Raad besloot versneld te gaan bouwen iffi Informatie-avond verplaatst naar half november KltANT Woningbouw Achterveld ALLEEN FRACTIEVOORZITSTER CDA STEMDE TEGEN VAKUAAV. IN IIB LEIISIIEIt „Zeer slechte brief" Leusden boulde beter dan Randenbroek Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden KWEKERIJ G. STUIVENBERG Reimus&Snel FOTO-KOPIE NODIG? DINSDAG 4 NOVEMBER 12e JAARGANG NO. 56 1980 U- C van een onzer medewerkers) LEUSDEN Leusden zal voldoen Ban het tot haar gerichte verzoek van de provincie Utrecht om de tweede lase versneld vol te gaan bouwen. Met alleen de stem van Evelien Blom, raktlevoorzitster van het C.D.A. in de Leusdense Raad, tegen, nam de ge- neenteraad donderdagavond de be slissing om het verzoek van de pro vincie in te willigen. Wel zal de pro vincie in rekening moeten houden met een door de raad aangenomen motie van het C.D.A.. waarin een aantal nadere eisen zijn vastgelegd. B en W. hadden het aan de raad- leden overgelaten om de uiteindelij ke beslissing over het al of niet ver meld afbouwen van de tweede fase ie nemen. Het college had zelf geen standpunt geformuleerd, waarmee :e naar de raad toe kon komen. Op 28 augustus nog had de raad uitgespro ken niet afwijzend te staan tegenover de provinciale plannen, maar geen beslissing kon nemen omdat de nodi ge nadere informatie ontbrak. Dp de door de diverse commissies getelde vragen blijken nauwelijks be vredigende antwoorden te zijn bin nengekomen, waardoor het de diver se raadsleden des te moeilijker was gevallen een besluit te nemen. Marion Defaces (Progressief Leus den) noemde het geheel „een flink jrok wat ze nauwelijks door de keel <on kriiqen". De antwoorden op de qestelde vragen noemde ze „nauwe lijks relevant" De aan Leusden ge stelde vraag om versneld te bouwen vond het progressieve raadslid ech ter wel gerechtvaardigd Amersfoort, dat zo nodig Hoogland erbij moest hebben, stikt in zijn eigen procedu res, aldus mevrouw Defares. Zij vond dan ook, dat gelet op de grote wo ningnood in de regio. Leusden er niet onder uit kan om iets voor deze kategorie mensen te gaan doen. Wel wil Progressief Leusden dat er gekeken wordt naar de verdeling van het woningbouwcontingent. Van de ongeveer duizend woningen die eer der opgeleverd gaan worden wil Pro gressief Leusden de mogelijkheid open laten om meer in de sector woningwetwoningen en premiehuur woningen te bouwen. Een rekensom metje hadden de progressieven ock al gemaakt. Het resultaat van het rekenwerk was dat het de gemeente mogelijk is ook een ander woning bouwprogramma dan waaraan nu gedacht wordt te financieren. Ook wil Progressief Leusden dat de gemeen te gaat kijken naar de mogelijkheid om de woningen wat dichter op el kaar te bouwen Deze zogenaamde „verdichting" betekent voor de ge meente namelijk ook een kostenbe sparing. MOTIE Het CDA had haar standpunt in een Evelien Blom motie vervat Uit het gestelde in de motie blijkt dat ook het deze partij vindt dat de beschikbare informatie op grond waarvan een weloverwogen standpunt kan worden bepaald, vol strekt onvoldoende is. Ook consta teert het CDA dat er nog steeds onduidelijkheid bestaat over de toe passing van de V V T. voor de Leu- dense woninqbouwplannen. Toch wil het CDA, zo blijkt uit de motie, meewerken aan de provinciale plan nen om in Leusden sneller te gaan bouwen, wel zal dan echter aan een aantal bepalingen moeten worden voldaan, zo vindt het CDA. Zo zal tussen de provincie en ge meenteraad overeenstemming be reikt moeten worden over de toepas sing van het woningtoewijzingsbe leid. Aan inwoners van Leusden mo gen geen belemmeringen in de weg gelegd worden bij het verkrijgen van een woning. Ook vindt het CDA dat goed gekeken moet worden naar de aard van de behoefte, omdat als blijkt dat er nau welijks of geen behoefte is aan Leus dense woningen, er ook niet versneld gebouwd hoeft te worden. Als de conclusie is dat er toch gebouwd gaat moet worden, dan moet dat voor de gemeente geen nadelige finan ciële gevolgen hebben, is de mening van het CDA. Ook mag, zo vindt deze raadsfraktie, versnelling van de wo ningbouw niet betekenen dat inwo ners van Leusden niet of minder tijdig de beschikking over een woning heb ben. Vrijwel alle raadsleden bleken wel wat te voelen voor de motie van het CDA. Alleen profgressief Leusden wilde de motie graag aangevuld zien met de door haar gemaakte opmer kingen over wijziging in het woning bouwprogramma, zodat wat meer huizen in de sociale sector gebouwd zouden gaan worden. Vooral Gerrit van Tiel (VVD) verzette zich hevig tegen de laatste suggestie. Hij noemde het „een praatje voor de publieke tribune" om te gaan praten over een 25-tal woningwetwoningen meer. De heer Van Tiel wilde dan ook wel „ja" zeggen tegen de motie van het CDA maar „nettegen het amen dement van Progressief Leusden SCHORSING Uit de daarop volgende discussie bleek echter dat meerdere raadsle den wel wat zagen in de opmerkingen van Progressief Leusden Ook wet houder J. Wagenaar (VVD) bleek het standpunt van zijn fraktievoorzitter niet geheel te delen. Hij vond het een vanzelfsprekende zaak dat er ge bouwd zou gaan worden voor die mensen die daar behoefte aan heb ben. Verdeling van de diverse cate- gorièn huizen in een plan, vond de wethouder minder belangrijk. Wel belangrijk is het dat ieder een huisje krijgt, merkte de wethouder op. Omdat het er naar uit zag dat de Raad wel op één lijn te krijgen zou zijn vroeg de fraktie van Progressief Leusden schorsing van de vergade ring, om in tien minuten tijd te probe ren samen met het CDA tot één voorstel te komen. Door deze ma- nouvre voelde de heer Van Tiel (VVD) zich behoorlijk buiten spel gezet, hij vroeg zich dan ook af of dit nu ,,sa- oerr/r van Tiel men onderweg" was, een opmerking waarop de heer Pekelharing (CDA) overigens naar zijn zeggen in een later stadium nog wel terug wil ko men. Na de schorsing verklaarde de fraktie van Progressief Leusden in te stemmen met de motie van het CDA, als de „bijlage" van P L over wijzi ging van het woningbouwcontingent daarbij gevoegd zou worden Omdat de heer Van Tiel bleef bij zijn mening dat de „bijlage" achterwege kon blijven kwam eerst de „kale" motie van het CDA in stemming en daarna de motie met het bijgevoegde amendement. Tot grote verrassing van waar schijnlijk zeer veel aanwezigen bleek bij de stemming dat Evelien Blom, fraktievoorzitster van het CDA, het niet met de rest van de raad en dus ook niet met haar fraktiegenoten eens was Alle raadsleden stemden vóór de motie van het CDA, alleen mevrouw Blom stemde tegen. Inten sieve bestudering van brieven en rap porten, zo verklaarde zij, hadden haar tot de conclusie gebracht dat alle antwoorden op vragen door de raad gesteld van de gemeente of provincie over de infrastructuur, wel zijnsvoorzieningen. agrarische be langen, maatschappelijke en sociale problemen in de plannen ingebouwd. „Gevoelsmatig", zo beéindigde me vrouw Blom haar stemverklaring, „kan ik mij niet aan de indruk onttrek ken, dat op langere termijn de ver snelling consequenties heeft voor een uitbreiding van onze gemeente die groter is dan thans is vastge steld". Mevrouw Blom bleek echter alleen te staan in haar mening. Zij bleek er niet de enige te zijn die een anders standpunt innam dan de rest van de fraktie. Toen de motie van het CDA en bijlage van P L. in stemming kwamen bleek wethouder J. Wagenaar best bereid het stuk van P L. in zijn beschouwin gen over de woningbouwcontigente- ring mee te nemen Reden waarom hij vóór stemde, die in teqenstelling tot de rest van de VVD fraktie, die evenals de heer H. W Bor (Gemeen tebelangen) tegen stemde LEUSDEN/CENTRUM Dat Jeu de boules niet per definitie een zo mersport Is, heeft de Leusdense bou- lesclub bewezen. Vrijdag werd op de boulodroom bij de Hakhorst de inter citywedstrijd tegen Randenbroek (Amersfoort) gespeeld bij een tem peratuur onder 0 en dan zijn de meta len ballen knap koud in de hand. Hoewel dat ten koste moet gaan van de precisie jeu de boules is een milimeterzaak hadden diverse spelers handschoenen aan, maar ie dereen was er vrijwillig en men had veel plezier In het spel. Beide clubs bestreden elkaar met 8 doubletten. Dat betekende doorlo pend een volledige bezetting van de vijf verlichte banen en wie het koud kreeg pakte binnen een pilsje bij Rob Bouwer. Leusden won de eerste ron de zeer royaal met 7-1 (score 102-64) maar de visite raakte meer en meer gewend aan de banen en kwam goed terug. De tweede ronde liep uit in 4-4 (score 88-71) en de derde in 3-5 (score 64-76). In totaal sloeg de ba lans door naar leusden met 14-10 en een score van 254-211. De door de Hakhorst als prijs beschikbaar ge stelde grote fles wijn werd door de thuisclub gewonnen, maar als troost voor de nederlaag naar de keistede- lingen doorgeschoven De wat klei nere Amsfoortse fles wijn kwam in I het bezit van het Leusdense duo Boekhorst, dat als eniqe formatie drie j - Verkooptentoonstelling was succesPag. 3 -Agenda Pag. 3 -Achtervelds nieuws Hag. 5 -Sport Pag. 7 -KantlijnPag. 9 - Nieuwe documentaire Philip EngelenPag. 9 overwinningen had behaald. De du o's Jansen/de Ridder. Buys, Eskena- zi/Jonkman Jacobs en Manuel/v d Werve zegevierden tweemaal en het duo Stienen eenmaal. Het duo Bis- schops moest drie keer de zege aan de Randenbroekers laten (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zoals wij al eerder meldden in de Leusder Krant heeft het VVD-raadslid Jan Care! van Dijk onlangs in de vergade ring van de raadscommissie Fi nanciële en economische zaken" enige boze woorden gericht aan het adres van het bestuur van het Regionaal Sociaal Werkvoorzie ningschap. Het ging er in de com missievergadering van 15 oktober om, dat het bestuur van het schap de deelnemende gemeenteraden met een tamelijk nietszeggend brief/e had afgescheept, nadat er links en rechts vragen waren ge- seld over het gebrek aan acquisi tie-activiteiten van het schap. Sommigen zijn van mening dat het schap meer zou moeten doen om werk te vinden voor zijn werk nemers, juist nu een aantal be langrijke opdrachtgevers uit het verleden zijn weggevallen. Het bestuur van het werkvoor zieningschap antwoordde met een briefje, waar eigenlijk alleen nog maar eens in werd herhaald, dat er enkele belangrijke op drachtgevers zi/n weggevallen. Daar nam met name Jan Caret van Dijk geen genoegen mee. Hij maakte zich boos over het briefje, dat hij betitelde als ,,het meest onzinnige stuk/e antwoord dat hij ooit onder ogen had gekregen" Van Dijk zei verder te vinden, dat hi/ aan het briefje ,,geen flikker had" en ,,als je zo iets in het bedrijfsleven zou flikken, werd je er uit gegooid". Tamelijke forse bewoordingen, die wij dan ook met een zekere graagte in het verslag van de com missievergadering, zoals dat en kele dagen na de vergadering in de Leusder Krant werd afgedrukt, vermeldden. In tegenstelling tot de notulist, die ten behoeve van de raadsle den een verslag van de vergade ring maakte Zijn verhaal ver scheen afgelopen vrijdag en daar in staat de boven aangehaalde passage slechts als volgt weerge geven. ,,De heer Van Dijk vindt het een zeer slechte brief". De agenda voor deze openbare vergadering ziet er als volgt uit (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening (OWRO) vergadert vanavond (dlnsdaql om 20.00 uur In het ge meentelijk voorlichtingscentrum aan de Zwarteweg 16a. 10. 11. 12. Opening Inventarisatie vragenstellers. Verslag 7 oktober 1980, Verslag 14 oktober 1980 Mededelingen inzake: a. Zwanenburg, b Uitwerking Groene Zoom, c Woningbouw Achterveld. Informatie inzake dierenhoeve Horsterweg 23 Voorbereidingsbesluit Achter veld. Aanleg skate-boardbanen. Aannemerskeuze gemeente huis. Beschikbaarstelling krediet bouwrijpmaken terrein LTV. Leusden in sportpark Valleika naal. Rondvraag. Sluiting. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU, Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 32 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes I 1,02 per regel (34 cent per mm). Losse nummers: 50 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Hel goedkoopste grootste assortiment tuinplanten bij: Nieuwstraat 62 - Scherpenzeel baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, 3833 GP Leusden C telefoon 033-943880. i Verzekeringen Grabs huizenpocket Computerhypotheek. adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden. tel. 033-944569 Rozendaallaan 9 Leusden-C LEUSDEN - Op 30 juni van dit jaar is in Achterveld een informatie-bij eenkomst gehouden over het plan om 40 koopwoningen aan de Kerk dijk te bouwen. Dit plan maakt deel uit van een groter plan, waarvan de totstandkoming vertraagd is door problemen rond de aankoop van de benodigde grond en door een ver schil van inzicht tussen de gemeente en de provincie over het voor Ach terveld benodigde aantal nieuw te bouwen Woningen. Daarom besloot het gemeentebestuur alvast een deel van het plan te gaan ontwikkelen en wel het deel waarvan de grond reeds in eigendom van de gemeente was. Thans ziet het er echter naar uit dat een groter aantal woningen in aanbouw kan worden genomen dan de hierboven genoemde 40. Als de provincie de aan koop van de benodigde grond bin nenkort zal goedkeuren - zoals in de lijn der verwachtingen ligt - zou in principe kunnen worden overgegaan tot de bouw van ongeveer 100 woningen, zijnde het totale aantal geplande wo ningen in de gebieden W1. .W2 en W3 (ongeveer het gebied tussen de Hes- j senweg en het schoolgebouw St. Jozef en Het Startblok) Het ontwerp plan hiervoor is op de informatiebijeen komst van 30 juni getoond. Over de mo gelijkheid om de gebieden W1, W2 en W3 in één keer te realiseren vindt thans overleg met de provincie plaats en het gemeentebestuur verwacht dat dit tot een positief resultaat zal leiden. In verband met de woningbouwplan nen in Achterveld is een woonwen- senonderzoek gehouden. In totaal hebben 107 personen hieraan deelge nomen Hiervan wensen 42 in aanmer king te komen voor een premie-koop- woning A, 38 voor een premie-koopwo ning B en 43 voor een vrije sector wo ning Het ontwerp-woningbouwpro- gramma voor de gebieden W1 en W2 omvat de bouw van 39 premie-koop- woningen A, 38 premie-koopwoningen B, 14 geschakelde vrije sector wonin gen en 7 vrijstaande vrije sector wonin gen. Uit deze cijfers valt de conclusie te trekken dat het ontwerp-woning- bouwprogramma vrijwel geheel voor ziet in de behoefte aan premie-koop woningen A, Ten aanzien van de pre mie-koopwoningen B en de vrije sector woningen lijkt dit niet het geval te zijn: voor de eerstgenoemde categorie be staat aanzienlijk minder, voor de laatstgenoemde categorie aanzienlijk meer belangstelling dan waarmee bij de opstelling van het ontwerp-woning- bouwprogramma rekening is gehou den. Het gemeentebestuur wil echter eerst nader overleg met de betrokken gegadigden alvorens zich te gaan be raden over een eventuele bijstelling van het aantal te bouwen premie-koopwo ningen B en vrije sector woningen Van alle 107 personen die een woonwensenformulier hebben ingevuld zijn de daarvoor in aanmerking komen de gegevens ter beoordeling opgezon den naar de provincie Zoals bekend verlangt de provincie dat woningbouw plannen in overeenstemming zijn met de zogenoemde Vijf Vinger Theorie (WT), waarin wordt aangegeven voor welke categorieën woningzoekenden mag worden gebouwd. Aangezien te verwachten valt dat zowel hierover, als over de grondaan koop en de mogelijkheid om de gebie den W1W2 en W3 in één keer te reali seren binnen enkele weken de nodige duidelijkheid komt geeft het gemeente bestuur er de voorkeur aan de voor de ze maand geplande infor matiebijeenkomst te verzetten naar de tweede helft van november Er zullen dan voor iedere categorie (premie-koop A, premie-koop B en vrije sector) af zonderlijke bijeenkomsten worden ge houden. De daarvoor in aanmerking komende gegadigden zullen hiervoor binnenkort schriftelijk worden uitgeno digd. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Er zal versneld worden gebouwd in Leusden.

Leusder Krant | 1980 | | pagina 1