Weinig nieuws in tussenrapportage versnelling woningbouw Belangrijke vragen blijven onbeantwoord Iffl! Oppas- centrale VAKDAAG IK DG LGIISBGR KRAKT Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant 2 keer per week Verantwoordelijk redekteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 7 OKTOBER 12e JAARGANG NO/48 1980 e JAARGANG NO/^8 M S-/}. SB door Marnix Kreyns LEUSDEN - Een versnelde aansluiting van Leusden op de Rijksweg 28 zit er niet in. Ook een zogeheten „halve" aanslui ting op korte termijn maakt weinig kans. Er is in het gebied van het bestemmingsplan „Tweede Fase" enige ruimte voor het aanleggen van noodsportvoorzieningen. Eventueel zouden er ook nog sportterreinen aangelegd kunnen worden tussen de zuidelijke rand van de tweede fase en de Schoolsteegbosjes of tussen Schoolsteegbosjes en de Hamer- veldseweg. Er moet met enige spoed een bestemmingsplan voor 't Ruige Veld worden ontwikkeld. Over de groeistatus van Amersfoort is op dit moment weinig met zekerheid te zeggen. Wanneer er behoefte is aan een snel lere ontwikkeling van werkgelegenheidsterreinen in Leusden, dan is daarvoor ruimte in het gebied ten noorden van het plan Princenhof, alwaar het streekplan die mogelijkheid ook biedt. Versnelling van de woningbouw heeft geen belangrijke finan ciële konsekwenties voor de gemeente Leusden. Verandering van het woningbouwprogramma voor het res terend deel van de tweede fase is niet goed mogelijk. Er zal, wanneer er wordt versneld, anderhalf a twee jaar eer der dan gepland van agrariërs grond moeten worden gekocht ten behoeve van verdere uitbouw. Versnelling kan een aantal extra woningen voor Achterveld opleveren. Dat zijn de voornaamste conclusies die te vinden zijn in een vervolgrappor tage van de ambtelijke werkgroep „Versnelling woningbouw te Leusden In die vervolgrapportage trachten de ambtenaren antwoord te geven op een twaalftal vragen, zoals die in de ge meenteraad naar voren kwamen, toen men daar sprak over de door de provin cie verlangde versnelde afbouw van de tweede fase. De raad wenste die vra gen eerst beantwoord te zien alvoren men zich zou kunnen uitspreken over het verzoek van de provincie, waarover vanavond in de raadscommissie „Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken" verder wordt gepraat. Van de antwoorden op de gestelde vragen is voor een groot deel afhankelijk of de verschillende raadsfracties uiteindelijk „ja" dan wel „nee" tegen het verzoek tot versnelling zullen zeggen AANSLUITING RIJKSWEG 28 Ten aanzien van een snellere aan sluiting van Leusden op de Rijksweg 28 melden de ambtenaren dat nader overleg is gepleegd provinciale - en Rijkswaterstaat. In dat overleg is „duidelijk geworden dat een eerdere uitvoering van de gehele aansluiting niet werkelijk tot de mogelijkheden be hoort! Dat ligt. zo constateren de amb tenaren niet aan Leusden. maar vooral aan Amersfoort, waar de hele planolo gische procedure voor het gedeelte dat op Amersfoorts grondgebied ligt nog ter hand genomen moet worden. Snelle uitvoering van de gehele aansluiting kan daarom wel vergeten worden. Maar ook de „halve" aansluiting - alleen de op Leusdense grondgebied gelegen aansluiting in de richting Zwolle - zit er niet in. Er bestaat bij Rijkswaterstaat „in beginsel niet veel animo voor", zo heet het in de vervolgrapportage. Maar de ambtenaren laten niet alle hoop varen: „Indien de realisering van de gehele aansluiting echter voldoende hard is en daarnaast op grond van ongevallensta tistieken wordt aangetoond dat elders in de gemeente verkeerssituaties worden verbeterd, mag worden verwacht dat een grotere kans van acceptatie aan wezig is". Advies van de ambtenaren er bij de gemeente Amersfoort op aandringen de bestemmingsplanprocedure voor het westelijk gedeelte van de aanslui ting zeer spoedig ter hand te nemen. „Daarbij wordt tevens betrokken de ook door de gemeente Amersfoort gewen ste aanleg van vrij liggende rijwielpaden langs de Heiligenbergerweg en de her indeling van de bestaande brug. Het plan tot herindeling van deze brug heeft Rijkswaterstaat inmiddels gereed. Hieruit blijkt dat onder andere de aanleg van vrijliggende fietspaden technisch uitvoerbaar is. Ten aanzien van de hieraan verbonden kosten en de verde ling van deze kosten dient nog nader overleg plaats te vinden." Tenslotte wordt in de rapportage over dit onderwerp opgemerkt dat als de aansluiting van Leusden op de R 28 nog lang op zich laat wachten er naar alternatieven gezocht zal moeten wor den. VERSNELDE REALISERING SPORTVOORZIENINGEN De vraag of de welzijnsvoorzieningen ook versneld gerealiseerd kunnen wor den. wanneer de tweede fase versneld afgebouwd zou worden, spitsen de ambtenaren helemaal toe op de sport- voorzieningen Er wordt op gewezen dat de noodvelden in de deelplannen Claeverenblad en Wildenburg eerder zullen moeten verdwijnen Er zijn, zo wordt gemeld de volgende oplossingen te bedenken 1 Alsnog proberen om de ene be zwaarde tegen de uitbreiding van het Buiningpark te bewegen zijn bezwaar schrift in te trekken Wethouder Jan Wagenaar (VVD) heeft in middels toe gezegd met betrokkene contact op te nemen. 2. Er is in de tweede fase enige ruimte gereserveerd voor sportvoorzie- ningen en daarop kunnen eventueel ook noodvoorzieningen gelegd worden. 3. Als lokatie voor noodsportvelden kan ook nog gedacht worden aan de strook grond tussen tweede fase en Schoolsteegbosjes, welke strook nu de bestemming „agrarische doeleinden" heeft 4 Ook een stuk grond, aansluitend op de bestemming „sportterrein" in de tweede fase. in zuidelijke richting en wel tussen de schoolsteegbosjes en de Hamersveldseweg. VACUÜM Valt er geen vacüum in de woning bouw, als we gaan versnellen, zo vroe gen verschillende raadsleden zich af. Want de tweede fase zal zo'n anderhalf twee jaar eerder klaar zijn, maar er is dan nog lang geen structuurplan, dat I Jan van SchaMeiaarsiraat 4 4 46 Barnevetd Tel 03420-14347 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141 Amersfoort groeistad? Het gemeentebestuur van Leusden weet daar geen zinnig woord over te zeggen. Een luchtfoto van het nieuwe uitbreidingsgebied van Amersfoort Hoogland. antwoord moet geven op de vraag hoe Leusden zich moet ontwikkelen na de tweede fase Om dat probleem te on dervangen, wordt voorgesteld door de ambtenaren om met enige spoed een bestemmingsplan te ontwikkelen voor tenminste een deel van 't Ruige Veld Die gedachte is niet nieuw. Niet alleen geeft het streekplan al geruime tijd aan dat er in 't Ruige Veld woningen ge bouwd moeten worden, ook in het kader van het structuurplan is daar al eens over gesproken. Bovendien wordt dit voorstel ook nog eens met zoveel woorden gedaan in de vorige week ge presenteerde begroting voor 1981. AMERSFOORT GROEISTAD? Van groot belang achtte de raad de vraag of Amersfoort nu eigenlijk wel LEUSDEN Aanstaande zaterdag 11 oktober is de Leusdense oppas- centrale gesloten. Indien men voor die dag of voor zondag 12 oktober een oppas wil hebben is het zaak uiterlijk vrijdag te bellen. Het num mer van de oppascentrale is 944235 en het aanvragen van een oppashulp is mogelijk tussen 16.00 en 18.00 uur. In onze krant van vorige week don derdag speelde in een bericht over de oppascentrale het zetduiveltje ons parten Onder het kopje oppascen trale kwam namelijk een bericht van de Rooie Vrouwengroep Leusden te staan Voor de goede orde delen wij nog even mede dat de oppascentrale uitsluitend bereikbaar is op boven vermeld nummer - Belangstelling voor busjePag. 3 - Bestemmingsplan voor 't Ruige Veld Pag. 5 - De schletcomplex- affairePag. 7 - Rockers in clubhuis Pag. 9 - Nannie Kuiper in Leusden Pag. 9 -Sport Pag. 10 en 11 - Loep op Leusden Pag. 13 - Ballonvaarder Hans Zoet Pag. 15 DE LEUSDER KRANT: ...barstensvol nieuws... groeistad wordt of niet. Het verzoek van de provincie heeft daar namelijk alles mee te maken. Amersfoort is niet in staat op korte termijn aan de gevraagde bouw van tienduizend woningen te vol doen en daarom zou Leusden via een versnelde afbouw van de tweede fase moeten inspringen De vraag wordt echter met beantwoord in de vervolg rapportage-nota. „Deze vraag is niet direct te beantwoorden", aldus de ambtenaren die constateren dat de achterliggende gedachte bij deze vraag moet zijn of Leusden niet nogmaals het verzoek zal krijgen extra woningen te bouwen als Amersfoort geen of veel later groeistad wordt. Daarover wordt in het rapport opgemerkt „Teneinde de woningnood in de re gio Eemland op korte termijn enigszins te verlichten heeft het provinciebestuur het gemeentebestuur verzocht te be zien of het mogelijk is de tweede fase versneld af te bouwen Hierbij is ge steld, dat het niet de bedoeling is dit verzoek te laten volgen door een ver zoek om nog meer woningen voor de regio te bouwen Mocht het onverhoopt niet mogelijk blijken in Amersfoort de voorgestane hoeveelheid woningen te bouwen dan zal dit konsekwenties heb ben voor het gehele streekplangebied Er zal dan niet kunnen worden volstaan met het doen van een verzoek aan een andere gemeente (bijvoorbeeld Leus den) extra woningen te bouwen. Een aanpassing van het streekplan zal dan in de rede liggen." WERKGELEGENHEID Kunnen we, in het geval van versnel ling, voldoende onze doeleinden ten aanzien van de werkgelegenheid, reali seren? Ook die vraag wordt niet duide lijk beantwoord In het kader van het onderzoek dat wordt verricht voor het structuurplan zal onder meer de werk gelegenheid onderzocht worden. Dit betekent dat begin 1981 de behoefte bekend zal zijn Afhankelijk van de re sultaten van het onderzoek kunnen de beslissingen worden genomen Mocht ten gevolge van de versnelling van de woningbouw er behoefte zijn aan snel lere ontwikkeling van werkgelegen heidsterreinen dan verzet het vigerend streekplan zich daartegen niet (gebied ten noorden van het plan Princenhof)". vervolg op pagina 3 WERKGROEP ONDERWIJS VERGADERT LEUSDEN De leden van de werkgroep Onderwijs vergaderen aanstaande donderdag, 9 oktober, vanaf 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldse weg 2. Op de agenda voor deze avond staan de volgende tien zaken 1. Opening 2 Notulen Vaststelling van het verslaa van de vergadering van 18 augustus 1980 Commissie welzijn en onder wijs Groot-hoofdenberaad Onderwijsnota Taak en functie werkgroep Veilige schoolroutes Onderwijsbegroting 1981 Rondvraag Sluiting bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. f BELANGRIJK NIEUWS! J Deze week: 20 overblijvende TOtSplafltjCS J voor25.- j 3 dwergconiferen voor 16.- j bij J KWEKERIJ J G. STUIVENBERG Nieuwstraat 62 Scherpenzeel.J

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1