ca Soekwa-groep ziet voorlopig af van komst naar Leusden I eurofleur HJïïlï COLLEGE-VOORSTEL NIET HAALBAAR" el of geen geld beschikbaar oor welzijnsvoorzieningen? 4.50 Meer geld voor onderwijs begeleiding beschikbaar liEimit KRAKT Ook dit jaar geen definitieve ijsbaan BAK BLOEIENDE VIOLEN 20 stuks i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden lorrie Verduin (PL)wil meer duidelijkheid GRASZODEN 2.95 AFGEHAALD «A\en OP ALLE SCHUTTINGEN, >xe PERGOLA'S, PALEN 10% KORTING XAKUAAV. IK IIE Doktersdienst: Glascontainer in Stoutenburg Geen krant ontvangen? SCHILDERSBEDRIJF Verantwoordelijk reda kleun BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (Q33-) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.O.U. B.V. DONDERDAG 23 OKTOBER - 12e JAARGANG NO. 53 1980 SB 55 an de redaktie) LEUSDEN - De Soekwa-groep ziet orlopig af van de komst naar usden, waar zij op voorstel van het meentebestuur onder hadden innen worden gebracht in het de- nsiegebouwtje. De Soekwa-groep elde dit in een brief mee aan b. en In de commissievergadering van nancièn, vorige week, werd één en ider duidelijk. De Soekwa-groep is in mening, dat in tegenstelling tot it eerste (teruggetrokken) voorstel in b. en w., het daarop gevolgde lorstel aanmerkelijk minder gun- ig is voor de Soekwa-groep. Zij ellen het gemeentebestuur van jusden voor om het betreffende abouw onder eigen verantwoor- alijkheid geschikt te maken voor ebruik voor welzijrisdoeleinden. Is het daarna realiseerbaar is, dén il de Soekwa-groep graag alsnog inspraak maken op gedeeltelijk ebruik van het gebouw, mocht blij- en, dat scouting in Leusden dan en haalbare kaart is. Uit de brief lijkt overigens, dat in feite b en w oekwa in eerste instantie hebben Kgenodigd om in Leusden neer te trijken. Soekwa: „U wilt scouting, ij willen wel naar Leusden, zorgt u oor een onderkomen, was ons oorstel Het bewuste defensiegebouwtje, waar het college de Soekwa-groep in wil onderbrengen. ONBEVREDIGEND De leden van de commissie financiën onden de hele behandeling van deze westie nogal onbevredigend. Terwijl iet voorstel sprak over instemming van de Soekwa-groep met het voorstel, prak de brief van de scouting-groep luidelijke andere taal Harm Offereins (GPV/SGP) Hieruit blijkt, dat er veel te weinig overleg is gepleegd. Ik vind het allemaal nogal onbevredigend Ik wil een scouting-groep graag welkom heten in Leusden, maar niet op deze wijze We kunnen geen uitzonderingen maken ten opzichte van andere Leusdense verenigingen. Ik kan beslist geen ,,ja zeggen tegen dit voorstel En dat gold ook voor de andere commissieleden. Jan Carel van Dijk (VVD): ,,Het college zal met een redelijk haalbaar voorstel moeten komen Ad Wisman (CDA) was van mening, dat het aan de andere kant niet fair zou zijn eerst de scouting-groep van alles toe te zeggen en deze nu voor het blok te zetten Rinze Bloemhof (PL) zette een groot vraagteken bij de zinsnede: ,.U wilt scouting in de brief van Soekwa. ..De aanhef in die zin spreekt boekdelen", aldus de progressieve woordvoerder. B en W hebben het voorstel weer in getrokken De kwestie zal opnieuw worden bekeken. Corn Verduin; niet helemaal tevreden met aanbiedingsnota (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Tijdens de maandag avond jl. gehouden vergadering van de commissie onderwijs en welzijn bleef er onduidelijkheid bestaan of er voor 1981 nu wel of geen gelden hadden moeten worden uitgetrok ken voor een aantal welzijns voorzieningen die hoog op het verlanglijstje van enkele raads fracties staan. Vooral mevrouw Ver duin, sprekend namens Progressief Leusden toonae zich verontrust over het feit dat er voor 1981 geen geld is gereserveerd voor zaken als een permanent jongerencentrum, een dorpshuis in Leusden-Zuid, het open bejaardenwerk en een „vrouwencentrum". De uitleg van wethouder G. van Woudenberg dat in de zogenaamde in vesteringsstaat, welke behoort bij de begroting voor 1981alleen die projek- ten zijn opgenomen die in 1981 gereali seerd of aangevangen kunnen worden vond het progressieve raadslid beslist onvoldoende In de nota van aanbie ding zeggen b. en w immers dat op basis van een sluitende begroting voor 1981. de begroting voor 1982 nauwe lijks of geen ruimte zal laten voor het doen van nieuwe investeringen Dit zou betekenen, aldus mevrouw Verduin, dat de door haar zo vurig gewenste za ken ook in 1982 niet tot stand kunnen komen. Voor mevrouw Verduin bleef verder de brandende vraag over waarom dan wel andere zaken waarvan nu al be kend is dat ze volgend jaar niet van de grond komentoch zijn opgenomen in de begroting. Zij doelde hierbij op projek- ten als de evenementenhal en de schietbaan Alle nadere verklaringen van de wet houder konden mevrouw Verduin niet overtuigen dat er geen spelletje ge speeld werd via de investeringsstaat Liefst zag zij de door haar genoemde voorzieningen alsnog opgenomen om er zeker van te zijn dat in ieder geval in 1982 een aantal zaken gerealiseerd kunnen worden Zoals wel vaker gebeurt bij commissievergaderingen had ook nu Harm Offereins (SGP/GPV) weer het laatste verstandige woord Hij raadde de wethouder aan maar eens uit te zoe ken of er, ondanks de bewering van b. en w. in de nota van aanbieding, voor 1982 toch geld is voor een aantal nieuwe zaken, die nu niet in de begro ting zijn opgenomen, maar die voor een deel in feite wel zijn toegezegd Niet alleen mevrouw Verduin was niet helemaal tevreden met de aanbiedingsnota van b. en w Ook me vrouw Blom (CDA) had enkele dingen in de nota gemist. Het CDA-raadslid had graag gezien dat b en w. een standpunt hadden bepaald met betrekking tot het onderwerp emancipatie Op de door de vier vrouwelijke raadsleden geprodu ceerde emancipatie-nota is geen en kele reactie van de zijde van het college gekomen Wethouder Van Wouden berg wilde echter wel toezeggen, op de zaak binnen niet al te lange tijd terug te komen BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusdertieitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (max. 3 bakken per klant) T\\óte iocs1 Tuincentrum mm Ursulineweg 14 - Leusden - Tel. 033-944200 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Alle beloften en toe zeggingen ten spijt, ook dit jaar komt er niets van de aanleg van een defi nitieve ijsbaan op het Burgemeester Buiningpark. De ijsbaan zou moeten komen in de uitbreiding van het sportpark. In het noordelijk deel van de geplande uitbreiding is in 1977 een provisorische ijsbaan aange legd, mede omdat op dit moment de benodigde grond voor de aanleg van de definitieve baan nog niet geheel in gemeentelijke handen was. Inmid dels is dat laatste wel het geval, zo dat tot aanleg van de ijsbaan zou kunnen worden overgegaan. Tijdens de onlangs gehouden verga dering van de commissie welzijn, de raadscommissie die ook de sportzaken behandelt, deelde de verantwoordelijke wethouder, de heer Van Woudenberg, mee dat het wachten nu op de provincie is Op dit ogenblik wordt binnen de pro vincie bekeken of er voor de plannen tot aanleg van de ijsbaan een ontgron dingsvergunning nodig is De gemeentelijke plannen zijn er op gericht de waterstand van de ijsbaan gelijk te maken aan die van de naast gelegen Grift. Daartoe is het nodig ruim een meter grond af te graven, grond die dan weer gebruik zou kunnen worden om rondom de ijsbaan een heuvelach tig terrein te creëeren. Vooral de heer Offereins (SGP/GPV) nam het de ambtenaren van de ge meente Leusden erg kwalijk dat pas nu ontdekt wordt dat aanleg van de ijsbaan vertraagd wordt doordat naar alle waar schijnlijkheid een ontgrondingsvergun ning afgegeven moet worden. Al een jaar geleden heeft het raadslid er na- menlijk op gewezen dat een dergelijke vergunning wel eens nodig zou kunnen zijn Wat er ook gebeurt, in ieder geval zal er dit jaar op een betere ijsbaan ge schaatst kunnen worden dan vorige jaren het geval was, is de keiharde toe zegging van wethouder Van Wouden berg Op en rond de noodijsbaan zullen zodanige voorzieningen worden ge troffen dat het schaatsen op de Leusdense baan wat aangenamer wordt ..Installeert u eventueel ook een be vriezingsinstallatie? vroeg de heer Offereins ,,Als het moet kijken we ook daar naar", was het slotwoord van de wethouder, die overigens keek of hij dat laatste zelf niet geloofde (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - In het gemeentelijk huishoudboekje voor 1981 is de grootste uitgavenpost die van on derwijs. Van de totaal geraamde uit gaven voor de gemeente van ruim 37 miljoen gulden, neemt de sector on derwijs bijna 8 miljoen gulden in. Toch blijven er nog altijd wensen over. Ook voor het volgend jaar is er in de begroting ruimte gebleken om enkele onderwijsvoorzieningen uit te breiden. Op dringend verzoek van alle betrok kenen zal volgend jaar de logopedische hulp op de Leusdense scholen weer in gevoerd worden, nadat deze hulp en kele jaren geleden geschrapt was om dat de kosten te hoog opliepen Logo pedie voor de Leusdense kinderen, betekent een uitbreiding van het pakket dat de gemeente Leusden afneemt van de Amersfoortse Onderwijs Advies dienst Met de herinvoering van de lo gopedie is een bedrag gemoeid van 70 000,- per jaar Ook de systeembegeleiding die de O A D geeft op de Leusdense scholen zal worden uitgebreid. Was het tot op heden zo dat eén schoolbegeleider van de adviesdienst beschikbaar was voor 22 combinaties van kleuter- en lagere scholen In de toekomst zal in Leusden een schoolbegeleider zijn werk kunnen doen voor 16 of 17 zogenaamde scholenkoppels. Verder is er in de gemeentelijke begro ting voor 1981 een bedrag uitgetrokken voor de regionalisering van de Amers foortse Adviesdienst Het streven om per 1 januari 1981 al te starten met een regionale dienst voor vrijwel geheel Eemland heeft men moeten laten va ren Nu streeft men ernaar om de dienst perl augustus van het volgend jaar van start te laten gaan. Ook houdt de gemeente er in haar beleid rekening mee dat de nodige hulp aan anderstalige leerlingen op de Leusdense scholen zal moeten worden geboden Welke financiële kon- sekwenties dat voor de begroting met zich meebrengt is echter op dit moment niet geheel duidelijk MUZIEK De gemeente stelt zich voor om stapsgewijs algemene muzikale vor ming in te voeren op de lagere scholen Op dit ogenblik wordt deze vorm van muziekonderwijs bij wijze van proef al op de openbare basisschool ..De Bon gerd "gegeven De algemene muzikale vorming op deze school geschiedt ge heel op kosten van de muziekschool Tijdens de maandagavond gehou den vergadering van de commissie we'zijn en onderwijs vroeg dhr H Of fereins (SGP/GPV) zich af. of het niet beter was. muziekonderwijs als deel van het pakket van de Amersfoortse onderwijsadviesdienst af te nemen. De heer Offereins suggereerde dat het wel eens goedkoper zou kunnen zijn de muzikale vorming via deOAD te laten plaatsvinden Of onderwijskringen gelukkig zullen zijn met muzikale vorming via de O.A D. is met zeker De wijze waarop de OAD de begeleiding geeft verschilt wezenlijk van die van de muziekschool. Is de Harm Offereins: Muzikale vorming goedkoper via O.A D eerste meer gericnt op oegeieiding van de leerkrachten, de muziekschool richt zich via de leerkrachten meer op het kind dat een zodanige muzikale vor ming krijgt dat het logisch aansluit op de lessen van de muziekschool zelf Voor zitter G. van Woudenberg wilde de commissieleden echter wel beloven op de hele zaak in een later stadium nog eens terug te komen. SCHOOLTIJDEN In de nota van aanbieding behorende bij de begroting, zegt b en w. dat mo menteel door het Leusdens schoolhoofdenberaad onderzocht wordt of tot wijziging van de schooltij den dient te worden overgegaan, dit naar aanleiding van het veranderd leef patroon van veel mensen. Uitgangs punt moet echter wel zijn dat de school tijden en vakanties uniform blijven. Mevrouw E. Blom (CDA) wilde dan ook graag praten over een overblijf- regeling als er toch gesproken werd over een veranderd leefpatroon. Dhr Lakeman, hoofd van de gemeentelijke afdeling onderwijs kon meedelen dat de hele problematiek in het school hoofdenberaad ter discussie stond en dat werd overwogen om een enquete onder de ouders te houden Met deze gang van zaken toonde mevr Van Ameron (VVD) zich niet bijster gelukkig. Zij vond dat de ge meente zelf initiatieven moet ontplooien en dit niet aan anderen moet overlaten „Als we vasthouden aan uniforme schooltijden zal een overblijfregeling wel lang op zich laten wachten'meen de mevr. C. Verduin (Progressief Leus den) Hoe moeilijk de hele zaak ligt maakte H Offereins wel duidelijk. ,,We waren juist zo blij dat we uniforme schooltijden hadden, zodat de leerlin gen veilig bij de klaar-overs kunnen oversteken, nu moeten we dit principe niet direct loslaten" Ook op deze zaak zal nog later worden teruggekomen als bekend is welke ideeèn er leven bij de verschillende schoolteams en ouder commissies. Expositie definitief ontwerp voor het nieuwe gemeentehuls 3 Commissie RO en de begroting 3 Commentaar: Spel van verkennen3 VVD organiseerde diskussie- avond5 Achtervelds nieuws 5 Kamer van Koophandel bepleit spoedige aanwijzing Amersfoort7 Amersfoort tot groeistad .7 Sport9 Mens in z'n werk11 Kantlijn11 Kerkdiensten12 Uitaelezen, deze keer vol thrii'^rs13 Kijk op de film15 Cursief bekeken15 033-945735 DE LEUSDER KRANT: ...voor meer duidelijkheid... STOUTENBURG - Sinds kort be schikken ook de inwoners van Stoutenburg over een glascontainer. Deze is geplaatst op de hoek van de Horster- en de Hessenweg. Als eerste stap op weg naar het ge scheiden inzamelen van huisvuil zijn bij wijze van proef in mei van dit jaar op verschillende punten in de gemeente glascontainers geplaatst Uitgangspunt hierbij was dat de proef kostendekkend moest zijn. Uit landelijke gegevens blijkt dat daarvoor 2500 a 3000 inwoners per container nodig zijn Hoewel Stouten burg met zijn ca 400 inwoners niet aan dit criterium voldoet en daarom in eerste instantie buiten de proef is gela ten, is hier nu toch uit een oogpunt van dienstverlening tot de plaatsing van een glascontainer overgegaan Wanneer u vóór dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141 Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-40928.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1