S.V.A. organiseerde kaaittoernooi lórnmèT ff S.V.A.-dames winnen thuis van B.V.C. S.J.A. aktief in vakanties Leden vergadering A.B.T.B. Citeravond in Achterveld A.M.B.C. reed herfstrït ACHTERVELD VERLIEST MET 2-0 VAN LAREN leusdEr h DRIEHOEK BETUWE SUPRA woGvuer DINSDAG 28 OKTOBER 1980 ACHTERVELD - Vorige week maandag werd de eerste ronde ge speeld van het door de S.V.A. geor ganiseerde kaarttoernooi. Er kon zo wel geklaverjast als geschutjast wor den. De opkomst van de deelnemers was deze eerste avond ver boven de verwachting niet minder dan 88 per sonen. Daar in verband met deze grote deelname net een en ander gereorganiseerd moest worden, kon eerst om 20.30 uur met kaarten wor den begonnen. Dit was een half uur later dan gepland. De leider van het toernooi, de heer P Smink. opende de avond. Hij wenste allen veel suc ces in dit toernooi. Er waren 72 kla verjassers en 16 schutjassers Er wa ren deze avond weer een aantal heel ACHTERVELD Zondagmorgen speelden de dames van het Achter- veldse elftal een thulsweedstrijd te gen B.V.C. Voor de aanvang van de wedstrijd werd er door de Achter- veldse trainer zo even het een en ander tegen zijn dames gezegd en dat heeft blijkbaar succes gehad, want de wedstrijd werd met 2-1 ge wonnen. De wedstrijd ging vrij gelijk op De beide partijen kregen volop kansen. De beste aanvallen waren echter wel voor de Achterveldse dames. Dank zij de zeer goede vorm van de achter hoedes van de beide elftallen kon er niet gescoord worden. Achterveld was wel meer in de aanval maar de keepster van de tegenpartij liet zich niet verschalken. Ongeveer twee mi nuten voor het einde van de eerste speelhelft kreeg L. van Hamersveld een goede voorzet van J van Dijk. Zij wist met een eenvoudige voetbewe ging te scoren. In de tweede helft werd M. van Ruitenbeek vervangen door R. Herder Er kwam iets meer vaart in het Achterveldse spel Door een goede treffer van L Kerkhof werd het 2-0. Inmiddels moest ook J van Dijk, die jammergenoeg niet geheel fit was vervangen worden. Kort na het tweede doelpunt kreeg de tegenpartij een penalty toegewezen. Hoewel keepster T. van Westerlaak de bal nog aanraakte, verdween deze toch in het Achterveldse doel. Vooral in de laatste 10 minuten moest Achterveld alle zeilen bijzetten om de voor sprong te kunnen behouden Kort voor het einde van de wedstrijd kreeg R. Herder nog een opgelegde kans om te scoren, maar zij miste. De eindstand werd 2-0 in het voordeel van Achterveld, zodat de twee punten werden behaald. Zondag wordt een uitwedstrijd gespeeld tegen Vianen aanvang 11.30 uur. ACHTERVELD - Door de Stichting Jongeren Contact Achterveld Is vorig jaar een begin gemaakt met het orga niseren van aktlvltelten tijdens de vakanties. Het Is gebleken dat zoiets voor de thuisblijvers leuk is en ge waardeerd wordt. Ook bij de ouders wordt het op prijs gesteld dat er voor de kinderen iets dergelijks is. Het valt niet mee om de kinderen een hele vakantie bezig te houden. Tijdens de herfstvakantie werd er door de S.J.A. in samenwer king met Klont een middag georgani seerd. Het was ditmaal een filmmid dag. Er werden twee voorstellingen gegeven die door ongeveer 170 kin deren werden bezocht De films wer den gedraait in De Moespot Er werd een aantal tekenfilms gedraaid, waarvan de jeugd geweldig heeft ge noten. Niet alleen waren er bekende personen zoals Popey en Tom en Jerry, maar ook een aantal minder bekenden. Voor een gulden hebben de kinderen op deze wat regenachti ge middag fijn kunnen genieten. In de pauze werd er getracteerd op een glaasje limonade. Nu ook deze aktiviteit een succes is geweest, is besloten met dit werk door te gaan. De eerstvolgende akti viteit zal zijn in de kerstvakantie. De plannen gaan dan in de richting van spel en handenarbeid Het blijkt ech ter niet mee te vallen om de zaak ondanks het grote aantal bezoekers financieel rond te krijgen. Men wil voor de kinderen de entreeprijs zo laag mogelijk houden, maar soms moet er ondanks het grote aantal bezoekers toch geld bij. Een oplos sing' hiervoor wordt gezocht. Hulp tijdens een aktiviteit is uiteraard steeds van harte welkom. Zijn er mensen die tijdens een middag willen helpen, heel graag. Mieke Dunne- wijk, W. van Amersfoortstraat 21 is de contactpersoon hiervoor ACHTERVELD - Vanavond, dins dag 28 oktober, wordt In de koffieka mer van Ons Gebouwde ledenverga dering van de A.B.T.B. gehouden. De agenda Is als volgt: Opening en me dedelingen door de voorzitter, notu len vorige ledenvergadering, inlei ding door notaris Buters, gelegen heid tot het stellen van vragen naar aanleiding van de lezing, bestuurs verkiezing, rondvraag en sluiting. Door notaris Buters uit Leusden zal een lezing worden gehouden over de actuele onderwerpen over erven en vererven, kopen en verkopen van on roerend goed, testamenten en huwe lijkse voorwaarden. In verband met het toenemen van de werkzaamheden en een betere vertegenwoordiging te krijgen over het gebied van de afdeling is besloten om het bestuur met twee personen uit te breiden Tevens heeft het be stuurslid Jan Boersen te kennen ge geven te willen aftreden. Hierdoor zullen er vanavond drie bestuursle den moeten worden gekozen De vol gende personen hebben zich bereid verklaard zich kandidaat te stellen Theo Blom, Johan Boersen Czn, Pe ter van Dijk, Theo van Dijk, Co de Groot, Jan Rutte en Jan Zwambag. Gezien de diverse belangrijke za ken die deze avond aan de orde zullen komen zijn ook de echtgeno tes van harte welkom ACHTERVELD - Op uitnodiging van de V.V.V. uit het Oostenrijkse Egg werd er twee jaar geleden door de Tiroler kapel met een aantal sup porters een bezoek aan dit plaatsje gebracht,.ook werden toen enkele optredens verzorgd. Door dit bezoek Is een aantal vriendschapsbanden ontstaan en zijn er ook verschillende vakanties daar doorgebracht. Teneinde meer bekendheid aan het Bregenzer woud te geven is er door de V.V.V. van Egg een voorlich tingscampagne in Nederland op touw gezet. Tijdens hun reis door Nederland zal ook Achterveld door enkele Oostenrijkers worden be zocht. Dit bezoek zal vanavond plaatsvinden om 20.00 uur in D'Ouwe Peerdestal. Door middel van lichtbeelden zal een indruk worden gegeven van het Brengenzer Wald niet alleen in de zomervakanties, maar ook in de win ter. De lichtbeelden zullen worden omlijst door het spelen op een citer door een van de leden van het gezel schap. Hierbij zal een aantal Oosten rijkse melodieën ten gehore worden gebracht. Ook zal de Tiroler kapel, de Hinterfelder Musikanten aan deze avond medewerking verlenen. Het- belooft een mooie avond te worden. De deelnemers aan de reis naar Egg zullen er zeker bekenden ontmoeten. ACHTERVELD - Door de A.M.B.C. Achterveld werd zondag een puzzel- rit, de herfstrït, georganiseerd. De uitzetters van deze rit waren de heer en mevrouw Van der Roest. Er werd gereden onder een eigen reglement en er kon worden gestart in de sport- en tourklasse. Er waren deze zondag 30 deelnemers en nadat allen aan de finish waren gearriveerd kon de uitslag worden opgemaakt Voordat de prijzen werden uitgereikt werd eerst nog een overzicht gege ven hoe oe rit moest worden gereden. De prijswinnaars waren. sportklas8e 1. G. Bos. Amersfoort met 31 straf- punten, 2. J Bebing, Woudenberg met 31 strafpunten, 3. H. v. d Wete ring eveneens met 31 strafpunten. Daar deze personen allen met een gelijk aantal strafpunten waren ge ëindigd werd de plaatsing op de ranglijst door middel van loting vast gesteld, tourklasse 1. G. Vink, Barneveld met 90 straf punten, 2. J Flantua, IJsselstein met 121 strafpunten, 3. W. van Buren, Soest met 157 strafpunten, 4. J. van Loenen, Leusden met 181 strafpun^ ten, 5 A. van Druten, Achterveld met 189 strafpunten, 6. K. J. Jansen. Le lystad met 193 strafpunten De slotrit van dit seizoen zal op zondag 16 november worden gere den. mooie prijzen beschikbaar Nadat de uitslag bekend was bleek dat er heel veel punten bijeen waren vergaard. De gelukkige prijswinnaars waren klaverjassen: 1 J. van Rossum 5167, 2. Wuf Tolboom 5117,3 Alb Wouters 5082, 4 C. v d Breemer5075. 5. mej R. v Hamersveld 5038, 6. C van Marwijk 5029, 7. mevr. G v. d. Burg wal-Smit 50018 A. Tolboom 4962,9 mevr. v. d. Hengel-De Ridder 4929, 10. mevr. van Rossum 4915, 11. G. Horst 4896,12 mevr. G. Burgers-van Dijk 4885, 13. Wim Tolboom 4877,14 H Ossendrijver 4839, 15 K. Voor burg 4862. 16 J Boersen 4807, 17 E. Barreveld 4807, 18. H van Rossum 4795. 19. J. Burgers 4791. 20 E de Wijs 4789, 21. mevr Hoogland 4780, 22. J. Ossendrijver-Smink 4770, 23. mevr. van 't Klooster 4747. 24. mevr de Wijs 4688, 25. H Voskuilen 4675, 26. P v d. Hengel 4636, 27. Lis Kerk hof 4625, 28. mevr. D. Voskuilen 4608 en 29. R. Koller 4606 punten De poedelprijs was voor A. Burg wal met 3421 punten. Schutjassen: 1. A de Ridder 94, 2 K Voorburg 93, 3. mevr. Smit 92, 4. J van Laar 89. 5. M. van Westerlaak 88, 6 P. Smink 87. 7 Gvd Pol 86. 8 mevr. van Burgsteden 85 en 9. mevr. Ossendrijver 85 punten. Hier was de poedelprijs voor mevr Voorburg met 63 punten. De volgen de ronde zal worden gespeeld op maandag 17 november. LAREN Achterveld bakt er dit seizoen nog niet veel van want van mededegradant Laren werd met 2-0 verloren. Door deze z g. vierpunten wedstrijd te verliezen is Achterveld in de gevarenzone op de ranglijst te recht gekomen Direct vanaf het aanvangssignaal van scheidsrechter Hoogendoorn startte Achterveld met een offensief. De Laren verdediging werd volledig onder druk gezet, en moest vaak redding brengen door corners weg te geven. Linksbuiten Jan Boersen lan ceerde de cornerballen inswingend voor het Larendoel De goed koppen de Laarder verdediging waren in de lucht de aanvallers van Achterveld verre de baas en konden alzo rustig wegwerken. De Laarders konden niets anders doen dan te counteren, want Achterveld behield het betere van het spel. Toch kon Achterveld de veldmeer- derheid niet in een doelpuntje tot uiting brengen. Een foute terug speelbal van de Laren verdediging kon b.v door Jan Kerkhof ook niet tot een doelpunt worden gefrabriceerd Toen een snelle uitval van Laren vakkundig onderbroken werd door Adri van de Heuvel en deze de bal ver opbracht leek succes in de lucht te zitten Diens gave pass naar midden voor Jan Kerkhof werd echter voor het Laren doel om zeep gebracht De Laarder verdediging nam gelei delijk aan afstand van het Achter veldse veldoverwicht door bezit te nemen van de middenveldbezetting. Van hieruit werd met lange ballen de Achterveld verdediging bestookt Gijs Hak pleegde hierbij een keer obstruktie wat bestraft werd met een vrije trap, deze stuiterde weer het veld in toen hij op de deklat terecht kwam. dat liep dus goed af. Kort voor rust opnieuw een overtreding van de Achterveldse defensie De bal kwam echter niet verder dan de Achterveld se muur en kon toen weggewerkt worden. Zo werd de eerste speelhelft afgesloten, met de eensluidende conclusie dat de voorhoede van bei de partijen verschillende scoorings- kansen hadden laten liggen. Na de rust bleek Jan Boersen vervan- Achtervelds nieuws gen te zijn door Jaap Schouten, die daardoor op een voor hem vreemde plaats terecht kwam (linksbuiten) Direct na de aftrap ontstond er geklungel in de Achterveldse verde diging, wat door Laren door slecht schieten niet werd afgestraft. Evenzo toen Adri van de Heuvel zijn man even losliet en deze de bal kon voor schieten en 4 Laarders verzuimden voor open goal in te schieten Toch zat Achterveld ook niet stil getuige de schoten vanuit de tweede lijn van Adri van de Heuvel en Jan Kerkhof over en naast de Laren goal. Uit een pass van Jaap Schouten naar Gijs Hak ondernam deze een soloren passeerde verschillende tegenstan ders, bekroond met harde schuiver, naast de paal! Achtervelds midden voor Jan Kerkhof kon weinig uitrich ten deze middag door de straffe man dekking van de Larense voorstopper, want hij kreeg weinig schietkansen. Achterveld bleef aanvankelijk aan vallend spel spelen doch de techniek der Laarders kreeg op het midden veld de overhand. Goed samenspelend met verrassen de uitvallen en combinaties werd de steeds meer wankelende Achterveld defensie bestookt Scheidsrechter Hoogendoorn floot erg veel wat de snelheid van het spel niet ten goede kwam. Bij een der Laarder aanvallen werd de bal tot corner verwerkt Uit deze hoekschop werd het eer ste doelpunt geboren, daar de bal in het doel belandde waar doelman Tol boom zich totaal op verkeek en mis- taste Op gelukkige wijze had Laren gedoelpunt. Achterveld probeerde hierop -hel goede antwoord te vinden en ging massaal in de aanval met nog een kwartier te spelen. Na goed aangeven van Herman van Ruitenbeek naar Jan Kerkhof, loste deze een vlammend schot wat via de lat het veld uitketste. Hierna ging een Laren speler op de bon wegens een te harde tackle op Adri van de Heuvel. Tien minuten voor tijd zagen we nog een wissel Herman van Ruiten beek werd vervangen door Marcel Boonen. Deze bracht nog wel wat leven in de brouwerij maar het mocht niet meer baten. Verder dan het for ceren van enkele corners kwamen de Achterveldse voorwaartsen niet. La ren had aan de andere kant meer succes met een snelle uitval, waarbij de gehele Achterveldse verdediging bleef stiltaan vanwege buitenspel. Terwijl grensrechter Cor van Marwijk hiervoor vlagde had de scheidsrech ter dit niet gezien en liet doorspelen. Hans van Amersfoort, Larens aan voerder kon toen doorgaan terwijl de ijlings toegesnelde Jaap Schouten nog probeerde te redden wat er te redden viel maar het was te laat Nr 2 lag in de touwen en Achterveld was verslagen. Toen gaf Achterveld de moed op en had geen kracht meer om nog iets terug te doen. Bumocvuermmo (R COCDKOOP VANAF margarine T0pgp0rt bekijken I voor half geld vloeibaar schuurmiddel Halvituren aardbeien, abrikozen of kersenjam met dubbele (50x) spaarpunten vttuMEas - KWANTUM 1 HALLEN mniimrininn VoortH.fl Parkweg 103 Voorburg Mgr Sloelaan 456 Den Haag ZMd.nNj,, 155 Don Hug Denen burg 49 Rignoburg Oegrtgeotterweg 48 Vooochoten P.pHu" 2 HiiumouO* RigndigV 248 Ketw.gfc Vooairul 63 Wetaenaar Hogendorpnraai 67 Monitor Molonitroat 46 Woudenborg Parallelweg 22 Alpbon a/d R.,n Pr H.ndr.knraei 69 Gouda Ford Huyckmaat la Gouda Plataannraat 2-4 6-8

Leusder Krant | 1980 | | pagina 8