'hilip Engelen maakte IKON-TV- jocumentaire „De kleine vuren" uissteden H0CKEY-HEREN VERRASSEN DEVENTER KADER V.N.-ONTWIKKELINGSPROJEKT Badminton- toernooi B.V.O. geslaagd Kantlijn Nog nooit in weelde gebaad? Baad dan eens met Poggenpohl! s_ MEDEWERKER '"parket."? eenmalige aanbieding Technisch Buro Hoevelaken b.v. nu 599.- SI DINSDAG 4 NOVEMBER 1980 plaatselijk nieuws EUSDEN De In Leusden wo nde televisie-regisseur Philip En- len van wie begin dit jaar de IKON- gdserle „Kouwe Kunstjes" werd loond, heeft de afgelopen zomer orgebracht op Indonesië voor de illserlng van een speciale doku- •ntalre In het kader van een Ver- Igde Natles-ontwlkkelingsprojekt. t resultaat Is de televisiefilm „De Ine vuren", die op vrijdag 14 no- nber a.s. door de IKON-televisie worden uitgezonden. „De kleine en" vormt de Nederlandse bijdra- aan een internationale co-produk- dle op initiatief van de voorlich- gsdienst van de Verenigde Naties stand kwam. Elf landen werken e aan deze serie: België, West- iltsland, Canada, Finland, Frank- Italië, Japan, Nieuw-Zeeland, leden, de Verenigde Staten en Ne land (IKON). Uitgangspunten de co-produktie, die de titel genda for a small planet" (Agenda or een kleine planeet) draagt, wa- een aantal thema's die zich voor tachtiger jaren In ontwikkelings- iden zullen aandienen. )e bijdrage van regisseur Engelen e begin dit jaar voor de IKON de TV-serie „Kouwe Kunstjes" lakte) werd medio dit jaar op het and Java gedraaid, alisatie van „De Kleine Vuren" rd mogelijk gemaakt door een fi- nciële ondersteuning van de Ne- landse Commissie voorlichting bewustwording Ontwikkelingssa- mwerking (N.C.O.). deelnemende filmmakers van ze- Europese landen, de Verenigde aten, Canada, Japan en Nieuw- eland, hebben een aantal knellen- problemen als uitgangspunt ge- men voor hun bijdragen aan dit ernationale consortium. Onder- rpen die aan de orde gesteld wor- zijn o m de bewapeningswed- »p en de derde wereld, de nieuwe onomische orde en het voedsel- iagstuk. IKON-regisseur Philip Engelen (rechts) ti/dens TV-opnamen voor „Kouwe Kunstjes", waaroverigens een vervolg op komt. Philip Engelen verdiepte zich, sa men met de in Indonesië werkende Hans Rolloos. op het eiland Java in een interessant verschijnsel dat nau welijks aan de oppervlakte komt om dat het zich afspeelt achter de ruggen van westerse ontwikkelingsexperts, namelijk de z g.n „informelesector". De kenmerken van die „schaduw- economie" zijn ondermeer te om schrijven als familiebedrijfjes, klein schalig, arbeidsintensief met gebruik van voornamelijk inheems materiaal of schroot, terwijl scholing veelal bui ten het normale schoolsysteem is verkregen „De kleine vuren" geeft een indruk van hóe mensen in de derde wereld kunnen overleven door gebruik te maken van minimale middelen Het filmteam filmde de zelfwerk zaamheid van de ijzergieters en sme den rond de vulkaan de Merapi, mid- den-Java. De inventiviteit en het vakmanschap in de talloze smidsen en gieterijen waar de kleine vuren branden, wordt verglpken met de dure grootheid van Krakatau-Steel, een van oorsprong Russisch staal-projekt, honderd kilo meter ten noord-westen van Jakarta. Wat beiden gemeen hebben is dat er zowel bij Krakatau-Steel als rond de Merapi met ijzer wordt gewerkt. Zo heeft Indonesië twee economieën, de multimiljoen dollar-projecten van multinationale ondernemingen en ontwikkelingswerkers, en het „schoen-en-een-slof" circuit, de in formele sector. De film „De Kleine Vuren" is echter ook het verhaal over de tempels van eer\ bijna vergeten beschaving, over de goden van een verloren gods dienst, over één van de laatste kris- senmakers van Java, de meester over het ijzer en over het kwaad dat wordt aangericht voor het geld en de tech nologie van een andere beschaving Verstoring van evenwicht en harmo nie zijn het resultaat De kris is een wapen dt méér is dan een wapen, heilig magisch en nu nog in handen van één van de laatste krissensme- den, symbool, legaat van een cultuur die slaapt onder de as. Hoewel Indo nesië vrijwel onder de voet wordt gelopen door de aanwezigheid van westerse maatschappijen, is het vak manschap over het ijzer gebleven. Het kan andere wapens smeden te gen een ander kwaad de armoede en honger van Java „De Kleine Vuren" zal in 10 landen worden uitgezonden, w.o Amerika, Japan, Nieuw Zeeland en Canada Wetenschappelijke adviezen Hans Rolloos het commentaar werd geschreven door W. L Brugsma en gesproken door Hans Keiler. AFETARIA „MIDI" IN LEUSDEN- UID BESTOND 1 JAAR: GEZEL- IGE AUTOPUZZELRIT LEUSDEN/Z - Cafetaria „Midi", aan Prinses Irenelaan 15 in Leusden- jid, bestond op zondag 2 november 1 ar en ter gelegenheid van dit „jubi- um" organiseerden de eigenaars leke en Dirk Janseri'éên leuke auto- izzelrit. Ruud van 't Hoff, Tiny Wes- rlaak en llbert van 't Hoff zetten een teressant parcours uit in Leusden- uid en Leusden-centrum Geheel bin- en de bebouwde kom De 26 deelne- ers kregen vóór de aanvang van de rit ti 12.00 uur een versterkend kopje Dffie aangeboden door cafetaria „Mi- Dat was wel nodig! Er werden hopen fouten gemaakt en is veel gelachen „Nou ja, wat die luten betreft' we zijn allemaal ama- lurs. En sommige deelnemers hadden og nooit een puzzelrit gereden!", deelde één der automobilisten mede. „Maar het was zo n succes, dat er vol gend jaar, als „Midi" twee jaar bestaat, wéér zo'n autopuzzelrit zal worden georganiseerd" De uitslag was: De eerste prijs was voor: Dirk en Jenny Duinsberqen uit Leusden. De tweede prijs ging naar: Reinold en Jenny van der Vliert uit Woudenberg. De derde prijs was voor: Ger en Marion Zwart uit Leusden. De vierde prijs was voor Wil lem en Ina Buitenhuis uit Leusden. De vijfde prijs kwam in handen van Jan en Greet van der Laak uit Leusden. Het uitgezette parcours was een rit van één uur, en voltrok zich, zoals gezegd, bin nen de bebouwde kom van Leusden- Zuid en Leusden-centrum. Maar er was veel gezoek en veel gevraag naar dit en naar dat. Zodat sommige deel nemers er wel twee en zelfs twee ëneenhalf uur over hadden gedaan Enkele deelnemers waren met di parcours zelfs in Hoevelaken en Achter veld terecht gekomenl sportzaal tiroennouten georgani seerde herfsttoernool is bijzonder plezierig verlopen. Gestart werd met nieuwe netpalen, een handenar beidsproduct van de BVO-er Henny Heidt en tussen de wedstrijden door werd het eerste team van deze Leus- dense badmintonclub door een me dewerker van D+K Bassellng in nieu we trainingspakken gestoken. De toernooi-resultaten waren- Poule 1. 1Dorien Cedée en Dick Timmerman 2. Ankie de Boer en Wim Nijland 3 Joke en Cor Boersma Poule 2. 1. Joan Leyenaar en Fred Wildeman 2. Henny Lagerweij en Kees van Op- dorp 3. Frans Palyama en Ans Paschedag LEUSDEN/CENTRUM Het door de TC van de badmlnstonclub BVO in foor spoedige indiensttreding: oor de revisie-werkplaats Technisch inzicht en sleutelvaardigheid leeft bij ons voorkeur boven diploma's. /eenwal 28b in Hoevelaken, mporteur en technische groothandel. Sollicitaties telefonisch 03495-34914. Bij Euron Houten Vloeren natuurlijk! Vraag gratis informatie-pakket of E bezoek onze showroom, waar u J zult ontdekken dat J een kleine specialist I heel groot kan zijn! Openingstijden: I J Di.-vr. van 14 tot 17 uurl za. van 10 tot 15 uur, j I do. koopavond. Liendertseweg 70a Amersfoort. E Tel. 033-752295 Jjb.g.g. 03425-1671) Aanbieding Phoenix naaimachines leverbaar in de kleuren wit en groen, zolang de voorraad strekt. PHOENIX VRIJE ARM compleet in koffer, auto matisch- knoopsgat, tri- motionsteek, stretch steek, dubbele overlock, enz. enz Normaalpriis 799 - Naaimachines - Reparatie Roda-zaterdag: Roda 2 - Eemnes 2 0-1 Hulshorst 3 - Roda 3 2-4 EFC 4 - Roda 4 1-4 Roda 5 - Sova 5 s.n.o Roda 6 - Posthoorn 6 2-0 VVZ 6 - Roda 7 4-2 VVZ 7 - Roda 8 3-1 Roda-zondag. Roda 2 - BW 2 2-0 HVC4 - Roda 3 3-1 Roda 4 - WOG 4 0-4 Hilversum 8 - Roda 5 1-5 Roda 6 - VVZA 5 3-2 Hoogland 10 - Roda 7 1-3 SV Achterveld: Achterveld 1 - Naarden 1 1-4 Achterveld 2 - HVC 3 5-2 Kieviten 2 - Achterveld 3 1-0 Quick 9 - Achterveld 4 3-0 Hoogland 8 - Achterveld 5 3-2 KORFBAL Kameo 3 - Antilopen 2 5-6 Antilopen 3 - Altius 3 4-4 Antilopen J1 - Dalto J2 5-2 Animo J1 - Antilopen J2 5-1 Kameo A1 - Antilopen A1 2-2 Unitas A2 - Antilopen A2 5-0 Antilopen A3 - Revival A3 2-2 Biko A5 - Antilopen A4 0-4 JEUGDHOCKEY Jongens D1 - Kampong D1 Jongens D4 - Huizen D2 Meisjes D3 - Laren D3 Jongens mini D - Gooische E1 Meisjes C2 - Bunschoten C1 Meisjes E2 - Amersfoort E1 Meisjes E3 - Hilversum E3 Jongens C2 - Maarssen C1 Jongens D2 - Schaerweyde D2 Jongens D5 - Maarn D2 Meisjes C1 - Gooische C1 Jongens A2 - Laren A3 Jongens A3 - Gooische A5 Jongens C3 - Gooische C3 Meisjes B1 - Maarn B1 Jongens B2 - Laren B4 Jongens B3 - Amersfoort B4 Meisjes A2 - SCHC A4 Meisjes B2 - Fletiomare B1 Meisjes D2 - Hilversum D2 SCHC A2 - Jongens A1 Hilversum B1 - Jongens B1 Schaerweyde C1 - Jongens C1 Weesp D1 - Jongens D3 Fletiomare D3 - Jongens D6 Soest E1 - Jongens E1 6-0 2-3 afg. 0-9 0-4 2-0 5-0 5-1 7-0 afg 0-4 1-3 afg. 1-4 2-1 4-2 2-4 afg. 0-3 2-0 3-6 4-1 3-1 1-1 3-2 2-9 Schaerweyde E2 - Jongens E3 14-0 Fletiomare E2 - Jongens E2 SCHC A2 - Meisjes A1 Kampong B4 - Meisjes B3 Be Fair D1 - Meisjes D1 Hoevelaken D1 - Meisjes D4 Laren D4 - Meisjes D5 Kameleon - Meisjes maxi Phoenix E1 - Meisjes E1 SENIOREN HOCKEY Dames 2 - Chinty 2 Dames 3 - Schaerweyde 12 DEVENTER De in onze voorbe schouwing optimistisch aangehaal- de „leuke verrassing" van Heren 1 is warempel niet uitgebleven. Ook in de koekstad was het koud en het voor de helft bevroren hoofdveld van de oos telijke club werd afgekeurd, zodat uitgeweken moest worden naar een kwalitatief minder maar vrijwel vorst- vrij neventerrein. De vrij harde en nogal hobbelige qp#dvoorziening liet geen al te snel hockey zien en dat speelde de Leusdenaren toch wel wat in de kaart. Zij moeten het Immers minder van snelheid hebben dan van techniek en zeker in de eerste helft waren de bezoekers duidelijk sterker. Reeds in de 10e minuut heeft dat geleid tot de openingstreffer van de als aanvallende middenvelder spe lende Hans van Eek. Het Leusdense Poule 3. 1. Peter Jopse en René Heyting 2 Brunette Jopse en Rob Maas 3. Gerrit Hoefakker en Frans Lager weij Zaterdag ging BV01 vol goede moed naar Eek en Wiel om de club met de onmogelijke lange letternaam AZSV- DOS partij te geven. Het werd voor de thuisclub een afgang Met een 0-8 overwinning kon BVO de thuisreis aanvaarden. BVO 2 had dinsdag met 3-5 succes tegen de Maten in Apel doorn en zaterdag met 8-0 in Leus den tegen de reserves van Maarn Na een moeilijke start volgde herstel voor het standaardteam van BVO. dat nu een degelijke middenmoter is. BVO 2 heeft met 10 uit 5 ongeslagen de leiding van haar afdeling. overwicht bleef voortduren en rond de 25e minuut was het wederom raak. Uit de rebound van een strafcorner prikte Rob Westdijk het tweede Leus dense doelpunt in het Deventer hok. maar vrijwel omgaand kwam de thuisclub met haar antwoord De daarmee bereikte 1-2 stand bleef on gewijzigd tot de rust. In de tweede helft bleef het soel od en neer golven. Beide teams kregen nog wel kansen, maar wisten daar geen gebruik van te maken. De verdedigers waren de aanvallers de baas en zo werd de ruststand ook de uitslag van de wed strijd. Voor Leusden betekende deze overwinning de eerste zege buiten het Valleipark en tevens het behoud van het kansje op de vierde promotie plaats. (een inhaalprogramma) Er zijn mensen, die een opge lucht gevoel kregen, vorige week donderdag. Dat was slechts tijdelijk, dat is duide lijk. Toch jammer, dat één onzer bestuurderen geen fanatieke paardenman is. Dan zouden we véél regelmatiger van die fraaie Hubertus-jachten en zo kunnen genieten Toch aardig, dat nu ook Stoutenburg in de algemene feestvreugde deelt. Zo maar een echte glascontainer! Dat komt zeker doordat de Hor- slerweg in de bebouwde kom verbeterd is: Stoutenburg is nu véél beter bereikbaar ..Het waterschap heeft nu een eigen wapen", lees ik. Zeker een mes om die op de ..kelen" der arme belastingbetalers te kunnen zetten Die ingezonden brief in deze krant van „Scouting Óay Noya" doet me het ergste vre zen Grappig foutje in deze krant: P.L. werd „vertaald" tot „Poli tiek Leusden". Zó algemeen progressief zijn ze in Leusden nou ook weer niet. Ook de Plangroep denkt dat de Tabaksschuur binnenkort zal verdwijnen. Natuurlijk: waar ye mee omgaat word ye mee besmet „Meer geld nodig voor zang koren". Er wordt in Leusden kennelijk nog niet gesubsi dieerd genoeg gezongen. Als ik dat zo lees. dan hebben veel verenigingen een chro nisch gebrek aan opslag ruimte. Kan inplaats van dat warenhuis geen echt pakhuis gebouwd worden? Zondagsschilders exposeren in openbare gebouwen? Nou, dat kan natuurlijk! Gewoon een kwestie van het Scouting-ge- beuren aan het doek toever trouwen. Gegarandeerd dat de deuren wagenwijd open worden gezet Nog één week tuinvuil-aktie", lees ik. Wegens overdon derend succes geprolongeerd of hebben ze bij de gemeente nog geen tuinvuil genoeg voor die talrijke geluidswallen? In Leusden is men van mening, dat alle hoeken mooi rond moeten zi/n. Konijntje in De Wetering: Knap arrogant hoor! Dat Woonwagencentrum komt notabene paI naast m'n holle- the, maar wat dacht /e? Mooi dat niemand in mi/ bli/kbaareen goede begeleider ziet!" Toch knap hoor, van deze krant, om vóór de raadsverga dering al met een aardig kom pleet verslag te komen Versnelling woningbouw: alle insprekers worden in het ver volg vriendelijk, maar héél dringend verzocht op 78-toe- ren in te willen spreken. Bete kent dit, dat haastige spoed dit keer kost wat het kost ook maar goed moet zijn? Reed ik vorige week over de Hekkesteeg, u weet wel dat verlengde van de Hamers- veldseweg. Dacht ik opeens: hier klopt iets niet. En ya hoor, dat klopte. Ik reed bijna hon derd op die prachtige, kaas- rechte asfaltweg Nou maar hopen, dat al die handige sluiproute-rijders tij dig bi/ De Boom af weten te remmen. Aan de andere kant is het misschien te overwegen om die knap haakse bocht voor een paar ton te rekon- strueren voordat er ongeluk ken gebeuren „Nog meer financiële meeval lers", lees ik in mijn lijfblad. Gaan al die hoogst noodzake- lijkgeachte belastingverho gingen nou niet door? Wi/ze geit in Claeverenblad (met een diepe zucht en een trieste blik gericht op de opruk kende woningbouw): „Én zo schreed de ousdense be schaving voc i: zéér snel Monumentaal slotakkoord: (zo maar een gesprek) Die tabaksschuur zit me toch nog dwars. Kan die nou niet gebruikt worden als opslag plaats voor één van die vereni gingen? Wagenaar: „Nee hoor, ik heb er helemaal tabak van". Flehite (verdrietig verma nend): Handen af van die schuur. Anders rookt u straks een zware pijp". Wagenaar: „Ik rook niet". Verontrustende burger: „Ja, dat zegt u nu wel, maar er is in het verleden wel méér be weerd en Groenhoutenaar: Een wijk- gebouwtje voor ons op die plaats? Kun ye net denken! Natuurlijk legt de gemeente er een keurig plantsoentje aan. Véél goedkoper". Verdrietige oude eend in Lan gen beek: „Stelletje mooipra ters Nu is het hardstikke koud, ligt er ijs op m'n plas, maar wat er ook gebeurt: die varentroep blijft V. 0/ffarjao Rob Westdijk bracht Leusden op 0-2. Badkamers - veelal kille, saaie ruimtes. Met een minimum aan comfort. Waarom toch? Wij van Forma Concepta zorgen, aan de hand van uw wensen voor de ingrediënten voor een sfeervolle ruimte Zo ontstaat dus geen eenheids-produkt. maar een originele badkamer Vanaf het gratis ontwerp tot en met het vak kundig afstellen kunt u rekenen op onze kennis en ervaring Meer weten? Kom dan vrijblijvend kijken bij de specialisten van Poggenpohl Forma Concepta dus! Voor een advies op maat. poggenpohl Amersfoort Lieve Vrouwestraat 12-14 Tel 033-11703 Amsterdam Chr Huygensplein 34-36 Tel 020-931859 Wk Hilversum Groest 36 Tel 035-11076 fiMI

Leusder Krant | 1980 | | pagina 9