„Na eerste jaar Klont verschillende aktiviteiten eens onder loep nemen" OUDERVERENIGING R.K. SCHOLEN VERGADERDE Volledig programma Ledenvergadering E.H.B.O. BESTUURSLID CEES DRUYFF: Nimmerdor- najaars- wedstrijden VORTIML VOORSPEL Oud papier- aktie D.W.S. Sluitings- toernooi De Eemelaar Carnavals vereniging hield leden vergadering Koe naar j Huize j St. Joseph Ruim f 500.- voor Beatrixfonds DONDERDAG 2 OKTOBER 1980 Achtervelds nieuws ACHTERVELD - Even oud als het Achterveldse jeugd- en jongeren centrum De Moespot is de stichting Klont. In het openen van de Moespot, vorig jaar september, vond de „on georganiseerde" jeugd in Achter veld een aanleiding de koppen bij el kaar te steken en een nieuwe vereni ging voor jeugd- en jongerenwerk op te richten. Het werd een stichitng met de naam Klont. In de beginperiode werd een bestuur gevormd uit een aantal afgevaardigden van de aktiviteitencommissies binnen Klont, aangevuld met twee begeleiders vanuit de S.J.A., waar de Achterveldse jeugd met organisatieproblemen kan aankloppen, en drie dagelijkse be stuursleden. Voor iedere aktiviteit die door Klont wordt ondernomen is er een aparte ak- tiviteitencommissie in het leven geroe pen, zo is er een commissie voor im provisatietoneel, voor kreatieve aktivi teiten. gespreksgroepen, soos, disco en film. Evenals de K.P.J. moet ook Klont grotendeels bestaan van de opbreng sten van disco- en soosavonden Vol gens bestuurslid Cees Druyff worden deze avonden gemiddeld door zo n 140 tot 160 personen bezocht De soos- en disco-avonden worden afwisselend op zaterdagavonden gehouden in de Moespot Naast de zaterdagavnd is Klont aktief op vrijdagavond en zon dagmiddag Omdat Klont een stichting is. betaalt de jeugd die aan een of meer aktivitei ten wil deelnemen geen lidmaat schapsgeld maar moet er per aktiviteit toegangsgeld worden betaald De ge middelde leeftijd van de jongeren die de Klont-aktiviteiten bezoeken ligt rond de zestien jaar. AKTIVITEITEN De aktiviteiten van de soos die al vanaf het ontstaan van Klont draait zul len in de loop van dit seizoen worden uitgebreid. Was er het eerste jaar slechts de mogelijkheid wat te praten of naar muziek te luisteren, wanneer de Klontplannen zijn uitgevoerd dan zal er onder andere een tafelbiljart komen en ook wordt er gedacht aan een tafel- tennisspel. Wat minder succesvol is het in het eerste seizoen gelopen met de groep tonelisten die zich bezighielden met improvisatietoneel. Cees Druyf daar over: „Vorig jaar is er een groep vol enthousiasme gestart met improvisa tietoneel onder begeleiding van iemand van de Toneelakademie die vooral hielp bij het vinden van de ideeën. Bewust werd er niet toegewerkt naar een uit voering In de loop van het seizoen is de animo voor die groep echter flink afge nomen, hoe dat is gekomen weten we nog altijd niet en ook dit seizoen blijkt de belangstelling niet zo erg groot te zijn, hoewel we in onze plannen twee avon den per maand voor de toneelgroep hebben gereserveerd.'' Waarmee Klont ook moeilijkheden heeft is de organisatie van de ge spreksbijeenkomsten. Cees Druyf „Daarmee hebben we eigenlijk dezelf de problemen als met de toneelgroep. Misschien zijn er binnen Klont wel te weinig echt ervaren mensen om zo'n bijeenkomst goed voor te bereiden en goed te leiden. Met die groep heeft het vanaf het begin al niet erg gewild. We moeten ons de komende maanden dan ook nog maar eens goed bezinnen wat we met die bijeenkomsten moeten be ginnen. Persoonlijk geloof ik dat we in de eerste plaats de juiste mensen voor organisatie van die bijeenkomsten zul len moeten zoeken Waar Klont aanmerkelijk meer suc ces mee heeft zijn de disco-avonden. Van de opbrengst van die avonden worden alle overige aktiviteiten betaald. Klont heeft een discotheek, Black Po wer, in de arm genomen die op deze avonden borg staat voor een flinke por tie muziek zoals die overal in disco's te horen is. En dan zijn er tenslotte de maande lijkse filmavonden „Vroeger," zo ver telt Cees Druyf, „was er in Achterveld misschien eenmaal per half jaar een film voor de jeugd, wij meenden dat er aanmerkelijk meer behoefte aan film voorstellingen was en daarom zijn wij begonnen met die maandelijkse voor stellingen." De al genoemde speciale filmcommissie die zich over de film keuze voor iedere maand buigt poogt zoveel mogelijk films te brengen die in teressant zijn voor de jeugd vanaf een jaar of twaalf. De filmavonden zijn over het algemeen gepland aan het eind van de maand en ook deze voorstellingen worden gegeven in de Moespot. Een kijkje op de jeugdsoos in de Moespot, een van de vele aktiviteiten van Klont. KLONT PROGRAMMA OKTOBER 10-10 Creatief vanaf half 8 11-10 Disco van 8 tot 11 vanaf 14 jaar Discotheek „Lynx" draait. 12-10 Soos van 3 tot 6 18-10 Soos van 8 tot 11 19-10 Soos van 3 tot 6. 24-10 Creatief vanaf half 8. 26-10 Soos vervalt van 3 tot 6. 26-10 Disco vanaf 14 jaar van 8 tot 11 Discotheek „Black Power" draait 31-10 Film van half 8, tot eind. Van af 12 jaar NOVEMBER 1 -11 Soos van 8 tot 11 2-11 Soos van 3 tot 6. 7-11 Creatief van half 8 tot eind. 8-11 Disco van 8 tot 11 Disco theek „Black Power" draait. 9-11 Soos van 3 tot 6 15-11 Soos van 8 tot 11 16-11 Soos van 3 tot 6 21 -11 Impro van half 8 tot eind. 22-11 Disco van ,8, tot 11. Disco theek „BI,^ck Pv9wef draait. 23-11 Soos van 3 tot 6. 28-11 Film van half 8 tot eind 29-11 Soos van 8 tot 11 30-11 Soos van 3 tot 6 DECEMBER 6-12 Disco van 8 tot 11 Disco theek „Black Power" 7-12 Soos van 3 tot 6. 13-12 Soos van 8 tot 11. 14-12 Soos van 3 tot 6. 19-12 Creatief vanaf half 8 tot eind. 20-12 Disco van 8 tot 11 Disco theek „Black Power" 21 -12 Soos van 3 tot 6. 27-12 Soos van 8 tot 11 28-12 Soos van 3 tot 6. ACHTERVELD - Door de ouder vereniging van de R.K. scholen werd de jaarlijkse algemene ledenver gadering gehouden. De vergadering vond plaats in de St. Jozefschool. De voorzitster opende de vergadering. Zij verwelkomde alle aanwezigen en was blij dat er toch nog een zo groot aantal aanwezig was. Ook verwel komde zij de leerkrachten van de scholen, het bestuur, en de leden van de diverse commissies. Er zijn het afgelopen jaar weer veel aktivi teiten geweest en zij dankte de commissies dan ook hartelijk voor hun hieraan verleende medewer king. De notulen van de vorige ledenver gadering werden overanderd goedge keurd. Uit het verslag van de penning- meesterresse bleek dat er een klein ba tig saldo was. De kascontrole commis sie had de boeken geheel in orde be vonden. Daar van elke commissie een lid aftredend was. werden er nieuwe commissieleden gekozen. Door het be stuur waren voorgesteld Lida Coenen, Gerda Kerkhof en The Horst. Daar geen tegenkandidaten waren ingebracht werden zij met algemene stemmen herkozen. De contributie werd dit jaar niet verhoogd. Als spreker was deze avond uitgenodigd de heer Brouwer van de Onderwijs Adviesdienst van de regio Amersfoort. Deze hield een zeer interessante en zowel voor de leerkrachten als voor de ouders leer zame lezing. Door hem werd op een zeer duidelijke manier het werk van deze O.A.D. uit gelegd. Bestuur, leerkrachten en ouders moeten samenwerken. De nieuwe opzet is uitdrukkelijk in het hele schoolgebeuren. Dit kan alleen door een goede samenwerking ten dienste van de kinderen Is er geen goede samenwerking dan is er ook geen goed resultaat. De O.A.D. werkt samen met het beroepskeuze bureau. Er moet op alle mogelijke gebieden hulp worden verleend Deze hulp is sa mengebracht in een aantal doelstellin gen. Er zijn op dit gebied functionarissen voor de leeftijd van 4-17 jarigen. Er zijn logopedisten, orthodidactische mede werkers, systeem begeleiders, schooi en beroepskeuzeadvisuers en een psycholoog werkzaam. Dit alles in het belang van het kind. In dit alles hebben de ouders natuurlijk een belangrijke stem Al deze onderzoeken kunnen echter slechts plaatsvinden met toestemming en medewerking van de ouders. Bij al dit onderzoek wordt nagegaan waar het aan schort, wat de oorzaak is dat iets niet lukt. Na het betreffende onderzoek waarvoor de ouders hun toestemming moeten verlenen, krijgen zij ook een duidelijk verslag van het onderzoek Hierna gaf hij nog een gedegen uitleg betreffende beroepskeuze, het samen stellen van een keuze pakket e.d. In 1983 zal er veel gaan veranderen. We zullen dan ook weer af moeten wachten wat dat allemaal teweeg zal brengen. Leerlingen, die een school verlaten en naar een speciale vorm van onderwijs willen, kunnen dit alleen via een toelatingscommissie. Deze commissie stelt eerst een onderzoek in, hetgeen later nog eens herhaald wordt Verder deelde hij mede dat de O.A.D. binnenkort gaat verhuizen naar een groter gebouw Het zal dan mogelijk zijn om uitgebreider te gaan werken, om op velerlei gebied materiaal te lenen zoals dia's, opnamen van de schoolradio's en nog veel andere dingen. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen waarvan wel gebruik werd gemaakt. Op de gestelde vragen kon een duidelijk antwoord worden ge geven. Na de rondvraag sloot de voorzitster deze vergadering. Zij dankte in het bij zonder de heer Brouwer voor zijn duidelijke uitleg, alle aanwezigen voor hun belangstelling en medewerking voor deze leerzame avond. Het bestuur van de oudervereniging heeft een kleine wijziging ondergaan en bestaat nu uit de volgende leden. Voor zitster mevr. T. van Burgsteden, sec retaresse mevr. J. Tolboom, penning- meesteresse mevr R Peters en be stuursleden W Bouwman en B. Vons. De commissies zijn als volgt samen gesteld. Hummeltjes Honk. de dames L. Blom, J. Tolboom en T. Horst, St. Jozefschool klas 1 mevr. G. Kerkhof, klas 2 mevr. R. van Dijk, klas 3 mevr R. Peters, klas 4 de heer B Vons, klas 5 mevr. J. van Nimwegen en klas 6 mevr. J. Hoogland. De school Onze Wereld, klas 1 mevr. L. Coenen, klas 2 de heer W. Bouwman, klas 3 mevr. H. Steenkamp, klas 4 mevr. A van Dijk, klas 5 mevr. T van Burgsteden en klas 6 mevr. R van Marwijk. LEUSDEN - De LRV Nimmerdor heeft het zaterdag uitstekend ge troffen met haar gecombineerde najaarswedstrijden in Den Treek. In de klassen Zwaar, Midden en Licht werd begonnen met dressuur en vervolgens kwamen een weg- parcours, een cross en het springen aan bod. Bijzonder mooi nazomerweer en veel deelnemers kenmerkten de zeer ge slaagde ruiterdag, die de navolgende uitslagen opleverde Klasse Z: 1. Gerard van Raay/Nim bus 121,0 pnt. 2. Mej. B. Kamphuis/Odes- sa 126,6 pnt. 3. Rob Brink/Goldy 127,0 pnt. Klasse M: 1 W. Huizing/Norwind 78 pnt. 2 L. Steeghs/Patrick 78 pnt. 3. J. Bouman/Bobo 82 pnt. Klasse L: 1. W. Hazeleger/Rinaldo 72 pnt. 2. H. Jochems/Sivio 74 pnt. 3. B. Steenbeek/Marnix 80 pnt. LEUSDEN/ACHTERVELD - Ko mend weekeinde biedt voorlopig het laatste volledige programma, want op 11 en 12 oktober is het inhalen gebla zen (tot op heden bestaat de hele ach terstand uit de wedstrijd Maluka Muda - Bunnik). Het programma voor de zater dagse 1e klasse A bevat geen grote toppers. Kijkt u zelf maar: Hees - DVSA Horst - Veensche Boys VOP - Hulshorst Eemnes - Barneveld Unicum - Stroe Roda '46 - SEC Op het oog geen schokkend pro gramma, maar toch wil er op zo n dag nog weieens een verrassing vallen. Hees zou het moeilijk kunnen krijgen maar Horst verliest vrijwel zeker VOP moet kunnen winnen en Eemnes lijkt voor Barneveld geen partij. Unicum trekt ook aan het kortste einde Rest nog Roda-SEC. twee staartploegen met nog maar 2 uit 4 Het spelen op eigen terrein zal de doorslag wel geven en de roodzwarten staan duidelijk te laag op de ranglijst. In de zondagse 1e klasse A wordt gespeeld: ASV - DWSM Naarden - Lelystad Laren - Actif Barneveld - Zeist Sporting - Achterveld Veenschs Boys - Zebra's De ex-hoofdklassers ASV en Actif doen het nog altijd niet zo best en zon dag zal daar nog geen verandering in komen. Een pittig duel is in Barneveld te zien met Zeist op visite en Achterveld moet na de eerste winst op afqelopen zondag opnieuw voor een zege kunnen zorgen Sporting heeft nog geen wed strijd gewonnen en zal dat zondag evenmin doen Naarden-Lelystad wordt een puntenverdeling en Veen sche Boys gaat opnieuw een moeilijke zondagmiddag tegemoet. Het pro gramma voor de zondagse 1 e klasse B is als volgt: KVVA - Maluku Muda Odijk - Roda '46 Domstad - RUC Soesterberg - DVSU Amsvorde - Bunnik KDS - Schalkwijk De kans, dat Soesterberg en Roda ook na a s. zondag nog ongeslagen zijn, is op papier duidelijk aanwezig Papier is echter geduldig en het zal op het veld moetsn gebeuren. Beide leiders spelen tegen een club uit de on derste regionen, die desondanks niet mogen worden onderschat. Oppassen blijft de boodschap KVVA heeft de juiste richting gevonden en wint van Maluku Muda en het gretige Amsvorde heeft geen kind aan de matig scorende Bunnikkers. In Utrecht wint Domstad de derby tegen RUC en zowel KDS als Schalkwijk zullen blij zijn met de helft van de winst HANDBAL. De rust- resp. eindstand van de heren-handbalwedstrijd Shot- Impala waren 7-2 en 19-9. Ook Dames 1 trok (tweemaal) aan het kortste einde. De inhaalwedstrijd tegeh UHV te Utrecht werd met 9-2 verloren en de wedstrijd tegen Sporting (Utrecht) le verde een 11-4 nederlaag op. ACHTERVELD - In verband met de oud papieraktie van de muziekver eniging DWS zal de container zater dag 4 oktober weer staan op het ter rein van J. Rutte ter hoogte van de Coöperatie. De container zal daar staan tot ongeveer 14.00 uur. ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit deponeren in die contai ner. Op deze manier kan men zijn steentje bijdragen ter versterking van de kas van de vereniging. Er zullen en kele nieuwe instrumenten moeten wor den aangeschaft en ook zullen er en kele instrumenten gerepareerd moeten worden. De prijzen die momenteel hier voor betaald moeten worden zijn schrikbarend hoog. Degenen die door bijzondere omstandigheden hun oud papier niet zelf kunnen brengen, kun nen dit telefonisch meedelen bij 033- 941197 en 03425-1688 Dit dient dan wel te geschieden voor vrijdagavond 19 00 uur ACHTERVELD - Door de toernooiencommissie van de tennisvereniging De Eemelaar wordt zaterdag 4 en zondag 5 oktober het sluitingstoernooi van dit seizoen gehouden. Dit toernooi zal nu samen met se nioren en junioren worden gehouden. De vorm van dit toernooi is momenteel nog een verrassing. Elke deelnemer aan dit toernooi dient zich dit jaar af zonderlijk op te geven. Er wordt van zowel de senioren als de junioren een grote deelname verwacht. ACHTERVELD - De in Achterveld gehouden huis-aan-huiscollecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in totaal opgebracht 537.97 De organisatoren zijn de gevers dankbaar voor hun me dewerking en zeker niet in het minst de collectanten die zich belangeloos voor deze collecte hebben ingezet ACHTERVELD - Maandagavond hield de Carnavalsvereniging haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Om ongeveer 20.15 uur werd de vergadering door de voorzitter geopend. Hij was blij dat er buiten het voltallige bestuur ook nog 23 le den aanwezig waren. „We staan weer voor een nieuw carnavals seizoen en ik hoop dat dit weer net zo geslaagd zal verlopen als het vo rige. Ik wil de leden van de jury en de begeleiders van de optocht heel hartelijk bedanken voor het werk dat zij weer hebben gedaan. Het wordt gezien er steeds meer deelnemers komen een steeds zwaardere taak. Verder dank ik allen die hebben meegewerkt om het carnavals seizoen 1979 - 1980 op een zo voor treffelijke wijze hebben doen sla gen." Hierna werd medegedeeld dat het motto voor het komende carnaval- seizoen 1980 - 1981 zal zijn „Het dorp doet het weer". De notulen van de vori ge ledenvergadering werden voorgele zen en zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Op de haar bekende leuke manier las de secretaresse het jaarverslag voor. waarin alle aktiviteiten van het vorige seizoen nog eens naar voren werden gebracht. Ook h ler waren geen op- of aanmerkingen op Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een klein voordelig saldo was De kascommissie deelde mede dat de boeken van de penningmeester bij ge houden controle in orde waren De heer A. Rozendaal was periodiek aftredend als lid van de kascontrole commissie. In zijn plaats werd gekozen de heer C, Hoogland. G. Voskuilen was periodiek aftredend als bestuurslid Hij vervulde tevens de functie van pen ningmeester. Dit bestuurslid had zie niet herkiesbaar gesteld Door het bt stuur was als nieuwe kandidaat gestel de heer B Herder. Daar er geen teger> kandidaten waren ingebracht werd h met algemene stemmen als bestuurt gekozen. Na de verkiezing was hij bereid d bestuursfractie te aanvaarden. D voorzitter dankte het scheidende bi stuurslid voqr het vele werk dat hij vo< de vereniging had gedaan. Hij was ee van de oprichters van de verenigin geweest en had de 10 jaar dat de ve eniging bestond hieraan zijn volle m; dewerking gegeven We hebben Sc men 10 jaar gewerkt", aldus de voo: zitter. „en dit is altijd tot volle tevreder heid van ons beiden, doch ook vanc vereniging geweest." Als dank voor: zijn werk werd het scheidende bi stuurslid een cadeaubon aangebode De echtgenote werd ook nog even bijo voorzitter ontboden. Hij bracht ha dank voor de steun die zij haar man i jaar had gegeven. Zij kreeg bloeme aangeboden Bij het agendapunt hetgeen ter ta'- komt werden enkele uitnodigingen va carnavalsverenigingen uit de omg* ving bekend gemaakt. Van de roni vraag werd door enkele leden g- bruikgemaakt De gestelde vrage werden door de voorzitter beantwoon Het agendapunt contributie had all: aandacht. Verwacht werd dat hier vv een discussie zou over ontstaan Dit echter allemaal veel meegevallen. D voorzitter deelde mede dat er dit ja nog geen contributie verhoging z plaatsvinden. Dit werd met een alge meen applaus door de leden bearrji woord. De contributie blijft voor pare 35,- en voor enkelingen 22,50. Door de vlotte afwerking van d agendapunten kon de voorzitter om a geveer 20 45 uur de vergadering sli ten Hij dankte allen voor hun opkom en wenste iedereen weer een gezelli en mooi carnavalseizoen 1980-198 toe. Na afloop van de vergadering werdi nog een kleine bingo gehouden Ti dens de vergadering werd medeg; deeld dat in verband met de afvloeiin van een lid van de Raad van Elf de he; E. van Bareveld als reservelid zou o; treden ACHTERVELD - Dinsdagavond hield de EHBO haar jaarlijkse leden vergadering. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord. In het bijzonder verwelkomde hij de oudsgedienden All Wijntjes, mevrouw Kleinveld, Wout van Dijk en mevrouw en de heer v.d. Hoven, namens het Dis tricts bestuur aanwezig. Hij bracht alle leden dank voor hun geweldige inzet in het afgelopen jaar, vooral bij het verlenen van assistentie bij di verse evenementen. Ook dokter Boersema en instructeur Winthou- wer werd dank gebracht voor het geen zij ook dat jaar weer voor de vereniging hadden gedaan. De notulen van de vorige leden vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd Bij het agendapunt mededelingen werd be kendgemaakt dat de bloedafname in 1981 zal plaatshebben op 8 september Ook is het plan naar voren gebracht om op de vrijdagavonden onderlinge wed strijden te gaan houden De voorzitter hoopte dat de leden hieraan hun me dewerking zouden willen verlenen Een en ander zal bjdens de oefenavonden nog nader worden besproken. Op 14 oktober zal de cursus voor nieuwelin gen aanvangen. Daar vier cursisten zich hebben te ruggetrokken is er voor vier blang- stellenden nog gelegenheid om de nieuwe EHBO cursus te volgen Zij kunnen zich hiervoor zo spoedig moge lijk opgeven bij de secretaris A. L Jans sen, Verjaegde Ruyterweg 4. De statuten zijn gepasseerd en goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er weer een zeer actief jaar achter de rug was. Er werden veel assistenties verleend bij diverse activiteiten. Niet alleen in Achterveld doch te Leusden en Amersfoort. Ook op het gebied van de jeugd EHBO was het weer een succesvol jaar geweest Uit het verslag van de penningmeesteres- se bleek dat er niet slecht gedraaid was Door de kascontrolecommissie wa ren de boeken geheel in orde bevon den Het lid van deze commissie, me vrouw Van Westerlaak-Kerkhof was periodiek aftredend. In haar plaats kwam mejuffrouw L. van Veen Uit het verslag van de activiteitencommissie bleek dat er enkele ontspanningsavon den waren georganiseerd Na de pauze volgde de bestuursverkiezing Aftre dend waren mevrouw Kleinveld en de heer Hilverts. Daar er geen tegenkan didaten waren ingebracht, werden bei den met algemene stemmen herkozen De cursus voor nieuwelingen zal aan vangen op 14 oktober De voorzitter deed een beroep op de gediplomeer den om tijdens deze cursus assistentie te willen verlenen in verband met Piet aanbrengen van verbanden enz Men moest dan wel de hele avond aanwezig zijn daar dit als oefenavond zou gelden. Voor de rondvraag begon werd door de voorzitter nog een aantal insignes uitgereikt. Deze insignes waren voor degenen die 15,20 en 30 jaar lid van de vereniging waren De insignes voor het 15-jarig lidmaatschap waren voor me vrouw Van Eist, Th. Blom en H Leg- deur. Voor het 20-jarig lidmaatschap werden de insignes uitgereikt aan P. Smink, J. Schreuder, W van Nimwe gen, G. v.d. Pol en W. Hilverts. Daar de voorzitter moeilijk zijn eigen insigne kon opspelden werd dit door mevrouw Kleinveld gedaan Vier insignes werden uitgereikt voor het 30-jarig lidmaa schap en wel aan de ere voorzitter Woi van Dijk, de ere leden Henk Berg en A Wijntjes en aan mevr. Kleinveld. De voorzitter feliciteerde de ontvar gers van de insignes. Hij vond het fij om zo een aantal insignes te kunne uitreiken: „Een teken dat we een goeó vereniaina hebben anders bleven z zeker niet zo lang lid". Van de ronu vraag werd door enkele leden gebrui gemaakt De gestelde vragen werde naar genoegen beantwoord. Namens het districtsbestuur felic teerde mevrouw Van den Hoven i ontvangers van het insigne: „Het is he gelukkig dat de mensen zich zo inzette voor het mooie EHBO werk. Achterve is een heel goede vereniging terw Achterveld ook een naam is die bij EHBO wel aanspreektZe vond hi geweldig dat de erevoorzitter Wout vz Dijk ook aanwezig was. Hij is ook jare lid geweest van het Districtsbestuu maar hij heeft nog steeds geen Achte veldse opvolger: „Ik hoop dat we bir nenkort toch weer een Achterveld; vertegenwoordiger in het district; bestuur kunnen begroeten". Nadat de voorzitter de leden noj maals onder de aandacht had gebrac' dat er tenminste 8 oefenavonden mo; ten worden bijgewoond in verband mi het behouden van een geldig diplom sloot hij de vergadering met dank az allen voor hun aanwezigheid en wens! hen wel thuis. ACHTERVELD - Maandagmid dag werd er door een veehouder in een achter zijn auto gekoppeld J veewagentje een koe vervoerd naar de slagerij van Van Wierln I gen. Bij de slagerij aangekomen wilde men de koe lossen. To! ieders grote verbazing was ei j echter geen koe meer in het wa- gentje aanwezig. Het dier bleek I tijdens het vervoer uit het veewa gentje te zijn gesprongen, en wa; te voet verder gegaan. - Na eerst een bezoek te hebber gebracht aan de tuin van Huize S! I Joseph was het dier naar het ge- bouw gelopen en stond het voor en- kele ramen van kamers van de be nedenverdieping naar binnen te kij- J ken. Dit tot grote schrik van de be I woonsters van deze kamers Moge lijk heeft het dier gekeken of er noc een plaatsje voor haar was in hè - huis. Dit met de gedachten dat he' beter is haar leven nog een tijdje If I behouden in een huis voor bejaa- den dan een vroegtijdig einde te vin- den in de slagerij. Het koebees! - werd echter niet binnengelaten er enige tijd later door de eigenaa' I weer opgehaald.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 8