X SB laad moet donderdag beslissen iver versnelling woningbouw Hubertusjacht door Den Treek Commentaar gevraagd op inventarisatie rapport sociaal-cultureel werk W V vx. Li Problemen met meevallers in commissie Financiën Opbrengst kledingbeurs ruim f 2000 VAXnAMi INDE M2IISIIER KRAST Glasbak Q Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden ra Schildersclub Loysden naar Soesterberg Bedrijfsregister wordt geactualiseerd Informatieavond Pelgrimstocht Reimus&Snel Verkoop tentoonstelling 't Palet KWEKERIJ G. STUIVENBERG Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 ^3830 AA Leusdeo-Cent rum Telefoon (033-LM1A25- b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Gird 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DINSDAG 28 OKTOBER 12e JAARGANG NO. 54 1980 [van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Tijdens de raads vergadering van aanstaande donderdag moet de gemeente raad een beslissing nemen over iet verzoek van de provincie om de Tweede Fase versneld af te bouwen. Het college vraagt de raad bij punt zes van de agenda een uitspraak over deze materie le doen. De raadsleden moeten tot hun be- lissing komen op grond van wat het lollege aanduidt als „de nu beschik bare gegevens" en dat zijn dan het rapport van de ambtelijke werkgroep ut juni en de daarop gepleegde ver- olgrapportage van oktober. Zoals lekend waren leden van de raads- ;ommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening" begin deze naand niet bijster te spreken over de nhoud van de vervolgrapportage. In iet voorstel aan de raad herinnert het college daaraan. „De commissie OWRO is van mening dat de beant woording van de vragen nogal „zwak" is. Men zou op een aantal punten graag meer duidelijkheid lebben gekregen. De commissie vraagt zich dan ook af of het op grond van de verstrekte informatie wense- ijk is tot versnelling te besluiten Door de voorzitter van de commissie is nog opgemerkt dat hetgeen in de vervolgrapportage is verwerkt het maximaal haalbare is", aldus het col- SOESTERBERG Gedurende een groot deel van de maand novem ber zullen leden van de schildersclub Loysden hun werk exposeren bij Kela Wonlnkrijk aan de Amersfoortseweg In Soesterberg. De expositie duurt van donderdag 4 tot en met zaterdag 29 november en is tijdens de normale openingsuren te bezichtigen lege. Donderdag zal blijken of de raad die mening van het college deelt en zich in staat acht om tot een besluit te komen AGENDA De complete agenda van de raads vergadering van deze maand ziet er als volgt uit 1. Opening 2. Mededelingen 3. Notulen 4 Ingekomen stukken 5. Wijziging samenstelling com missie openbare werken/ruim telijke ordening 6. Versnelling woningbouw be stemmingsplan Leusden-Cen trum 2e fase 7. Schietbanen in sportcomplex Valleikanaal 8 Voorbereidingsbesluit Hamers- veldseweg 9. Nadere vaststelling exploitatie vergoeding 1979 ten behoeve van de P C. lagere school „De Regenboog" 10. Aanvraag ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de R K lagere school „Onze Wereld" (vervanging boeiboorden) 11 Aanvraag ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 ten be hoeve van de Chr. lagere school „Hamersveld" (herstel dak) 12 Vervanging machines onder houd sportvelden 13 Aanleg Centrumweg tussen de Hertenhoeve en de Hamersveld- seweg 14 Garantie-lening LTV Leusden 15 Inspectie rioleringen 16. Aanschaf borden ten behoeve van wegomleggingen 17. Aanschaf gereedschappen en hulpwerktuigen 18. Verbetering isolatie dak „Groot Krakhorst" 19 Rondvraag 20. Sluiting De raadsvergadering begint aan staande donderdag (30 oktober) om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Hamersveldseweg 2. LEUSDEN Een dezer dagen beeft het gemeentebestuur de In Leusden gevestigde bedrijven In ver band met het actualiseren van het door de gemeente aangehouden be drijfsregister een brief gezonden waarin zij meedeelt dat er opnieuw Informaties over de bedrijven zullen worden opgevraagd. Die Informatie zal voornamelijk betrekking hebben op de economische aktlviteiten en het personeelsbestand van de onder nemingen. ,,Het is", zo schrijven b. en w ,voor het gemeentebestuur in hoge mate van belang dat het bij het bepa len van zijn beleid kan beschikken over gegevens op grond waarvan verantwoorde beslissingen kunnen worden genomen. Dit geldt ook voor een zo belangrijke zaak als de econo mische ontwikkeling van Leusden" Omdat er echter weinig recente gegevens op dit gebied aanwezig zijn, wordt nu dit onderzoek verricht De resultaten ervan worden vastge legd in een bedrijfsregister voor de gehele gemeente LEUSDEN Deze week is het ontwerp-inventarisatierapport „soci aal-cultureel werk" verschenen. Dit rapport is opgesteld door de plan- groep voor sociaal-culturele activi teiten en is een eerste stap om te komen tot een sociaal-cultureel plan voor de periode 1981-1984. Het bevat een opsomming van acti viteiten, wensen en plannen op het gebied van jeugd- en jongerenwerk samenlevingsopbouw kunstzinnige vorming peuterspeelzaalwerk plaatselijke vormings- en ontwik kelingswerk amateuristische kunstbeoefening sportieve recreatie club- en buurthuiswerk Dit rapport is nog niet definitief Daarom heet het ook ontwerp-inven tarisatierapport. Het is namelijk de bedoeling dat u beoordeelt of alles wat betrekking heeft op bovenge noemde activiteiten volledig en juist vermeld is in het rapport. De tekst wordt als dat nodig is aangepast en daarna gaat de planadviesgroep voor de welzijnsplanning op basis van het definitieve rapport verder werken Het inventarisatierapport kunt u inzien bij het bureau voorlichting, Burg de Beaufortweg 63 of in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek Uw schriftelijke reactie kunt u tot 1 december opsturen naar de planad- viesgroep. p/a gemeentehuis. Ha mersveldseweg 2, 3833 GP Leusden. U kunt ook naar één van de drie inspraakbijeenkomsten gaan en daar laten horen hoe u erover denkt Deze worden gehouden op 18 november in de Moespot te Ach terveld 19 november in 't Trefpunt te Leus den-Zuid en op 20 november in de gemeentelijke ex positieruimte aan de Zwarteweg in Leusden-Centrum Hebt u nog vragen of opmerkingen? U kunt contact opnemen met de af deling welzijn/onderwijs. Burg de Beaufortweg 63. telefoon 941247. toestel 224 LEUSDEN - Op vrijdag 31 oktober aanstaande komen in de Marcuskerk jongeren en ouderen bijeen om ge zamenlijk te praten over de pel grimstocht die van 27 december tot 1 januari aanstaande naar Rome zal worden gemaakt. Na vier jaar zoeken temidden van de meest ontheemden op aarde, kwam Frère Roger Schütz, bekend van de Oecumenische Broederschap van Tai- zé samen met de jongeren tot de op roep „samen de hand aan de ploeg te slaan". Ook uit Nederland zullen velen de pelgrimage naar Rome meemaken Deze tocht vraagt veel voorbereidingen en besprekingen, waartoe op ver schillende plaatsen weekends worden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Plaatje van de voorbereiding voor de Hubertusjacht 1979 LEUSDEN/CENTRUM - Op zater dag 1 november-traditiegetrouw op de eerste zaterdag van november - organiseert de Koninklijke Neder landse Jacht Vereniging weer de be kende Sint Hubertus-slipjacht door Den Treek Met dit kleurrijke gebeu ren wordt telkenjare het „jachtsei zoen" geopend De start is om 14 00 uur op het gazon voor hotel Den Treek en de gebeurtenis zal ook nu weer een groot aantal belangstellen den trekken, al dan niet voorzien van foto-en/of filmapparatuur. Vooral bij redelijk weer is het zeker de moeite waard gehouden Een dergelijke bespreking zal ook in Leusden plaatsvinden De aanvang van de bijeenkomst is om 19.30 uur en zal eerst een korte Oecu menische gebedsdienst worden ge houden Vervolgens zal worden ge sproken over de bijdrage in de plannen voor de bijeenkomst in Rome LEUSDEN De kledingbeurs die woensdag 8 oktober in 't Trefpunt werd gehouden is erg goed verlopen. Er waren veel bezoekers en er werd veel kleding gekocht. Ook deze keer is er weer veel kle ding gebracht. Vooral kinderkleding maar ook dames- en herenkleding werd verkocht Nachtkleding ging naar de stichting De Heygraeff De opbrengst van de kledingbeurs was f 2023,25 Dit bedrag zal als volgt besteed worden 1. Voor het financieren van de te verzenden 150 kg kleding naar Mamelodie (Zuid-Afrika) 2. Voor vluchtelingenhulp in Soma lië Voor de bestrijding van de hongersnood in Afrikaanse lan den. o a in Kenia en Oeganda. 3 Stichting Mensen in Nood. Cari tas Nederland Wij willen hierbij alle afnemers van kleding en de medewerksters die hebben geholpen met het sorteren en de verkoop van de kleding hartelijk bedanken. LEUSDEN Wat niet vaak het geval Is, gebeurde toch vorige week woensdagavond toen een aantal le den van de commmlssie Flnanclëen nogal wat moeilijkheden bleek te heb ben met de financiële meevallers die de gemeente Leusden de laatste tijd heeft géhad. Verschillende commis sieleden, waaronder de heren Offe reins (GPV/SGP), Wisman (CDA) en Bloemhof (PL), alsmede mevrouw Van Ameron (VVD) viel het op dat verschillende vrijkomende bedragen in de begroting plotseling aanmerke lijk hoger blijken te zijn dan in de in Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og augustus opgestelde meerjarenana- lyse. „Die verschillen tussen meerjaren- analyse en begroting maken het voor ons raads- en commissieleden wel heel erg moeilijk", merkte de heer Bloemhof op en hij vroeg zich dan- ook af of een aantal prioriteiten niet anders was gesteld, wanneer deze meevallers eerder bekend waren ge weest. Mevrouw Van Ameron vroeg zich bezorgd af wat de gevolgen zouden zijn geweest wanneer de fi nanciën er niet op voor- maar op achteruit waren gegaan ten opzichte van augustus In dat licht merkte de heer Offereins op dat die ontwikke ling zich volgend jaar, gezien de ko mende bezuinigingen, best al eens zou kunnen inzetten Bovendien had de heer Offereins nogal wat beden kingen tegen een van de posten die voor de rooskleuriger situatie heb ben gezorgd, namelijk een extra be sparing op het onderhoud van de Leusdense plantsoenen „We heb ben", zo zei hij, „hier vorig jaar al 90 000 gulden op besnoeid, ik vraag me af of we daar noq eens een kwart miljoen extra op kunnen besparen Ook vond het commissielid het een onjuiste gang van zaken deze bezui niging op het onderhoud door te Harm Offerems: ,,Raad moet eerst uitspraak doen voeren zonder de raad hierover een uitspraak te laten doen „Als we het onderhoud van het groen zo dras tisch aanpakken dat we daar 250 000 gulden op kunnen besparen, dan ziet Leusden er over een jaar of twee heel anders uit, zonder dat de raad zich daarover in principe ooit heeft uitge sproken", zo meende hij Mevrouw Van Ameron vroeg zich bovendien nog af-of de besparing in '81 geen extra onderhoudskosten met zich mee zou brengen in '82, maar volgens voorzitter Mandemaker moet de besparing niet komen van uitstel van onderhoud, maar „van de zaken anders aanpakken - Aktieve informatie vooropPag. 3 - Jeugdwerk in Leusden: ClaeverenbladPag. 5 -sportPag. 7 - Achtervelds nieuws Pag. 8 STOUTENBURG In verband met het gescheiden inzamelen van huisvuil zijn op diverse plaatsen in de gemeente glascontainers geplaatst. Het is een proef waarbij er vanuit wordt gegaan dat de zaak wel kosten dekkend moete zijn. Er is een bepaald aantal inwoners per container nodig om dit mogelijk te maken maar hoewel het inwonertal van Stoutenburg eigenlijk beneden deze norm blijft is toch besloten ook hier een container te plaatsen. Sinds kort is er nu voor de Stouten- burgse bevolking gelegenheid het glas in een container te deponeren. De container staat op de hoek van de Hessenweg en de Horsterweg LEUSDEN - Voor de zesde maal wordt aanstaande zaterdag In Leus den-Zuid de jaarlijkse verkoopexpo sitie in de Openbare Basisschool 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan gehouden. De verkoopexpositie duurt van 10.30 tot 16.00 uur. Er zijn originele cadeaus te koop en In de hal van de school kunt u genieten van koffie. Verschillende technieken op het gebied van handenarbeid zullen te zien zijn zoals tekenen, etsen, schil deren, spinnen, weven, haken, breien en borduren. Getoond worden vele met de hand vervaardigde voorwer pen waaronder poppen, marionetten, broodfiguren, sieraden, wandkleden, kleding en droogbloemdecoraties. Ook zijn er demonstraties potten- draaien, boetseren, houtbranden en schilderen. Ten slotte is er ook mo delbouw, houten kinderspeelgoed, houtsnijwerk, emaille, natuurfoto grafie en Ikebana Van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur zal er gemusiceerd wor den en van 12.00 tot 13.00 uur geeft llona van den Burg met Blijhofcursis- ten een demonstratie volksdansen in de hal van de school In een van de lokalen zal door personeel van de school een tentoonstelling worden ingericht van handenarbeidproduk- ten die zijn gemaakt door leerlingen van de school ledereen die belang stelling heeft is deze dag hartelijk welkom hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-944569 baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden-C telefoon 033-943880. i Deze week verschillende aanbiedingen bij: Nieuwstraat 62 - Scherpenzeel. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij om wat voor reden dan ook niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspektcur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-16141 Jan van Schaflelaarstraat 44 46 Barneveld - Tel 03420-14347

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1