rbr A WERKGROEP VEILIG LEUSDEN-ZUID IN NOTA Woonkarakter van het dorp moet geaccentueerd worden Aanzienlijke maatregelen bepleit voor Roo van Aldewereltlaan, kruispunt Maanweg - Arnhemseweg en kruispunt pr. Beatrix laan Arnhemseweg leusder Biezenkamp wil verwijzings borden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 2 keer per week Een knik in de Roo van Aldewereltlaan bij de groenstrook naast het Kruisgebouw, zou snelheidsbeperkend kunnen werken, stelt de werkgroep. de werkgroep de gedachte dat in de Pr. Margrietlaan ruimte zou gescha pen kunnen worden voor parkeren Indien tussen het bedoelde centrum en het gymnastieklokaal, gerekend vanaf het kruispunt Pr Margrietlaan- Pr. Beatrixlaan, voor uitgaand ver keer één-richtingsverkeer wordt in gesteld, zouden, volgens de mening van de werkgroep, verdere wegaan- passingen (een drempel bijv.) in deze laan achterwege kunnen blijven Noot terzijde: ook de kerkbezoe kers (voor diensten, voor concerten) zouden gebaat zijn met verruiming van parkeergelegenheid, het ware in dit verband nader te bezien, of ook de toegang tot het parkeerterrein terzij de van de gymnastiekzaak verbreed zou kunnen worden, om aldus tot beter gebruik van die ruimte uit te nodigen Indien in het betreffende gedeelte van de Pr Margrietlaan géén één- richtingsverkeersroute ten behoeve van uitgaand verkeer wordt inge steld, zal, naar de mening van de werkgroep, ter matiging van het ink omend verkeer de aanleg van een verkeersdrempel noodzakelijk zijn a'dus de werkgroep. BEVEILIGDE OVERSTEEK NAAR BAVOORT Voor het kruispunt Maanweg- Arn- hemseweg dringt de werkgroep aan op een ingrijpende rekonstruktie in samenhang met de Oude Rijksweg voor het politiebureau ten behoeve van het overstekende langzame ver keer. In de nota schrijft de werkgroep hierover: ,,De recontructie van de tweede toe gang tot ,,Zuid" via de Pr. Frederik Hendriklaan (bij garage Buitenhuis) is in verband met de her-aanleg van het kruispunt Maanweg-Arnhemse- weg reeds ter tekentafel. In samen hang met de werkzaamheden daar ter plaatse bepleit de werkgroep ech ter nog een aanvulling. Op het punt waar op de Arnhemse- weg in de toekomst verkeerslichten zullen worden geplaatst (wij bedoe len het punt ter hoogte van het poli tiebureau), verzoekt de werkgroep het Gemeentebestuur met klem te bevoegder plaatse te pleiten voor aanleg van een beveiligde oversteek voor voetgangers en fietsers uit het woongedeelte van Leusden-zuid aan de overkant vt.n de Arnhemseweg, beter bekend als Bavoort en omge ving. Om deze oversteek te verwerkelijken zou de. Oude Ri|ksweg ter plaatse op een of andere wijze opnieuw moeten vervolg op pagina 3 rSferSacïlfcr baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Rozendaallaan 9 Leusden-C. Venekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courlage Taxaties bvmakelaardiiog hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag, resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19,30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141 DINSDAG 21 OKTOBER - 12e JAARGANG NO. 52 -1980 BOU Onafhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes f 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Oogstdankfeest voor negentiende maal gevierd Pag. 3 Verkeersmaatregelen rond Rozendaal opgeheven Pag. 3 Bondsspaarbank opent twee kantorenPag. 3 Landelijke Scoutingkantoor geopend Pag. 5 Openbaar onderwijs wordt tekort gedaanPag. 9 Achtervelds nieuwsPag. 9 LEUSDEN Tijdens de vorige week donderdagavond gehouden vergadering van de werkgroep Mid den- en Kleinbedrijf werd namens een aantal winkeliers de wens naar j voren gebracht op verschillende j plaatsen in de gemeente Leusden bordjes aan te brengen die verwijzen naar winkelcentrum De Biezenkamp. Volgens sommige aanwezigen zijner ook borden die verwijzen naar de 1 Hamershof, „waarom", zo werd ge- I steld, „zou De Biezenkamp dan ge discrimineerd moeten worden?" Dat van discriminatie geen sprake is bleek volgens voorzitter J J Man- demaker uit het feit dat de borden naar ,,het markante punt Hamershof" verwijzen, waar de winkels alleen maar een onderdeel van zijn Voorts werd gesteld dat wanneer er borden komen die naar De Biezenkamp ver wijzen dat ook zou moeten geschie den in Leusden-Zuid met betrekking tot Bieshaar en wellicht in Achter veld De heer A. Wisman (CDA) brak toch een lans voor de Biezenkamp- ondernemers door vast te stellen dat er ook bordjes verwijzen naar het zwembad en zelfs bedrijven als Pon, waarom dan niet naar De Biezen kamp'? zo vroeg hij zich af. Het voor stel de bordjes dan desnoods op eigen kosten aan lantaarnpalen of verkeersborden te bevestigen haalde het in ieder geval niet bij de voorzit ter, .als ze er komen, dan toch op kosten van de gemeente, zoals dat ook bij Hamershof is gebeurd WOONKARAKTER Belangrijk uitgangspunt van de werkgroep is, dat Leusden-zuid een woonwijk is, waar verschillende maatregelen nodig zijn. om dat ka rakter met name voor de automobilis ten wat duidelijker te maken en daar bij het langzame verkeer meer ruimte te geven op knelpunten, waar dat nu niet of in mindere mate het geval is Ondanks de nogal ingewikkelde wegenstruktuur van Leusden-zuid wordt toch op verschillende straten te hard gereden. De Roo van Aldewe reltlaan is daar een goed voorbeeld van. De werkgroep is blij dat door rekonstruktie van de spoorwegover gang bij de Maanweg één en ander (an worden teruggebracht tot rede ijker proporties Zoals bekend zal de Groene Zoom volgens de plannen van de gemeente via een rekonstruktie van de spoor- De rekonstruktie van de spoorwegovergang bij Maanweg en Roo van Aldewereltlaan moet volgens de werkgroep, ook het gemakkeli/k inrijden van de Roo van Aldewereltlaan voordoorgaand sluipverkeer" bemoeilijken. De laan zelf zal snelhetdsbeperkend moeten zi/n door bijvoorbeeld verhoogde oversteekplaatsen voor voetgangers. Pas dan is het aanvaardbaar, dat het fietspad m een voetpad wordt veranderd. wegovergang aangesloten woroen niet meer hard kan worden gereden, op de-Maanweg, waardoor een logi- Wordt de weg echter niet voldoende sche „rondweg" om Leusden-Zuid heen wordt verkregen, gekoppeld aan een verkeerslichteninstallatie bij de Arnhemseweg nabij het politiebu reau De Roo van Altewereltlaan zal daarbij echter onaantrekkelijk ge maakt moeten worden als sluiproute. De gemeente is van plan om het fietspad langs deze weg te verande ren in een voetpad, maar dat kan volgens de werkgroep Leusden-Zuid alleen maar, indien duidelijk is, dat op de Roo van Aldewereltlaan straks 3e verkeerssituatie rond het kruispunt Arnhemseweg en prinses Beatrixlaan en de Woelige Hoek dient in verband met het daar te situeren Dorpshuis (De Woelige Hoek) aangepakt te worden. Verhoging van de weggedeelten ten lehoeve van het langzame verkeer (voetgangers) zou tevens voor automobi- isten een betere aanduiding zijn, dat men een woonwijk binnenkomt. aangepakt, dan wordt alleen maar onveiligheid voor de fietsers gekre- eerd, is het standpunt De werkgroep stelt van een knik in de weg nabij het groengebied van het Kruisgebouw. Daarvoor wil ze de groenstrook deels opofferen. SOCIAAL-CULTUREEL CENTRUM Het gebied rond de Arnhemseweg- pr. Margrietlaan. pr Beatrixlaan en pr Irenelaan krijgt bijzonder aan dacht van de werkgroep Veilig Leus- den-zuid juist omdat dit gebied straks rond het nieuwe dorpshuis (De Woelige Hoek aan de prinses Irenel aan) vooral voor het langzame ver keer belangrijker gaat worden, vindt de werkgroep maatregelen noodza- (Van de redaktie) LEUSDEN-ZUID Het woonka rakter van Leusden-zuid moet op ver schillende punten geaccentueerd worden. Dat is het belangrijkste uit gangspunt van een nota, die de werk groep begin deze maand naar het gemeentebestuur heeft gezonden, onder meer ter behandeling in de werkgroep Verkeersaangelegenhe- den. De nota en de daarin opgeno men aanbevelingen van de werk groep Leusden-Zuid zal op de agen da worden geplaatst voor de volgen de vergadering van Verkeersaange- legenheden. Hoewel verschillende maatregelen inmiddels in het stadi um van tekentafel en/of begin van uitvoering zijn, blijven er volgens de werkgroep nog een aantal belangrij ke knelpunten over. kelijk. Ook voor het parkeren dienen adekwate maatregelen te worden ge troffen. Wij citeren uit de nota Om zowel het woonkarakter van deze wijk als de zelf-controle ten aanzien van rijstijl en -snelheid te bevorderen, zijn ook overheidsmaat regelen nodig Deze maatregelen dienen zodanig te zijn, dat gemotori seerde weggebruikers worden uitge nodigd zich aan te passen aan de inrichting van het wegtracée ter plaatse, als ook aan het karakter van een leefwijk, waarvoorrangsprioriteit voor al wat gemotoriseerd is niet vanzelfsprekend hoeft te zijn. Uitgaande van wat reeds werd ge steld. bepleit de werkgroep Veilig Leusden-zuid om aan de eerste in gang van de wijk, bij het kruispunt Anhemseweg - Pr Margrietlaan. ter benadrukking van het woonkarakter daarvan weg- en routeveranderingen door te voeren Dit ligt zeker in de rede in het geval dat op dit punt zowel een wijk-bibliotheek als een sociaal cultureel wijkcentrum zouden wor den gerealiseerd 'De aandacht van de werkgroep gaat daarbij vooral uit naar het kruispunt Pr. Beatrixlaan-Pr Irenelaan Ons voorstel is, dit kruis punt in zijn geheel te verhogen en tegelijk te voorzien van beveiligde oversteekplaatsen voor voetgangers Daarboven zou hpi ons inziens uit veiligheidsoverwegingen aanbeve lenswaardig zijn om, ter scheiding van de rijbaan, de trottoirs aan weers zijden van de vrij smalle doorgang van de Pr Irenelaan, russen de huis nummers 16 en 18 van de Pr Beatrix laan, van ijzeren hekken te voorzien In het geval stichting van het soci aal cultureel centrum in dit wijkge- deelte doorgang zou vinden, leeft bij Plaats: U kunt deze bon in een open envelop (zonder postzegel) zenden naar Administratie Leusder Krant. Antwoordnummer 211, 3800 XA Leusden. Of afgeven bij de Leusder Krant, kantoor Rozendaallaan 9, Leusden-C Tel. 033-41495 (Dit aanbod geldt alleen voor hen, die gedurende de laatste 4 maanden geen abonnee waren.) bij u in de brievenbus, op dinsdag en donderdag. IK v.il graag abonnee worden op de en ontvang de krant gratis tot 1 januari a.s. Bovendien verwelkomen wij onze nieuwe abonnees met het Leusder Krant Zwanenbordspel Adres: Naam:

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1