{oda werkt aan toekomst met F-pupillen Roda won twee maal oda nadert top ranglijst HOCKEY Jammer IIALAHS VOETBAL BALANS Biljarten in Leusden Hockey- nederlaag was niet nodig Uitslagen Schaak vereniging Leusden LEUSDEN/CENTRUM - Roda r«ft bepaald geen ongelukkige ndag gehad en dan bedoelen wij ploeg van trainer Van Glnkel, die in Maluku Muda heeft gewonnen, lebeurde hoofdzakelijk omdat Iarnevelder8 niet over een flutter beschikten. Met vaak ehnisch heel leuk spel op de irkante meter speelden zij de KJa-achterhoede vaak dol, maar de rkelljke afmaker van het karwei (brak. Ook Roda heeft legio (vanaf tribune gemakkelijke) kansen hed en op twee na gemist. Alleen al de laatste drie minuten gingen te zeer redelijke mogelijkheden de mist In. Leuk voor de hardwerkende Peter Knljff was het feit, dat hij In de zevende competitiewedstrijd einde lijk ook zelf een doelpunt heeft gemaakt. Reeds in de eerste helft van de wedstrijd bleek, dat het treffen geen doelpuntenregen zou worden. Aan beide zijde bleef veel moois onbenut, maar na een goed kwartier kwam de thuisclub toch op voorsprong toen Peter Knijff een voorzet van Dick van 't Klooster achter de Ambonse keeper kon werken. Met een nadrukkelijk in de aanval blijvend Maluku Muda ging de ontmoeting verder en in de 33e minuut kwamen v Jr', de bezoekers, zeker niet onverdiend, weer langszij. In de vierde minuut na de rust scoorde Henk Malenstein tweemaal uit een vrije trap vanaf even buiten het strafschopgebied. De eerste treffer werd afgefloten omdat een verdediger te vroeg was ingelopen. Bij de tweede kanjer zocht Malenstein de andere hoek van het doel op en wederom met succes. Hoog vloog de bal in het net. Uiteraard telde alleen de „herhaling". Even later kwam Roda goed weg toen Jan van Eyden keeper Chris van Beek was reeds gepasseerd de bal nog vlak voor de overschrijding van de doellijn kon wegtrappen. De laatste 35 minuten van de strijd waren wel spannend, maar verder amper de moeite van het aankijken waard. Het enorme aantal missers maakte weldra, dat ook de spanning verdween. Maluku Muda scheen niet te willen winnen en de thuisclub vond kennelijk 2-1 voldoende en zo suk kelde het treffen naar het laatste fluitsnignaal van de heer A van Amerongen. die als scheidsrechter niet moeilijk heeft gehad. Maargoed, voor Roda was de winst welkom en mede door toedoen van twee van de drie leidende ploegen nestelden de roodzwarten zich vlak onder de top drie van de ranglijst. LEUSDEN/CENTRUM - Wellicht rlnnert u zich nog, dat de kreet oda In de KNVB" enkele jaren leden de gemoederen in bepaalde Inlngparker kringen goed bezig eft gehouden? Die kreet hoor je M meer, maar aan de achterliggen- gedachte wordt nog altijd ge- rkt. Op dit moment misschien er dan ooit eerder en wel met een el ander uitgangspunt. Vanaf de derste sport van de ladder en zo »ort het. Wat Is het geval? De heren S. van der Ploeg en P. Martens ren bij Roda de eersten, die daad- irkelljk gehoor gaven aan het drln- nde verzoek van de KNVB om met letbal voor F-puplllen (Jongens van >n 7 jaar) te beginnen. De Roda-be- jurders stonden daar, vooral met it oog op het enorme accommoda- itekort, niet bepaald op te wachten, ch gingen na enige aandrang toch •rstag. De initiatiefnemers waren over- igd van de enorme goodwill, die bij gemeente kon worden bereikt met ize vorm van gezonde jeugdopvang een leeftijdsgroep, waarvoor in e maar weinig of niets werd ge en. Dit is geen inhoudsloos propa- indasmoesje, maar echte nood- lak, getuige het feit, dat tientallen iusdense moeders hun voetballers- hspé per fiets of met de auto op het uiningpark afleveren en later weer ihalen t.b.v. de wekelijkse trainin- n en wedstrijden. Onze stadsbus is lar nog niet op ingesteld, maar u oet op een woensdagmiddag of iterdagmorgen zelf maar eens gaan jken naar het drukke gedoe op het irkeerterrein rond de miniatuur- 'uyffies. Eerder genoemde Van der Ploeg i Martens hebben een 40-tal jon- ms in de F-leeftijd bijeen gebracht voor meer is momenteel geen Een spelmoment. speelgelegenheid en daaruit vier groepjes gevormd Verder houden zij zich uitsluitend bezig met de organi satorische rompslomp van de onder neming. Sportief staan de jongens onder leiding van Rob de Boer (F1 en F2) en Eef van Dongen (F3 en F4), twee Leusdenaren die weliswaar bij Quick Amersfoort in het rood en zwart achter de bal aan hollen, maar toch zo plaatsgebonden zijn, dat ze dit kwarwei graag doen voorde Leus- dense roodzwarten en bovendien zit ten hun zoons in de groep. SPEELSE ERNST Voetbal is voor F-pupillen een mix ture van spel en sport en met een speelse ernst worden zij wegwijs ge maakt in de doolhof van Koning Voetbal. Wij zijn eens gaan kijken op een trainingsmiddag en daar viel in de eerste plaats op, dat zo'n massa jongens aanwezig was en voorts, dat op wat uitzonderingen na vrijwel ie dereen in de clubkleuren enthousiast aan de gang was. De jongelui zijn nu vier vijf weken bezig en hun activi teiten beginnen al heel wat op voet- SCHIETEN. Tot nieuwe voorzitter van de Schiet Kring Gelderse Vallei werd gekozen de heer A. H de Greef uit Hoevelaken De loting voor de eerste ronde van de strijd om de SKGV-cup gaf als resultaat: Otterlo - Res Politie Amersfoort, Benne- kom - Barneveld. Achterveld - Veenendaal, Ermelo - Hoevelaken, Terschuur - Scherpenzeel. Har derwijk - Lunteren en Amerongen - Driebergen. VOETBAL. De goed draaiende ploeg van Roda A1 (de bron van de standaardteams) speelde zaterdag tegen LVV. De in de eerste helft do minerende thuisspelers bereikten via o.m. twee treffers van John Jan- <;pn hii de rust al de oindctand van 3-0 In de tweede helft kreeg LW meer kansen, waaronder een pe nalty, die echter door keeper Ruud Hoksbergen werd gestopt. Roda staat nu met 12 uit 8 op de 3e plaats, na Vriendenschaar (13 uit 8) en Barneveld (12 uit 7) A s zaterdag moet Roda na Vriendenschaar! WIELRENNEN. Zaterdag werd in Driebergen de tweede clubveldrit verreden met 40 renners van de RTC Amersfoort en de WV het Sta dion (Utrecht). H van Velzen won bij de amateurs. E. Gerritsen bij de ve teranen, B van Leyen bij de nieuwe lingen, H. Koster bij de junioren en G. van Laar bij de liefhebbers. De Leusdense liefhebbers H. van 't Klooster en H Brouwer werden 2e en 7e KORFBAL. Antilopen heeft de wed strijd tegen SKF (Veenendaal) moeizaam met slechts 4-3 gewon nen. De Leusdenaren blijven daar mee aan de kop van de ranglijst. LEUSDEN/ACHTERVELD Weer verdween een 0 uit de ranglijst van de zaterdagse 1e klasse A. Hees werd voor de eerste maal door Huls horst nog wel met een nederlaag afgescheept. Veensche Boys en Bar neveld verloren elk ook een puntje en dat kwam allemaal ten goede aan Roda. De Leusdenaren lieten Uni cum met 0-2 in Lelystad achter en dat was zeker niet slecht. Veensche Boys is nu de enige ploeg, die nog zonder nederlaag is wel speelden de Nlj- kerkerveenders reeds driemaal gelijk en Eemnes (waar Roda zaterdag naar toe moet) wacht nog steeds op de eerste overwinning. De uitslagen waren Veensche Boys - DVSA 3-3 Hees - Hulshorst 0-1 Horst - Barneveld 1-1 VOP - Stroe 2-3 Eemnes - Sec 3-3 Unicum - Roda 0-2 Ranglijst: Stroe 7 12 20- 9 Veensche Boys 7 11 18- 9 Hees 7 11 14-7 Barneveld 7 11 17-10 Hulshorst 7 7 6-7 Roda'46 7 7 10-12 Unicum 7 6 8-9 DVSA 7 6 1.1-12 SEC 7 5 15-18 Horst 7 3 10-16 VOP 7 3 7-15 Eemnes 7 2 8-20 In de beide zondagse 1e klassen werd, met uitzondering van Odijk- DVSU, maar zuinig gescoord In 1B was het een slechte dag voor de koplopers DWSM leed nog het ge ringste verlies en heeft thans 2 pun ten voorsprong. Barneveld en Naar- den kwamen goed voor de dag en kregen weer aansluiting met de nu zeer lange kopgroep. Grote pechvo gel was Achterveld Niet alleen verlo ren de mannen van Kisters, maar dat gebeurde bovendien tegen een nog lager geklasseerde club Als gevolg van e.e.a. heeft SVA kort voor de elfde van de elfde de elfde plaats van de ranglijst bereikt Alleen ASV (nog steeds zonder zege) deed het tot nu toe noq slechter. DWSM bleef de DWS Zeist Zebra's Naarden Lelystad Barneveld Veensche Boys Laren Sporting Actif Achterveld ASV In de zondagse 1e klasse B mag Roda niet klagen Zelf wonnen de roodzwarten bleven thuis ongesla gen met moeite van Maluku Muda, terwijl Amsvorde en Soesterberg op eigen terrein tegen de middenmoters KDS en Schalkwijk met een doel puntloos gelijkspel genoegen moes ten nemen Domstad hield Bunnik maar net in bedwang en de achter stand van Roda op de drie koplopers bedraagt thans nog 1 punt Soester berg bleef ongeslagen en DVSU zon der een enkele zege en in het bezit van de rode lantaarn. De resultaten waren. Roda - Maluku Muda 2-1 KVVA - RUC 0-1 Odijk - DVSU 4-1 Domstad - Bunnik 2-1 Soesterberg - Schalkwijk 0-0 Amsvorde - KDS 0-0 Rangslljst: Amsvorde 7 11 22-6 Soesterberg 7 11 11- 4 Domstad 7 11 14-7 Roda '46 7 10 12- 8 RUC 7 8 8-15 KDS 7 7 8-7 Schalkwijk 7 6 11-13 Bunnik 7 5 6-7 Maluku Muda 7 5 13-15 Odijk 7 4 8-12 KVVA 7 4 9-14 DVSU 7 2 3-17 i groep pupillen met trainers. bal te lijken Er komen hier en daar warempel ook reeds een paar aan staande talentjes tevoorschijn, voor al nu de „trainers" steeds meergreep op het grut krijgen. Alle begin is moeilijk. Voor de lei ders om de jongelui het begrip voet bal en wat daaraan annex is bij te brengen en voor de „standaard- ploegspelers van over 10 tot 12 jaar" de toepassing van hetgeen ze ge leerd hebben De vier Roda F-teams hebben van alles al meegemaakt naast gelijke spelen vanaf 0-0 ook uitschieters als een 1-9 nederlaag en een 16-0 zege. Succes bleef niet uit en al blijft alles in eerste instantie natuurlijk maar spel, je kunt niet we ten, wat er voor later nog uitkomt. De belegging in F-jes is een voordeel voor de club Het hele mini-voetbal is een afspie geling op Madourodamformaat van de meest beoefende sport in Neder land. Het gros van de spelertjes is nauwelijks enige turfjes groot en er wordt gespeeld met „eentjes" op de helft van een normaal voetbalveld (overdwars en dus besparend). De „elftallen" bestaan uit 7 spelers en 2 3 reserves en/of invallers en de wed strijden duren tweemaal 15 minuten. De trainingstijden zijn op woensdag middag van 16.00 tot 17.00 uur Wat echter het meeste opvalt is, dat de jongens trainen en voetballen alsof ze nu reeds met Roda 1 in de KNVB zitten! LEUSDEN/CENTRUM - Het pro gramma van deze week voor de com petitie van district Eemland luidt voor de senioren: 28/10 Entre Nous - Leusden 1 LEUSDEN/CENTRUM - Het ook nu weer talrijke publiek op het Valleika naal bij de ontmoeting Leusden - Quick Stick heeft zeven treffers kun nen zien. Jammer was. dat de grootste helft van Fries fabrikaat was. Kees Outs- hoorn produceerde op zijn eentje drie goaltjes voor Leusden en de verenigde Friezen namen de rest voor hun reke ning De afstand naar de vierde promo tieplaats groeide tot 4 punten De Gooi- se topper Be Fair - Kameleon werd een puntenverdeling en het treffen tussen de Groningse clubs en die uit de IJs- selstreek werd door Deventer en Tem- po (Zwolle) in hun voordeel beslist. HVA bleef de einige ploeg zonder zege Ge speeld werd: GHBS - Deventer 2-3 Leusden - Quick Stick 3-4 Be Fair - Kameleon 1-1 HVA - Hilversum 0-1 Tempo - Groningen 3-1 Ranglijst: Be Fair 8-12 Kamelon 8-11 Quick Stick 8-10 Deventer 7- 9 Hilversum 8- 9 Tempo '41 8- 9 Groningen 8- 7 GHBS 8- 5 Leusden 8- 5 HVA 7_ 1 28/10 BV '75 1 - Lindeboom 1 28/10 BV '75 2 - Leusderkwartier 1 28/10 Lindeboom 2 - Leusden 2 28/10 BP '80 1 - Baggelaar 2 30/10 Princesse 3 - Leusden 3 Voor de jeugdcompetitie worden ge speeld: 1/11 BV '75 1 - Gelderse Blom 1 1/11 BV '75 2 - VDM 2 BV '75 is goed gestart in de landelijke kadercompetitie met overwinningen op BBG uit Oss (Fake Schonewille en Cees Sprangers wonnen hun partijen enWimv. d Berg verloor) en op Betuwe in Tiel (Fake Schonewille, Cees Spran gers en John Kramer met 100% winst) De competitie-uitslagen waren: Kader: BV '75 - BBG 4-2 Betuwe - BV '75 0-6 Senioren: B '67 1 - BV '75 1 5-2 Soestdijk 1 - BV '75 2 7-0 Junioren: BV '75 1 - De Krim 2-5 Geld Blom 2 - BV'75 2 5-2 enige nog ongeslagen formatie. Gespeeld werd: Lelystad - DWSM 1-1 ASV - Actif 1-1 Naarden - Zeist 2-1 Laren - Achterveld 2-0 Barneveld - Zebra's 1-0 Sporting - Veensche B. 1-2 Ranglijst: VSM 7 12 11- 5 7 10 19- 8 7 10 14- 6 7 9 12- 9 7 8 10- 7 7 8 10-13 7 6 8-10 7 5 10-12 7 5 9-12 7 5 10-15 7 4 9-14 7 2 6-16 SPEELT U OOK GO? Go is een bordspel, dat zowel se rieus als met een lach kan worden gespeeld. Het is met zijn ouderdom van drie- vierduizend jaar wellicht het oudste van alle bekende denk spelen en vond haar oorsprong in China. Van daaruit verspreidde het zich over de gehele wereld Go is een combinatie van strategisch inzicht en taktische vaardigheid Een vergelij king met schaken en dammen ligt voor de hand. Deze beide spelen zijn in feite een weergave van een veld slag tussen twee legers. Bij Go daar entegen bestrijden wit en zwart el kaar met meerdere legers op vele fronten tegelijk. Een nederlaag op de ene plaats kan worden goedgemaakt met een over winning elders Verder valt bij Go het geringe aantal remisepartijen op. De regels van het spel zijn eenvoudig en logisch. Het spel biedt talloze moge lijkheden indien men zich de vier hoofdregels heeft eigen gemaakt. Go-spelers in ons land vinden desge wenst een welkom onderdak in de Nederlandse Go Bond, gevestigd in Leiden, alsmede in de over het gehele land verspreide plaatselijke clubs. In onze omgeving bestaat reeds enige tijd de Go-club Leusden, die op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur haar clubavond heeft in sportzaal Gorenhouten. Ook dit jaar organi seert deze vereniging een cursus voor hen, die dit spel (wat beter) willen leren kennen en wel op de vier donderdagavonden van november. Cursusleider is de heer Visser, die o.m leider is van de interlokale com petitie van de Nederlandse Go Bond. Voor nadere informaties kunt u te recht bij de heer P Verbeek te Hoeve laken (03495-34871). Nog gemakke lijker is als u op een donderdagavond gewoon eens komt kennismaken met de Go-club Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - De huis competitie van de schaakvereniging Leusden werd voortgezet met de na volgende partijen bij de-senioren: J. de Jager - Tj. Zijlstra 1-0 W. v d. Laaken - O. Harlaar 0-1 A. van Kaam - P de Jong 0-1 G te Winkel - L. Buurlage 1-0 A. Lieshout - E. Jansen 1-0 Mevr I. Hooyer - J. v. d. Berg 1-0 G. Fröberg - W. van Moosel 0-1 J v.d Moer - K. Linse V2V2 A Valkenburg - L. Boogaard 0-1 LEUSDEN/CENTRUM Het Leusdense herenhockeyteam heeft de thuiswedstrijd tegen Quick Stick tenslotte toch nog verloren. Op zich zelf geen schande, want de Heeren- veense club zit al langer in de 1e klasse en Leusuen speelde vorig jaar nog een klasse lager. Er waren wel merkbare verschillen in de speelwijze van de ploegen: de Friezen speelden vaak met hoge en verre pushes, waar op hun jeugdigere spitsen veel beter reageerden dan de gemiddeld bijna 10 jaar oudere gastheren. Quick Stick was ook sneller, vooral bij het nemen van strafcorners, maar tech nisch behoefde de Leusdenaren niet onder te doen voor de bezoekers. In tegendeel zelfs, maar dat bleek niet voldoende. Toch was de nederlaag niet nodig geweest. Het tweede Friese doelpunt werd gescoord uit een strafcorner, waartoe een scheidsrechter overging als reactie op het protesteren tegen een arbitrale beslissing Oorspronke lijk kreeg Leusden een normale vrije slag tegen. Voorts werd Quick Stick's laatste man onvoldoende gedekt. Hij kreeg alle tijd om zijn missers te herstellen. Kees Outshoorn maakte de drie Leusdense treffers. Daarvoor uiteraard niets dan lof, maar een nog meer vooruitgeschoven positie in de nabijheid van de Friese laatste verde diger hem meermaals gevraagd door (interim) coach Frank Marree had hem wellicht nog meer kansen gegeven. Leusden begon fanatiek en niet zonder succes. Binnen 2 minuten keken de Friezen tegen de eerste doeltreffende uithaal van Outshoorn aan. Twintig minuten bleef Heren 1 op voorsprong en juist in een periode van Leusdens overwicht scoorde de tegenpartij uit een snelle counter. Een minuut of wat voor de rust scoor de Outshoorn. indirect uit een straf corner, zijn tweede treffer en met 2-1 kwam de rust. In de zesde minuut na de hervatting kwam Quick Stick uit de eerder omschreven strafverzwa- ring weer langszij en 10 minuten later met een zeer fraai en strak schot zelf op voorsprong Prijzenswaardig was de reactie van de Leusdense ploeg. Met man en macht werd overgegaan tot de aanval en minder dan 10 minuten voor het einde van de ontmoeting werd die stormloop met het derde doelpunt van Kees Outshoorn bekroond. Dat Quick Stick 2 minuten voor tijd nogmaals uit een strafcorner en keeper Theo Willemsen had beslist niet zijn allerbeste dag voor de vierde maal raak schoot was jammer voor de Leusdenaren. De Friezen hadden met 3-3 ook best tevreden mogen zijn. H Mus - J. Agterberg 0-1 De heer L. Boogaard had een goede avond, want hij pakte nog een half punt uit de eerder afgebroken partij tegen K. Linse. De resultaten bij oe jeugd waren: R. Berg - P. de Jager V2 B. Kruseman - E. van Klaveren 0-1 R. v. d. Moer - Z. Vroom 1-0 J. de Jager - R. Louwen V21/2 R Staal - R. Kempe 0-1 R. Schmitz - A. v. d. Vlist V2V2 T. van Garderen - S. Berg V21/2 E. Staal - T. Keuss 1-0

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7