I andelijk Scoutingsbureau opent zaterdag Donderdag rommelmarkt „Loysden Gezamenlijke vrouwen verenigingen bijeen Oud papier ■eu5deMcrgnt eusdens jeugd welkom bij festiviteiten Christelijke scholen willen f 4.000.- bijeen brengen „Verkeers- aangelegenheden" vergadert Ontwerp van Centrumweg eerst naar werkgroep Commissie R.O.: r Iets te vieren? Doehetfeestelijk! I Dat kan. Piekfijn zelfs! Op De Kamphorst. ;,.r?ü I i :k ;-7- De Kamphorst TT BV U plaatselijk nieuws DINSDAG 14 OKTOBER 1980 één onzer medewerkers) .EUSDEN Zaterdag 18 oktober idt de officiële opening plaats van t landelijk bureau van Scouting 'derland aan de Larikslaan in Leus- n centrum. De opening gaat ge ard met tal van aktiviteiten voor de usense jeugd. Vliegerdemonstra- s en een vliegerwedstrijd nemen n centrale plaats in het programma maar ook voor een kabelbaan, ort en spel, koken en braden, film, tenshow en straattekenen en nog meer kan de jeugd van 11 uur norgens tot vijf uur 's middags te- jht op het feestterrein aan de La- slaan, hoek Kastanjelaan. Tegenvaller voor de organisatoren n het hele gebeuren is, dat prinses liana het heeft laten afweten Tot het laatste moment heeft men er irk rekening mee gehouden dat de inses het gebouw officieel zou ko en openen Als koningin had prin- Juliana zeven jaar geleden ook t toenmalige scoutingkantoor aan Stadsring in Amersfoort geopend, vendien is zij nog altijd bescherm- ouwe van Scouting Nederland Dk koningin Beatrix heeft laten we- n zaterdag verhinderd te zijn, wel eft zij toegezegd op korte termijn ngs te zullen komen vooreen werk- zoek. Wie nu de officiële opening n het scoutingbureau gaat verrich- houden de organisatoren voor h, wel is bekend gemaakt dat de ugd een belangrijke rol zal spelen de openings-ceremonie UGD^EEST LIEGEREN Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos Redaktie en administratie: Kan- loor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum, Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van'i^.ju tot 17.00.(ju*. Abonnementsgeld: 40- per jaar, 20,50 per half jaar, 10,50 3er kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 jur te hebben ontvangen. Is dat niet iet geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins- lag en donderdag fussen 18730 en 9 30 uur), tel. 033-940691 3ij geen gehoor kunt u kontakt op- lemen met onze inspekteur bezor- ging, overdag 03420-'16141toestel Nabestellen foto's: )e meeste in de Leusder Krant ge- >ubliceerde foto's kunt u nabestel en (met uitzondering van archief- in historische foto's), bij vooruitbe- aling van 5per exemplaar (for- naat 13x18 cm) op giro 871441 n v de BDU b v te Barneveld met Juidelijke vermelding van gewenste oto, aantal, nummer van krant, pa- Jina waarop de foto werd geplaatst J kunt ook kontant betalen op ons (antoor, Rozendaallaan 9, Leus- 'en/centrum. Jngeveer drie tot vier weken na >etaling ontvangt u de gewenste oio's thuis. LEUSDER KRANT is een uit- lave van de BDU-k/antenkom- tlnatie te Barneveld. Veel belangrijker voor de Leusden- jeugd is het hele programma rond opening, waarvoor slechts een perkt aantal mensen is uitgeno- gd Op het feestterrein aan de La- slaan, op de hoek van de Kastan- aan, zal de hele dag iets te doen n voor de jeugd. Alleen van 13.30- 30 uur wordt er even gepauzeerd ndat dat een honderd meter verder- het scoutingkantoor officiéél Drdt geopend ok de Leusdense bevolking zal wel erken dat er iets aan de hand is op terdag 18 oktober Vanaf half elf Hen vier muziekkorpsen door usden-centrum lopen. Behalve het usdense korps Lisiduna zijn er louting-muziekkorpsen uit Maas- ichten Den Haag Meest opvallende irps is echter St Augustinus, een irps van geestelijk gehandicapten Gennep. Het bureau van Scouting Nederland grote vliegerwedstrijd Voor de vliegerwedstrijd kan men zich ook ter plaatse nog van 11 00- 11.45 uur lagen inschrijven Een folder „vliegers maken" is tijdens kantooruren op het scoutingbureau, Larikslaan 5 nog af te halen. Behalve de wedstrijd voor de jeugd, zullen ook groteren gaan vliegeren Het gaat hier om een groep mensen van de Rijswijkse stichting „Vlieger Op", die een demonstratie zullen ge ven met de meest vreemde en specta culaire vliegers. PRESENTATIE Op het feestterrein zullen een groot aantal marktkramen worden opgesteld, waar niet alleen Amers- foortse en Leusdense scoutinggroe pen zich zullen presenteren, ook een aantal Leusdense organisaties heb ben gehoor gegeven aan de oproep van Scouting om te laten zien, wat zij de jeugd in Leusden kunnen bieden In ieder geval zal de schaakvereni ging zwemvereniging „de Haaien", en de hockeyclub op het terrein te vinden zijn, naast de speel- en rekre- atievereniging „Blijhof", het jonge rencentrum „de Til", en een kraam van de Leusdense jeugdraad. Van tijd tot tijd zal in een grote tent ook het Belgische artiestenpaar Fred Mico optreden Met clownerie en goochelen zal dit duo de jeugd zeker weten te boeien. WALT DISNEY FILM Omdat men in de onmiddellijke omgeving van het feestterrein niet kon beschikken over een grote film zaal moesten de organisatoren van het feest uitwijken naar de grote zaal van het Ros Beyaart aan de Hamers- veldseweg om daar de eind vorig jaar uitgebrachte tekenfilm „het Jungle- boek" te vertonen. Deze geheel Ne derlandse gesproken tekenfilm van Walt Disney heeft overal in Europa volle zalen getrokken Nu kan de Leusdense Jeugd, geheel gratis, de film gaan zien Voor de filmvoorstel ling welke om 14.45 uur begint zal men zich wel moeten verzekeren van een toegangskaartje, te verkrijgen bij de voorlichtingskraam op het feest terrein JOTA Op de dag dat het Landelijk Scou tingbureau geopend wordt, vindt er ook een internationale scouting- manifestatie plaats Om precies twaalf uur in de nacht van vrijdag op zaterdag zal burgemeester mr J. W. M Rademaker in Apeldoorn het startsein geven voor de zogenaamde „JOTA" JOTA is de afkorting voor „JAMBOREE ON THE AIR", een jaarlijks terugkerende happening waar Scoutingleden uit de gehele wereld via de radio kontakt met el kaar zoeken Ook in het landelijk bureau van Scouting Nederland zal zaterdag een station opgesteld staan, die een overzicht zal geven van de gebeurtenissen rond de opening. OFFICIËLE OPENING De eigenlijke opening van het ge bouw zal zo rond twee uur 's middags plaatsvinden Wie dat gaat doen en hoe dat gaat gebeuren wordt niet bekend gemaakt, wel zal de jeugd van Scouting hierbij een belangrijke rol spelen Voor de genodigden gaat het „feest" dan binnen verder. Onder de toespraakjes welke onge twijfeld binnen gehouden zullen wor den zal er minstens één opvallend zijn. Op uitnodiging van Scouting zal Hans van Ewijkeen inleiding houden Deze oud-docent van het Ameis- foortse Middelloo heeft een jaar gele den van Lené Dresden het hoofdre- dakteurschap overgenomen van het blad „Jeugd en Samenleving" Dit maandblad is één van de vooraan staande en toonaangevende bladen voor mensen werkzaam in het jeugd- en jongerenwerk. Dhr van Ewijk heeft aangekondigd enkele kritische kanttekeningen te maken bij het jeugdwerk dat Scouting bedrijft Verder zal de algemene problematiek van jeugd- en jongerenwerk aan de orde komen Scouting Nederland is voortgeko men uit vier organisaties, de Neder landse padvinders Vereniging (N P.V.), de Katholieke Verkenners (K V Het Nederlands Padvindsters Gilde (N.PG) en de Nederlandse Gidsenbeweging (N G De fusie ging gepaard met veel problemen, niet in de laatste plaats omdat enkele organisaties inmiddels al zo'n 60 jaar bestonden. Omdat er bij de fusie, OPENING SCOUTINGBUREAU Het feestprogramma rond de ope ning van het landelijk bureau van Scouting Nederland op zaterdag 18 oktober as, zieteralsvolgtuit 10.30-11.30 uur stertocht van vier muziekkorpsen door Leusden- centrum 10 45-11 00 uur opening van het feestgebeuren op het feestterrein aan de Larikslaan door de voorzit ter van Scouting Nederland 11 00 uur begin vliegerfeest 11 00 uur begin JAMBOREE on the AIR in Scoutingbureau 11.00-11.45 uur inschrijving vlie gerwedstrijd 11.45-12 15 uur: vliegerwedstrijd 12 15-13.45 uur: vliegerdemon straties 13.45-14 30 uur: Opening lande lijk bureau Scouting Nederland 14.30-16 00 uur- vervolg aktivitei ten op feestterrein, vervolg vlie gerwedstrijd. Optreden van Fred Mico 14 45-16.30 uur Film „Jungle- boek" in Ros Beyaart (kaartjes afhalen op feestterrein) 16 00 uur Uitreiking prijzen vlie gerwedstrijd zeven jaar geleden gekozen werd voor het tot stand komen van één landelijk bureau, verhuisden de me dewerkers van de vier organisaties naar een pand aan de Amersfoortse stadsring Inmiddels is dit pand te klein geworden om ale medewerkers er op een behoorlijke manier in te huisvesten, reden waarom besloten werd een nieuw pand in Leusden te betrekken Ook de „scoutingwmkel", in vakkringen „Scout-Shop" ge naamd, is inmiddels vanuit Den Haag naar Leusden verhuisd. De scout shop werkt als een postorderbedrijf waar scoutingleden al hun specifieke inkopen kunnen doen. Het feest rond de opening a s za terdag is vooral bedoeld voor de Leusdense jeugd, al kunnen ook ou deren natuurlijk een kijkje komen nemen Het ligt wel in de bedoeling later dit jaar voor de Leusdense bevolking een „open huis" te houden. Wanneer dit piaats zal vinden is nog niet be kend Eerst wil men graag de drukte rond het feest van aankomende za terdag achter de rug hebben Medewerkers van het landelijk :outingkantoor hebben inmiddels >ntact gehad met alle Leusdense :holen om de Lagere Schooljeugd te wekken, mee te doen aan een LEUSDEN Op donderdagavond 16 oktober wordt er op het school plein van „Loysden", de christelijke basisschool aan de Prinses Beatrix- laan 13 te Leusden-Zuid, een rom melmarkt gehouden. Rommelmarkt is niet de volledige naam, die de organisatoren er aan geven. Het is een speelgoed-, boeken-, platen- èn rommelmarkt. De markt begint om 18.30 uur, en gaat voort tot zo'n uur of 20.30 of later, want dat weet je na tuurlijk maar nooit. De vijf christelijke scholen van Leusden kozen onlangs gezamenlijk een Unie projekt uit om daarvoor te sparen en te werken. De komende weken gaan alle scholen sparen voor het dienstencentrum van de Metho distenkern, Villa San Sebastiano in Italië SAN SEBASTIANO Het dienstencentrum van de Me- thodistenkerk is Villa San Sebasti ano, dat is één der armste streken van Italië ligt. De bevolking rond dit cen trum bestaat voornamelijk uit arme boeren Vanuit het Centrum probeert men iets te doen voor de verbetering van de landboeren Door middel van kur- sussen, de vorming van een Koöpe- ratie en door de begeleiding van de jonge boeren op hun bedrijfjes. Bo vendien is men in het Centrum ook begonnen met een kleuter- en een lagere school. Voor veel kinderen moet het ver voer geregeld worden, omdat ze ver van de school wonen. Bovendien ontvangen ze een warme maaltijd 's Middags helpen onbetaalde krach ten bii een huiswerkkursus. Al deze kinderen kunnen uit kans arme gezinnen. Samen willen de christelijke scho len in Leusden f 4000,— bijeen bren gen. f 1000,— voor de kleuterschool voor vervoer, spelmateriaal en warme maaltijden voor de kleuters f 2000,— voor de lagere school; voor vervoer, warme maaltijden en leermiddelen. f 1000,— voor de begeleiding van de jonge boeren, voor werktuigen en middelen als kunstmest Wat gaan de christelijke basis school „Loysden" en de kleuter school „De Woelige hoek" doen'' KLASSEGESPREK In alle klassen is op maandag 13 oktober een klassegesprek gehou den over het hoe en waarom van de Unie Kollektevande „Unie School en Evangelie" in Amsterdam. Er is verteld hoe bevoorrecht de kinderen hiér zijn, en hoe arm de kinderen in Villa San Sebastianozijn De kinderen hebben begrepen hoe weinig leer- en spelmaterialen de kinderen daar hebben „Loysden" en „De Woelige hoek" hebben besloten om een speelgoed-, boeken-, platen-, en rommelmarkt te houden om zo veel mogelijk geld bijeen te brengen. Aan de kinderen is gevraagd ten minste één mooi en goed spel of stuk speelgoed af te staan van zichzelf, en dat mee te nemen naar school om te verkopen Verder welkom zijn voor de verkoop eigen maaksel cake, koek, appeltaart, bramenjam, appel moes, stekjes in potjes, levensmidde len, serviesgoed, buttons, stickers, speelgoed, spelletjes, mooie, leuke, grappige dingen, platen, glazen, poppen, poppenkleren, huisdieren, sieraden. Al deze dingen kunnen nog tot en met woensdag 15 oktober op de ba sisschool „Loysden" worden ingele verd ook natuurlijk op de kleuter school „De Woelige hoek" ZELF DOEN Het onderwijzend personeel van de scholen in Leusden-Zuid wil de kin deren zoveel mogelijk stimuleren er zelf veel voor te doen Alle leerlingen- krijgen een spaarkubus mee. waarin gevraagd wordt geld te verzamelen door middel van het verrichten van karweitjes Aan de ouders, grootouders, fami lieleden en kennissen wordt ge vraagd om aktief méé te doen en allerlei leuke dingen mee naar school te geven ledereen wordt uitgeno digd in grote getale voor de rommel markt te komen op het schoolplein van „Loysden". Bij slecht weer ge beurt alles in de school Er zal een gezellig zitje zijn, waar men lekker kan eten en drinken Veel ouders zullen hun hulp verlenen. De aktie heet: „Kom op!" En hoofd leidster mejuffrouw F. Orsel van kleu terschool „De Woelige hoek" zegt met veel enthousiasme tegen ieder een: „Kom op, en doe mee aan onze aktie!" EUSDEN Vanavond vergadert werkgroep Verkeersaangelegen- Jen om 20.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveld- seweg 2. Op de agenda voor deze avond staat een achttal onderwer pen. Dit zijn: 1 Opening. 2 Inventarisatie vragen van het pu bliek 3. Mededelingen en vaststelling van het verslag van de vorige vergade ring 4 Eikenlaan 5. Brief Rossenbergscholen. 6. Verkeersmaatregelen rond Ro- zendaal. 7. Rondvraag 8. Sluiting. (Van de redaktie) LEUSDEN „Ik zou liever niet weer verantwoordelijk willen zijn voor eventuele „blunders". Daarom ben ik van mening, dat dit gewijzigde ontwerp voor de Centrumweg eerst opnieuw in de werkgroep Verkeers- aangelegenheden behandeld dient te worden, alvorens wij ons er weer over buigen." Harm Offereins (GPV/SGP) kreeg daarbij de steun van Marion Defares (PL) en Henk Ossendrijver (CDA). Het gewijzigde ontwerp van de Centrumweg tussen Hertenhoeve en Hamersveldseweg stond vorige week dinsdag op de agenda van de raadscommissie R.O. en O.W. De tekening werd door de leden van de commissie zo vaag gevonden, dat zij er geen zinnig woord over wilden zeggen. Bovendien zwaaide de direk- teur van Gemeentewerken, de heer Pais, zo ongenuanceerd over de te kening bij het aangeven van nog niet geprojekteerde zoekroutes, die óók een aansluiting moeten krijgen op de Centrumweg, dat beter werd gevon den om dat allemaal nog maar eens wat beter te laten bekijken door de werkgroep Verkeersaangelegenhe- den, die vanavond. 20.30 uur in de raadszaal bijeenkomt. ioo«^|ochterb®r,3h wonen Amersfoort, Hellestraat Westsingel. Telefoon 033-13048 l Op maandag gesloten, donderdag koopavond LEUSDEN Woensdag 8 oktober hield meVrouw Jansen een lezing over jeugdproblemen in Groot Krak- horst. Deze avond, georganiseerd door de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen was ook voor de NCVB en KPO leden uit Leusden, die in grote getale gekomen waren. Mevrouw Anneke van Hasselt i opende de avond en heette iedereen welkom, vooral de dames van de I andere oraanisaties. Mevrouw Jansen is als maatschappe lijk werkster verbonden aan een Rijksopvoedingsgesticht voor jon gens in de leeftijd van 14 tot 20 jaar. Haar onderwerp was „Ouder worden maar hoe bij de jeuqd". Zij hield een inleiding over het opvoeden van vooral de heel jonge jeugd tot de teenerleeftijd Ouders moeten via speelperioden en gesprekken altijd proberen kontak ten met het kind te onderhouden. In deze tijd van werkende ouders kan er kontaktstoornis tussen ouders en kinderen optreden Dit verschijnsel komt in alle bevol kingslagen voor. Ook de komst van de televisie is een van de oorzaken Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen Veel vragen werden over drug- en alcoholproblemen gesteld, een on derwerp dat veel vrouwen bezig houdt. Ook vragen over het jeugd- vandalisme kwamen naar voren LEUSDEN Aanstaande donder dag 16 oktober staat de hele dag een container voor oud papier op het parkeerterrein bij de Openbare Ba sisschool De Bongerd aan de As- schatterweg. ledereen die zijn oud papier kwijt wil en daarmee bovendien De Bon gerd een goede dienst wil bewijzen, kan het deze dag in de container deponeren De container staat er van 08 00 tot 16 00 uur. DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 15 oktober, 9.00 uur: handwerkhobbyclub De Moespot Woensdag 15 oktober, 20.00 uur: ver- keerscursus De Moespot Woensdag 15 oktober, 20.00 uur: K.P.J contactavond De Moespot Donderdag 16 oktober, 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw Donderdag 16 oktober, 20.00 uur: Mr Geertsema spreekt op bijeenkomst W D Leusden in Peerdestal, Hes senweg LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Dinsdag 14 oktober, 19.30 uur extra vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2 Dinsdag 14 oktober, 20.00 uur: verga dering werkgroep Ruimtelijke Orde ning van het C M L in het gemeente lijk voorlichtingscentrum, Zwarte- weg 16a Dinsdag 14 oktober, 20.30 uur: verga dering werkgroep Verkeersaangele- genheden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. Woensdag 15 oktober, 20.00 uur: ver gadering commissie Financiën in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha mersveldseweg 2 Woensdag 15 oktober, 20.00 uur: ver gadering Plangroep Sociaal Culture le Aktiviteiten in het gemeentelijk voorlichtingscentrum, Zwarteweg 16a. Donderdag 16 oktober, 20.00 uur: vergadering werkgroep Onderwijs in het gemeentelijk voorlichtingscen trum. Zwarteweg 16a. Donderdag 16 oktober, 20.00 uur: vergadering werkgroep Midden- en Kleinbedrijf in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2. burgerlijke stand Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode tot en met 9 oktober 1980 zijn: GEBOREN: 19 september Olga, d.v E. A. van den Hengel en A. W H. Theelen. 21 september 1980 Florian. z.v F de Graaf en A C. Spannenburg. 23 september 1980 Marloes Marga- retha, d.v. A. van Baaien en G. I. Meijer. 26 september 1980 Marinus Johan, z.v J. Rademaker en A. ten Kate. GEHUWD: 7 oktober 1980 A H J. van de Coter- let en G J M. Hak OVERLEDEN: 1 oktober 1980 van der Weide, Piet. geh. met J K Pomstra. oud 59 jaar. 3 oktober 1980 Hak, Johannes geh. met J. A Kerkhof oud 46 jaar. DRANGHEKKEN LEUSDEN - De commissie RO/OW is akkord gegaan met aanschaf van dranghekken. Tot nu toe werden die geleend van de ri/kspolitie te Doorn (Wage naar waarvoor onze hartelijke dank"), maar doordat de om vang van de in Leusden te hou den festiviteiten de aanschaf van eigen dranghekken rechtvaar digt, werd daartoe besloten. Er weerd nog een opmerking gemaakt over de dranghekken van Achterveld. ..Kunnen we die niet lenen als we ze nodig heb ben?" Henk Ossendrijver (CDA) was het daar niet zo erg mee eens, maar direkt weigeren wil de hij ook niet Wethouder Wagenaar hielp hem een handje Nee," zei hij, ,,dat kan niet. Die dranghekken hebben ze in Achterveld hard nodig om al die spijtoptanten tegen te houden Iets te vim-li... vu ii >vill niets liever dan dal /oTi dan op rolletjes loopt? W ij ook! On/e vakbekwame medewerkers /omen uraan voor een probleemloos verloop van uw feest. Afneslemd op uw verlunnens. Voor een betaalbare prijs. I belaall /elfs «een /aalbuur.. I n waarom neniel u neen week-end na in ons riante hunnalelte-park? Om op verbaal Ie komen. Op De Kampliorsl vindt u naast een fijne keuken, een sfeervol restaurant, een Iropeiibad. een fitnesshal mei /onne- banken, een ue/elliue bar met open baard, een ruime feest zaal mei nrool toneel en dansneleneiibeid. De kaniplmrsl beeft ook veel ervarmn mei artiesten en orkestjes. Mel park lint in de bossen tussen nurlhui/en en (larderen. Kr is hotelservice iu de bunna- lelies mei alle comfort nabij liet hoofd- A nebouw. Wal lel u om eens vrijblijvend W poolslmonle Ie nemen? De kamphorsl: Verwenner» bij uitstek. Ontspanningscentrum Apeldoornsestraat 131 3781 PM Voorthuizen Telefoon. 03429 - 1427 nzen

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3