.GEVOELSMATIGE OVERLAST MET TE VOORKOMEN" Gemeente trekt plannen voor schietcomplex in Voorzitter werkgroep R.O. wil actie gaan voeren Alternatief moet nu snel op tafel komen eurofleur I ICItAKT Begrotings- info verschenen 4.50 BDUI VOOR BETERE VERBINDING MET AMERSFOORT M VAXttAMi IK DE m:iism:k BAK BLOEIENDE VIOLEN Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden GRASZODEN 2.95 AFGEHAALD 2 keer per week Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaaliaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495.. D.g.g. (Ó342Ö) 16141 lelex 8.DAJ. 40261 Giro 871441 Abonnement f 10,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 16 OKTOBER 1980 - 12e JAARGANG NO. 51 -1980 (Van de redaktie) LEUSDEN - De plannen voor een schietcomplex op het sportpark Valleikanaal zijn van de baan. In de extra verga dering van de commissie R.O. en O.W., dinsdagavond in de raadzaal, deelde wethouder Jan Wagenaar (WD) mee, dat niet met honderd procent zekerheid gezegd kan wor den, dat er géén overlast zal zijn van een op het sportpark Ie realiseren schietcomplex. „Wellicht zal het geluid wel binnen de normen van het toelaatbare zijn," aldus de heer Wagenaarmaar daarbij zal een bepaalde Irritatie door het geluid altijd mogelijk zijn." Op grond van die overweging stellen B en W voor om de bestemming „Schietcomplex" in te trekken en voorbereidingen te treffen voor een an dere bestemming. Er zal een desbetreffend voorstel aan de raad worden gericht in de eerstkomende raadsverga dering. De commissieleden waren blij met deze beslis sing, maar voegden er wel onmiddellijk aan toe, dat het college nu met spoed alternatieven zal moeten zoeken om de schietvereniging Leusden alsnog (en dan wel wat sneller) aan een plaats te helpen, waar zonder moeilijkhe den een schietcomplex gerealiseerd kan worden. POTLOOD VEEL TIJD AAN BESTEED Voorzitter Wagenaar memoreerde de lange tijd en de vele woorden die aan het onderwerp schietcomplex" zijn besteed. ,,Als we de adviezen van de Provinciale Planologische Commissie en de konklusies in de schietrapporten bekijken, dan mag op grond daarvan worden aangenomen, dat in principe realisering van een schietcomplex op de voorgestelde plaats mogelijk is Me de door goede afscherming en hante ren van de hinderwet is het wellicht mo gelijk. Als we echter alles op een rij zet ten, dan komt het college tot de kon- klusie, dat we niet voor honderd procent zeker zullen kunnen zijn, dat er géén sprake zal zijn van overlast Hoewel al les best binnen de toelaatbare normen zal vallen, zal er toch een blijvende ir ritatie kunnen optreden ten aanzien van het geluid. Die gevoelsmatige overlast zullen we niet kunnen voorkomen, zo dat wij als college voorstellen om de "bestemming Schietcomplex" in te trekken". Er zal nu een voorbereidingsbesluit ge nomen moeten worden. Het desbe treffende terrein zal nu wellicht bestemd moeten gaan worden voor Sport- doeleinden" en dat betekent, dat er de .normale" sporten beoefend zullen worden (voetbal, hockey, korfbal, etc.) Gerrit van Tiel (VVD) vond het besluit van het college gerechtvaardigd Hij voegde er echter wel aan toe, dat het college nu met spoed moet gaan den ken aan alternatieven voor de Schiet vereniging Leusden. ,,Er zijn bepaalde verwachtingen gewekt die moeten nu waar worden gemaakt," aldus de heer Van Tiel. Hij voegde er aan toe, dat het „potloodgetik" van de wethouder in derdaad de maatstaf is geworden op grond waarvan in feite dit besluit is ge nomen. Marion Defares (PL) stelde verheugd te zijn, dat niet alleen technische nor men als uitgangspunt zijn genomen, maar dat ook andere waarden uiteinde lijk aan bod zijn gekomen. Ze vond het jammer, dat er kosten waren gemaakt om tot dit resultaat te komen. ,,Dat re sultaat was eigenlijk wel voorspelbaar," vond zij Ook zij benadrukte, dat de ge meente nu de verplichting heeft om de gewekte verwachtingen bij de schiet vereniging waar te maken. „Eigenlijk schept dat alleen al weer een nieuw probleem," aldus het progressieve commissie-lid, ,,want waar moet het complex nu wél komen en betekent dat niet, dat de bevolking misschien nu weer onnodig ongerust wordt omdat misschien andere delen van de bevol king met een schietcomplex gekon- fronteerd gaan worden?" NOG GEEN ALTERNATIEF m Voorzitter Wagenaar: „We hebben nog geen alternatief Daar moet door de dienst nu hard aan worden gewerkt. Ongerustheid is echter niet nodig, om dat duidelijk is geworden uit de achter ons liggende procedure, dat aan ver schillende voorwaarden moet worden voldaan en dat betekent op z'n minst LEUSDEN - De voorzitter van de werkgroep ruimtelijke ordening van het comité milieuzorg Leusden, de heer J. H. A, M. ten Berge, wil wel eens wat anders gaan doen dan briefjes schrij ven naar het gemeentebestuur van Amersfoort om duidelijk te maken dat Leusden een behoorlijke aansluiting over de weg met Amersfoort wil heb ben. De heer Ten Berge denkt daarbij aan het bezetten van vitale kruispunten in Amersfoort met een tweehonderd auto's of aan het vliegen met een re- damevliegtuig boven de stad om duidelijk te maken dat het ernst is met de Leusdense verlangens. Alles draait hierbij om het zoge naamde Verkeers Circulatie Plan dat op dit ogenblik in Amersfoort ter discussie is. Voor Leusdenaren die naar Amers foort willen om daar te werken of te win kelen is het erg belangrijk dat zij daarop een behoorlijke manier kunnen komen. Op dit ogenblik gaat bijna alle verkeer van Leusden naar Amersfoort over de Heiligenbergerweg en kiest verder de route Bisschopsweg, Hendrik van Viandenstraat, Stadsring Met name de Hendrik van Viandenstraat staat hier door van tijd tot tijd vol met auto's die voor het stoplicht aan de Stadsring staan. Doordat de Willem III kazerne ge sloopt is. zou het mogelijk zijn, met na me voor het verkeer van en naar Leus den het stuk Heiligenbergerweg zo te verleggen dat de verkeersafwikkeling in beide richtingen soepel te laten verlo pen Mede door de activiteiten van de heer Ten Berge als voorzitter van de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML heeft de gemeente Amersfoort in eerste aanleg een strook van 20 meter gereserveerd om daar een weg aan te kunnen leggen, die het mogelijk moet maken dat het verkeer uit Leusden ter hoogte van Amersfoort Staete op de stadsring komt. Een Amersfoortse werkgroep die zich bezig houdt met het verkeerscir culatieplan is echter een andere me ning toegedaan. De werkgroep vecht met alle macht om de Heiligenberger weg een weg te laten blijven waarover Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I BDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaaliaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. slechts verkeer in één richting mogelijk is. Binnenkort zal de werkgroep hier over (weer) een gesprek met de ge meente Amersfoort hebben. Dit laatste is bij de heer Ten Berge duidelijk in het verkeerde keelgat ge schoten Weliswaar is er ambtelijk overleg gaande tussen Amersfoort en Leusden, hier schijnt echter weinig uit te komen Omdat Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort kennelijk te beïn vloeden zijn met acties, wil de heer Ten Berge ook naar dit wapen grijpen. Dat actie snel tot resultaat kan leiden heeft de bevolking van Achterveld wel bewe zen. Nadat zij in groten getale op de fiets naar het Amersfoortse gemeentehuis waren getogen kregen zij de toezeg ging dat er direct wat gedaan zou wor den aan de gevaarlijke situatie die op de Hogeweg bestond voor schoolgaande kinderen Met name de heer Spaans maakte in de vergadering van de werk groep j.l. maandag duidelijk dat hij geerr voorstander is van acties op deze ma nier, en zeker niet in een nabuurge meente, voegde hij daar aan toe De heer Ten Berge meende toch het recht te hebben om actie te gaan voeren, al zou misschien niet direkt overgegaan moeten worden tot het bezetten van kruispunten. „Amersfoort is een cen trumgemeente en ontvangt daarvoor ook extra geld. Laten ze daar ook maar eens wat voor doen", betoogde de heer Ten Berge strijdlustig Dat ook Amers foortse actiegroepen van tijd tot tijd succes hebben door het voeren van ac ties, sterkte de werkgroepvoorzitter al leen maar in zijn mening dat deze ma nier juist is, als het gaat om het college van Burgemeester en Wethouders in Amersfoort te beïnvloeden. Welke actie er nu ondernomen gaat worden werd tijdens de vergadering van de werk groep niet geheel duidelijk. Voorlopig gaat men alvast informeren wat de huur van een reclamevliegtuigje is, om deze met een passende tekst op vrijdag, tij dens de markt of op de drukke zaterdag boven het centrum van Amersfoort te laten cirkelen Een deel van het sportcomplex Valleikanaal waar het schietcomplex aanvankelijk zou komen. Dat plan is nu definitief van de baan. Het gemeentebestuur heeft dat deel van het bestemmingsplan ingetrokken en er zal nu een andere sportbestemming voor worden gezocht. dat een schietcomplex driehonderd meter van de woonbebouwing verwij derd dient te zijn." Harm Offereins (GPV) had niet veel toe te voegen aan de woorden van de collega-commissieleden. Hij vond echter niet. dat het weggegooid geld was. „De zorgvuldigheid gebood ons gewoop de zaak helemaal uit te zoeken Excuses aan de Schietvereniging Leusden voor het feit, dat verwachtin gen zijn gewekt, die na lange tijd tóch niet waargemaakt konden worden. Ex cuses aan de bewoners van de Wete ring omdat door plannen naar achteraf blijkt onnodige ongerustheid werd ver oorzaakt en excuses aan de Sport stichting. En wat die bewoners van de en dat kost geld. Wij waren er niet bij gebaat om zonder meer domweg door te gaan zonder te weten waar we het over hadden." Ook hij benadrukte, dat snel een alternatief gezocht moet wor den. EXCUSES Aan het slot van de diskussie bood wethouder Wagenaar zijn excuses aan Wetering betreft: „Mede dankzij uw in zet en uw inspraak hebt u bereikt, wat u wilde." TELEURGESTELD Enkele leden van het bestuur van de Schietvereniging Leusden zaten op de publieke tribune. Woordvoerder Dave Zoetmulder verklaarde na afloop van de vergadering „uiteraard teleurgesteld te zijn, omdat de voorgestelde plaats wat hen betreft ideaal was". Maar, zoals we ook reeds schreven.de schietvereni ging is tevreden met elke plaats, waar snel een schietcomplex zonder pro blemen kan worden gerealiseerd. Want dóór gaat het nog steeds om. Zoetmul der: „Het is natuurlijk een feit, dat het voor de vereniging nu minder aantrek kelijk is geworden, omdat duidelijk is dat door enorme vertraging alles zoveel duurder is geworden, terwijl ook ten aanzien van de subsidies de zaken er minder rooskleurig voor staan Hoewel het de vraag is of de oorsronkelijke plannen nog wel gerealiseerd zouden kunnen worden, moet er wel zo snel mogelijk een alternatief komen." De heer Zoetmulder hoopte dat het niet weer jaren moet gaan duren voordat er iets concreets bekend zal zijn. Hij voegde er aan toe (en dat had hij tijdens de vergadering ook al ge daan), dat de schietvereniging nog niet was gaan kijken op de Hoge Klei, zoals we vorige week schreven. „Dat is een misverstand,'' zei hij. Overi gens vond hij een plaats in die hoek van de gemeente Leusden best realiseerbaar. Het wachten is nu op nieuwe plan nen van de gemeente. Commentarenpag.3 Expositie gemeentehuis.pag.5 K. Heeren stopt als directeur Don Bosco Sport Exposities In A'foort Nieuwe films Kantlijn peg.7 pag.9 P«8.11 pag. 13 an pag.15 pag.15 D0KTERSUENST: 033-944223 LEUSDEN - Deze week is het be grotingsnummer van het gemeente lijk voorlichtingsblad „Info Leus den" verschenen. Hierin is veel in formatie te vinden over zaken die betrekking hebben op de gemeente begroting voor 1981. Deze begroting wordt door de raad behandeld op donderdag 13 november en op woensdag 26 november. „Info Leusden" wordt deze week huis-aan-huis bezorgd. Mocht u echter op maandag 20 oktober nog geen nummer hebben ontvangen dan kunt u zich wenden tot het Bureau Voorlich ting, Burgemeester de Beaufortweg 63, telefoon 941247, toestel 116 Het begrotingsnummer wordt u als nog toegezonden. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 20 stuks (max. 3 bakken per klant) Tijdig bestellen. Tuincentrum: Ursulineweg 14 - Leusden - Tel. 033-944200. I Onze vakantie is weer voorbij. Vanaf bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. Ik wil graag abonnee worden op de V'-T en ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s. Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Naam: Adres: Plaats: U kunt deze bon In een open envelop (zonder postzegel) zenden naar. Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaaliaan 9. Leusden-C Tel. 033-41495. (DM aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatsle 4 maanden geen abonnee waren.)

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1