Ruime belangstelling voor busje Extra woningen voor Achterveld Geslaagde feestavond WÉ leusrtcr krtmb Mandemaker reed eerste rit K.P.J.-ers in discussie m i^- DINSDAG 7 OKTOBER 1980 plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Jongstleden vrijdag middag heeft voor de eerste maal het busje gereden tussen Leusden-Zuid en Leusden-centrum. Het acht zit plaatsen tellende busje van de Ach- terveldsefirma Kleinveld werd tijdens de eerste rit bestuurd door wethou der Jan Mandemaker (PL), die zich onder meer bekommert om het open baar vervoer in deze gemeente. Die eerste rit zat het busje propvol en ook de rest van de middag kon er sprake zijn van een behoorlijke bezetting. Als dat zo door gaat, dan zal de busdienst zeker een succes worden, zo verwacht de heer Kleinveld sr., die na de eerste rit het stuur van de bus van wethouder Mandemaker over nam. De bus vertrok vrijdagmiddag om precies half twee voor de eerste keer in Leusden-Zuid bij de dorpskerk. Al enkele straten verderop was het bus je helemaal vol met inwoners van Zuid. die in Centrum bij de winkel centra Hamershof en Biezenkamp uitstapten Na een klein half uur was de bus weer terug bij het vertrekpunt, waar al weer nieuwe passagiers te wachten stonden De heer Kleinveld verraste de eerste busgebruikers met een aardigheidje. PROEF ROUTE TARIEVEN Zoals bekend is de busdienst tus sen Zuid en Centrum een proef, die voorlopig duurt tot en met 30 decem ber van dit jaar. Dan wordt bekeken of de busdienst gecontinueerd kan worden, waarbij onder meer de mate waarin de kosten van de bus door de tarieven gedekt worden van belang is Bij de gemeente gaat men er vanuit dat de bus tenminste voor vijftig procent kostendekkend moet zijn Maar de gemeenteraad heeft in zijn laatste vergadering, waarin een krediet van maximaal f4000.— voor het houden van de proef beschikbaar werd gesteld, ook uitgesproken dat andere factoren mee bepalen of straks van een succesvol experiment gesproken kan worden of niet Via een aan alle busgebruikers uitgereikt enquête-formulier probeert het col lege van burgemeester en wethou ders wat meer te weten te komen over de busgebruikers Er wordt onder meer gevraagd naar de redenen van het gebruik maken van de bus. de verwachtingen aangaande het in de toekomst gebruik maken van de bus en de leeftijd van de passagiers. Ook wil het college graag weten of de gekozen route bevalt en wat men van de tarieven vindt Een enkele rit voor een volwassene kost f 1.— Een rétour kost f 1.50 Voor een vierrittenkaart betaalt men f 3.— Vijfenzestigplussers en kinde- Tot en met 30 december rijdt de bus op de dinsdagochtenden tussen 9 15 en 13.15 uur en op de vrijdag middagen van 13 30 tot 17 30 uur De bus volgt de navolgende route N.H. Kerk Arnhemseweg - Prinses Irenelaan - Van Boetzelaarlaan - Van Diepenheim-Scheltuslaan - Bavoortseweg - Centrumweg - Hamersveldseweg - Burg de Beaufortweg - Groene Zoom - Bavoortseweg - Maanweg - Prins Frederik Hendriklaan - Van Hardenbroeklaan - Prinses Margrietlaan - N.H. Kerk Anhemseweg Er zijn geen vaste halteplaatsen. Op iedere plaats langs de route kunt u de bus laten stoppen om in te stappen door handopsteken, om uit te stappen door de chaufeur te waarschuwen Onderstaand overzicht geeft van enkele plaatsen bij benadering de tijd waarop de bus voorbijkomt Op de dinsdagochtenden: N.H. Kerk Arnhemseweg 9 15 9 45 12 45 Burg. Buiningpark 9 20 9 50 en zo vervolgens 12 50 Hamershof 9 25 9 55 elk half uur 12 55 Biezenkamp/gemeentehuis 9 30 1000 t/m 1300 Burg. Buiningpark 9 40 10 10 13 10 N.H. Kerk Arnhemseweg 9 45 10 15 13 15 Wethouder Mandemaker achter het stuur van de bus Op de vrijdagmiddagen: N.H. Kerk Arnhemseweg Burg. Buiningpark Hamershof Biezenkamp/gemeentehuis Burg. Buiningpark N.H. Kerk Arnhemseweg - Enkele van de passagiers, die vrijdagmiddag van de bus gebruik maakten. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. um< toor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17 00-üur Abonnementsgeld: 40 - per jaar f 20.50 per half jaar 10.50 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag fussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteuLbezor- gmg. overdag 03420-16141toestel 44i Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge publiceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9 Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto s thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-kjantenkom- binatie te Barneveld. vervolg van de voorpagina INVLOED OP STRUCTUURPLAN Opmerkelijk na zo n opmerking is het om te lezen hoe in het rapport de vraag naar de verhouding tussen het in de maak zijnde structuurplan en de ver snelling wordt beantwoord. De laatste zin van bovengeciteerde opmerking is duidelijk een vooruitlopen op het struc tuurplan Toch beweren de ambtena ren: ,,Een versnelling van de tweede fase zal op zich geen invloed hebben op het structuurplan'' Wel erkent men dat men nu adviseert om voor 't Ruige Veld een bestemmingsplan te ontwikkelen Ook dat is eigenlijk een voorschotje op de structuurnota, want de vraag of 't Ruige Veld bebouwd moet worden is opgenomen in de inventarisatie van de vraagpunten voor het structuurplan. 13 30 14 00 17 00 13 35 14 05 en zo vervolgens 17 05 13 40 14 10 elk half uur 17 10 13 45 14 15 t/m 17 15 13 55 14 25 17 25 14 00 14 30 17 30 ren tussen vier en negen jaar mogen voor de halve prijs mee Kinderen jonger dan vier jaar gratis Men kan in de dorpsbus niet terecht met de na tionale strippenkaart. De inwoners van Leusden-Zuid wer den donderdag door middel van strooibiljetten nog eens geïnfor meerd over het rijden van de bus FINANCIËLE KONSEKWENTIES De beantwoording van de vraag naar de financiële konsekwenties wordt in twee delen gesplitst: die voor het grondbedrijf en die voor de algemene dienst Voor het grondbedrijf ..Bij de uitvoering van het ..bestem mingsplan Leusden-centrum 2e fase" worden de uitgangspunten gehanteerd, zoals vermeld in de nota ..financiële be schouwing bij het globale bestem mingsplan tweede fase" van juni 1978 Een belangrijk onderdeel hiervan is het woningbouwprogramma Versnel len van de 2e fase heeft voor wat het grondbedrijf betreft geen nadelige fi nanciële consequenties wanneer dit programma wordt uitgevoerd Een an der programma zal echter direct gevol gen hebben op de economische uit voerbaarheid. Een ander aspect speelt bij de ex ploitatie van het grondbedrijf ook een De aansluiting van de Noorderrandweg op Rijksweg 28 zal niet eerder dan in 1984 plaats kunnen vinden. Maar dat wisten we al. Hier een luchtfoto van de ri/ksweg 28 met het viaduct over de Heiligenbergerweg. ACHTERVELD Door de activi teitscommissie van muziekvereni ging D.W.S. werd zaterdagavond de jaarlijkse feestavond voor de leden georganiseerd. Men bleek er wel zin in te hebben want de voorzitter kon de avond reeds voor het verstrijken van het Achterveldse kwartier ope nen. Hij verwelkomde alle aanwezi gen, dankte de activiteitscommissie voor het werk dat zij had verzet en hoopte dat het een gezellige avond zou worden. De muziek werd deze avond verzorgd door de band Fix Fox. Al spoedig was er een heel gezelli ge sfeer en de muziek wist er snel de juiste stemming in te brengen Er werd volop van de gelegenheid tot dansen gebruik gemaakt Het kwam maar heel zelden voor, dat er nie mand op de dansvloer was. Niet allen de heren van de^nuziekband deden- hun best om de zaak te amuseren, zo ook enkele leden van de vereniging. Tijdens een muzikale pauze was het eerst Hans Janssen die als Mexi caanse zanger optrad Gewapend met een gitaar kwam hij op Doch uiteindelijk bleek dat hij geen gitaar kon spelen en ook zingen niet zijn favorite kant was. Hij bracht een heel leuke conference waarbij enkele aan wezigen wel even een veeg uit de pan kregen Aan het eind van zijn confe rence bracht hij een heel leuk lied dat betrekking had op de muziekvereni ging Vooral kwam hierin naar voren dat het op tijd aanwezig zijn voor de repetities wel eens wat te wensen overliet, wat niet altijd even prettig was voor de dirigent en de andere leden die wel op tijd waren het re frein werd door alle aanwezigen uit volle borst meegezongen Een dave rend applaus was de beloning voor dit optreden Ook het bekende komikenduo Henk Schouten en Willem van Bek- kum wisten alle aanwezigen goed te vermaken. Met het door hen ge brachte stukje wisten zij alle lach spieren zodanig los te krijgen dat er zo nu en dan de kaken werden vast gehouden om ze op hun plaats te laten Het stukje hield een vraagqe- ACHTERVELD Donderdagavond had de KPJ een discussie-avond ge organiseerd met als onderwerp ..re laties". Ter inleiding van deze discus sie werd er een film vertoond getiteld Camping. Deze door het Werktheater gemaakte film ging over het leven op een camping. Er werden sterk geka- raktiseerde personen getoond het geen op de camping tot allerlei cha otische, leuke en ook trieste toestan den leidde. Na de film die anderhalf uur had geduurd werd er onder leiding van Emm" Muijs »pn dtsknssie op gang gebracht Tengevolge van de lange duur van de film. de late start en de moeilijkheidsgraad van het onder werp kwam de diskussie niet goed uit de verf. In verband hiermede deelde de voorzitter mede dat er inmiddels besloten was om nog een discussie avond te organiseren Dan zal het onderwerp ..het contact met ouders en gezin" ter sprake komen. Deze avond zal dan worden gehouden op 15 oktober Ondanks het feit dat het geheel niet goed tot zijn recht was gekomen was het toch een zeer leer zame avond. Donderdagavond 9 oktober zal er een kaartwedstrijd worden gehou den De KPJ zal het dan opnemen tegen de ABTB Het bestuur hoopt dat er ook deze avond een groot aantal KPJ-leden aanwezig zal zijn sprek in tussen een televisie verslag gever en iemand die een bepaalde wedstrijdsport beoefende. De wed strijdsport van de ondervraagde was wel een heel bijzondere Ook de hier bij gebruikte attributen waren van een bijzondere aard. Zeer aandachtig werd er geluisterd en genoten van hetgeen het muzikale duo Hans jansen en Erik van de Vrugt ten gehore bracht Hans bepeelde het Hammond orgel, terwijl Erik de drums voor zijn rekening nam. Een tweetal dat goed op elkaar is inge- speeld. Alle optredens werden zeer ge waardeerd wat ook wel bleek uit het daverend applaus. Ook voor de inwendige mens was gezorgd Er was een koud buffet dat door de familie Van Uhm was ver zorgd Op een van de schotels was met de spijzen een notenbalk met enkele noten aangebracht terwijl daar onder de letters D W.S waren geschreven Het was reeds in de kleine uurtjes toen de voorzitter deze zeer gezellige avond sloot Door de activiteitscommissie is er ook een kaartavond georganiseerd voor de leden, donateurs en hun introducees. Deze klaver- en schut jaswedstrijden zullen worden gehou den op maandag 13 oktober in D'Ou- we Peerdestal. De aanvang is 20.00 uur. belangrijke rol, namelijk de hoogte van de plankosten en de kosten van het bouw- en woonrijpmaken. Alhoewel een calculatie op dit moment moeilijk is te maken, mag verwacht worden, dat het werken met grotere planeenheden kostenbesparingen met zich mee zal brengen" Voor de algemene dienst Het versneld realiseren van de plan nen heeft tot gevolg dat Leusden eerder de stationaire fase van de woningbouw zal bereiken Een versnelling heeft geen gevolgen voor de structurele inkomsten en uitga ven na het bereiken van deze fase. Dan zal een begrotingsevenwicht aanwezig moeten zijn. Hierbij speelt de financiële meerjarenanalyse een belangrijke rol Een snellere groei kan gevolgen heb ben voor het tijdstip van realisatie van voorzieningen in nagenoeg alle be leidssectoren. Dit heeft financiële con sequenties tot gevolg Anderzijds zullen ook de gemeentelijke inkomsten sneller toenemen De mogelijkheid tot realisatie van de voorzieningen is echter afhankelijk van het financiële meerjarenperspectief in de stationaire fase. Kunnen de kos ten van deze voorzieningen dan niet binnen een sluitende begroting gedekt worden, dan is realisatie in een eerder stadium ook niet mogelijk. Wanneer er tijdelijk extra uitgaven noodzakelijk zijn. bijvoorbeeld voor het treffen van een aantal noodvoorzienin gen, dan kunnen deze uitgaven worden gedekt uit de verfijningsuitkering onge woon bevolkingsverloop Een snellere groei heeft tot gevolg dat deze uitkering naar van gemeentwege is begroot in totaliteit 970.000,- hoger zal zijn (excl. rentewinsten als gevolg van eer dere ontvangsten). Tenslotte heeft versnelde groei nog twee positieve gevolgen, namelijk een groter draagvlak voor een aantal voor zieningen (gemeentehuis, zwembad sporthal c a en een verbetering van de financieringspositie van de gemeente als gevolg van de eerdere verkoop van grond", aldus het rapport Met dat groie- re draagvlak moet bedoeld zijn het eer der bereiken van het maximale draag vlak woningbouw valt hieronder DIFFERENTIATIE WONINGEN Met name de fractie van Progressief Leusden heeft zich de afgelopen maanden duidelijk uitgesproken voor meer sociale bouw. wanneer Leusden de afbouw van de Tweede Fase zou versnellen De samenstellers van het rapportje lijken daar echter weinig voor te voelen Versnellen", zo staat er. ,,van de tweede fase is voor wat betreft dit onderdeel alleen mogelijk indien wordt uitgegaan van het woning bouwprogramma dat deel uitmaakt van het bestemmingsplan ..Leusden-cen trum 2e fase' Een ander programma zal immers direct gevolgen hebben voor de economische uitvoerbaarheid en zou bovendien strijdig zijn met de opzet van het bestemmingsplan Mocht echter blijken dat aanpassing noodza kelijk is. teneinde bijvoorbeeld leeg stand te voorkomen, dan zal dit slechts mogelijk zijn op grond van 1de aan het plan ten grondslag liggende financiële nota's en 2) de mogelijkheden binnen het bestemmingsplan Over de moge lijkheid tot wijziging van het bestem mingsplan wordt niet gesproken. GEVOLGEN VOOR AGRARIËRS In de vervolgrapportage komt men tot een voor de hand liggende conclusie ten aanzien van de gevolgen voor de agrariërs Gronden voor eventuele ver dere woningbouw zullen anderhalf a twee jaar eerder nodig zijn Maar als de raad zou besluiten tot het opstellen van een bestemmingsplan voor 't Ruige Veld, dan valt het allemaal nogal mee. want de gemeente beschikt reeds over grond in dat Ruige Veld. ACHTERVELD Positief mag het antwoord heten naar de vraag of er misschien geen mogelijkheid is om de versnelling aan te grijpen voor de bouw van wat extra woningen in Achterveld. De gedachten van de vragenstellers gingen daarbij vooral uit naar Ach- tervelders. die zich de afgelopen ja ren elders hebben moeten vestigen, omdat er in hun dorp geen woningen beschikbaar waren. Als die oud- Achtervelders aan de vereisten van de regionale VVT voldoen is er uiter aard geen vuiltje aan de lucht, maar het wordt veel moeilijker, wanneer zij niet in de VVT passen. Daar wil de ambtelijke werkgroep een mouw aan passen, en men heeft zich daarbij weten te verzekeren van de mede werking van de provincie. Niet alleen zullen deze oud-Achtervelders, ook al voldoen zij niet aan de VVT-crite- ria, kunnen terugkeren naar hun dorp, er zullen ook nog eens een aantal extra woningen voor deze groep gebouwd worden. Men schat dat het om tien a vijftien woningen zou gaan en die zouden, aldus de vervolgreportage, van de provincie extra in Achterveld gebouwd mogen worden. Al met al staat er weinig echt ..nieuws in deze tussenrapportage. Bovendien blijven belangrijke vragen onbeantwoord. De raadsleden zullen er vanavond ongetwijfeld verder op door gaan De vergadering van de raadscommissie begint vanavond om 20 uur in het gemeentelijk infor matiecentrum. BEREIDHEID TING WONINGSTICH- Uit het rapportje blijkt dat het ge meentebestuur inmiddels kontakt heeft opgenomen met de Woningstichting over de bereidheid en de mogelijkhe den aldaar om aan de versnelling mee te werken. De Woningstichting heeft zich in principe bereid en in staat ver klaard tot medewerking Overigens wordt wel bij de beantwoording van de ze vraag opgemerkt ..Zowel de belan gen van de volkshuisvesting alsmede van de, ruimtelijke ordening zijn primair de verantwoordelijkheid van het ge meentebestuur. Ook het tempo van de §- v- ï'.JXd T* >-«, jpPSB - •V j ir'-fll VT >^5. Voor de werkgelegenheid kan gebruik gemaakt worden van een gebied ten noorden van het werkgelegenheidsterrein Prihcenhof (foto) t j V V

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3