Oogstdankfeest voor negentiende maal gevierd „Meest onzinnige stukje antwoord" D Verkeersmaatregelen rond „Rozendaal" opgeheven LEUSDENS NIEUWE GEMEENTEHUIS Bondsspaar bank opent twee kantoren Vereniging P.C. Onderwijs vergadert leusilen krant Internationaal bezoek in Leusden Gecoördineerd ouderenwerk vergadert r v plaatselijk nieuws De rekonstruktie van het kruispunt maanweg- Arhemseweg zou samen moeten gaan met een veilige oversteek voor het langzame verkeer over de Arnhemseweg richting Bavoort vanaf de Oude Ri/ksweg De werkqroep bepleit hier een mgri/pende rekonstruktie dan nu is voorzien. vervolg van voorpag. worden geactiveerd en zou een voet gangersbrug over de Heiligenberger- beek moeten worden aangelegd. De oversteek over de Arnhemse- weg zou beveiligd dienen te worden door voetgangers/fietsers verkeers lichten, welke gekoppeld kunnen- worden aan het reeds geplande ver keerslichten-systeem. Zowel voor de dagelijks overstekende schoolkinde ren. bezoekers van het Burgemeester Buiningpark en van de winkelcentra in Zuid en Centrum, als voor de vele fietsers en wandelaars die Den Treek in willen gaan, wordt daardoor de zeer gevaarlijke oversteek in de bocht van de Arnhemseweg bij de a,fslag Trekerweg overbodig. De aan leg van deze beveiligde oversteek zou aan vele riskante situaties, zowel voor gemotoriseerde als voor niet- gemotoriseerde verkeersdeelne mers, een einde maken aldus de I werkgroep. PARKEERVERBOD NALEVEN Voor geheel Leusden-zuid geldt, dat betere naleving van het parkeer verbod op trottoirs dient te worden bevorderd. Voor gehandicapten, zoals bijvoor beeld slechtzienden, en ook voor de overige voetgangers, met name de kinderen, hebben zich als gevolg van deze gewoonte al verschillende ma len riskante situaties voorgedaan. In dit verband zij overigens terzijde opgemerkt, dat het parkeren op de rijweg een snelheidsbeperkend ef fect heeft, zo stelt de werkgroep. LEUSDEN ,Qp vrijdag 24 oktober opent de Bondsspaarbank In Leus den-Centrum t\y,^e gloednieuwe kan toren. Als enige bank in groeiend Leusden biedt zij dan financiële ser vice in beide winkelcentra .Hamers hof" en „De Blezenkamp". De nieuwe vestiging In De Blezen- kamp is ondergebracht in het pand dat tot mei van dit jaar door juwelier Rosenboom werd gebruikt. Voor de Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Bert Vos, Mamix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: .Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk [maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en admimstratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17.00 üur I Abonnementsgeld: f 40,- per I jaar, f 20.50 per half jaar, 10.50 I per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor I dinsdag- of donderdagavond 18 00 I uur te hebben ontvangen. Is dat niet I het geval, neem dan kontakt op met I onze hoofdagent bezorging, (dins- I dag en donderdag fussen 18.30 en 119.30 uur), tel. 033-940691 1 Bij geen gehoor kunt u kontakt op- I nemen met onze inspekteur^bezor- I ging, overdag 03420-16141, toestel |44j I Nabestellen foto's: I De meeste in de Leusder Krant ge- I publiceerde foto's kunt u nabestel- I 'en (met uitzondering van archief- I en historische foto's), bij vooruitbe- I taling van 5 - per exemplaar (for- Imaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 I t.n v. de BDU b.v. te Bameveld met 1 duidelijke vermelding van gewenste I foto, aantal, nummer van krant, pa- 1 gina waarop de foto werd geplaatst IU kunt ook kontant betalen op ons I kantoor. Rozendaallaan 9, Leus- I den/centrum 1 Ongeveer drie tot vier weken na I betaling ontvangt u de gewenste I foto's thuis. I DE LEUSDER KRANT is een uit- Igave van de BDU-krantenkom- I binatie te Barneveld.' bank betekent het een verhuizing van no. 31 naar no. 37. Beheerder van het nieuwe kantoor is de heer H. Storm. In Hamershof heeft de Bonds spaarbank inmiddels een kantoor in gebruik genomen aan 't Erf 12. De leiding van deze vestiging is in han den van de heer H A Bardok, die geassisteerd wordt door mej. A. Mei- nen. De inrichting van beide kantoren is eigentijds, met in de Hamershof-ves- tiging een zeer royale, maar tevens ultra-moderne kluisruimte, die voorlopig is uitgerust met 600 kluisloketten. Daarmee wordt inge haakt op een zeer sterk toenemende vraag onder het publiek naar een veilige, maar toch voor eigen gebruik gemakkelijk toegankelijke bewaar plaats voor kostbaarheden, belang rijke stukken, e.d. Ook incidenteel kan kluisruimte worden gehuurd in de zogenaamde kofferkluis Speciale aandacht is besteed aan beveiliging en communicatie, door middel van camera-bewaking en intercom-ver binding. Voor de Bondsspaarbank alle aanlei ding om de opening van haar twee nieuwe kantoren in de week van 20 tot en mei 24 oktobei een leestelijk karakter te geven Voor deze periode werd gekozen in verband met het samenvallen van herfstvakantie en de jaarlijkse Wereldspaarweek. De openingsactiviteiten richten zich allereerst op de jeugd. Alle kin deren tot en met 12 jaar kunnen in de herfstvakantie een gratis spaarpot met speciale opdruk komen halen op één van beide kantoren. Bij hun komst wordt hun dan tevens een wedstrijdformulier voor een teken wedstrijd uitgereikt, die enkele ka rakteristieke Leusdense gebouwen als onderwerp heeft Voorkliëntenen alle andere belangstellenden wordt in het kantoor Hamershof op vrijdag 24 oktober, samenvallend met de koopavond, ..open huis" gehouden van 's middags 5 tot 's avonds 9 uur Voor alle bezoekers ligt dan tevens een attentie in keramiek te wachten, die nadrukkelijk in relatie staat met sparen en de spaarbank Ook de buren van de beide Bonds spaarbanken, dat zijn alle winkeliers in Hamershof en De Biezenkamp, worden in de feestelijkheden betrok ken Elk van hen krijgt op 24 oktober een gpeningsattentie in eigen zaak bezorgd (Van de redaktie) LEUSDEN De verschillende, in verband met voormalige noodwin- kelcentrum „De Rozendaal" geno men verkeersmaatregelen zullen, nu het centrum is verdwenen, worden opgeheven. De werkgroep Verkeers- aangelegenheden ging akkoord met het desbetreffende voorstel van de dienst Gemeentewerken. Het betreft de volgende maatregelen: het opheffen van het parkeerver bod op het gedeelte van de As- schatterweg. gelegen tussen de Toerenakkerweg en de Wilgen- laan; het opheffen van het parkeerver bod op de Alpendreef; het opheffen van het parkeerver bod op het oostelijk gedeelte van de Torenakkerweg; het opheffen van het parkeerver bod op de Rozenhaag, het terugzetten van het dubbelzij dig bereden fietspad óp het ge deelte van het westelijk gelegen rijwielpad langs de Torenakker- weg en op het gedeelte van het zuidelijk van de Asschatterweg gelegen fietspad, in een enkelzij- dig bereden fietspad, het opheffen van de gesloten ver klaring van de noordelijke inrit naar de Rozenhaag en de verwij dering van de bloembak aldaar Verschillende bewoners van de Ro zenhaag hadden de gemeente ver zocht de plantenbak, die deze weg afsluit bij de Torenakkerweg, niet te verwijderen. Deze bewoners vinden, dat de bak een rustiger leef- en speel klimaat voor de airekte omgeving oplevert en zij vinden tevens, dat is Het parkeerverbod o m. op de Asschatterweg wordt opgeheven. LEUSDEN - Voor de negentiende maal werd donderdag 16 oktober het oogstdankfeest in Leusden gevierd. Het oogstdankfeest, oorspronkelijk een oud-Germaans feest, in de tijd van het christendom geïntroduceerd ,lp met name de katholieke kerk, wordt slechts in enkele plaatsen in Nederland gevierd. Twintig jaar geleden ging Piet Valke- net samen met Gradus van de Hengel een kijkje nemen in Raalte waar dit feest in de loop der tijd nooit overge slagen is Opnieuw introduceerde Piet het feest in Leusden. De kerk wordt door leden van de ABTB onder leiding van Piel Valkenet versierd met oogstgave en op de dag van het oogstdankfeest wordt er een eucha ristieviering gehouden, zo ook afge lopen donderdag Negentien jaar.ervaring houdt een prachtig versierde kerk in Om hier een beschrijving van te geven. Op het altaargedeelte van zijn ..hoornen des overvloeds" bevestigd, gemaakt van een raamwerk waarop tarwe-aren, ktfui iy iiddöl elkaar geplaM zijn (voor het eerst is deze kunst dit jaar uitge werkt). Uit deze hoornen komen ap pels, peren, eieren, enzovoort. Boven de hoornen hangen borden met tek sten zoals: ,,Wat maakt u bezorgd klem gelovigen" en „ziet de lelies in het veld, kijk naar de vogels". Op de borden zijn ontelbare zaden ver werkt. Langs de zijmuren zijn rijen maiskolven aangebracht. Om een in druk te geven van wat er gebruikt is. Er zijn onder andere 25 kilo zaad gebruikt. 20 bossen rogge, 20 bossen tarwe, 5 bossen vlas, 3 kilo touw waar 100 meter vlechtwerk van gemaakt is en 13 kilo lijm. Door tien man is er vier weken, vijf avonden per week gewerkt. Het voor werk is gedaan op de boerderij van R van de Hengel en de laatste dag is alles in de kerk aangebracht. Bij het oogstdankfeest horen ook de oogst- gaven Dit jaar bestond de gave on der andere uit 50 kisten appels en peren, ander fruit, eieren, geld, kort om teveel om op te noemen. Van de gaven gaat de helft naar de zusters in (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Het meest onzinnige stukje antwoord, dat ik ooit onder ogen heb gekregen". Aldus typeerde woensdagavond jongstleden Jan Carel van Dijk het schrijven dat het college van B. en W. heeft ontvangen van het bestuur van het Regionaal Sociaal Werkvoorzieningschap Amersfoort en omgeving. „Hier heb ben we geen flikker aan", aldus het VVD-raadslid, dat zich kennelijk nogal opwond over een en ander. Overigens waren ook andere leden van de raadscommissie „Financiële en Economische Zaken" bepaald niet gelukkig met het schrijven van het schap. Daarom zal wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) in het kwaliteit van lid van het dagelijks be stuur van het schap worden verzocht om de materie nog eens aan te kaar ten. Aanleiding voor de kritische opmer kingen vanuit de raad vormde het in maart aan de in het schap deelnemen de gemeenten toegezonden rapport van het Bureau voor Verificatie en Fi nanciële Adviezen inzake de kontrole op de jaarrekening 1978 van het schap. Door het bureau werden een aantal opmerkingen gemaakt over de op brengsten van de werkplaatsen en de noodzaak van meerjarenplanning. Met name kwam aan de orde dat een gericht zoeken van geschikte werkzaamheden voor de werknemers van het schap Van Dijk: „Meest onzinnige stukje antwoord" door verbetering van het acquisitie-ap paraat dringend noodzakelijk is. Het rapport vormde voor enkele Leusdense raadsleden aanleiding om te informren bij het schap of daar inmiddels iets aan gedaan is en hoe het nu met de op brengsten van de werkplaatsen zit. Het antwoord daarop vinden de leden van de economische commissie tame lijk nietszeggend. Nogmaals Van Dijk, die zich in de felste bewoordingen uitte: „Er staat in feite alleen maar in dat er een aantal belangrijke opdrachtgevers zijn weggevallen. Dat wordt een aantal malen herhaald, maar dat wisten we inmiddels wel. En verder staat er niks in Als zoiets in het bedrijfsleven zou flik ken, dan werd je er uit gegooid'' Rinze Bloemhof (PL) sloot zich bij strekking van het betoog van Van Dijk aan en op zijn voorstel zal Van Woudenberg verzocht worden de on vrede van de Leusdense raadsleden hierover in het bestuur van het schap over te brengen. Een deel van de versierde kerk. LEUSDEN - Dit is de maquette van het nieuwe gemeentehuis die vorige week vrijdag voor het eerst aan het publiek werd getoond. In ons nummer van donderdag komen wij uitgebreid op de nieuwbouwplannen terug. LEUSDEN De overkopelende organisatie van landelijke verenigin gen van gemeenten, de International Union of Local Authorities, organi seert regelmatig cursussen voor overheidsfunctionarissen uit de ge hele wereld. In het kader van een van deze cursussen, gewijd aan de orga nisatie van gemeentelijke plannen en de daarbij behorende voorzieningen, heeft een groep cursisten op vrijdag 17 oktober j.l. een bezoek gebracht aan Leusden De groep, bestaande uit 30 perso nen afkomstig uit ondermeer Grie kenland, Turkije. Indonesië, Malei sië, Kenia, Ghana en Thailand, werd op het gemeentehuis verwelkomd door burgemeester Rademaker die een korte uiteenzetting gaf over de ontwikkeling van Leusden in de afge lopen jaren Na de vertoning van een diaserie over Leusden hield de heer ing M T Pais, directeur van de Dienst Gemeentewerken een inlei ding over de relatie tussen het ge meentebestuur en zijn adviseurs bij de ontwikkeling van het bestem mingsplan Leusden-centrum 2e fase, een inleiding die gelet op het grote aantal opmerkingen en vragen daar na met veel belangstelling werd aan gehoord. Het bezoek werd afgeslo ten met een rondrit door Leusden LEUSDEN De leden van het voorlopig bestuur van het gecoördi neerd ouderenwerk vergaderen vol gende week maandag 27 oktober in het expositiecentrum van de ge meente Leusden, Zwarteweg 14. Eer der was aangekondigd dat deze ver gadering in Achterveld zou plaatsvin den. Aanvang van de bijeenkomst is om 20.00 uur. a i gebleken, dat geen behoefte is aan .i een vrije doorgang op dat punt. Het college is echter niet van plan1' om op het verzoek van de bewoners in te gaan. Hoewel zij begrip heeft i voor de aangevoerde argumenten, is2 het college van mening, dat het ver-1 wijderen van de bloembak het ver- keer op de Rozenhaag zeker niet onaanvaardbaar toe zal nemen Ook de werkgroep Verkeersaange- legenheden zag geen motieven om hier verder op in te gaan. Het voorstel zal nu verder in de commissie Ruim telijke Ordening en Openbare Wer- ken komen, waarna de raad beslist. charistieviering verzorgde het he renkoor de muzikale omlijsting. De preek had uiteraard betrekking op het oogstdankfeest. „Om produkten te krijgen moet je werken. Je kunt zoveel zaaien als je wilt, maar de inspiratie(genade) moet toch van boven komen". Na de eu charistieviering werd het jaarfeest van de ABTB gehouden in de Til. Met medewerking van Eddie Beck die voor de muziek zorgde en onder andere door erg leuke voordrachten van de eigen leden werd de avond een succes. LEUSDEN Tijdens de ledenver gadering van vorig jaar werd het besluit genomen om in de toekomst deze vergaderingen openbaar te doen zijn. Dit jaar zal de ledenvergadering op f dinsdag 20 oktober a s. worden ge houden in de Chr lagere school1 „Groenhorst", De Meent 3 te Leus- den, aanvang 20.00 uur. Naast de voor een ledenvergadering gebruikelijke agendapunten zullen door de scholen middels een door henzelf vervaardigde diaserie enkele aspecten van het onderwijs en het schoolleven worden belicht. DINSDAG 21 OKTOBER 1980

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3