BAZAR HUIZE ST. JOSEPH GESLAAGD Achterveld verliest opnieuw Prins Gijsbert Puup neemt afscheid leusder krimt Zaterdag Prinsenbal in Achterveld S.V.A. dames verioren van Brederodes Winter- aktiviteiten De Eemelaar Leusder Krant Aktie Emmaüs gangers succes K.P.J. organiseerde contactavond Commissie A.B.Z. maandag bijeen Verlovingskaarten, ondertrouwkaarten of geboortekaarten Achtervelds nieuws DINSDAG 4 NOVEMBER 1980 ACHTERVELD Zaterdag werd In de recreatiezaal van Huize St. Joseph een bazar gehouden. Een jaar lang waren bewoners en bewoonsters van het huis bezig geweest om tijdens de bezigheidsteraple een aantal prachti ge handwerken en andere voorwer pen te vervaardigen. Het resultaat, dat gezien mocht worden, werd za terdag tijdens een bazar te koop aan geboden aan bezoekers. De officiële opening was vrijdag middag om 15.00 uur De opening werd verricht door mevrouw Rade- maker-Heimerink Precies om drie uur nam de directeur, de heer Hil- horst, het woord. Hij verwelkomde alle aanwezigen, de bewoners van het huis en van Sinecura, het perso neel en in het bijzonder mevrouw Rademaker: ..Hoewel we gewend zijn om een Achtervelds kwartiertje in acht te moeten nemen is dit nu deze middag niet het geval. Het is ruim 15 jaar geleden dat er in het huis een bazar werd gehouden van vervaar digde goederen. Ik hoop dat het nu niet weer zo een lange tijd zal duren voor we een tweede bazar zullen kunnen organiseren Om een offi cieel cachet aan het geheel te geven hebben we de echtgenote van onze burgemeester uitgenodigd om de of ficiële opening te verrichten Zij zeg de heel spontaan haar medewerking toe. Ik hoop dat het morgen een groot succes zal worden De opbrengst wordt geheel besteed aan dit werk en ik hoop dat de opbrengst zodanig is. dat we volgend jaar weer normaal zullen kunnen doorgaan" Mevrouw Rademaker sprak ook enkele woorden ..Ik ben heel blij dat ik met u samen dit hoogtepunt mee mag maken. Een jaar arbeid is hier uitgestald en het is fantastisch wat er vervaardigd is. Ik hoop dat de bazar een geweldig succes zal hebben zo dat er doorgewerkt kan worden en volgend jaar weet een dergelijk iets kan worden georganiseerd" Zij verzocht hierna een van de be woonsters. mevrouw Van Leeuwen te helpen met de opening Door hen werd met een bijltje een kabeltje doorgehaakt, waarna het doek van een op het toneel geplaatst voorwerp naar beneden viel Er kwam een schommel te voorschijn waarop twee poppen zaten. Een jongen en een meisje. Ze zouden deze dag van el kaar worden gescheiden Het jonge tje werd van de schommel gehaald en mevrouw Rademaker aangeboden die hier zeer blij mee was. Het meisje bleef zitten wand haar naam moest tijdens de bazar worden geraden en ging dan naar de persoon de de juiste naam had geraden, hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen Zaterdagochtend al vrij direct na de opening van de bazar kwamen de bezoekers al binnen Vanaf negen uur tot de sluiting om half twaalf was er een gezellige drukte. Ook in de namiddag van half drie tot vijf uur kwamen veel bewoners uit het dorp en omgeving naar de bazar Het is in de namiddag nog heel wat drukker dan in de voormiddag Er waren niet alleen de gemaakte goederen te koop. ook waren er diverse spelen Sjoelen, het rad van avontuur, rin gen gooien e.d ook deze spelen hadden een flinke belangstelling. Ook waren er een echte klompenma ker aan het werk en een spinster Men kon zien hoe heel mooie dingen wa ren te maken met deeg en ook het knopen van handwerk kon worden gezien. Om vijf uur werd de bazar gesloten, waarna de namen van de prijswinnaars van het raden naar het gewicht van twee kaasjes, het raden van de naam van de pop en de win naar van het sjoelen werden bekend gemaakt. De beide kaasjes wogen tezamen 3 kilogram en 259 gram Twee perso nen hadden het gewicht van 3 kilo gram en 250 gram geraden Dit waren de heer Koot. een bewoner van het huis en de heer R. Eggenkamp Zij kregen beiden een kaasje De naam van de op ..Elisbeth", werd geraden door mevrouw Keusmk uit Assen. Zij mocht de pop in ontvangst nemen. Mevrouw Kleefstra was de winnares van het sjoelen Zij had met 128 punten de eerste plaats behaald Na het uitreiken van de prijzen dankte de heer Hilhorst allen die hadden meegewerkt aan het slagen van de bazar ..Heel hartelijk dank aan de vrijwilligsters voor hun hulp de verkoopsters en verkopers, maar zeker niet in het minst de kopers. Het bedrag weet ik nog niet dat zal later bekend worden gemaakt Maar dit kan ik wel zeggen het is een gewel dig succes geweest en ik weet heel zeker dat er weer een jaar gewerkt kan worden". Natuurlijk bestellen bij de Rozendaallaan 9, Leusden-C. ACHTERVELD Vorige week werd door de Emmaüsgangers het jaarlijkse bezoek aan Achterveld ge bracht. ledereen die gebruikte kle ding had en dit weg wilde doen kon het bij de Emmaüsgangers brengen. De aktie is een geweldig succes geworden. De aktie liep zo geweldig dat de vrachtauto om elf uur reeds bijna afgeladen was Daar er nog steeds bij gebracht moest de auto worden gelost om daarna de rest op te kunnen halen Ook de tweede maal was de auto geheel afgeladen Een woord van dank voor de gulle gevers is hier dan ook zeker op zijn plaats. Gezien dit geweldige succes is de mogelijkheid niet uitgesloten dat de Emmaüsgangers volgend jaar Achterveld tweemaal zullen bezoe ken. ACHTERVELD - Zaterdag 8 no vember zal het Carnavalsfeest van het seizoen 1980-1981 in alle hevig heid in het Puupenkoppenland los barsten. Het nieuwe Carnavalssei zoen zal dan beginnen met het Prin senbal, waarbij het 100 gram gebouw op zijn fundamenten zal schudden De muzikale medewerking wordt deze avond verleend door de hofka pel en het Midland Trio. Er zal niet alleen een nieuwe Prins worden ge kozen. maar met de komst van de nieuwe Prins zal er ook een nieuwe groep dansmariekes verschijnen. De zaal gaat open om 20.30 uur Deze avond zal afscheid worden genomen van de huidige Prins Gijs- bert Puup de Zesde. Wie de nieuwe Prins zal zijn is momenteel voor alle Puppenkoppen nog een vraag, maar zaterdagavond om elf minuten over elf zal men dat weten. Op dat tijdstip zal de nieuwe Prins aan het publiek worden voorgesteld. Door studies en werkzaamheden hebben de huidige dansmariekes met hun werk moeten stoppen. Gelijk met het bekend worden wie de nieu we Prins zal zijn zullen ook de nieuwe dansmariekes aan het publiek wor den voorgesteld Prins Gijsbert Puup de Zesde nodigt alle Puupen en Puupinnen en de inwoners van om liggende gemeenten uit om het Prin senbal te komen meevieren. Dege nen die nog nimmer Carnaval heb ben gevierd maar dit nu ook wel eens mee willen maken zijn natuurlijk die avond van harte welkom. Het belooft een fijne Carnavalsavond te worden, waarbij het plezier hoogtij zal vieren. ACHTERVELD Zondagochtend speelde het Achterveldse dameself tal een uitwedstrijd tegen de Brede rodes dames uit Vlanen. Achterveld verloor deze wedstrijd met 3-1. Voor de rust speelde Achterveld met de wind mee Er werd vrij vlot gespeeld en het leek er op dat Ach terveld wel een voorsprong zou ne men. Dit lukte echter niet. De schoten die op het doel van de tegenpartij werden afgevuurd gingen of net naast, of werden door de keepster van Brederodes mooi gestopt Na ruim 17 minuten spelen was het Brederodes dat een voorsprong nam Een hoge bal ging juist over de keep ster J. de Vette heen zodat het 1-0 werd. Brederodes bleef steeds ko men. maar verder dan 1-0 werd het niet voor de rust Na de rust speelde Brederodes heel wat beter De ene na de andere aanval op het Achterveldse doel volgde Reeds na tien minuten spelen werd het 2-0 daar de bal tegen de onder kant van de lat stuitte en onhoudbaar voor de keepster in het net verdween. Achterveld ging zo nu en dan ook in de aanval maar door de bal te lang bij zich te houden gingen diverse kansen verloren Tien minuten voor het einde scoorde de tegenpartij het derde doelpunt en was de wedstrijd voor Achterveld verloren. Toch wist L. Kerkhof ongeveer twee minuten voor het eindsignaal de eer nog te redden Zij kreeg een bal aangespeeld en ging ongehinderd op het vijandelijke doel af Uit een zeer moeilijke hoek wist zij de stand op 3-1 te brengen Deze zeer sportieve wed strijd werd zeer goed geleid door de scheidsrechter K. van Dam. Zondag speelt Achterveld om 10.00 uur een thuiswedstrijd tegen het nog onge slagen Vriendenschaar uit Culem- borg. van hem konden krijgen wat we no dig hadden Zeker ook de horecabe drijven hartelijk dank voor de steeds gastvrije ontvangst Het is voor mij ook nu weer een onvergetelijke peri ode geweest Als ik terugdenk aan het bezoek aan de bejaarden in Huize St Joseph, de bezoeken bij de zieken zowel thuis als in de ziekenhuizen Hun dankbaarheid voor deze be zoeken waaruit bleek dat zij niet wa ren vergeten en er bij hoorden, heeft mij de grote vreugde gegeven dat ik dit heb mogen doen Het plezier dat wij met elkaar gehad hebben, het een zijn met elkaar en dat alles zonder problemen of moeilijkheden Ik ben voor dit alles zeer dankbaar Ik vind het heel erg jammer dat ik zaterdag afscheid van jullie allen moet nemen. Ik wens de nieuwe Prins met zijn adjudant en Raad van Elf alle goeds toe voor het nieuwe Carnavalssei zoen 1980/1981 Ook de nieuwe groep dansmariekes het allerbest toegewenst. In verband met studies en werk zaamheden kon de vorige groep dansmariekes dit niet meer doen. Zaterdagavond zullen zij er nog wel zijn tot aan mijn aftreden Gelijk met de nieuwe Prins zullen ook de nieuwe dansmariekes hun werk beginnen. Ik hoop dat het weer net zo een Carna val zal worden als wij hier in dit dorp gewendzijn Tot slot wil ik zeker mijn grote dank en waarderina uitbrengen aan de dames van de fVid van Elf. mijn echtgenote en de echtgenote van mijn adjudant Dank zij hun volle medewerking en het feit dat zij achter ons staan maken het ons mogelijk om dajgene te doen dat van ons ver wacht wordt." Prins Gijsbert Puup de Zesde i ACHTERVELD - Opnieuw heeft Achterveld In de competitie verloren. In de thuiswedstrijd tegen medekop loper Naarden moest men met 4-1 de eer aan de bezoekers laten. Achterveld dat niet kon beschikken over linksback Johan v. Dalen (ge blesseerd) en Klaas v.d. Heuvel (1 wedstrijd geschorst) begon de strijd met een licht veldoverwicht. De combinaties liepen echter niet vloeiend zodat er geen doelpunt uit gedistilleerd kon worden. Gaande weg begon Naarden meer vat op het spel te krijgen, waardoor een geliik- opgaande strijd ontstond. De mid denvelders van Naarden begingen hierbij de fout door vrijwel alle ballen i op de Naarden middenvoor Ratsma te spelen. Deze probeerde dan om 'n paar Achterveld verdedigers te pas seren en daarna 'n schot te lossen. Hij stuitte daarbij voortdurend af op Achtervelds laatste man Herman Kerkhof, die niet te passeren was. Ook aan de andere kant vielen nog geen doelpunten, door slecht schie ten en onsamenhangend voorhoede- spel In de 25ste minuut van de wedstrijd bracht de grote ommekeer en de inleiding tot de nederlaag. Na eerst een schot vanuit de 2e lijn tegen de paal te hebben geschoten ging Naar den door. Massaal trok de gehele ploeg naar voren en zette de Achter veldse verdediging onder grote druk Herman Kerkhof raakte geblesseerd en terwijl de mandekking niet werd overgenomen kreeg Naarden zijn kans. De Naarden middenvoor Ratsma los te 'n hard schot wat in eerste instantie nog door doelman Tolboom kon wor den gekeerd, maar het was slechts uitstel van executie. De gekeerde bal werd onhoudbaar door de Naarden middenvoor ingekopt. 0-1. Herman Kerkhof verliet de arena en zijn ver vanger werd Henk Voorburg. Een omzetting in de opstelling werd hierdoor noodzakelijk waardoor Gijs Hak als laatste man ging fungeren 5 Minuten voor rust opnieuw een mas sale Naarden aanval, waarbij de ge hele Achterveld verdediging uit el kaar getrokken werd. wat resulteerde in een doelpunt. Onhoudbaar wist rechtsbinnen v.d. Schuyt doelman Tolboom het nakijken te geven. 0-2. Na de thee een aanvankelijk aan vallend Achterveld, waarbij linksbui ten Jan Kerkhof veel in het spel werd betrokken Zijn voorzetten in het Naarden doelgebied konden door de Achterveld spitsen Albert Tolboom en Johan Hak niet in een doelpunt worden omgezet. Evenals in de eer ste speelhelft nam Naarden na 'n kwartier het heft in handen. De gehe le ploeg schakelde over in 'n hogere versnelling, waartegen de Achtervel- ders niet op konden Technisch en tactisch voortdurend van speltype veranderend werd de Achterveldse verdediging in de luren gelegd Hoe de Achterveld verdedigers Henk Voorburg, Jaap Schouten en Hans Verstèeg ook zwoegden, de aanval- I len waren niet meer te stuiten Aanval op aanval golfde op en neer. dan weer over rechts, dan weer over links, er was geen houden meer aan. Hier uit moest doelman Tolboom 2x capi tuleren. door doelpunten van Westra en Ratsma Toch gaf Achterveld de moed nog niet op om in ieder geval nog de eer te redden De Naarden verdediging werd onder druk gezet door 'n serie leuk opgezette aanval- j len. Door fors ingrijpen probeerden de Naarden verdedigers de Achter- velders af te stoppen De zeer goed leidende scheidsrechter Taribuki ontging dit niet en bestrafte dit door het geven van veel vrije trappen. Uit een dezer, genomen door Henk Voorburg naar de vrijliggende Jan Kerkhof wist deze van dichtbij Naar den doelman Binsbergen te verschal ken. 1-4 De eer was nu tenminste gered Herman v. Ruitenbeek werd nog gewisseld voor Addy van de Burgwal doch in de eindstand kwam geen verandering meer. Opstelling: B Tolboom, A v.d Heu vel. H. Kerkhof, B v. Houten. H. Versteeg, J. Schouten, J Kerkhof. H. v Ruitenbeek. J Hak, G. Hak. A Tolboom, grensrechter H v.d. Goes Aantal toeschouwers 130. S.V.A. AFD. JEUGDVOETBAL junioren Achterveld A1 - Amf Boys A1 2-3 Achterveld A2 - HVC A2 0-3* HVC B1 - Achterveld B1 6-1 Achterveld B2 - Spakenburg B4 6-3 Achterveld C1 - Amsvorde C1 3-3 Achterveld C2 - Hoevelaken C416-1 pupillen Soest D2 - Achterveld D1 3-0 Achterveld D2 - Hoogl.veen D2 0-1 Soest D6 - Achterveld D3 2-2 Limvio E1 - Achterveld E1 3-0 Hees E1 - Achterveld E2 0-0 Achterveld F1 - Spakenburg F2 0-0 Achterveld F2 - IJss m.vogels F5 4-0 Programma voor zaterdag 8 novem ber ACHTERVELD Woensdag avond werd er door de K.P.J. een contactavond gehouden. Evenals de voorgaande avonden heeft men ook nu niet veel kunnen doen. Dit is het gevolg van de zeer geringe belang stelling en opkomst van de leden. Gezien de slechte opkomst heeft het bestuur besloten in het vervolg slechts eenmaal in de maand een contactavond te organiseren. Vrijdagavond zal weer het jaarlijk se schaatsfestijn op de ijsbaan te Utrecht plaatsvinden De bus vertrekt vanaf het Cooperatieplein om 18 45 uur precies, er is nog plaats Dege nen die alsnog mee willen, kunnen zich hiervoor opgeven bij W v. d. Tweel. tel 1436. De leden betalen voor deze avond f 8.00 en de niet-le- den f 12.50 LEUSDEN De leden van de com missie Algemene Bestuurszaken ver gaderen volgende week maandag 10 november in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Hamersveldse- weg 2. Aanvang van de acht punten tellende vergadering is om 20.00 uur. Op de agenda komen voor: 1 Opening 2. Inventarisatie vragen publiek 3. Vaststelling verslagen 13-10 en 23-10-1980 4 Informatie betreffende Bosbrand- weer 5. Uitkerings- en pensioenverorde ning wethouders 6. Gem regelingen IZA GCN PUWC 7 Rondvraag 8. Sluiting ACHTERVELD Nu het tennlssel- zoen weer achter de rug is gaat ten- nisvereniging De Eemelaar een kla- verjastoernooi organiseren. De eer ste kaartavond zal worden gehouden op vrijdag 14 november. De aanvang Is om 20.00 uur. De leden die mee willen doen kunnen reeds om 19.30 uur terecht In het clubhuis om van te voren weer het een en ander op te f halen. Degenen die nog niet kunnen kla verjassen en toch mee willen doen kunnen dit mogelijk dan nog even leren. Het tennisseizoen zal ook dit jaar weer feestelijk worden afgesloten. Voor de junioren zal het eindfeest worden gehouden op vrijdag 21 no- vember om 19.00 uur. Er zal deze avond een film worden vertoont ter wijl er na afloop nog disco zal zijn. Voor de seniorleden zal het eind feest worden gehouden op zaterdag 22 november. Alle leden met eventu eel een introduce(e) zijn deze avond van harte welkom. De aanvang is om 21 00 uur terwijl de muziek die avond l, zal worden verzorgd door de Tem ping Six. De beide feestavonden zul len worden gehouden in het club huis. junioren Hees A1 - Achterveld A1 14.30 u. Achterveld A2 - Amf. Boys A2 15.00 u. Achterveld B1 - CJVV B1 15.00 u. Hoogland B3 - Achterveld B2 15.00 u. Achterveld C1 - IJss.m vogels C3 13.45 u. Achterveld C2 - Spakenburg C4 13 45 u pupillen SEC D1 - Achterveld D1 13.00 u Achterveld D2 - CJVV D2 13 00 u IJss.m.vogels D6 - Achterveld D3 11.00 u. Baarn E2 - Achterveld E1 13 00 u Spakenburg E3 - Achterveld E2 13.00 u. Achterveld F1 - HVC F1 12.00 u Soest F2 - Achterveld F2 12.00 u. meisjes Achterveld - SVMM 10.00 u Programma zondag 8 nov. Achter veld: ASV 1 - Achterveld 1 14.30 u. scheidsrechter H Drost (Hilversum) Terrein naast de R K Kerk te Anke veen Hoogland 3 - Achterveld 2 11 00 u Achterveld 3 - Barneveld 3 11.30 u Achterveld 4 - Barneveld 4 11.30 u Achterveld 5 - Amf Boys 5 14.30 u. Achterveld 6 - Amf. Boys 6 14.30 u Dames: Achterveld - Vriendenschaar 10.00 u. - De scheidende prins Gijsbert Puup de Zesde (rechts). ACHTERVELD ..Nu zaterdag mijn regeringsperiode over het Puupenkoppenland teneinde loopt, wil ik langs deze weg als Prins Gijs bert Puup de Zesde alle Puupen en Puupinnen evenals alle Carnavals vierders van buiten het dorp en die het afgelopen seizoen hier hebben meegedaan, heel hartelijk danken voor de inzet en medewerking die zij hebben verleend om het carnavals seizoen 1979-1980 zo geweldig te doen slagen Het is weer een geslaagd carnaval geweest in ons dorp. Een Carnavals feest zonder dat er moeilijkheden of onoplosbare problemen waren. Mijn bijzonderedank wil ik uitbrengen aan mijn adjudant Theo v.d Wetering en de leden van de Raad van Elf die mij in mijn regeringsperiode geweldig hebben gesteund en bijgestaan om mijn taak als Prins Carnaval naar behoren te kunnen verrichten Ook heel veel dank aan onze Hofkapel en de dansmariekes Rian van Marwijk. Karin v d Berg, Angel van Hamers- veld en Marijke Haselaar Zij waren steeds present en hebben zich volle dig ingezet voor het slagen van het gehele Carnavalsfeest Zonder mu ziek en dansmariekes kan Carnaval nu eenmaal niet slagen Zeker kan ik ook niet vergeten om mijn grote dank uit te brengen aan de bouwers van de wagens en alle deelnemers van de geweldige optocht die een zeer groot succes was. Niet in het minst wil ik mijn dank uitbrengen aan Co de Groot op wiens terrein wij de prin senwagen mochten bouwen en alles

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5