Haaien hadden wateroverlast 13de tentoonstelling Vogelvrienden YOI2TKAL BALAKS HOCKEY KALMS Plusminus LTV Leusden leus tier krant: (S.V.A. gaat scheidsrechters werven Regenverlet 6*7 Toch hockey Voetbalstaking A.M.B.C. organiseerde 5 luzzelrit St. Nicolaasaktie in Achterveld Prijzen ballonnenwedstrijd uitgereikt Programma S.V.A. Schaatsenruil- beurs Zwanenburg Leusden SPORTSPLINTERS DINSDAG 18 NOVEMBER 1980 I/. ACHTERVELD Sinds geruime lijd is er vanwege het verloop Is het scheidsrechtercorps een geweldig tekort aan scheidsrechters ontstaan. Dit Is ook het geval in de afdeling Utrecht van de K.N.V.B. Hoewel bij de meeste scheidsrechters het ple zier In het leiden van wedstrijden nog aanwezig is, is er toch een tendens te merken dat er verschillenden zijn die door de verruwing van het spel en het niet al te fair optreden van spelers, elftalleiders e.d. van plan zijn niet e* neer als scheidsrechter te willen op- op reden. Het een en ander is inmiddels met de verenigingsbesturen van de bij de afdeling Utrecht aangesloten vereni- e jingen besproken. Doch de sportie- *e beoefening van de voetbalsport 3ls draagt zeker bij tot het terugdringen e'" van het scheidsrechters tekort. In in enkele afdelingen van de K.N.V.B kent men nu de verplichting in ver houding tot het aantal elftallen cur sisten op te geven voor het volgen van een scheidsrechterscursus. De afdeling Utrecht wil echter niet zover gaan. Zij doet een beroep op de aangesloten verenigingen er voor te willen zorgen dat er een aantal vrij willigers zich zullen aanmelden voor het volgen van een dergelijke cursus Het komt wekelijks voor dat er voor jeugdwedstrijden en seniorwedstrij den in de laagste reserve klassen geen scheidsrechters, doch een door de K.N.V.B. aangestelde scheids rechter is voor alle partijen toch wel de ideale situatie. Het aantal scheidsrechters in de afdeling Utrecht bedraagt 650. Dit terwijl het aantal senioren elftallen in deze afdeling (zaterdag en zondag) 1350 bedraagt. Dit houdt in dat er diverse scheidsrechters in deze afde ling zowel zaterdag en zondag een wedstrijd moet leiden. Dit is natuur lijk niet ideaal. Er zal nu gestreefd worden over twee seizoenen de be schikking te hebben over 1000 scheidsrechters. Om dit te kunnen bereiken zullen per drie senioren elf tallen één scheidsrechter dienen te worden geleverd. In twee jaar zullen vierhonderd dames en heren in twin tig cursussen tot scheidsrechter te dienen worden opgeleid. De afdeling Utrecht hoopt dat zij van de vereni gingsbesturen in deze Afdeling de volle medewerking zullen krijgen om dit te kunnen bereiken Ook de Ach- terveldse voetbalvereniging S.V.A is verzocht hieraan te willen meewer ken S.V.A. heeft zes senioren elftal len en zal dus twee scheidsrechters druK bezocht dan in voorgaande ja ren het geval was. Bovendien had de waterpolo-top competitieverplichtin gen de zege op Hevo was een regelrechte plezierige verrassing en voor een deel daarvan had „prins jesdag" van de Gouden Klomp ook veel aantrekkingskracht. De clubmiddag van 14.30 tot 17.30 uur voor de lagere schooljeugd met leuke films en bingo trok nog een vijftigtal kinderen naar Groot Krak- horst, maar voor de clubavond van de senioren was een betere opkomst verwacht Toch werd het m m v. de Hilversums Drive-in Show en diverse attracties nog een zeer gezellig sa menzijn. Om 21 uur 21 besloot voor zitter Jac Dokter maar niet langer meer op laatkomers te wachten en direct na zijn welkomstwoord huldig de hij Annemarie(tje) Zondervan met de aanmoedigingsprijs en bloemen als meestbelovende zwemster bene den 10 jaar Voorts werden Marriëtte Leusink (voor het tweede achtereen volgende jaar) en Gerlach Jacobs in het bezit gesteld van de wisselbeker en bloemcp voor de bect° zwemster resp. zwemmer van het jaar. Later op de avond werd o m. nog een beken de. maar niet meer zwemmende Haai, voor de schijnwerpers gehaald: de heer C van Oosten, die i.v.m het nieuwe verenigingsrecht de statuten en het huishoudelijk reglement van de vereniging had voorzien van de juiste redactie en de nodige aanvul lingen. kreeg veel woorden van lof toegezwaaid en als blijk van erkente lijkheid een boekenbon aangeboden Alles bijeen werd het toch nog een zeer geslaagde avond en zeker voor een vereniging, die het onderlinge contact zonder de beschikking over een eigen clubhuis moet onderhou den. glij-ijzers (meer) hebben, kunnen er gebruikte exemplaren kopen. In principe ruilt of verkoopt een ieder zijn eigen schaatsen. Er bestaat ook een mogelijkheid om ,,de han del" af te geven aan de aanwezige bestuursleden van de ijsclub en die zullen de ingebrachte schaatsen dan voor een onderling bepaalde prijs trachten te verkopen. Om uiterlijk 13.00 uur dienen het geld en/of de onverkochte schaatsen te worden opgehaald. Tijdens de beurs kunt u zich ook opgeven als lid van Zwanen burg of uw contributie betalen Het wordt u wel erg gemakkelijk ge maakt. moeten kunnen leveren Het bestuur van deze vereniging verzoekt dege nen die genegen zijn om een scheids rechter cursus te willen volgen zich zo spoedig mogelijk hiervoor te wil len aanmelden. Het is niet alleen in het belang van de voetbalsport doch zeker ook in het belang van de vereniging zelf De cursussen zijn geheel gratis. De cur sus is 10 avonden en 2 praktijkweek enden. Ze zullen voorzover dit moge lijk is in de clubhuizen van de vereni ging worden gegeven. Gezien het feit dat er zeer veel voetbal fans in Ach terveld wonen moet het toch zeker mogelijk zijn om twee scheidsrech ters aan te kunnen werven Ook met- leden van de vereniging kunnen aan genoemde cursus deelnemen. Dege nen die de bedoelde cursus willen volgen kunnen zich hiervoor opge ven bij de secretaris van de vereni ging P Smink, Klettersteeg 4, tel. 03425-1635. LEUSUtN/ACHTERVELD Ge zien de enorme regenval in de tweede helft van de afgelopen week viel de oogst in de zaterdagse 1e klasse nog ontzettend mee. Alleen Roda-Hees werd afgelast en DVSA-Barneveld bij een 0-2 stand afgebroken. Stroe, Veensche Boys en Unicum wonen volgens onze verwachtingen hun wedstrijden daardoor zakte Roda een plaatsje op de ranglijst en in Eemnes werd een puntenverdeling bereikt. Zondag lag in de afdeling Utrecht het competitiegebeuren he lemaal stil De uitslagen van dezater- dagse 1e klasse A waren: DVSA - Barneveld (gest.) 0-2 Stroe - Hulshorst 2-0 SEC - veensche Boys 2-3 Roda '46 - Hees afgelast Unicum - FC Horst 4-2 Eemnes - VOP 1-1 Hieronder werd de ranglijst als volgt: Stroe 9 16 24- 9 Veensche Boys 9 15 23-11 Hees 8 12 14- 7 Barneveld 8 12 17-10 Unicum 9 10 14-11 Roda '46 8 9 12-13 Hulshorst 9 7 6-11 DVSA 8 6 11-14 VOP 9 6 10-17 SEC 9 5 18-23 FC Horst 9 3 12-22 Eemnes 9 3 10-23 De uitslag van de afgebroken wed strijd DVSA-Barneveld is niet in deze rangslijst verwerkt. Veensche Boys is nog altijd de enige ongeslagen ploeg en Eemnes zit nog steeds zonder zege. LEUSDEN/CENTRUM De over vloedige regen was zaterdag spelbre ker bij de hockey-competltie. Van de 10 hoofdklasse-wedstrijden konden er nog 7 worden gespeeld, maar van de 20 ontmoetingen in de 1e klasse slechts 4, waarvan 2 in de 1e klasse A, de groep waarin Leusden is onderge bracht. In Hilversum speelden Be Fair en Tempo (Zwolle) met 2-2 gelijk en Kameleon (Hilversum) won met 1-2 de moeilijke uitwedstrijd in Heere veen van Quick Stick Deventer-HVA, Leusden-Gromngen en GHBS-Hilversum werden uitge steld tot betere tijden De Ranglijst is thans Kameleon Be Fair Quick Stick Hilversum Tempo Deventer GHBS Leusden Groningen HVA 10 14 23-17 9 12 13-10 10 12 24-19 9 11 16-13 10 11 19-20 8 9 13-12 9 7 20-21 9 7 13-18 8 6 17-18 8 1 12-24 De onlangs door een aantal voet balelftallen in Amsterdam en omge ving voorgenomen staking tegen de deelname van het Nederlands elftal aan het niet-officiele miniwereld- kampioenschap in Uruguay, heeft door het ingrijpen „van hogerhand" (het gehele amateurvoetbal werd vanwege de weersomstandigheden afgelast) weinig effect gesorteerd. Toch gaan die voetballers door met hun actie. In de landshoofstad iseen comité ,,KNVB niet naar Uruguay" opgericht en van daaruit wordt een landelijke stakingsdag georgani seerd in het weekeinde van 29 en 30 november Tot nu toe hebben links en rechts een 15-tal elftallen mede gedeeld, dat zij aan de staking zullen deelnemen Of die prikactie wat uit haalt, is echter een andere zaak. PETER LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag middag om 15.00 uur net binnen 5 jaar na de oprichting per 15 decem ber van de LTV Leusden wordt de eerste paal geslagen voor de bouw van het definitieve tennispaviljoen. Burgemeester J. W. M. Rademaker Is bereid gevonden daarmee de club- huisbouw daadwerkelijk te starten. Om 14.45 uur zal in het noodpavil- joen op het sportpark aan het Vallei kanaal een beperkt aantal genodig den welkom worden geheten door de heer Jos van Marissing, voorzitter van de tweede tennisclub in Leus den-Centrum en kort daarna gaat onze edelachtbare heibaas aan het werk. ACHTERVELD Zondag organl- eerde de A.M.B.C. de laatste puzzel- fit van het seizoen. Ondanks de niet il te beste Weersomstandigheden ren er 30 deelnemers. De rit was Itmaal uitgezet door de heer G. Bos. r werd gereden onder een eigen eglement en er kon worden deelge- lomen In de sport- en In de tourklas- Nadat alle deelnemers weer aan de inish waren gearriveerd, kon de pun- entelling beginnen. Bij het bekend worden van de uitslag bleken de iavolgende deelnemers te zijn ge casseerd sportklasse 1e. F. Schram, Hilversum, 72 straf- punten 2e J. Bebing, Woudenberg. 157 straf- punten 3e H. v.d. Wetering, Woudenberg, 168 strafpunten tourklasse 1e. J van Loenen, Leusden, 248straf punten 2e A. van Eist, Utrecht, 250 strafpun ten 3e G. Vink, Barneveld, 266 strafpun ten 4e van Zwaaf, Amersfoort, 318 straf punten 5e G. v. Walen, Amersfoort, 323 straf punten 6e N. Blom, Leusden. 323 strafpunten 7e G. A v.d. Berg, Achterveld. 324 strafpunten 8e J. v.d. Burgwal, Achterveld, 334 strafpunten De beer die verloot werd op de startnummers werd gewonnen door J. v.d. Burgwal uit Achterveld. KLAVERJASCLUB LEUSDEN TROEF LEUSDEN Ook vorige week donderdag zetten de leden van Kla- verjasclub Leusden Troef zich weer om de tafel om een avond te spelen voor de Interne competitie. Deze avond werd de heer Knol winnaar, gevolgd door de heer Bolt. Laatstge noemde heeft In het klassement de ACHTERVELD Vrijdag 21 no vember start de Achterveldse winke liersvereniging met de jaarlijkse St. Nicolaasaktie. Bij besteding van f 2.50 zal een bon worden uitgereikt. Na afloop van de actie zal een verlo ting plaatsvinden, waarbij een aantal aantrekkelijke, door de vereniging LEUSDEN Vorige week vrijdag avond heeft de heer Berghuizen de prijzen uitgereikt van de ballonwed strijd welke tijdens de openingsfees ten van hoofdcentrum Hamershof werd gehouden. Van het enorme aantal ballonnen zijn er vijf in het buitenland teruggevonden, drie In het noorden van Denemarken en twee zelfs in het zuiden van Zweden in de omgeving van Götenburg. Ver schillende ballonnen kwamen op tweede plaats. Het klassement wordt aangevoerd door de heer Arns. De namen van de vijf hoogst geëin- digden luiden 1 Hr Knol 4945, 2. hr. Bolt 4907. 3. hr. Plattel 4882, 4. hr v Egdom 4841 en 5. hr. v. d. Berg 4808 punten Stand per 13-11-'80 1. Hr. Arns 149362, 2. hr. Bolt 148674, 3. mevr Pouli 148101, 4. Hr v d berg 146105, 5 mevr. v Waterschoot 143973, 6 hr. Knol 143758, 7 mevr. Arns 143212, 8 mevr. Bolt 142353. 9 hr v Waterschoot 142218 en 10. hr. Plattel 142163 punten. beschikbaar gestelde, prijzen zal worden uitgereikt aan de bezitters van de winnende nummers. Ook zal er door een aantal winke liers nog een aantal extra aktiviteiten worden gehouden Voorts is er de mogelijkheid om een taart in de wacht te slepen In verband met het feit dat zij een dienstverlenende taak vervullen zullen er door de kapsalon Catharina en de cafetaria's De Ber ken en Kok geen bonnen worden verstrekt. Zij nemen wel deel aan taartenactie Gezien dat ook deze St. Nicolaasaktie zal slagen Terschelling en Ameland neer en een paar werden uit het IJsselmeer ge vist. De deelnemers die graag in het bezit van de naam en het adres van de vinder van hun ballon willen komen kunnen de kaart met die gegevens bij Sporthuis Berghuizen in de Hamers hof afhalen De namen van de prijswinnaars zijn: Carolina Sleeting. haar ballon werd gevonden in Kinna in Zweden; Mirjam Pijpers, Onsala in Zweden: Maaike Geutjes. Hadrund, Denemar ken; Freddy v d Born, Ellerup, Dene marken en Marieke Morsing, Qrum, Denemarken Deze winnaars kregen allen een kadobon VOETBAL. Het zaterdagse afde- ingsvoetbal ging nog voor een be- angrijk deel door. Zondag bleef Plu- "us baas over de velden en de com- fctitie ging plat HOCKEY. De weergoden zorgden n Leusden opnieuw voor een hoe kloos weekend. Wat in het vat zit, erzuurt echter niet Elders in het ind werden toch nog enkele wed- triiden gespeeld. WIELRENNEN. Onder zeer slechte 'eersomstandigheden en op een bij zonder zwaar parcours bij het Hen- schotermeertje werd de RTCA-veld- rittencompetitie zaterdag voortgezet. Bij de liefhebbers werd Dick van Dalen winnaar. De Leusdenaren Henk van't Klooster, Ton v.d Bergen Harry Brouwer werden 3e, 4e resp. 8e. WATERPOLO. Met 3-2 hebben de Haaien de streekderby tegen Flevo gewonnen. Dat was de vierde zege in successie voor de Leusdenaren en de eerste nederlaag van Flevo' ACHTERVELD Programma zon dag 23 november Achterveld 1 - Lelystad 1 14.30 uur Scheidsrechter A. Nahamsury Achterveld 2 - Amersf. Boys 2 11.30 uur Achterveld 4 - Achterveld 3 11.30 uur Achterveld 4 - Amsvorde 5 12.00 uur Quick 10 - Achterveld 5 11.00 uur Achterveld 6 - Quick 11 12.00 uur LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag opende voorzitter Chris van Dorst de 13e tentoonstelling van de „de Vo gelvrienden", de Leusdense vereni ging van vogelkwekers en -houders, met een welkom tot de bezoekers en dankwoorden aan het adres van al len, die binnen en buiten het veren- glngsverband aan de totstandko ming van de show hebben meege werkt. Een twintigtal leden had circa 180 vogels van diverse pluimage in gebracht. Voor het merendeel kana ries In alle (on)mogelijke kleuren, maar ook rijstvogels, zebra- en ande re vinken, meeuwtjes, fazanten, duif jes, kwartels, parkieten etcetera. Kampioenen in de A-klasse wer den de heren E Blootenburg (kana rie-enkelingen), R v.d. Hengel (ka narie-derby's), L J. J. v.d. Berg (ba- staardkanarie-derby's), M M v.d. Heide (exoten-enkelingen en parkie ten), A. J Rijpkema (exoten-derby's) en W Bakker (parkieten-derby's). Vrijdag, zaterdag en zondag was het in de Til minder druk dan in andere jaren, maar het weer heeft ook be paald niet meegewerkt. Zij, die des ondanks toch een bezoekje brach ten, behoren tot de ware liefhebers Deze show was de eerste van de Vogelvrienden als lid van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers, die groter en in onze omgeving beter vertegenwoordigd is dan de Algeme ne Bond van Vogelhouders, waarbij de Leusdenaren voorheen waren aangesloten Alle vogels werden vooraf gekeurd of factoren als kleur, postuur, zang e d door de bondskeurmeester J. v.d Spoel en J. Kuiper (beiden kana ries) en H Hooyer (tropen en parkie ten). De keuring bleek aanmerkelijk „strenger" dan in voorgaande jaren en dat resulteerde doorgaans in een wat lagere puntenwaardering dan in vroegere jaren ..Net zo erg", aldus de heer Van Dorst, wij kunnen nu weer aan het werk voor kwaliteitsverbete ring" Nadere informatie omtrent de liefhebberij van het kweken en ver zorgen van vogels, kunt u krijgen bij secretaris M. M v.d. Heide van de Vogelvrienden (telf. 941556). water. Toch blijken er grenzen te zijn, want het zaterdag zo massaal neer gekomen regenwater bleek ook voor strijd. Na de eerste wedstrijdavond hadden de Leusdenaren J. te Roller en B. Klok een achterstand van 2 resp. 4 punten op C. Scheermeijer (uit 3 partijen), maar op de tweede avond lieten zij zich pas goed zien. Dat bleek uit de eindstand: J. te Roller (BVL) 6 10 23 2.04 B. Klok (BVL) 6 6 19 2.13 C. Scheermeijer 6 6 19 2.01 G. v. d. Linden 6 2 13 1.59 Met 23 caramboles maakte J. te Rol ler de hoogste toernooiserie en het partij-moyennen van 4.70 (op naam van B. Klok) was het hoogste van de wedstrijdenreeks de LZ&PC de Haaien te veel van het goede. De jaarlijkse clubdag van de Leusdense zwemclub werd minder LEUSDEN Zoals onlangs reeds werd aangekondigd organiseert de ijsclub Zwanenburg op zaterdag 29 november a.s. in „de Til" van 10.00 tot 13.00 uur een schaatsenruilbeurs. Wie te klein geworden schaatsen heeft of wie in het bezit is van overtol lige schaatsen, kan die op de beurs ruilen of verkopen en zij, die geen LEUSDEN/CENTRUM - Haaien per definitie weinig of geen hebben van een overvloed aan e LEUSDEN/CENTRUM—Verleden r. week dinsdag en woensdag werden 3l 9.m. bij de BV Leusden voorwedstrij- i- den gepeeld voor het kampioen- i- ichap 3e klasse llbre-kleln van het y (NBB-district Eemland. Slechts vier e ian de zes ingedeelde spelers kwa- nen opdagen. Toch werd het een zeerspannende I"

Leusder Krant | 1980 | | pagina 13