X Commentaar leveren op ontwerpnota kan Plangroep doet reeks aanbevelingen in inventarisatie sociaal-cultureel werk Meerderheid in raad gaat vóór versnelling woningbouw stemmen IJsclub Zwanenburg had gunstig seizoen 0$ Tieneravond in De Til s Maandag definitieve ontwerpen koopwoningen Zwanenburg te zien P.L. belegt openbare fraktie- vergadering VANIIAAI* INIM2 LEIISIIER KRANT BDU J L tn r Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Studie- begeleidings dienst Overing SB Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033-) 941495 D.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 110,50 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 30 OKTOBER 12e JAARGANG NO. 55 1980 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het deze week verschenen ontwerp-inventarisa- tierapport „Sociaal-cultureel werk" komt de zogeheten plangroep, die het rapport heeft samengesteld, niet alleen tot een inventarisatie van wat er op dit gebied in Leusden is, maar worden er ook aanbevelingen gedaan ten aanzien van wat er moet gebeuren. Die aanbevelingen zijn uiteraard vooral gericht tot de gemeenteraad, die uiteindelijk een so ciaal-cultureel plan voor de jaren 1982 tot en met 1985 voor deze gemeente moet vaststellen. Het ontwerp-inventarisatierapport is één van de fasen in de plan-procedure. In het rapport komt de plangroep, op grond van gegevens die men kreeg van de organisatie in Leusden en via een huis-aan-huis-en- quète, tot een uitvoerige beschrijving van de verschillende sociaal- culturele aktiviteiten in Leusden. Zo wordt er aandacht besteed aan het peuterspeelzaalwerk, de wijkorganen, sportieve recreatie, amateuris tische kunstbeoefening, de muziekschool, het jeugd- en jongeren werk, en het vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat de tweede fase versneld af gebouwd gaat worden. Van avond moet de gemeenteraad de vraag van de provincie in die richting beantwoorden en naar alle waarschijnlijkheid zal een meerderheid van de raad „ja" gaan zeggen. Al eerder was duidelijk dat de fracties van VVD (vier zetels) en SGP/GPV (-e-en zetel) zouden kunnen instemmen met versnel de afbouw van de tweede fase. Ook een meerderheid in het CDA (totaal zeven zetels) is nu vóór versnelde afbouw. Volgens CDA- fractieleider Evelien Blom was men gisteren in christen-de mocratische kring nog uitvoerig aan het beraadslagen, maar zag het er wel naar uit dat een ruime meerderheid in de fractie vóór gaat stemmen. De fractie van Progressief Leusden (vier zetels) kan niet zonder meer instemmen met de versnelling. In progressieve kring houdt men vast aan de ereerder uitgesproken uitdruk kelijke wens dat de versnelde af bouw tot gevolg heeft dat er nu een groter contigent huurwonin gen gebouwd gaat worden dan nu geprogrammeerd staat. PL- woordvoerder Marion Defares: „Wij erkennen dat er woning nood is in de regio, maar zeggen erbij dat die woningnood er is bij bepaalde groepen, voor die groepen willen wij best zo snel mogelijk bouwen, maar dat houdt dus in dat er meer in de sociale sfeer gebouwd moet worden." De fractie van Progressief Leusden zal vanavond tijdens de raadsvergadering in een schorsing van de beraadslagin gen trachten leden van andere fracties voor dit standpunt te winnen. Wanneer er geen mede standers te vinden zijn, dan zal Progressief Leusden tegen stemmen. Dat maakt overigens voor de uitslag van de stemming weinig uit, want zeker zo'n elf van de ze ventien raadsleden zijn voor de gevraagde versnelling. LEUSDEN - Aanstaande vrijdag avond wordt er in het kader van de vie ring van het tienjarig bestaan van De Til een heel bijzondere tieneravond ge houden. Aanvang van die avond is om 19 30 uur. Op het programma staan di verse spelletjes, die allemaal wel iets met muziek te maken hebben, een optreden van de band Occasion, een imitatiewedstrijd en een danswedstrijd. Kortom een feestelijk en gevarieerd programma waar voor ieder wel iets van zijn gading bij is De toegangsprijs be draagt een gulden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. In de ogen van de plangroep zal de tabaksachuur van de voormalige boerderij 't Spul binnen afzienbare tijd wel verdwijnen. Men wijst de plaats waar de schuur nu nog staat in ieder geval al aan voor bijvoorbeeld de vestiging van „Pinkeltje" of een gebouwtje voor de wljkorganisatie Groenhouten. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag avond hield de ijsclub Zwanenburg haar jaarvergadering. Voor dit soort verenigingen, met een gewoonlijk maar kort „echt" seizoen, is het altijd moeilijk om bij niet-vriezend weer de nodige belangstelling van de leden te wekken. Dat de opkomst daarom niet groot was, is begrijpelijk. An derzijds was dat jammer, want er kwamen diverse interessante zaken naar voren. Door afwezigheid van de voorzitter (vacantie) werd de praat avond geleid door secretaris P. van Leeuwen. Tot de „ingekomen stukken" be hoorde een brief van de gemeente, waarin medegedeeld werd, dat zo spoedig mogelijk met de aanleg van een definitieve ijsbaan in Leusden zal worden begonnen. In verband met de bekende problemen rond de voorge nomen uitbreiding van het Burg. Buiningpark, is nog met geen mogelijk heid te zeggen, wanneer die lang ge koesterde wens in vervulling zal gaan. ZwanenDurg accepteer: ae moeinjKne- den van het gemeentebestuur en troost zich vooralsnog met de onlangs nog door wethouder G van Woudenberg gedane keiharde toezegging: „Wat er ook gebeurt, in ieder geval zal er dit jaar op een betere ijsbaan geschaatst kun nen worden dan vorige jaren het geval was". Uit de jaarstukken bleek, dat het afge lopen seizoen zowel sportief als finan cieel voor de vereniging zeer gunstig is geweest. Vooruitlopend op de in de naaste toekomst te verwachten inves teringen, werd besloten de contributies enigszins op te trekken. Met ingang van het volgende verenigingsjaar (1 juli 1981-30 juni 1982) wordt aan hoofd- en gezinsleden vanaf 16 jaar een bijdrage gevraagd van 7,50 per jaar. Nieuwe leden en zij, die na een onderbreking opnieuw lid worden, betalen 5- extra. De contributie voor gezinsleden tot 16 jaar en voor echtgenotes bedraagt t z.t. 1,25 per jaar Het verenigingsbestand telt op dit moment circa 150 leden uit de eerste en 300 uit de tweede categorie. Het 9 man sterke bestuur bestaat thans uit voorzitter J. H. Lantink. secretaris P van Leeuwen, penningmeester P. Koeter en de heren A. van Kraaikamp, W Hoytema van Konijnenburg. N. J. C. Steketee, J. Tuin, F. A. A. Vlugt en J. Bannink. Tijdens de vergadering kwa men meerdere interessante nieuwe za ken naar voren, zoals de mogelijkheid om de jeugdleden t.z.t. een schaats- diploma te laten halen en het houden van een ruilbeurs voor schaatsen. In principe werd daarbij gedacht aan za terdag 29 november (net voor Sin terklaas!). Voorts zal de mogelijkheid worden onderzocht om bij een ijsloos seizoen - Zwanenburg blijft afhankelijk van buitenaardse krachten - korting te verlenen op de entreeprijs van de Utrechtse kunstijsbaan. Indien nuttig of nodig komen wij t.z.t. op deze aangele genheden nog terug. De vergadering nad een vlot verloop en rond 22.00 uur kwam de als voorzittershamer ge bruikte asbak met een voorzichtige tip voor de laatste keer op tafel. LEUSDEN - Op maandag 3 no vember bestaat er van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid kennis te nemen van het definitief ontwerp van 63 in Zwanenburg te bouwen koopwonin gen. Hiervan zullen er 45 in de pre miekoop A sector worden gebouwd. De subsidie die op deze woningen wordt gegeven is zo hoog, dat de woonlasten in veel gevallen lager zullen uitvallen dan bij een huurwo ning in de woningwetsector. De woningen zijn ontworpen door de architect A. van Tilburg van het bureau HWS T te Rotterdam en bevatten naast de woonkamer, keuken, douche e.d twee slaapkamers. De bouw zal om streeks april volgend jaar beginnen De expositie wordt gevolgd door een bij eenkomst van de inspraakgroep koop woningen Zwanenburg. Voor deze bij eenkomst zijn ook een aantal woning zoekenden uitgenodigd die in aanmer king komen voor een koopwoning in Zwanenburg. LEUSDEN - Politiek Leusden be legt volgende week dinsdagavond om 20.00 uur een openbare fraktie- vergadering welke zal worden ge houden in de raadszaal van het ge meentehuis, Hamersveldseweg 2. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur. Het enige punt dat deze avond op de PEUTERSPEELZAAL- WERK Ten aanzien van het peuterspeel zaalwerk heeft de plangroep zich bij haar conclusies en aanbevelingen mede laten leiden door het beleid dat de gemeente voorstaat. Wellicht de belangrijkste aanbeveling is die om in de vijf Leusdense peuterspeelza len de subsidie op de salariskosten van de leidsters te verhogen met 25% naar 50%. Verder doet de plan adviesgroep een uitspraak over de mogelijke definitieve lokatie voor de speelzalen Pinkeltje en Blijhof II, nu respectievelijk gevestigd in mobiele lokalen bij de school Kinderland en aan de Smoussesteeg. Ze zouden een plaats moeten krijgen in de wijk Groenhouten - bijvoorbeeld op de plaats waar nu de tabaksschuur staat te vervallen en in het hoofd centrum. Voor de speelzaal „Nijn- tje", gevestigd in de schuur van de Hakhorst, moet er een goede buiten accommodatie komen. Voorts wordt het van belang geacht, dat er aan dacht wordt besteed aan de vorming van de leiders en leidsters van de verschillende speelzalen. Tenslotte wordt de verwachting uitgesproken dat er voorlopig voldoende speeelzalen in de gemeente Leusden zullen zijn. Mocht het aantal peuters in een speelzaal terug gaan lopen, dan dient jaarlijks bekenen te wor den wat de kosten per kind bedragen om de speelzaal in stand te houden. Aan het gemeentebestuur is het dan de taak om de politieke beslissing te nemen, welk bedrag men maximaal per kind wil uitgeven. WIJKORGANEN Binnen de plangroep is men het niet eens kunnen worden over de wijze waarop wijkorganen gesubsidieerd zouden moeten worden. De wijze van subsidiëring dient te worden opgeno men in de spe'; e^als, zo meldt de p'an- groep, maar over de kwestie van het al dan niet jaarlijks subsidiëren van wijk organen kan men geen eensluidend advies geven „Meer financiële arm slag vormt immers geen garantie op een grotere betrokkenheid van de be- - Vervolg sociaal-culturele inventarisatie pag. 3 - Achtervelds nieuws pag. 5 - Sportpag. 7 - Kijk op kunstpag. 9 - Filmpag. 11 en 13 •Weekenddiensten pag. 13 DOKTERSDIENST: Vrijdag zaterdag: 033-944223 Zondag: 033-944541 DE LEUSDER KRANT: ...beleefd aanbevelend... woners bij het wijkgebeuren. Het punt van de geringe betrokkenheid blijkt na melijk het grootste probleem te zijn, waar de wijkorganisaties mee te kam pen hebben", zo staat in het ontwerp- rapport. Wel eensluidend komt men tot het advies dat incidentele sociaal-cul turele aktiviteiten, die ten behoeve van de wijkbewoners door de wijkorganisa ties worden georganiseerd voor subsi die in aanmerking dienen te komen. Voorts is men van mening dat overwo gen dient te worden om ten behoeve van aktiviteiten in de wijk Groenhouten een mobiel lokaal te plaatsen op de plek. waar thans de tabaksschuur staat. vervolg op pagina 3 De postzegelclub Lisiduna verdient gesubsidieerd te worden. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsoag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. Ö3420-16141 agenda staat is de behandeling van de algemene beschouwingen Belang stellenden die vooraf met betrekking tot die beschouwingen vragen willen stel len of opmerkingen maken kunnen daarvoor kontakt opnemen met Rinze Bloemhof, tel. 941982, Marion Defares, tel. 941684 of Corn Verduin, Bohemen 79, tel. 940119 organiseert huiswerkcursus en bijlessen voor scholieren voortgezet onderwijs.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1