Groenlose jongeren bezochten Achterveld GESLAAGDE CITERAVOND IN ACHTERVELD Bouwrijpmaken terrein LTV- accommodatie kost 99.000.- Jaar vergadering PvdA Nog één week tuin- vuilaktie Oud papier voor D.W.S. leusder krant Frühschoppen Bazar in Huize St. Joseph Verkoop tentoonstelling in 't Palet Middagbijeenkomsl in Marcuskerk INGEZONDEN s.v. Achterveld f I7A^ lh£ JE ee/o paap Achtervelds nieuws DONDERDAG 30 OKTOBER 1980 ACHTERVELD - In het kader van het uitwisselingsprogramma van de KPJ bracht de KJP afdeling Groenlo het afgelopen weekend een tegen bezoek aan Achterveld. De Achter- velders waren in september op be zoek geweest in Groenlo. De Groenloers arriveerden vrijdag avond, ongeveer 20 in getal. Zij werden door de Achtervelders heel hartelijk ontvangen. De ontvangst vond plaats op de deel van de boerderij van W Tol- ooom aan de Klein Hofweg, die geheel als feestzaal was ingericht Nadat men bekomen was van de reis werd een aanvang gemaakt met de indeling van de gastgezinnen. Dit ging door middel van een loting. Op de lootjes stond een gedeelte van een liedje dat gezongen moest worden. Degene die het lootje had met het tweede gedeelte van het liedje moest dit afmaken en zo moest men elkaar proberen te herkennen. Dit zorgde zo nu en dan wel voor enige hilariteit. Zaterdagochtend was het verzame len bij de boerderij van de familie Van de Tweel aan de Jan van Arkelweg Daar zou die dag een zeskamp worden gehouden. Na de koffie werd begonnen met een indelingsspel. Via dit spel wer den de groepen die tegen elkaar zou den uitkomen ingedeeld Na het naar binnen werken van een onvoorstelbare hoeveelheid snert werd begonnen met de zeskamp. Daar het in de loop van de middag veel te koud werd, werd besloten deze zeskamp voortijdig te beëindigen en de middag verder gezellig door te bren gen in De Moespot In de avond was er een groot feest, waaraan muzikale me dewerking werd verleend door het Amusementsorkest. Ongeveer 150 KPJ-ers namen aan deze feestavond deel. Het feest duurde tot in de kleine uurtjes. Zondagochtend was er een bor reluurtje in De Moespot. De belangstel ling hiervoor was gering. Ondanks dit geringe bezoek heerste er vanaf het begin tot het einde een geweldige stemming In de namiddag was er improvisatie toneel georganiseerd. Het bestuur van de Achterveldse KPJ moest deze mid dag de spits afbijten. Zij traden als eerste op met hun bestuurslid. Daar een bestuurslid niet aanwezig was moest zijn plaats aangevuld worden. Een Groenlose gaste, Marion, was be reid als invalster op te treden. Hoewel zij haar tekst voor het eerst onder ogen kreeg vertolkte zij deze op een voor treffelijke wijze. Er werden deze middag fantastische staaltje van improvisatie gegeven. Als afsluiting werd er een bierestafette ge houden De Achtervelders wonnen de proefestafette maar moesten bij de tweede, echte ronde wel het onderspit delven tegen Groenlo. Tot slot werd de uitslag van de zes kamp en het improvisatietoneel bekendgemaakt. Van beide was een totaal uitslag opgemaakt Het bleek dat groep vier onder leiding van de Groenlose gasten Marion en Peter, had gewonnen. Voor de verliezende ploeg was er nog een verrassing Deze mocht helpen om de zaal op te ruimen en alles weer netjes aan kant te zetten Zondagavond was er een afscheids avond bij Rien Coenders met mede werking van de Disco Night Life. Om ongeveer 22.30 uur verscheen de bus voor de deur om de Groenloers huis waarts te brengen Het afscheid was zo emotioneel dat de bus een half uur later dan gepland pas kon vertrekken. Het was een vermoeiend weekend ge weest, maar wel een weekend waaruan zowel Groenlo als Achterveld nog lang met veel plezier zullen terug denken Een van de zeskamponderdelen, mastklimmen. ACHTERVELD - Door het Ver- kehrsambt van de Oostenrijkse plaats Egg, gelegen in het Bregenzer Wald, werd er in Arnhem en Am sterdam een Ski Happ's verzorgd. Dit om het Bregenzer Wald meer be kendheid te geven als vakantieoord, zowel in de zomer als in de winter. Tijdens de doorreis van Arnhem naar Amsterdam werd ook Achterveld be zocht. Tussen Egg en Achterveld bestaan vriendschapsbanden in verband met een bezoek van de Ti- roler Kapel met hun supporters aan Egg. Dinsdagavond werd er in D'Ouwe Peerdestal een avond verzorgd met lichtbeelden die werden begeleid met citerspel. De avond werd verzorgd door Toni Rehm van het Verkehrsambt Egg, Lothar Fetz van de VW Schwarzen- berg, tevens leider van een skischool, Wilfried Lipburger van de VW uit Lin- qenau, Karin Schedler van de VVV Al- berschende, Marianne Bechter van het Gasthaus Taube uit Egg en de Citer speler Konrad Dorn, uit het Gastwird Gasthaus Krone uit Riefensberg. De gasten die deze avond bezochten werden bij hun binnenkomst verwel komd met een aantal mooie en beken de Oostenrijkse liederen, door de heer Dorn op zijn citer gespeeld. De avond werd geopend door de heer Rehm die blij was bij de vrienden in Achterveld te kunnen zijn Hij hoopte dat de ontstane vriendschap zou blijven bestaan en dat deze avond er zou toe bijdragen dat er tijdens de komende vakanties in het volgend jaar veel Achtervelders de streek van het Bregenzer Woud zouden bezoeken. Hierna werden een groot aantal dia's vertoond die een algeheel beeld gaven van het Bregenzer Woud, zowel in de zomer als tijdens de skipe riode. Uit de getoonde dia's bleek dat men daar ook een heerlijke vakantie kan doorbrengen Er is daar voor elk wat wils. Ook bleek dat de Folklore daarnog niet verdwenen is. Eenmaal per jaar wordt er in de zo mer een kerkdienst gehouden in de bergen in de openlucht. Elk dorp doet dat afzonderlijk, zodat er geen twee diensten op een dag zijn Ook worden de uit de bergen terugkerende koeien met bloemen versierd, wat alleen ge daan wordt als er de afgelopen zomer niets ernstigs gebeurd is. De ac commodatie is er ook prima Uit het geheel bleek dat het Breaen- zer Woud zeker niet onder doet voor de andere, meer bekende streken uit Oostenrijk De vertoning van de dia's werd begeleid door de citermuziek van de heer Dorn In de pauze werd door de groep, begeleid met de citer, het welbe kende ..Kufstein lied" gezongen het geen door de aanwezigen met een da verend applaus werd beloond. Na afloop van de voorlichting was het de beurt aan de Hinterfelder musikan- ten die deze avond ook hun medewer king verleenden Dit optreden werd niet alleen door de aanwezigen maar ook door de Oostenrijkers zeer op prijs ge steld Het is een leuke en ook heel ge zellige avond geweest. Na afloop dankte de heer Rehm de aanwezigen voor hun aandacht waarmee zij de ver toning van de lichtbeelden hadden ge volgd en hij hoopte veel vrienden het komende vakantieseizoen in Egg of de omliggende plaatsen terug te zien KNOTGROEP LEUSDEN GAAT STARTEN Op zaterdag 15 november a.s. gaat in Leusden een groep van start die het zo kenmerkende landschap van de Gel derse Vallei wil bewaren Nu hebben we in Leusden nog niet te klagen met ons fraaie landschap, maar willen we het in stand houden dan zal er iets moeten gebeuren. Wat is er aan de hand? De Gelderse Vallei is een laag gelegen gebied tussen de Veluwe en de Utrechtse heuvelrug. In de laagte ver zamelt zich het water, wat via talloze beken en beekjes wordt afgevoerd. Hoewel de ontwateringstoestand lang zamerhand steeds beter is geworden, blijft het gebied, ook door de bodem gesteldheid, behoorlijk vochtig Daar door vinden we er overwegend weilan den omdat de grond er in het voorjaar te lang nat blijft voor bewerking. In deze vochtige omgeving horen elzen en wil gen thuis Langs de perceelssloten zijn ze dan ook veelvuldig aanwezig. De bomen werden vroeger regelmatig ge knot omdat de boeren het hout goed konden aebruiken Tegenwoordig wordt het knotten steeds vaker achter wege gelaten; het is voor de boeren te bewerkelijk en te kostbaar geworden. De takken worden daardoor te zwaar, de boom gaat er op de duur aan kapot en verdwijnt. De knotgroep wil met behulp van vrijwilligers de boeren helpen het land schap te behouden. In de komende winter zal er een aantal zaterdagochten worden gewerkt We beginnen op zaterdag 15 novem ber om 9 uur (tot ca. 12.30 uur) op het land van de heer Van der Eijden, As- schatterweg 203 (dat is vanuit centrum direkt over de brug linksaf). Iedereen die het Valleilandschap de moeite waard vindt en zich voor het behoud wil inzetten is welkom. Voor gereedschap wordt gezorgd en iedere deelnemer is kosteloos tegen ongevallen verzekerd. Wel laarzen en warme kleding meene men. Voor opgave en inlichtingen kunt u terechtbijJ Westerhof tel 033-944373. S.V.A. AFD. JEUGDVOETBAL Junioren: Achterveld Achterveld Amf. Boys Achterveld Achterveld Achterveld Pupillen: Achterveld VVZA D5 - CJW D3 - Achterveld Achterveld Baarn F1 - Meisjes: Achterveld A1 - CJW A1 A2 - CJW A2 B1 - Achterveld B1 B2 - TOV B1 C1 - WZA C2 C2 - Amf. Boys C4 D1 - VVZ'49 D1 Achterveld D2 Achterveld D3 E1 - CJW E1 E2 - KWA E3 Achterveld F1 NSC 0-5 0-0 6-0 0-5 2-2 14-1 1-2 3-1 2-1 0-4 0-1 1-3 1-7 Programma voor zaterdag 1 novem ber: Junioren: Achterveld A1 - Amf. Boys A1 14.30 Achterveld A2 - HVC A2 15.00 HVC B1 - Achterveld B1 15.00 Achterveld B2 - Spakenburg B4 15.00 Achterveld C1 - Amsvorde C1 13.34 Achterveld C2 - Hoevelaken C4 13 45 Pupillen: Soest D2 - Achterveld D1 13.00 Achterveld D2 - Hoogl.veen D2 13.00 Soest D6 - Achterveld D3 12.00 Limivo E1 - Achterveld E1 13.00 Heew E1 - Achterveld E2 11.00 Achterveld F1 - Spakenburg F2 12.00 Achterveld F2 - IJsselm. vogels F5 13.00 Meisjes: Achterveld - WJ 11.00 Z«lfs in d« tijd van Ot en Sien werden er al geboortekaartjes verstuurd Maar vast niet zulke aardige als uit oe enorme koliektie van de Leusder Krant, want je weet niet wat ie ziet als ie de modellenboeken doorbladert Deze is er in ieder geval bi| Uit de ti|d van Ot en Sien Leusder krant, Leusden/Centrum Rozendaallaan9 Tel. 033-941495 ACHTERVELD - Zondag 2 novem ber zal er in D'Ouwe Peerdestal een aanvang worden gemaakt met het Frühschoppen. De muziek zal ook nu worden verzorgd door de Hinterfel der Musikanten. De aanvang van de ochtend is om 11.30 uur. De Hinterfelder Musikanten, die inmiddels enige nieuwe nummers hebben ingestudeerd, zullen zeker hun beste beentje voorzetten om het Früh schoppen ook dit seizoen tot een suc ces te maken. ACHTERVELD - Zoals wij in ons nummer van dinsdag reeds meldden zal er aanstaande zaterdag, 1 no vember, een bazar worden gehou den in Huize St. Joseph. De vrijdag middag ervoor is er gelegenheid de bazar te bezoeken voor bewoners en personeel van het huis. Op zaterdag zijn alle bewoners van Achterveld en omgeving welkom Er zal dan ook voldoende gelegenheid zijn om de vervaardigde voorwerpen te kopen. Naast de diverse kramen zijn er ver schillende attracties zoals ballen gooi en, hengelen, sjoelen en spelen op het rad van avontuur Voorts zal een klom penmaker een demonstratie geven van zijn oude beroep en ook kan men het spinnen van wol op een echt spinnewiel bekijken Voor de kleine kinderen die wellicht met hun ouders mee komen is er een grabbelton. De opbrengst van deze bazar zal worden besteed voor de aankoop van nieuwe materialen, om zo ook het ko mende jaar weer te kunnen werken. Bewoners en personeel van het huis hopen op een grote belangstelling voor de bazar LEUSDEN - Voor de zesde maal wordt aanstaande zaterdag in Leus den-Zuid de jaarlijkse verkoopex positie in de Openbare Basisschool 't Palet aan de Willem de Zwijgerlaan gehouden. De verkoopexpositie duurt van 10.30 uur tot 16.00 uur. Er zijn originele cadeaus te koop en in de hal van de school kunt u genieten van koffie. Verschillende technieken op het ge bied van handenarbeid zullen te zien zijn zoals tekenen, etsen, schilderen, spinnen, weven, haken, breien en bor duren. Getoond worden vele met de hand vervaardigde voorwerpen waar onder poppen, marionetten, broodfi guren, sieraden, wandkleden, kleding en droogbloemdecoraties Ook zijn er demonstraties pottendraaien, boetse ren, houtbranden en schilderen Ten slotte is er ook modelbouw, houten kin derspeelgoed, houtsnijwerk, emaille, natuurfotografie en Ikebana. Van 11.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur zal er gemusiceerd worden en van 12.00 tot 13.00 uur geeft llona van den Burg met Blijhofcursisten een demonstratie volksdansen in de hal van de school. In een van de lokalen zal door personeel van de school een ten toonstelling worden ingericht van han- denarbeidprodukten die zijn gemaakt door leerlingen van de school, ledereen die belangstelling heeft is deze dag hartelijk welkom. LEUSDEN - B en w. zullen de raad voorstellen een krediet van 99.000,- beschikbaar te stellen voor het bouw rijpmaken van het terrein waarop de club- en kleedaccommodatie komen te staan van de Lawn Tennis Vereniging .Leusden", Het is de bedoeling dat binnenkort met de bouw van deze accommodatie wordt begonnen Tegelijkertijd zal er een zo geheten oefenkooi worden aangelegd, waarvan de kosten ten laste van de tennisvereniging komen. De daarvoor benodigde grondwerkzaamheden neemt de gemeente echter voor haar rekening, deze zijn opgenomen in het krediet voor het bouwrijpmaken. Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk DE MEEST PERFEKTE JAPANSE AUTO Autoservice J. HAARMANS Oil MAZDADEALER lZT\ Nijkerk >1 03494-51666 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op woensdag 5 no vember aanstaande houdt de afde ling Leusden van de Partij van de Arbeid haar jaarvergadering. Zoals gebruikelijk zullen tijdens die jaarvergadering de PvdA-raadsle- den Jan Mandemaker en Corri Ver duin verantwoording afleggen voor wat zij het afgelopen jaar in de raad gedaan hebben. Daarnaast vermeldt de agenda een aantal punten van meer huishoudelijke aard, zoals de vaststelling van jaarver slag en jaarrekening, het vaststellen van de begroting en een bestuurs verkiezing. Voorzitter Pieter Arts treedt af en stelt zich niet herkiesbaar. Het is op dit moment nog onduidelijk, wie hem zal gaan opvolgen De jaarvergadering van de PvdA, die ook voor met-leden toegankelijk is, wordt gehouden in de schuur van ,.De Hakhorst", Waarden 25a De bijeen komst begint volgende week woensdag Dm 20.15 uur. LEUSDEN - Tot maandag 10 no vember bestaat er gelegenheid om tuinvuil te storten op een groot aan tal plaatsen in de gemeente Leus den. In totaal zijn hiervoor 47 plaat sen aangewezen, herkenbaar aan een oranje bordje met het opschrift tuinvuil. Vanaf het begin van de actie op 10 oktober is er op grote schaal van deze gemeentelijke service gebruik ge- _maakt. Het is verheugend te constate ren dat men zich in het algemeen goed aan de regel houdt dat de verzamel plaatsen uitsluitend bestemd zijn voor het deponeren van tuinvuil Ook voor de nog resterende periode van de aktie re kent het gemeentebestuur hierbij op de medewerking van de bevolking. ACHTERVELD- In verband met de oud papieraktie van de muziekver eniging DWS zal zaterdag 1 novem ber de container weer staan op het terrein van de heer J. Rutte ter hoogte van de Coöperatie. ledereen die zijn oud papier of oud karton kwijt wil kan dit in deze container deponeren. De vereniging hoopt ook nu weer een volle container te kunnen af leveren Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn hun oud papier zelf te komen bren gen kunnen dit telefonisch mededelen op een van de volgende nummers. 033- 941197 of 03425-1688. Dit moet dan wel gebeuren voor vrijdagavond 19.00 uur LEUSDEN - Het thema „Goed nieuws voor armen'' zal centraal staan in de middagbijeenkomst van aanstaande zondag in de Mar cuskerk aan de Asschatterweg. Aanvang van de bijeenkomst is om 16.30 uur. Dit thema maakte nogal wat tongen los op de conferentie voor zending en evangelisatie die onlangs in Melbourne werd gehouden. Deze conferentie werd georganiseerd door de wereldraad van Kerken. Ruim 500 kerkelijke afgevaar digden waren toen bijeen om over het onderwerp dat zondag in de Mar cuskerk centraal zal staan te spreken. Iedere belangstellende is hartelijk wel kom Jongeren uit Groenlo en Achterveld gezamenlijk aan de slag tijdens de zeskamp IZAAfc. PÊAJ ZTF-UEAJ? 4IELL-

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5