveld omvatten in totaal 245 woningen waar van verreweg het grootste deel. 155. in Bosveld wordt gerealiseerd. Van deze 155 woningen zullen er 45 met drie slaapkamers worden gebouwd. 80 met vier slaapkamers en de resterende 30 met vijf slaapkamers. Van de 90 in Munnikhove te bouwen woningen krij gen er 40 drie slaapkamers 45 wonin gen worden voorzien van vier slaapka mers en er komen vijf vijfslaapkamer- woningen Bij het ontwerpen van beide wijken is er zoveel mogelijk naar gestreefd de woningen oost-west te situeren. ..dit aldus architect J Verhagen, „om de bewoners zoveel mogelijk profijt van zonnelicht en -warmte te laten heb ben'Voorts is er naar gestreefd de pleinen die ontstaan binnen de woonblokken verkeersvrij of -arm te houden Voor parkeren zijn de toekom stige bewoners deels aangewezen op openbare parkeerplaatsen die ver spreid in de plannen zijn opgenomen, terwijl bij een deel van de woningen ei gen parkeerruimte komt. Wel is er voor gezorgd dat nooit meer dan vijftig meter behoeft te worden gelopen naar een openbare parkeerplaats In de plannen Elke vrijdagavond in oktober van 18.00- 21.00 uur serveren wij ons Cocktail comtesse Heldere kervelsoep voor reserveren tel. 033-15177 - verbetering ontwatering As- schatterweg; - verbetering Stoutenburgerlaan; - verbetering twee bruggen in Stoutenburgerlaan. PLANTSOENEN - vervanging machines plantsoe nendienst; - opslag plantmateriaal; - afscherming vijvers Alandsbeek- Oost; - toename bomenbezit tgv ruilver kaveling. OPENBARE WERKEN - herstel rioolvakken 1980; - aanleg riolering Schuttershoeflaan, - aanleg riolering Bavoort. - aanleg riolering Kerkdijk Achterveld, - doorrek. riolering Leusden-Zuid; - doorrek. riolering Hamersveldse- weg, - vuiloverlaadstation; (b.n.) - gescheiden inzameling huisvuil; (b.n.) - inspectie rioolstelsel 1981; - verbetering riool Zwarteweg; - vernieuwing rioolvakken 1981; - aanleg riool Leusden-Zuid; - vervoermiddelen. ONDERWIJS - integratie Loysden, - integratie Wegwijzer/Wip-wap - permanent gebouw De Rakker tjes; (b.n.) - permanente vijfde p.c.-school; (b.n.) - uitbreiding geref. school; (b.n.) - uitbreiding Montessorischool; (b.n.) - uitbreiding Rossenbergschool; (b.n.) - onderwijsvoorz. art. 72/50; - intensivering begeleiding OAD; - regionalisering OAD; - uitbreiding OAD logopedie; - integratie Blokkendoos/Pal et; - onderwijs aan anderstaligen. SPORT - grondaankoop Bumingpark; - voorbereiding vierde sportpark; - oefenveld hockey. - reservering voor evenemen- tencentrum/tennishal - twee voetbalvelden Buiningpark; - twee korfbalvelden Buiningpark; - kleed/wasaccommodatie voetbal Buiningpark; - twee tennisbanen Buiningpark; - twee tennisbanen Valleipark; - schietaccommodatie Valleipark; - hockeyveld Valleipark; - verbetering voetbalveld Roda; Het Burg. Buiningpark vanuit de lucht gezien. CULTUUR EN RECREATIE - herziening bibliotheek Leusden- Zuid, - tijdelijke accommodatie jeugd- en jongerenwerk; - aanschaf dranghekken; - invoering alg muzikale vorming bij l.o. N.B.: De vetgedrukte projecten zijn echt nieuw, de overige zijn overgenomen uit de investeringsstaat 1980 De met één sterretje gemerkte ak- tiviteiten moeten worden gefinan cierd door onttrekking van geld aan het Grondbedrijf De met twee sterretjes gemerkte aktiviteiten moeten worden gefinan cierd door onttrekking van hpIH aan de reserve ..Sportvoorzieningen Wanneer achter een aktiviteit de let ters „b.n." staan, dan betekent dat dat deze aktiviteiten ..budgetair neutraal zijn De gemeente krijgt dat geld terug van een hogere overheid De tijdelijke accommodatie voor het open jeugd- en jongerenwerk (ge merkt met drie sterretjes) moet wor den gefinancierd uit de reserve ..Culturele doeleinden is veel groen opgenomen, met name op en om de pleintjes LEUSDEN - Op zondag 5 oktober organiseert de Open Deurcommissie PRIJZEN HOGER Deze avond werden ook de prijzen zoals die voor de woningen in Mun nikhove en Bosveld per 1 oktober gel den bekendgemaakt Bij berekening over het hele plan komt een gemiddelde kavelprijs uit de bus van 155,328 De goedkoopste woningen gaan onge veer 150,000 kosten en de duurste rond de 160.000. Tijdens de in maart dit jaar gehouden eerste bijeenkomst met de referentiegroep van insprekers werden prijzen genoemd van 131 000 voor de goedkoopste en 150 000 voor de duurste woningen, dat zijn dan wo ningen met respectievelijk 4.5 en 5.5 verblijfseenheid Munnikhove en Bosveld zijn gepro jecteerd aan de zuidkant van de tweede fase. de beide plannen worden in het noorden begrensd door Noordwijck en Langenbeek. in het oosten door de Li- I niedijk en het westen door Zwanenburg en in het zuiden door de Schoolsteeg- i bosjes SAMENWERKINGSOVER EENKOMST LEUSDEN - Van 3 oktober tot en met 2 november brengt Galerie Leusden LEUSDEN - Iedere vrijdagavond is er in de Marcuskerk het oecumenisch avondgebed. Mensen komen daar dan bijeen om te bidden en te zingen. Omdat de indruk bestaat dat er be slist meer mensen zijn die belangstel- Visgerecht in bladerdeeg Biefstukje op oosterse wijze Vruchten sabayon ƒ35,- (31 oktober zijn wij reeds tmlnoKAaLH LX"sl -tJöllssCIV Doornseweg 18 (Leusderheo Vanaf 7 november is een expositie met Oud-Egyptische Kunst te ver wachten ling hebben voor deze vrijdagse bijeen komsten. maar die er niet toe kunnen komen er heen te gaan. wordt er aan staande zondagmiddag vanaf 16.30 uur een bijeenkomst gehouden in de Marcuskerk waarop het mogelijk is te praten over de gebedsavonden leder- een die interesse heeft is deze middag hartelijk welkom LEUSDEN In januari wil het vrouwencafé een thema-avond wij den aan het onderwerp Bewust kie zen voor wel of geen kinderen". Wie mee wil helpen dit onderwerp voor te bereiden kan Treesje Schaeffer bel len, tel. 941853. Drie vrowuen van het vrouwencafé zijn bezig een krantje met informatie over het vrouwencafé voor te berei den Zij willen graag nog enige vrou wen bereiken die hieraan mee willen werken Het je interesse7 Bel dan Charlotte Blasweiler, tel 945667 De woningen in Munnikhove en Bos veld worden gebouwd door Bohan uit Utrecht Met dit bedrijf sloot de ge meente Leusden in het begin van dit jaar een samenwerkingsovereen komst Enige tijd geleden deden be richten de ronde dat Bohan gezien de huidige problemen op de woningmarkt wat aarzelend zou staan tegenover de bouw van de premiekoopwoningen Zoals wij vorige week donderdag reeds schreven verwacht wethouder Wage naar echter dat Bohan zich aan de ge maakte afspraken zal houden om 16.30 uur een gespreksbijeen- a ia komst in t Trefpunt die ditmaal in de HOrmOn fl Q I OHriü plaats komt van de normale kerk- I IOI I I Idl I UC K—CU IUC OUI dl\ LEUSDEN - Het bestuur van de Stichting Jeugdraad Leusden ver gadert vanavond vanaf 20.00 uur in de Moespot aan de Jan van Arkelweg te Achterveld. Op de agenda staan de volgende zeven onderwerpen: 1 Opening en notulen 2 Mededelingen, ingekomen en uit gegane post 3 Bespreking van het advies aan het college inzake de Soekwa Groep 4 Bespreking van de brief van de werkgroep jongerencentrum 5. Verslag van de Plangroep 6 Bestuursverkiezing Herman de Lange, Gronings polemoloog, was dinsdagavond te beluisteren in de openbare bibliotheek. LEUSDEN - Op woensdag 8 ok tober aanstaande zal ds. J. Vos uit Nijkerk voor de afdeling Leusden van de Gereformeerde Bond in het jeugdgebouw aan de Ooievaarshor sterweg een lezing houden. Het onderwerp van de lezing deze avond zal zijn ,,Wat Johannes zag en hoorde in de hemel' naar aanleiding van Openbaringen 4 Aanvang van de lezing is om 20 00 uur Onderwerp van de gespreksbijeen komst zal zijn de vraag ..Heeft Jezus alleen iets te zeggen aan kerkmen sen7 Medewerking aan de bijeen komst zal worden verleend door ds. H Kuyk uit Bilthoven Iedere belangstel lende is deze middag hartelijk welkom. een nieuwe expositie met poppen van Olga van der Most (onder de titel „Commedia dell'Arte") en olieverf en tekeningen van Leo Bos Galerie Leus den is gevestigd op Ardennen 11 en is geopend van woensdag tot en met zon dag van 1 tot 6 uur en na telefonische afspraak LEUSDEN - In de openbare lees zaal en bibliotheek aan de Hamers veldseweg hield de Groningse po lemoloog Herman de Lange afgelo pen maandagavond voor behoorlijk wat belangstellenden een lezing met de titel „Oorlog en kernwapens? Achtergronden van aktuele ontwik kelingen Deze lezing vond plaats in het kader van de nu afgesloten vre- desweek 1980. In zijn betoog ging de Groningse po lemoloog onder meer in op vraagstuk ken betreffende het verschijnsel van de bewapeningswedloop, in het bijzonder tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten Ook het begrip polemologie zelf. het onderzoek naar de oorzaken van de gewelddadige konfliktoplossin- gen en oorlogen, werd door Herman de Lange uiteengezet.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3