V.V.D. ORGANISEERDE DISCUSSIE-AVOND Nieuwe kantoren Bondsspaarbank K.P.J. Groenio komt naar Achterveld A.B.T.B. dinsdag bijeen Emmaüs gangers in Achterveld A.B.T.B. klaver- aste tegen St. Joseph Disco en fietsdropping in kader tien jaar De Til P. van Nimwegen wint opnieuw Ons Genoegen Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAGS OKTOBER 1980 plaatselijk nieuws LEUSDEN/ACHTERVELD-Vorige week hield de afdeling Leusden van (je V.V.D. een bijeenkomst in Achter veld, waarop de heer Geertsema, Commissaris van de Koningin in Selóerland sprak. „De liberalen hebben In 1980 en daama een moeilijke opdracht. We lebben het liberale beginsel en het iberale manifest voor 1980, wat we n de volgende jaren moeten nastre ven. Het ligt er natuurlijk aan hoe de maatschappij in 1980 en daarna eruit zal zien. We streven naar vrijheid en verdraagzaamheid en naar over heidsdienaren ter handhaving van het recht. We dreigen momenteel In een maatschappij terecht te komen waarin de verdraagzaamheid nog alleen door de ouderen wordt begre pen. We blijven streven naar ons be ginsel, hoewel dit In 1980 wel eens moeilijk zal zijn en er wel eens van zal moeten worden afgeweken. In deze tijd van grote problemen kunnen de Iberale beginselen een mogelijkheid zijn om aan de huidige problemen iet hoofd te bieden. Ik denk hierbij aan 30 april 1980, de Grote Keijzer en Dodewaard. De burgerlijke onge hoorzaamheid maakt een grote kloof. Het liberaal manifest spreekt van gelijkheid voor alle burgers, die is er momenteel niet. Een klan- destiene amateurzender wordt ge pakt, de vrije Keijzer kan ongestoord uitzenden. Ook moeten we ons altijd blijven ver zetten tegen de betutteling van de overheid. Die overheid heeft het wel moeilijk om weerstand te bieden tegen het geweld. De overheid moet ingrijpen waar het particulier initiatief te kort komt, minderheidsgroepen moeten geen macht gaan uitoefenen over de grotere meerderheidsgroepen. BETER SAMENWERKEN De kleine minderheden eisen met weinig of geen verdraagzaamheid de zeggenschap over de meerderheid De departementen werken nauwe lijks gecoördineerd. Er zijn depar tementen die langs elkaar heen wer ken. Dit zal wel moeten veranderen. Bij de provinciale en gemeentelijke be sturen is er een veel betere samen werking De bestuurders moeten steeds voeling houden met de achter ban en niet zoals de P.v.d.A dit mo menteel doet personen dan terugroe pen Het gemeentebelang moet gaan boven het partijbelang. De ministers zitten soms in te veel commissies zodat zij vrijwel geen tijd meer hebben voor hun werk op de departementen De macht van de betrokken ambtenaren moet ook meer worden gecontroleerd. De betrokken ambtenaren geven nu adviezen naar vrijwel geheel hun eigen inzicht Er moet een controle komen, waardoor de ambtenaar gevraagd kan worden hoe hij aan een bepaald idee of advies komt. Er zal ook naar gestreefd moeten worden dat er meer openbaar heid en meer openheid komt Het mag niet voorkomen dat er zaken uitlekken. Beter is er van te voren reeds een be paalde openbaarheid aan te geven. In de provincie Gelderland gaat de agen da van GS reeds van te voren naar de pers en andere geïnteresseerden. Er moet inspraak en medezeggenschap zijn. zowel bij de gemeente als provin cie en wel door middel van commissies waarin ook de normale burgers zitting hebben Deze inspraak kan heel be langrijk zijn. maar men moet wel weten waar de grenzen liggen. Een goede greep op de overheden kan worden bereikt door het goed func tioneren van de democratie". DISCUSSIE Tijdens de hierna volgende discussie werd een aantal vragen gesteld. Hierbij kwam ook de kernenergie ter sprake. ...De demonstratie tegen de kern centrale in Dodewaard is tegen de de mocratie. Aldus de heer Geertsema ,,de goedwillende demonstranten, daar ben ik niet tegen, maar men moet er wel rekening mee houden dat er ook mee doen die alleen uit zijn op vernielzucht. Ondanks alles moeten we er toch voor waken dat we niet in een politiestaat terecht komen. Als tegenstanders van een kerncentrale zo optreden kan dat wel gevaarlijk zijn Zeker als er bij zijn die binnen willen dringen en de zaak willen vernielen". De heer Geertsema vervolgde over de kernproblematiek ..Een referendum houden is goed, maar men moet dan wel weten hoe de vragen moeten wor den gesteld. Als men vraagt bent u te gen kernenergie, dan weten we zo al hoe de uitslag zal zijn Wordt echter de vraag zo geformuleerd: bent u tegen kernenergie en bent u genegen over 10 jaar genoegen te nemen met elektrici- teitsdistributie, dan is de uitslag naar mijn mening ook bekend Wanneer zullen we zover zijn dat er weer vol doende fossielen en andere brand stoffen aanwezig zullen zijn om de ker nenergie stop te zetten? Er zal toch voor het draaiend houden van de in dustrie stroom nodig zijn. In het jaar 2000 zal men ook nog stroom willen hebben. De overheid heeft het momenteel heel erg moeilijk om weerstand te bieden tegen het ge weld Er zal toch naar een oplossing moeten worden gezocht Het is nu eenmaal niet redelijk dat als er een groot aantal vernielingen wordt ge- Heel wat belangstellenden waren naar de Peerdestal gekomen om deel te nemen aan de discussieavond. pleegd. zoals op 30 april in Amsterdam, dit door de overheid niet op de verant woordelijke personen wordt verhaald". Na een levendige discussie werd de vergadering door de voorzitter gesloten met een dankwoord aan de heer Geertsema. Er was voor deze avond een vrij grote belangstelling. De heer Geertsema (rechts) spreekt de aanwezigen toe. Dirk Smink 70. 7. Wim Kok 68. 8 mevr. Voskuilen-v. d Bedum 64, 9 mevr Kooij 62, 10 Clemens Esveld 62, 11. Jan Tijmensen 61, 12 mevr Blom 61 punten. Hier was de poedelprijs voor me vrouw Esveld met 32 punten ACHTERVELD - In verband met het uitwisselingsprogramma van de K.P.J. werd door Achterveld een be zoek gebracht aan de K.P.J. in Groenio. Het komende weekend zal Groenio nu een tegenbezoek aan Achterveld brengen. De gasten zullen vrijdag om onge veer 21.30 uur in Achterveld arriveren waarna hen een hartelijke ontvangst zal plaatsvinden bij de fam. W. Tolboom aan de Kleinhorweg. De stemming zal er dan bij de gastheren en gastdames zeker al inzitten daar zij dan reeds vanaf 20 00 uur met een disco feestavond be zig zijn De gasten zullen na hun ont vangst ook nog deze avond deelne men. Zaterdag 25 oktober wordt iedereen op het terrein van de boerderij van de familie J v d Tweel aan de Jan van Arkelweg 54 verwacht Daar zullen de aanwezigen door middel van een spel in groepen worden ingedeeld, teneinde met deze groepen deel te nemen aan een zeskamp. Deze zeskamp zal om ongeveer 13 00 uur beginnen en zal bestaan urt evenwichtsbalk. trajectlo pen. neuzen, pijlen zoeken, denkspel, wip. paalklimmen en als het weer het toelaat ook nog touwtrekken. Als afslui ting van deze dag zal er een feestavond zijn in De Moespot Zondagaochtend zal er na het kerk bezoek Fruhshoppen worden gehou den in De Moespot. In de namiddag zal er een improvisatietoneel worden ge houden en om 20.00 uur zal de slot- avond zijn in café Buitenlust. Tijdens deze slotavond zal dan afscheid wor den genomen van de gasten die om ongeveer 21.30 uur richting Groenio zullen vertrekken Alle evenementen zijn alleen toegankelijk voor de K.P.J.- ers met hun introducés. ACHTERVELD - Dinsdagavond 28 oktober zal om 20.00 uur in de koffie kamer van Ons Gebouw de afde lingsvergadering worden gehouden van de A.B.T.B. Behalve de afwikke ling van diverse agendapunten staat erookeen bestuursverkiezing op het programma. Nadat de agenda zal zijn afgewerkt wordt er door notaris Buters uit Leusden een lezing gehouden De lezing zal gaan over heel belangrijke onderwer pen zoals het vererven, kopen en ver kopen van onroerend goed, testamen ten en huwelijkse voorwaarden Het belooft een leerzame en interes sante avond te worden. Gezien de be langrijkheid van deze avond hoopt het bestuur op een zeer grote opkomst. ACHTERVELD - Dinsdagavond werd in de recreatiezaal van huize St. Joseph een kaartavond gehouden. Deze avond namen bewoners en personeel van het huis en Sinecura het op tegen de leden van de ABTB. In totaal werd er door 52 personen deelgenomen, 18 klaverjassers van St. Joseph en 10 van de ABTB. Bij de schutjassers was de ABTB in !de meerderheid met zeventien terwijl er van St. Joseph slechts zeven deelne mers waren. Na drie ronden te hebben gespeeld bleek dat bij het klaverjassen de deelnemers van St. Joseph een be ter gemiddelde hadden dan de ABTB. St. Joseph had een gemiddelde van }4553 punten, terwijl de tegenpartij er 4275 had. Bij het schutjassen was het ABTB die met een gemiddelde van 62 winnaar was tegen 55 van de andere partij. De avond was geopend door de di- rekteurvan het huis de heer Hilhorst Hij verwelkomde de bewoners van het huis en van Sinecura, het personeel met [hun aanhang en een speciaal wel komstwoord voor de. zoals de heer Hil horst het noemde, de toekomstige be woners. Hij wenste allen een heel ge zellige kaartavond. Er werd in een heel gezellige onderlinge sfeer gespeeld. Nadat er drie ronden waren gespeeld kon de leider van deze avond, de heer Gerard van Ruitenbeek, de stand van zaken opmaken en berekenen. Hierbij bleek dat de volgende prijs winnaars uit de bus waren gekomen Klaverjassen: 1mevr. Eggenkamp-Burgsteden 5529, 2. Jan Burgers 5416, 3. mevr. v. d. Henget-De Ridder 5337. 4. Sylvia Denneman 5299, 5. mevr. Noortman 5294, 6. Jan van Rossum 5151, 7. mevr. Brouwer 5062, 8. Truus Rutte 4933, 9. Jan Boersen 4823, 10. Gert Berendse 4712, 11. mevr. Putker4583 en 12. H. Winnubst 4412 punten. De poedelprijs was voor Jan v. d. Pol met 3371 punten. Schutjassen: 1. mevr. Kok-Verhoef 98, 2. A v d. Pol 90, 3- mevr Kok-Veldhuizen 84. 4 Peter Kok77.5. Piet Smink 72,6 mevr. ACHTERVELD - Door 20 schutters werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd op de binnenbaan van Ons Genoegen. Bij het opmaken van de eindstand bleek dat de heer P. van Nimwegen opnieuw als eerste was geëindigd met 96 punten. Hij werd ge volgd door W. J. Lagerweij met 93 pun ten. De overige uitslagen waren: 3. P. Smink 91 4. W. Voskuilen 91 5. H. J. van Ruitenbeek 90 6. J. van Rossum 90 7. T. Daatselaar 89 8 W. Wittebrood 86 9. J. E. van Hamersveld 86 10. J. Voorburg Gz. 85 11 G. Tolboom 85 12. A. Vlug 85 13 J Kommer 82 14 F Koenen 80 15. T. Vos 80 16. A. van Daatselaar 79 17. J Blom 78 18 J. Pepping 72 19. W. v.d. Kletersteeg 71 20 B. v.d. Hengel 69. Een blik in het nieuwe kantoor in De Biezenkamp. ACHTERVELD - Zaterdag 25 ok tober zullen de Emmaüsgangers een bezoek brengen aan Achterveld. Een leder die kleding op heeft te ruimen, kan daarmee bij hen terecht. De Emmaüsgangers zullen van 10- 12 uur en van 14.00-15.00 uur staan op de parkeerstrook ter hoogte van hotel De Roskam. Alle kleding zal zeker in dank worden aanvaard omdat hier medemensen in andere werelddelen geholpen kunnen worden. Gooi de 'door u niet meer ge bruikte kleding niet weg. De Emmaüs gangers zullen er mee geholpen wor den voor hun werk. Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN - In het kader van de aktiviteiten rond het tienjarig be staan van De Til wordt er morgen, 24 oktober, een fietsdropping georga niseerd en is er zondag 26 oktober een disco. In de afgelopen tien jaar organiseer de De Til ongeveer twintig maal een dropping waarbij de deelnemers te voet op het uitgangspunt terug moesten zien te komen. Daarom wordt er nu eens een dropping op de fiets gehouden. Deel nemers moeten om 19 00 uur bij De Til aan de Hamersveldseweg zijn, zodat er' om uiterlijk 19.30 uur met alle fietsen kan worden vertrokken De minimum leeftijd voor deelname bedraagt 15 jaar. de kosten die aan de fietsdropping zijn verbonden bedragen f 2-, bijgaande bon geeft recht op een gulden reductie Voor degenen die houden van dan sen en swingen is er aanstaande zon dag een disco-middag in De Til die duurt van 14 .00 tot 17 00 uur. Minimum leeftijd voor deelname aan de middag is 14 jaar, de toegangsprijs bedraagt 1.50, de bon geeft recht op gratis toe gang. Uitknippen en meenemen De kluisruimte in het filiaal in De Hamershof. Het kantoor in De Hamershof. LEUSDEN - Zoals wij in ons num mer van dinsdag reeds meldden opent de Bondsspaarbank vrijdag 24 oktober twee nieuwe kantoren in Leusden, waarmee zij de enige bank is die in beide winkelcentra is verte genwoordigd. De inrichting van beide kantoren, waarvan bijgaande foto's een indruk geven is eigentijds Het kantoor in De Hamershof is bovendien voorzien van een ruime kluisruimte De banken zijn te vinden in De Hamershof aan 't Erf 12 en in De Biezenkamp op nummer 37. Eer der was hier een kantoor gevestigd op nummer 31

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5