Expositie definitief Commissie R.O. behandelde begroting ontwerp nieuw gemeentehuis Inventarisatie- rapport sociaal- cultureel werk Vereniging P.C. Onderwijs bijeen Verkeers- brïgadiers- dienst draait goed Commentaren/ Ateiiiiijien plaatselijk nieuws DONDERDAG 23 OKTOBER 1980 I |p||q||pp (Van de redaktie) LEUSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening heeft dinsdagavond de begroting voor 1981 behandeld. Op zienbare zaken kwamen daaruit niet tevoorschijn, wat overigens ook niet te verwachten was. De punten, die enige aandacht kregen, zetten we hierbij voor u op een rijtje: Het uit zetten van graskarpers gaat niet door. Wethouder Wagenaar is na onderzoek tot deze konklusie ge komen. Het blijkt een veel gecom pliceerdere zaak te zijn, dan aan vankelijk was gedacht. Dit in ant woord op de vraag van Marion De- fares (PL) In november of december kan de raad de aanbieding van een Nota Plantsoenen verwachten. Hierin zal ook de nodige informatie worden verschaft ten aanzien van de be zuinigingen van een kwart miljoen, die men wil doorvoeren Er zit nu toch een iets grotere kans in, dat het met de volkstuintjes aan de Kanaalweg/Asschatterweg wel goed komt. Hoewel de provincie aanvankelijk afwijzend stond tegen over deze plaats (Volkstuintjes zijn niet agrarisch), is daar na gesprek ken een kentering in gekomen De situatie is overigens toch wel merk waardig omdat het zonder meer wèl door de provincie wordt toegestaan, indien de Volkstuinvereniging i.o. rechtstreeks met de eigenaar van de grond (Stichting De Boom) tot over eenstemming komt Wethouder Wagenaar is van mening, dat het een gemeentelijke zaak dient te zijn Om een betere en vooral snellere afwikkeling van de bouwaanvragen te bevorderen, zullen extra spreekuren voor de afdeling Bouw en Woningtoezicht worden inge steld. Wat overigens niet betekent, dat dit een konkurrentie is ten aan zien van de Architectenwinkel. ,,De architectenwinkel draait uitste kend", vertelde voorzitter Wage naar, .,maar ik heb wel de indruk - gezien de bouwaanvragen en de kwaliteit daarvan - dat best wat méér mensen gebruik zouden kun nen maken van de Architectenwin kel. Voor het eind van het jaar zal een nota op tafel komen, waarin de Werkgroep CAI (en de gemeente) haar standpunten naar voren zal brengen ten aanzien van de te vol gen procedure, nu een antennemast van 87 meter voorlopig niet haalbaar blijkt. De Asschatterweg tussen Valleika naal en Julianaweg zal voorlopig niet van een extra deklaag worden voorzien in verband met de hoge waterstand in dit gebied. Die post is voorlopig niet opgenomen in de in vesteringsstaat. Voorlopig zal eerst worden getracht via verbetering van de waterhuishouding in dit gebied dit probleem op te lossen Mocht dit niet lukken, dan zal alsnog overgegaan moeten worden op het aanbrengen van een steviger laag op de weg Dit in antwoord op een desbetreffen de vraag van Harm Offereins (GPV/ SGP) Harm Offereins had overigens nogal bezwaren tegen het feit. dat onder delen. die eigenlijk bij het verkeers plan behoren, nu reeds op de in vesteringsstaat zijn gezet om eerder uitgevoerd te worden. „We moeten éérst de resultaten van het ver keersplan op tafel hebben voordat we kunnen bekijken of bepaalde verkeersmaatregelen passen in het totaal. We moeten niet vooruitlopen met onderdelen" Voorzitter Wage naar ..We zullen dit beki|ken en u krijgt daar schriftelijk antwoord op" B en w zien de aanleg van een fiets pad langs de Hessenweg tussen bebouwde kom en het Kerstens- sportpark in Achterveld niet direkt noodzakelijk. Het is de bedoeling, dat een fiets- en voetpad wordt aan gelegd over het trace Kerkdijk Het college ziet dat als een goede ver vanging. Mocht blijken, dat deze weg onvoldoende zal zijn, dan zal alsnog bekeken worden of een an dere oplossing (zoals langs de Hes senweg) noodzakelijk is. Begin volgend jaar zijn konkrete voorstellen te verwachten inzake energiebesparende maatregelen LEUSDEN - Tijdens de vorig jaar gehouden ledenvergadering van de Vereniging voor Protestants Chris telijk Onderwijs («erd besloten de vergaderingen in het vervolg openbaar te gaan houden. Dit jaar zal de ledenvergadering wor den gehouden op dinsdag 28 oktober in de Christelijke lagere school Groenhorst. aan De Meent 3 Aanvang van de vergadering is om 20.00 uur. Naast de voor een ledenvergadering gebruikelijke agendapunten zullen door de scholen middels een door hen zelf vervaardigde diaserie enkele aspecten van het onderwijs en het schoolleven worden belicht HET DEFINITIEVE ONTWERP Bij het maken van zijn ontwerp heeft de architect vanaf het begin veel aan dacht besteed aan de plaats van het gemeentehuis in relatie tot de overige bebouwing in Hamershof en de wijken Akkerhoeve en Noordwijck Dit heeft geleid tot een ontwerp waarbij de naar de Centrumweg gekeerde zijde van het gemeentehuis gelijkwaardig is aan de zijde die de oostelijke begrenzing vormt van het centrale plein in Hamershof, 't Erf. Van 't Erf naar de Centrumweg loopt pen semi-openbare route door het ge meentehuis. De route loopt langs de belangrijkste balies en langs de exposi tie- en informatiegedeelte, dat in een halvormige ruimte is gesitueerd. Op de ze ruimte komt ook het vergader centrum uit met onder andere de raad zaal. De opstelling in de raadzaal heeft de vorm vaneen kring, met hieromheen dé publieke tribune. Bij grote belang stelling kan de omloop op de eerste verdieping bij de publieke tribune wor den getrokken. De beide ingangen van het gemeentehuis liggen gelijkvloers; gehandicapten kunnen de verdiepin gen per lift bereiken Vanuit de halvormige ruimte bereikt men langs een binnenhof o a. de afde lingen Bouwkunde en Bouw- en Wo ningtoezicht. De afdeling Interne Zaken is gesitueerd bij de dienstingang aan de Smidse, zodat het onder deze afdeling ressorterende magazijn - hoofdzakelijk ten behoeve van kantoor- en drukkerij- Het gemeentehuis van de pleinkant gezien Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke dinsdag en donderdag Redaktie: Bert Vos. Marnix Kreijns en Peter van Meenen. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 uur. Redaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur I Abonnementsgeld: 40- per I jaar, 20,50 per half jaar, 10,50 1 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (dins dag en donderdag fussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt op nemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-16141toestel 44, Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant ge- piibliceerde foto's kunt u nabestel len (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for maat 13x18 cm) op giro. 871441 t.n.v. de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pa gina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leus den/centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uit gave van de BDU-krantenkom- binatie te Barneveld. LEUSDEN - Deze week is het ont- werp-inventarisatierapport „so ciaal-cultureel werk" verschenen. Dit rapport is opgesteld door de plangroep voor sociaal-culturele activiteiten en is een eerste stap ver- dergekomen tot een sociaal-cul tureel plan voor de periode 1981- 1984. Het bevat een opsomming van ak- tiviteiten, wensen en plannen op het gebied van - jeugd- en jongerenwerk - samenlevingsopbouw - kunstzinnige vorming - peuterspeelzaalwerk - plaatselijk vormings- en ontwikke lingswerk - amateuristische kunstbeoefening - sportieve recreatie - club- en buurthuiswerk. Dit rapport is nog niet definitief. Daar om heet het ook ontwerp-inventarisa- tierapport. Het is namelijk de bedoeling dat u beoordeelt of alles wat betrekking heeft op bovengeschreven activiteiten voneuig en juist vermeia is in net rap port. De tekst wordt - als dat nodig is - aangepast en daarna gaat de Planad viesgroep van de Welzijnsplanning op basis van het definitieve rapport verder werken. Het inventarisatie-rapport kunt u inzien bij het bureau voorlichting, Burg. de Beaufortweg 63 of in de bi bliotheek Nieuw Langenbeek, Uw schriftelijke reactie kunt u tot 1 december opsturen naar de Planad- viesgroep p/a gemeentehuis, Hamers- veldseweg 2. 3833 GR Leusden U kunt ook naar één van de drie in spraakbijeenkomsten gaan en daar la ten horen hoe u erover denkt. Deze worden gehouden op 18 november in de moespot te Achterveld, 19 novem ber in 't Trefpunt te Leusden-zuid en op 20 november in de gemeentelijke ex positieruimte aan de Zwarteweg in Leusden-centrum. Hebt u nog vragen of opmerkingen9 U kunt contact opnemen met de afde ling Welzijn/Onderwijs, Burg de Beaufortweg 63, telefoon 941247, toe stel 224. LEUSDEN - Dankzij de inzet van een groot aantal vrijwillige verkeers- brigadiers is het ook dit jaar weer mogelijk dat de schoolkinderen in Leusden veilig de overkant van de straat bereiken. De verkeersbrigadiersdienst bestaat al vele jaren In het verleden was het vaak nogal moeilijk om de dienst draai ende te houden Dit kwam ondermeer door de verschillende schooltijden in Leusden. Dat probleem is vorig jaar echter opgelost Maar desalniettemin komt er heel wat bij kijken om te zorgen dat er iedere dag op elk kruispunt een brigadier staat. Er wordt gestreefd naar een bezetting van 40 verkeersbrigadiers per kruispunt zo dat een brigadier maar één dag per zes weken op een vaste oversteekplaats de kinderen de weg over hoeft te helpen. Tot nu toe lukt dat bij de meeste kruispunten, zij het soms met moeite. Eén kruispunt zit wèl dringend verlegen om extra vrijwilligers. Het gaat hier om de oversteekplaats op de Hamers- veldseweg, ter hoogte van ,,De Til". Daarom wordt met name op de ouders van schoolgaande kinderen uit die omgeving het dringende beroep ge daan zich als verkeersbrigadier aan te melden Maar dat geldt eigenlijk ook voor alle andere mensen die school gaande kinderen of tijd over hebben en nog geen verkeersbrigadiers zijn Want door verschillende oorzaken, zoals bij voorbeeld verhuizing of ziekte, vallen er altijd vrijwilligers af. Die plaatsen zullen weer opgevuld moeten worden. Misschien een taak voor u? De Leusdense schoolkinderen zulten u dankbaar zijn. U kunt zich opgeven bij mevrouw Ten Wolde, telefoon 941348. Plattegrond van het nieuwe gemeentehuis. )e achterkant van het gemeentehuis (gezien vanaf de Centrumweg) Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week vrijdag *erd in een kantoorpand in het ileuwe winkelcentrum De Hamers- iof het definitieve ontwerp voor het lieuwe gemeentehuis gepresen- eerd. Tot 31 oktober a.s. kunnen lelangstellenden in het pand Schepershilt 17 kennis nemen van het plan. Naast allerlei tekeningen is ook een maquette van het gemeen tehuis tentoongesteld. Zo mogelijk zijn de in het verleden ingebrachte opmerkingen en wensen na het voorlopige ontwerp in het definitieve ontwerp aangebracht. benodigdheden - goed voor vrachtau to's bereikbaar is. Op de eerste verdieping bevinden onder meer zich de kamers van de bur gemeester, de wethouders, de ge meente-secretaris, de directeur ge meentewerken en het hoofd secretarie. Aan de zuidkant, rondom de binnenhof, zijn de afdelingen Maatschappelijk Welzijn en Onderwijs en de afdeling Sociale Zaken en Huisvesting gehuis vest, terwi|l de wat minder publiek gerichte afdelingen Organisatie, Finan ciën en Economische Zaken wat meer achteraf ligaen. De tweede verdieping is het domein van de meeste afdelingen vn de Dienst Gemeentewerken Op deze verdieping bevindt zich ook het ketelhuis. Deze verdieping biedt de mogelijkheid in de toekomst eventueel te worden uitge breid De kelder die via een-hellingbaan bereikbaar is biedt plaats aan de rij wielstalling en het archief In de kelder is tevens ruimte gereserveerd voor het onderbrengen van een noodbe- stuurspost en het huisvesten van een nog nader te bepalen aantal sociaal- culturele activiteiten. In de op 27 november te houden raadsvergadering zal het voorstel aan de orde komen het definitieve goed te keuren en het benodigde krediet de bouw beschikbaar te stellen. Voor afgaande aan de behandeling in de raad zal dit voorstel eerst nog bespro ken worden in de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening op 4 november en in de vergadering van de commissie Fi nanciële en Economische Zaken op 12 november. De planning is erop gericht in april 1981 met de bouw te starten Als daar na dan bok alles volgens plan verloopt, kan het nieuwe gemeentehuis tegen het einde van 1982 in gebruik worden genomen Twee beelden van de expositie van het definitieve ontwerp van het nieuwe gemeentehuis. SPEL VAN VER KENNEN De touwtrekkerij rond de komst van de Scoutinggroep Soekwa van Amersfoort naar Leusden is voorlopig stopgezet, nadat zowel de commissie Fi nanciën als de Soekwa-groep het tweede voorstel (in deze zaak) van het college afwees. De commissie Financiën deed dit terecht. Haar stelling: „We kun nen geen uitzonderingen ma ken" is juist. De voorstellen van het gemeentebestuur doen echter wel wat merkwaardig aan. Het lijkt er iedere keer weer op, dat het college kost wat het kost een scoutinggroep binnen haar grenzen wil halen. Nu is dat op zich niet zo verwonderlijk als men bedenkt, dat met name burgemeester Rademaker zich in de afgelopen tijd al behoorlijk sterk heeft gemaakt voor deze zaak en geen gelegenheid voor bij laat gaan om de Leusdense gemeenschap te wijzen op de waarde van scouting. Maar je kunt zoiets natuurlijk ook over drijven en daarmee een grens passeren. En dat is volgens ons nu zo langzamerhand gebeurd. De financiële tegemoetkoming van de zijde van het gemeente bestuur ten opzichte van de Soekwa-groep spreekt boekdelen. Geen enkele vereni ging in Leusden is ooit op zulke gemakkelijke voorwaarden aan een onderkomen gekomen. Te recht, dat de raad dit voorstel onmiddellijk terug wees. Het tweede voorstel is dan wel iets gunstiger, maar er wordt wel eventjes 25.000,- ter be schikking gesteld voor het op knappen van het defensiege bouwtje, terwijl niet eens duide lijk is, wie daar tenslotte gebruik van zal kunnen en willen maken (met uitzondering misschien van de Soekwagroep). Dat de Amersfoortse padvinders even eens bedankten voor de eer, was een ernstige misrekening van het gemeentebestuur. En ook het tweede voorstel werd door de commissie Financiën terug verwezen. „Maak het huiswerk maar over" was de boodschap, die wethouder Mandemaker voor zijn collega's meekreeg. We nemen aan, dat de bur gemeester Rademaker de hele kwestie in de traditie van Scou ting heeft aangepakt en nu bezig is met „het spel van verken nen", hierin gevolgd door de overige leden van net college, die dat wellicht graag hebben overgelaten aan een man, die-er verstand van heeft. Toch lijkt het ons toe, dat enige terug houdendheid in de kwestie Scouting Leusden op z'n plaats is. Het is nu zaak om alle moge lijkheden te gaan bekijken en op een rijtje te zetten. En dat bete kent daadwerkelijke gesprek ken met eventuele gegadigden, waarbij de financiële kant tot re delijke proporties voor alle par tijen teruggebracht dient te worden. Scouting-aktiviteiten in Leusden? Geen bezwaar, maar niet tegen iedere prijs V. van het zwembad Bavoort. Henk Ossendrijver (KVP) hield op nieuw een pleidooi voor de stichting van een mortuarium. Hij vond, dat er nu na jaren er over praten ook eens iets daadwerkelijk aan gedaan dient te worden. Voorzitter Wagenaar Als we er de kans toe zien. dan zullen ons best doen een dergelijk mortua rium snel te realiseren, daar kunt u van op aan. De wil is er, maar er is geen plaats. Als de brug in de Lockhorsterweg vernieuwd gaat worden, dan zal de weg voor auto-verkeer tijdelijk afge sloten moeten worden. Dat bete kent. dat het verkeer haar weg zal moeten zoeken via Stoutenburg en Leusden-Zuid. Zells in de tijd vanOten Sien werden er al geboortekaartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme kollektie van de Leusder Krant, want je weet met wat |e ziet als ie de modellenboeken doorbladert Deze is erin leder geval bi| Uit de tijd van Ot en Sien Leusder krant. Leusden/Centrum Rozendaallaan 9. Tel. 033-941495

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3