Prins Frans Puup de Zevende geïnstalleerd B.V.O. wint tweemaal Biljarten in Leusden Uitslagen Hessenkar- toernooi .eusdens snelschaak succes Stand lagere voetbalelftallen leusder krant Vorstverlet voor T" veldsporters r ImSMMHIKS Elfsteden- alternatief Hr. Arns wint bij Leusden Troef LTV Lockhorst in de winter EERSTE CARNAVALSAVOND DRUK BEZOCHT Collecte voor gehandicapte sportlieden LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag terd in het Ger. Dienstencentrum t SGS-snelschaaktoernooi voor tallen gehouden. De organisatie rustte bij de Stichts-Gooise iaakbond met assistentie van de haakvereniging Leusden. Met 380 elnemers was de beschikbare limte bijna te klein. Slechts als de spelers achter hun lord zaten (hetgeen uiteraard ook de jpzet was) was er voldoende loop- jimte voor de overige bezoekers, let werd een ouderwets gezellige ledstrijd. waaraan onze plaatselijke chaakclub met twee zestallen deel- am Leusden 2 legde in de 3e klasse iteindelijk beslag op de 5e plaats eusden 1 (met P. W. Karis. Herman röberg. J. van Santen. B Uneken, J. LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag trad het standaardteam van de bad mintonclub BVO in sportzaal Groen houten aan tegen de Eagles uit Soes- terberg. Wim Nijland opende het tref fen met winst (15-10 en 15-6). Joop Paschedag pakte het tweede winst punt met 15-11 en 15-0. De Soesterbergers kwamen bij de damesenkelspelen echter terug. Co- by Bonhof (tweemaal 5-11) en Joke Boersma (3-1111-4 en 7-11trokken voor de Leusdenaren aan het kortste einde. 2-2 was dus de tussenstand halverwege de wedstrijd, maar BVO kwam weer op voorsprong door het winnen van de gemengddubbels. Co- by en Wim (met 15-5. 11-15 en 15-3) en Joke en Joop (ib-iu, 12-15 en 15-5) brachten met driesetters de score op 4-2 De wedstrijdwinst werd zeker gesteld door Wim en Joop. die het herendubbel met 15-2 en 15-10 wisten te winnen. Het verloren da- mesdubbel van Coby en Joke (12-15 en 8-15) was daarop niet meer van invloed. BVO bleef met 5-3 aan de winnende hand Voor dag en dauw (om 08.00 uur) van dezelfde dag vertrok BVO 2 naar het nog ongeslagen Putten Deze wedstrijd had de voorlopige bezet ting van de koppositie op de ranglijst als inzet. Door het winnen van de enkelspelen Dick Timmerman met 10-15 en 2-15, Cor Boersma met 15-4, 12-15 en 6-15, Erwin Troeleman met 12-15 en 5-15 en Maurits Oey met 12-15 en 13-15 stond halfweg reeds 0-4 op het scorebord. Het werd uiteindelijk 0-8 voor de Leusdense ploeg door royale zege in de dubbels. Met de helft van de competitie achter de rug heeft BVO 2 thans reeds 3 punten voorsprong. LEUSDEN/ACHTERVELD Er zitten toch wel een paar uitschieters naar boven en naar beneden —on der de lagere voetbalelftallen van de Leusdense clubs. Aan de hand van de ranglijsten per begin november is vast een beetje rekening te houden met een kampioensfeestje voor Ach terveld 4 (2e met 2 punten achter stand op de kopploeg), Achterveld 6 (3e met maar 1 puntje minder dan de twee leiders), Roda-zaterdag 5 (2e met 4 punten achterstand) en Roda- zaterdag 6 (de enige Leusdense kop loper met minimaal 1 punt voor sprong). Ook de Roda-zondag vete ranen (relatief 3 punten achterstand) hebben nog kansen. Uitschieters in de richting van de rode lantaarn zijn er ook. De compe titie is echter nog net niet gevorderd tot de helft en er kan dus nog heel wat ten goede keren Achterveld heeft hier weinig te vrezen, maar het 2e en 4e team van Roda-zondag gaan nog een moeilijke tijd tegemoet en dat geldt ook voor de oprechte amateurs van Roda-zaterdag 7 en 8. De stand op de diverse ranglijsten per begin november vermeldt (met tussen naakjes het totaal aantal teams in de desbetreffende groep) Roda-zondag 2 11e/12e (12) 4 uit 7in res 1 A. Roda-zondag 3 4e (11) met 9 uit 7 in res 3A. Roda-zondag 4 8e/9e/10e (11) 4 uit 7 in res 3B Roda-zondag 5 7e (11met 5 uit 8 in res. 3G Roda-zondag 6 5e (10) met 9 uit 7 in res 4C Roda-zondag 7 7e (10) met 5 uit 8 in res. 4E Achterveld 2 7e (11met 6 uit 7 in res. 2A. Achterveld 3 5e/6e/7e (10) 7 uit 8 in res. 4A. Achterveld 4 2e (10) met 13 uit 8 in res 4B Achterveld 5 6e (10) met 8 uit 8 in res 4C Achterveld 6 3e (10) met 11 uit 8 in res 4D Roda-zat 2 5e (11met 9 uit 7 in res 2B Roda-zat. 3 5e/6e/7e (11) 7 uit 7 in res 3B. Roda-zat. 4 5e (11) met 8 uit 7 in res. 3D Roda-zat. 5 2e (10) met 12 uit 8 in res 4D Roda-zat. 6 1e (10) met 14 uit 8 in res 4F Roda-zat 7 10e (10) met 0 uit 8 in res. 4H Roda-zat 8 (10) met 2 uit 7 in res. 41. Boemaars en HogierZelle) werd in de 2e klasse 2e en promoveerde daar mee naar de 1e klasse. Een bijzonde re vermelding verdient Bert Uneken, die als teamleider en speler optrad Met 8 overwinningen en 2 remises (samen goed voor 9 Leusdense pun ten) bleef bij ongeslagen! DINSDAG 11 NOVEMBER 1980 7 LEUSDEN/CENTRUM Terecht hebben zowel de voetbal- als de hoc- keybond alle amateurwedstrijden, die voor het afgelopen weekeinde waren vastgesteld, afgelast. Daar was voor de spelers en de supporters toch maar weinig plezier aan te bele ven, terwijl voorts aan de velden veel (onnodige) schade Is bespaard. Jammer blijft wel, dat het juist een weekend betrof met uitstekende winstkansen voor de Leusdense teams. Twee van de drie voetbalploegen en de heren-hockey- formatie zouden spelen tegen de ro de lantaarndragers van hun afdeling, maar wij houden Roda(zondag)-DV- SU, ASV-Achterveld en HVA-Leus- den tegoed, evenals VOP-Roda(za- terdag), met eveneens mogelijkhe den voor Leusdense winst. Overi gens is het afgelasten van het gehele programma te verkiezen boven het laten doorgaan van enkele wedstrij den. Dat geeft aan de competitie een onregelmatig verloop, terwijl t z t I toch een inhaaldag nodig zal zijn. Bovendien ging het tot nu toe zeer vlot De hockeyers hebben de helft van de competitie achter de rug en de voetballers zijn bijna zo ver. De eerste vorst heeft de schaats liefhebbers uit hun zomerslaap ge haald we wie zin heeft om deel te nemen aan de alternatieve ..elfste- denschaatstocht" in de omgeving van Oulu in Finland kan zich aanmel den bij de organiserende stichting in Amsterdam (Herculesstraat 134) Op zaterdag 28 februari 1981 wordt die wedstrijd over 200 km voor de zesde maal gehouden Roelof Kruithof I werd winnaar in 1976. 1977. 1979 en 1980 en Jaap Jonkman in 1978. Te vens wordt op die dag ter plekke aan toertochten gedaan over 50, 100 en 200 km en een dag later kunnen langlaufers voor 10 of 25 km op pad PETER LEUSDEN De leden van Klaver- jasclub Leusden Troef bonden vorige week donderdagavond opnieuw on derling de strijd aan Deze avond werd de heer Arns met 5323 punten de onbetwiste winnaar, gevolgd door de heer Knol met 5120 punten. In het algemeen klassement staat de heer Arns op de eerste plaats met 145618 punten. De namen van de vijf hoogst geëin- digden zijn: 1 hr Arns 5323, 2. hr. Knol 5120, 3. hr. de Ridder 5073, 4 mevr. Pouli 5009 en 5 hr Hondorp 4974 punten Stand per 6-11-'80 1. hr. Arns 145618, 2. hr. Bolt 143767, 3. mevr Pouli 143294, 4 hr v d. Berg 141297. 5. mevr Arns 139468. 6. mevr v Waterschoot 139234. 7. hr Knol 138813. 8. hr. v. Waterschoot 137954, 9. mevr. Bolt 137905 en 10. hr. Plattel 137281 punten VOETBAL. Met zwart voetbal op wit te velden niet voor de competitie in de sneeuw is zaterdag in Leusden toch nog gevoetbald aan de overkant van het Buiningpark Bij Zaterdag 1 tegen Zaterdag 2 van Roda '46 vielen, naar ons werd medegedeeld, 7 tref fers. Hoewel voor welke partij bleef onduidelijk. Dat was met de 13-1 van Junioren A1 tegen hun collega's van A2 niet het geval. WIELRENNEN. Winnaars van de door de RTC Amersfoort en de WV het Stadion georganiseerde veldrit bij de Tray waren C van Ley en (met Leusdenaar Dick Willigenburg als 2e) bij de amateurs G. van Laar bij de liefhebbers met de Leusdenaren Har ry Brouwers en Ton v. d. berg als 6e en 7e, E. J. Gerritsen bij de veteranen en B. van Leyen bij de nieuwelingen van deze Raad zijn Evert Barreveld en Pieter Bokkers. Als eerste taak van de nieuwe Prins werden de beide nieu we leden door hem onderscheiden met de orde van de Puup ..Ik hoop" zo sprak de Prins. ..dat alle Puupen en Puupinnen en alle zotten en zot tinnen die aan het Carnaval zullen deelnemen een geweldig fijn en groots Carnaval zullen hebben. La ten we met elkaar er iets heel moois van maken". Een geweldige polonaise besloot de instellatie van de nieuwe Prins met zijn adjudant. Hierna bleef men nog tot in de kleine uurtjes gezellig bij een De nieuwe Prins is een geboren Achtervelden Hij is ook reeds vanaf de oprichting van de vereniging lid van de Raad van Elf. In het dagelijks leven is hij chauffeur. Daar er in Achterveld geen woning voor hem beschikbaar was heeft hij uit moeten wijken naar Hoevelaken, maar bij alle festiviteiten en evenementen in Ach terveld is hij samen met zijn echtge note present Zaterdag gaat de prins met zijn Raad van Elf naar Hoogland, waar zij een bezoek zullen brengen aan de carnavalsvereniging van die plaats. Alle supporters worden uitge nodigd hen te vergezellen van Hamersveld 4859, 4 H Koher 4680. 5. P Hilhorst 4653. 6. M Boer- sen 4650. 7 M. van Wiermgen 4637,8. mevr. R. van Marwijk-Blom 4630. 9 G. van hamersveld 4581,10 K Jonk man 4578.11 J Hak 4573.12 Ria van Hamersveld 4558, 13. Tiny van Wes- terlaak 4545. 14. F Smit 4467.15. P v. d Hengel 4371.16 E Heijligers4314. 17 H Vos 4263. 18. W. Tolboom 4243, 19. mevr v. Druten-Westerlaak 4211 en 20. Anita de Vette 4186 pun ten. Na deze twee gespeelde ronden is de stand op de rangenlijst: 1 Peter van Hamersveld 9361, 2 mevr T Boersen 9280, 3. mevr. R van Marwijk-Blom 9233, 4. P v. d. Hengel 9032 en 5. Ria van Hamers veld 8991 punten. In verband met Sinterklaas wordt de volgende ronde gespeeld op vrij dag 12 december. enige manier van vrijetijdsbesteding kunnen niet zonder uw hulp en eenmaal per jaar kunt u wat voor hen doen. Als collectant of als gulle ge ver Een eerder verzoek in deze krant heeft, vooral bij onze sportverenigin gen, een goed onthaal gekregen. De praktijk zal uitwijzen hoe groot uw begrip en meedegevoel voor de min der bedeelte sporters is. Een goede lichamelijke conditie en dus de mo gelijkheid om ongestoord aan sport te kunnen doen, is geld waard en dat kunt u nu laten zien. Collectanten door hun aanmelding bij o m. me vrouw Van Santen, Wilgenlaan 1, Leusden-Centrum (telf 941332) en gulle gevers zodra hun de collecte bus wordt voorgehouden Nog altijd is geven te verkiezen boven te moe ten ontvangen. LEUSDEN/CENTRUM Van het district Eemland hebben wl) de pro gramma's voor de komende weken van de bondscompetitie nog niet ont vangen. Inmiddels is de hoogste af deling (klasse C1) tot op de helft van de wedstrijdenreeks gevorderd. De stand is daar 1. BV Leusden 29-20 2. Entre Nous 29-20 3. de Poedel 28-21 4 Buitenlust 27-22 5. B'67 25-24 6. BW 21-28 7 BV '75 (Leusden) 20-29 8. Lindeboom 20-29 Opmerkelijk wenig verschil in de onderlinge positie en zowel aan de kop als aan de staart van de groep Met nog 1 ronde in de eerste compe- titiehelft te spelen staan ook het2een het 3e team van de BV Leusden op kop. BVL 2 in de klasse C3 met 3 en meer punten voorsprong op de con currentie en BVL 3 in klasse C5B met minimaal 10 punten voorsprong KAMPIOENSCHAPPEN Op 11 en 12 november wordt bij de BV Leusden het persoonlijk kam pioenschap 3e klasse gespeeld met als BVL-deelnemers de heren B Klok en J. te Roller. Op dezelfde data houdt Fr. Voortman de BVL-eer hoog bij B'67. Op 17, 18 en 19 november wordt bij BV Soestdijk het 2e klasse kampioenschap gespeeld met o m de BVL-er W. Schepers en op 24. 25 en 27 november bij B'67 de titelstrijd in de 1e klasse A Verrijp en W Morsink vertegenwoordigen daar de BV Leusden Belangstellenden zijn welkom. De huiscompetitie van de oudste Leusdense biljardclub ver loopt vlot. Het moyenne ligt al weer hoger dan in vorige jaren en vooral spelen als Wil Snapper en Gerrit de Bruyn zijn met sprongen vooruitgeg aan. LEUSDEN/CENTRUM De eer ste aanval van de winter hebben we gehad. Op de tennisbanen ligt sneeuw, de netten zijn weggehaald en voor een tennisclub breekt de winterslaap aan. Dat wil zeggen, zo zou het kunnen zijn en zo ging het bij de LTV Lockhorst vroeger ook, maar nu is er een centraal verwarmd en gezellig clubhuis en dus Juist, bij de oudste Leusdense ten nisvereniging wil men dit clubhuis ook in de winter gebruiken Met name om de onderlinge band niet nodeloos te laten verslappen. Niet alleen het bridgen vindt dit jaar in het clubhuis op het Buiningpark plaats en het vergaderen, maar er zal ook iedere maand een soosavond worden ge houden voor alle leden. De eerste daarvoor vastgestelde avond is a s vrijdag 14 november, vanaf 20.00 uur Activiteiten? Kaartje leggen, andere spelen, praatje maken of wat men maar wil Het Lockhorstbestuur hoopt, dat veel leden die avond de weg naar het vertrouwde clubhuis weer zullen weten te vinden. stellen Rich Hazelaar. Hij zal mij het komende seizoen helpen en bij staan" Ook de nieuwe adjudant werd met een geweldig applaus ontvan gen De nieuwe prins vervolgde met ..Ik ben echter nog niet klaar met het voorstellen van personen. Allereerst onze nieuwe dansmariekes. We zijn- heel blij dat we er nu vijf hebben. Ik hoop dat ze zich in ons gezelschap goed thuis zullen voelen De dansma riekes zijn Gea Hilverts. Paulien Os sendrijver, Margriet Hak. Ine v. d. Berg en Anita Tolboom Zeker is dat de mariekes in hun fleurige nieuwe pakjes indruk maak ten. Zoals bij het afscheid van de vorige Prins werd meegedeeld zijn er ook twee leden van de Raad van Elf verdwenen. De twee nieuwe leden ACHTERVELD Vrijdagavond werd de tweede ronde gespeeld van het Hessenkar klaverjastoernooi, waaraan door veertig spelers werd deelgenomen. Na heel wat reken werk te hebben gedaan kon de leider varr het toernooi de uitslag van deze ronden bekend maken. De gelukkige prijswinnaars waren: 1 mevr. T Boersen 4948, 2 mevr. Zwanenburg-Markese 4925. 3 Peter LEUSDEN/CENTRUM Van 10 t/m 15 november deze week dus wordt gecollecteerd ten bate van de stichting Nationaal Fonds Sport Ge handicapten. De sportstichting Leus den coördineert deze inzameling en voorzitter B. W. Peddemors doet nog eens een dringend verzoek om mede werking van de gezonde Leusdense sporters. Onze lichamelijk gehandicapte landgenoten vaak is sport hun heren kregen allen een flesje waarop een foto van de prins en zijn adju dant Nadat de Hofkapel nog enkele heel toepasselijke carnavalsliederen had gespeeld, verdween onder luid ap plaus de prins met zijn hele gezel schap. onder de vrolijke melodieën van het Midland Trio werd het mo ment afgewacht waarop de nieuwe Prins zou worden voorgesteld. Er werd veel gegist wie dit zou zijn en er werden zelfs weddenschappen afge sloten. Om elf minuten over elf kwam de hofkapel binnen, voorafgegaan door de nieuwe dansmariekes Daar achter kwam de Raad van Elf die een grote puup bij zich had. waarin de nieuwe Prins was verborgen. Op de puup was het motto voor dit jaar aangebracht ,.het dorp doet het weer". Na enige malen door de zaal heen en weer te zijn gereden werd de nieuwe Prins bij het Podium gelost. De nieuwe Prins bleek Frans Stapel broek te zijn Met een daverend ap plaus en de kreet Fransje - Fransje, werd hij door het in grote getale aanwezige publiek verwelkomd Na van zijn rondrit door de zaal te zijn bekomen sprak hij een hartelijk welkom tot de aanwezigen ..Ik ben blij dat ik het komende Carnavalsei zoen als Prins Frans Puup de Zeven de over het Puupenkoppenland zal mogen regeren Ik zal al mijn best doen om een goede prins te zijn. Als mijn adjudant wil ik aan jullie voor ACHTERVELD Zaterdagavond werd In Ons Gebouw met het prin senbal het Carnavalsseizoen 1980- 1981 geopend. Tevens werd op deze avond afscheid genomen van de re gerende prins Gijsbert Puup de Zes de en werd de nieuwe Prins voor het komende seizoen aan de aanwezigen voorgesteld. Om ongeveer 21.15 uur kwam de huidige prins, voorafgegaan door de idansmariekes en de hofkapel, verge- izeld van zijn adjudant en de Raad van Elf de zaal binnen Er heerste toen :reeds een heel gezellige stemming, idit dank zij de muzikale medewerking van het Midland Trio Het Trio ver borgde deze avond samen met de Hofkapel de muzikale omlijsting. jPrms Gijsbert Puup de Zesde ver welkomde atlle aanwezigen, hij hoop te dat het een gezellige avond zou worden Gezien de stemming die er reeds was twijfelde hij daar niet aan. Het optreden werd gevolgd door een gezellige polonaise, waaraan alle aanwezigen deelnamen. Na deze po lonaise was het opnieuw de beurt aan het Midland Trio dat met zijn muziek al heel §poedig velen op de dansvloer bracht Om ongeveer 22.15 uur betra den Prins, dansmariekes en Raad van ;Elf het podium Het moment waarop de Prins af scheid zou nemen was nu aangebro ken „Beste Zotten en Zottinnen. Nu is het ogenblik aangebroken waarop iik als prins Gijsbert Puup de Zesde afscheid van jullie ga nemen. Ik heb •twee jaar als prins over het Puupen koppenland mogen regeren. Ik heb jnet mijn adjudant, de Raad van Elf en hun dames, de dansmariekes en de Hofkapel een heel fijne en gezellige tijd gehad. Ik dank hen allemaal voor de grote steun die ik tijdens deze •periode heb ontvangen, in het bijzon der van mijn adjudant die mij gewel dig heeft bijgestaan. Niet alleen ik neem afscheid, maar ook de dansma riekes die u nu voor de laatste maal ziet optreden, ook wordt er afscheid genomen van twee leden van de Raad van Elf" AFSCHEID Dit waren Ruud van Lierop en Mar tin van Westerlaak. Ruud van Lierop gaat binnenkort voorgoed Nederland verlaten en Martin van Westerlaak is door andere omstandigheden ge noodzaakt zijn werk als lid van de Raad van Elf te beëindigen. Beide heren werden bij de Prins ontboden. Hij dankte hen voor het vele werk dat zij vanaf de oprichting van de Carna valsvereniging hadden verzet, beiden zijn ook Prins geweest. Beiden kre gen een prachtig wandbord aange boden namens de vereniging terwijl hun echtgenotes in de bloemetjes werden gezet. De heren dankten voor de fijne samenwerking die zij steeds hebben ondervonden en hoopten dat de ver eniging nog vele malen een heel gezellig en goed Carnaval zal kunnen organiseren Beiden vroegen vervol gens een driewerf Alaaf voor de Puupen en Puupinnen Hierna was het de beurt aan de dansmariekes om afscheid te nemen, ook hen, Karin v. d berg, Rian van Marwijk en Marijke Haselaar. werd veel lof toegezwaaid Zij stonden al tijd klaar als er opgetreden moest worden en hebben het steeds met veel plezier en enthousiasme ge daan: ,,We vinden het heel jammer dat zij door omstandigheden nu af scheid moeten nemen", aldus de scheidende Prins kregen een heel mooi herinneringsgeschenk en bloe men. Ook de adjudant, de Raad van Elf en hun dames werden bij het afscheid niet vergeten. De dames kregen elk een tegeltje waarop een spreekwoord was afgebeeld De

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7