Spaanse ontboezemingen „Pompoenenwedstrijd" 11 oktober open dag Zuivelcontrole-instituut Sportief sluitingstoernooi L.T.V. De Eemelaar H Mr. Geertsema jaar chterveld Achtervelddames verloren in IJsselstein Leusder Krant Nieuwe cursussen zwangerschaps- gymnastiek dinsdag 7 oktober 1980 13 het dorp Verlovingskaarten, ondertrouwkaarten of geboortekaarten Loep op Leusden ACHTERVELD De wedstrijd die Achterveldse dames zondag in n uitwedstrijd speelden tegen JSV IJsselstein werd met 4-1 verloren. n de eerste helft van de wedstrijd ig het spel gelijk op. Aan beide den werd er een aantal kansen schapen waarvan Achterveld er ichts één wist te benutten. Het was Kerkhof die een haar goed toege- eelde bal achter de keepster van de jenpartij wist te deponeren. Na dit ie doelpunt heeft Achterveld nog n aantal kansen gehad om verder n JSV weg te lopen Het bleef laas bij dit ene doelpunt. De tegen partij speelde veel over de beide vleu gels maar tot scoren kwam zij niet Eenmaal stond de paal in de weg en verder wist keepster J de Vette haar doel goed schoon te houden Na de rust veranderde er wel het een en ander De tegenpartij speelde heel wat beter dan Achterveld en wist dit dan ook in doelpunten om te zetten Vier maal wisten de dames het Ach terveldse doel te vinden, waardoor de eindstand 4-1 werd in het voordeel van JSV Zondag speelt Achterveld voor de bekerwedstrijd een thuiswedstrijd te gen Vreeswijk. Aanvang 10.00 uur. LEUSDEN - Vorige week zaterdag was het feest bij Tuincentrum Euro- fleur toen daar de prijsuitreiking plaatsvond van de pompoenenwed strijd die mede door dit Tuincentrum werd georganiseerd. De pompoenenwedstrijd is een lan delijk gebeuren, uitgaande van de Ne derlandse Vereniging van Tuincentra, waarbij ook Eurofleur is aangesloten In net voorjaar, om precies te zijn op 26 april, werden zakjes met pompoenen zaad uitgegeven met daarbij de op dracht aan de jeugd zo groot mogelijke pompoenen te kweken Doordat de weersomstandigheden dit jaar niet zo gunstig waren als nodig voor de kweek van grote pompoenen, vielen de resul taten wat tegen Toch wist Nico van Haaster uit Leusden een oomooen van 24 kilogram te kweken, waarmee hij de eerste prijs bij Eurofleur won Landelijk gezien valt deze pompoen echter nog in het niet bij de allergrootste inzending: een pompoen van 52 kilogram. De tweede prijs bij Tuincentrum Eurofleur ging naar Anita Copicuit Amersfoort en uit dezelfde plaats kwam de winnares van de derde prijs. Esther van Opijnen De drie prijswinnaars met hun bekers. Den aantal van de ingezonden pompoenen Het zijn bewogen tijden voor ons vanouds zo rustige dorp, rustig is het, om niet te zeggen stil, 's avonds na zessen, dan zien we alleen nog maar een paar au- o's die de maximale snelheid jroberen te overtreffen, en wat ïonden waar een mevrouw of neneer met een touwtje aan vast rit, die worden uitgelaten. Verder s het dan zo stil dat je een kogel cunt afschieten, maar och, dat jeldt ook voor de steden, in Am sterdam kan je dan ook een kogel afschieten en dat wordt dan ook jedaan, maar daar valt het niet meer op. Maar nu in Leusden, de laatste maanden opent de ene zaak na de andere in het nieuwe winkelcen trum en als klap op de vuurpijl ïeeft dan de officiële opening van iet geheel plaats gevonden. Bijna alle VIP's en Vippinnen van ons goede dorp waren erbij aanwezig. Wat me steeds weer opvalt bij soortgelijke happeningen is de bijna jolige stemming, iedereen is vriendelijk zelfs politieke tegen standers laten hun zwaarwichtig- ïeid varen. Er waren lofuitingen voor de ontwerpers en bouwers van het toch wel van de traditio nele opvattingen afwijkende centrum. Veel bewondering heb ik en met mij wellicht anderen, voor het metselwerk, die Ro maans aandoende bogen zijn feilloos gezet en gevoegd, een prachtig stukje vakwerk. Ik miste wel sommige lieden uit het dorp op het feest, b.v. winkeliers geen Hamershoveniers zijnde en wat ik heel vreemd vond, geen mens van de grondwroeters van Schoonhoven die al jaren met hun mastodonten en bronto- en dinosaurussen de maagdelijke weilanden om het dorp ontmaag den. Hoe het allemaal zal gaan ligt nog in de toekomst verborgen. Zelfs bij de meest uitgekiende plannen, en daar kunnen we hier wel van spreken, gaan het soms anders dan verwacht wordt. In ieder geval was het een groot feest, dat de betrokken winkeliers een schep geld heeft gekost. On middellijk na al dat graaf- en spit- werk is nu begonnen aan de be roemde bocht-in de Heiligenber- gerweg, een naam om ook te vereenvoudigen. Gewoon Heilweg, misschien? Ongeduldig zie ik uit naar de voltooiing, kan ik met gas op de plank net van het ene stoplicht naar het andere snellen om dan met beide voeten op de rem te gaan staan. D'r zijn nogal wat van die haakse bochtjes te ruimen, er is nog bochtenwerk genoeg. Als ze nou een beetje zuinig aan doen met het asfalt kan mis schien hiermee de mooiste laan van de regio, de Stoutenburger, u weet wel van de Hessenweg naar Hoevelaken, een beetje opge knapt worden. Een onzer kinde ren fietste daar daaglijks over, maar omdat deze heel mooie laan ook gebruikt werd als racebaan moest ze keer op keer het vege lijf zien te redden op het afbrok kelende asfalt of in de berm. Het is al heel lang geleden dat er over deze laan gesproken werd, fietsers lopen daar wel le vensgevaar. Het mooiste voor zulk soort wegen is een klin kerweg, zoals de Hekkensteeg, maar praktisch is het niet. Het on derhoud schijnt te duur te zijn. In de „Belgische buurt" dat is waar de fraaie bungalows zo dicht op elkaar staan dat de openslaan de ramen niet open geslagen kunnen worden zonder de buren in huis te raken, is ook iets leuks. Aan het eind van een straatje is een prachtige rustieke brug van naar ik geloof, echt rustiek hout. Ga je het brugje over, dan staat daar een bord met „Verboden Toegang" art. zoveel van W.v. Str. Dat bord kan eigenlijk beter voor die brug staan. Misschien is het nog beter de brug ergens anders te leggen of het bord weg te halen. Te midden van al dat rustieke gedoe zagen we leuke huizen in aanbouw, maar schrik niet, afge dekt met zwarte golfplaten. Het is wel wat anders dan rooie pannen maar het lijkt van verre op een vliegtuighal. 'k Vermoed dat het eigentijds is. Nog even terug naar het Ha mershoffeest, het mooist van al les waren de draaimolen en de poppenkast.. Met verzaligde ge zichtjes lieten de kleuters zich eindeloos ronddraaien, duim in de mond en helemaal weg van de wereld. En dan diepoppenkast, het meeleven met de avonturen van Jan Klaassen, luidruchtig com mentaar gevend op z'n schelmen streken, 'k had de neiging om mee te doen. Voor dat grote „inleveringen" dat mogelijk maken togen we een paar dagen naar Zuid-Limburg, maar er waren zoveel inleveraars dat we geen kamer konden be machtigen. Het waren overwe gend mensen van de „derde" leeftijd, dus kwamen we ten einde raad in het vermaakcentrum Val kenburg, we konden in een hotel nog kiezen uit één kamer. In het trappenhuis van t hotel ontbeten we naast de gebruikelijke re producties een echte David Te- niers. Deze schoonzoon van Jan Breughel, schilderde prachtige boerentaferelen en hier hing er een alsof het niks was. Kaartspe - lende boeren voor een herberg, met kleuren of het pas ge schilderd was. 'k Ging telkens door het trappenhuis om het wéér te zien. En wat een mooie dingen heb ben ze in Valkenburg te koop, plastic bloemen en potjes, net echt, verlichte gondeltjes, heili gen met een aan en uitgaande lichtkrans er boven. Mannekes Pis, naturel, als je in een balletje knijpt piest ie echt. Eiffeltorens in alle maten, plastic, ongelooflijk mooi, hoe raken ze het kwijt! Maar het schone Limburgse land heeft ook moeite met de hui zen, dorpen die voor enkele jaren nog uit vijf straatjes bestonden, hebben nu op hun heuvels hele nieuwe wijken. En toch is het op die uitloper van de Ardennen heerlijk om te zijn, hier en daar zijn nog rustige plaatsen met wij de vergezichten, en wilt u eens een stadje zien met Franse allu res: Eisden, zo uit midden Frank rijk weggehaald. Op de terugreis waarop bleek dat de wegen in Limburg en Brabant net zo vol zitten als in de randstad, dacht ik even aan m'n uitverkoren dichter, J. C. Bloem: Wat is natuur nog in dit land, Een stukje bos ter groote van een krant. en een heuvel met wat villatjes er tegen. Sp. Natuurlijk bestellen bij de Rozendaallaan9, Leusden-C. ACHTERVELD Het bestuur van e afdeling Leusden van de V.V.D. eeft mr. W. J. Geertsema, Commls- aris der Koningin in de provincie elderland, bereid gevonden bin- nkort naar Achterveld te komen. Op donderdag 16 oktober aan- laande zal de heer W. J. Geertsema jreken tijdens een openbare dis- ussiebijeenkomst welke zal worden houden in de Peerdestal, Hessen- leg 212 in Achterveld. Voor vrijdag 7 november heeft het Bstuur van de afdeling Leusden van e VVD een politieke avond op de enda staan welke zal worden ge- NATIONALE COLLECTE GESTELIJK GEHANDICAPTEN LEUSDEN Ook in Leusden gaat aanstaande maandag, 13 oktober, de Nationale Collecte voor Geestelijk Gehandicapten van start. In die week zal er huis aan huis worden gecollec teerd voor deze stichting die beoogt geestelijke gehandicapten, moeilijk lerenden en zwakzinnigen een stap verder te helpen in onze samenle ving. Wie in die dagen geen collectant aan huis treft kan zijn bijdrage ook overmaken op gironummer 1122222 ten name van het Landelijk Col lectebureau Zwakzinnigenzorg te Utrecht Commissaris der Koningin, mr. W. J. Geertsema. houden in het restaurant van zwem bad Bavoort aan de Bavoortseweg DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN Op zaterdag 11 okto ber houden meer dan 80 chemische bedrijven en onderzoekinstellingen in Nederland „Open Dag". Bij deze gelegenheid kan het publiek eens komen kijken wat er binnen de poor ten van de fabrieken en instellingen gebeurt. Ook het Zuivelcontrole-instituut te Leusden-C is op die dag voor ieder een toegankelijk om te zien met hoe veel zorg de bereiding en de controle van onze wereldberoemde zuivelpro- dukten geschiedt Bezoekers zullen worden verwel komd met koffie, thee of iets derge lijks Tijdens de openingsuren zal Dermanont ppn diaserie nv/pr Ho Mo- derlandse zuivel en de controle van zuivelprodukten worden vertoond Vervolgens worden bezoekers door deskundigen in het laboratorium rondgeleid Getracht zal worden om op een voor iedereen begrijpelijke wijze te tonen hoe bij zuivelproduk ten de controle op de juiste samen stelling en de goede kwaliteit ge beurt Men kan er moderne laborato- riumapparatuur zien werken Ook is er gelegenheid voor het bekijken van bacteriën door een microscoop De belangrijkste zuivelprodukten wor den getoond en er kan van worden geproefd Tijdens de rondleiding worden de bezoekers door kaasmeisjes van het Nederlands Zuivelbureau onthaald op hartige hapjes Na afloop van de rondleiding is er nog gelegenheid voor het gebruiken van iets fris. Be langstellenden ontvangen een boek je vol wetenswaardigheden over het Zuivelcontrole-instituut. De openingstijden zijn van 10.00 tot 14.00 uur. Het Zuivelcontrole-in stituut is gevestigd aan de Kastanje laan 7 in het Institutenpark Princen- hof. Door middel van gele bordjes is de route naar het Zuivelcontrole-in stituut aangegeven. Er is voldoende parkeergelegenheid. Gezelschappen worden verzocht hun komst van te voren te melden. ACHTERVELD Donderdag 9 oktober, 20.00 uur: kla verjassen K.P J.-A B T B de Moes pot Donderdag 9 oktober, 13.30 uur: be- jaardensoos gebouw De Vor Vrijdag 10 oktober, 19.30 uur: Klont Creatieve avond De Moespot, leeft, v.a 10 jaar Zaterdag 11 oktober, 20.00 uur: Klont Disco De Moespot leeft. v.a. 14 jaar Zondag 12 oktober, 15.00 uur: Klont Soos De Moespot leeft v.a. 14 jaar Maandag 13 oktober, 20.00 uur: kla verjassen leden en donateurs D W S. D'Ouwe Peerdestal Dinsdag 14 oktober, 9.00 uur: Welfa re club Zonnebloenj Ons Geouw Dinsdag 14 oktober. 20.00 uur: EHBO nieuwelingen Ons Gebouw. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID LEUSDEN Morgen, woensdag 8 oktober en volgende week maan dag 12 oktober starten twee nieuwe cursussen zwangerschapsgymnas- tiek in het Kruisgebouw Rozengaar- de 33. Aanvang van de op maandag te geven cursus is om 19.45 uur, terwijl op woensdagavond wordt gestart om 20.45 uur. Voor deelname kan men zich ter plaatse opgeven Ook telefo nische opgave is mogelijk, men moet dan bellen naar nummer 941218. cUrt*\ we If: klA (tJ> 6»!UI /vi ACHTERVELD Zaterdag 4 en zondag 5 oktober werd door de toer- nooiencommissie van de tennisver eniging De Eemelaar het sluitings toernooi georganiseerd. Het werd ditmaal anders gedaan dan voor gaande jaren. Niet alleen de senioren namen aan het toernooi deel maar ook de juniorleden. Beide groepen speelden elk op twee banen en werden naar sterkte ingedeeld in vier poules. Er namen 70 senior- en 48 juniorleden aan het toernooi deel. een geweldige belang stelling dus De opzet van dit toer nooi is goed bevallen. Ook heeft deze opzet de samenwerking en de om gang tussen senior- en juniorleden gunstig beïnvloed Er moest elke dag 2 maal een half uur worden gespeeld Hoewel het er soms somber uitzag, viel het weer tijdens het toernooi geweldig mee Alleen zondag heeft het even geregend, waardoor het toernooi ongeveer een half uur uit liep Na het bekend worden van de tota le uitslag kon de voorzitter de prijzen gaan uitreiken. Ook dit deed men nu eens anders dan men gewend was Alle deelnemers werden verzocht aanwezig te willen zijn bij de prijsuit reiking. Na een terugblik op het afge lopen toernooi en het afgelopen sei zoen ging de voorzitter over tot de prijsuitreiking De winnaars van de poule werden netjes op een rijtje gezet, waarna alle deelnemers van elke poule naar voren werden geroe pen De prijs voor de dames werd uitgereikt door de winnende heer van de poule en de heren kregen hun prijs van de dames van hun poule Alle dames kregen een ruiker aangebo den en de heren mochten een kren tenbrood in ontvangst nemen Bij de junioren vond de prijsuitrei king op dezelfde manier plaats. De jumorleden kregen allen een boek als prijs. Tijdens beide dagen is er goed gespeeld, soms wel fanatiek maar steeds sportief. Er waren verschillen de malen heel mooie spelmomenten te zien De uitslagen waren bij de senioren poule A winnaars Cees Duits met 35 games en Marjan Witsenburg met 27 games, poule B Lieke Bock en Hilda Wolters met 31 games en Ben de Gans met 27 games, poule C Wim Ruijter/Jan Bontje met 36 games en Joke van Bekkum met 30 games, poule D Ton van Bergen met 33 games en Leontien van Wieringen met 28 games Bij de junioren waren de winnaars in poule A Mark Peter de Gans met 25 games en Karin Hak met 24 ga mes. poule B Tony Witsenburg met 30 en Bart van Wieringen met 29 games, poule C Ralph Valkonet/Ste- phan Beijneveld met 25 en Jacqueli ne Enters met 30 games, poule D Henry Burgsteden met 24 en Paulien Willemsen met 27 games Na de prijsuitreiking dankte de voorzitter de commissie voor de or ganisatie en alle deelnemers voor hun geweldige en sportieve inzet Daar de voorzitter niet in de gelegen heid was geweest om aan dit toernooi deel te nemen, kreeg hij een bloe- menruiker, een krentenbrood en een boek aangeboden Dinsdag 7 oktober. 20.00 uur: verga dering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in het ge meentelijk voorlichtingscentrum. Zwarteweg 16a Woensdag 8 oktober, 20.00 uur: ge zamenlijke avond van K P O N C V B en Plattelandsvrouwen in Groot Krakhorst Donderdag 9 oktober, 20.00 uur: ver gadering werkgroep Onderwijs in de raadszaal van het gemeentehuis. Ha- mersveldseweg 2 Donderdag 9 oktober, 20.00 uur: ver gadering afdeling Leusden van de PPR Vrijdag 10 oktober, 19.00 tot 20.30 uur: tieneravond in De Til. Hamers- veldseweg 55. Maandag 13 oktober, 20.00 uur: bij eenkomst alleenstaanden in Leus den. Esdoornhof 24 Voor telefoni- sche inlichtingen kan men zich wen den tot nummer 943646. - EP Z.'-IN /7EMSEX) fAl DE WERELD OIB H(=-T MEEL HtNOEfZ C\OE£» WVi rtAAC P-UMWEAJ W«f CW\e NfET IETZ A.AH PDÊM, OOÖfZ &EA) OPFER TE voae DfE /7Eajsêaj? /7oP^eAj i/eetxs*? vJ'J AEAld.0 LÊIDT PWAJ De CXSCUCTfE „Kan ik er opaan, brandweer man, dat u uw ogen dichthoudt?"

Leusder Krant | 1980 | | pagina 13