Tamboerkorps Lisiduna vraagt nieuwe lede i Sint arriveerde in Leusden En tenslotte liberaal leusden te—sden I kraa K Weinig jongeren in bestuur Jeugdraad Eetavond in Vrouwenkafé Interkerkelijke vrouwen bijeen UIT HET IMHJTHMMPIMHM LIBERAAL IS GEWOON JEZELF ZIJN! loep op Leusden Dl burgelijke stand GEBOREN: 9 okt. 1980 Jeroen Wouter, z.v. J. C. Spronk en G. Huyskes. 4 nov. 1980 Jan Jurrit.z v. R. J Hof en J. J. Smit. 8 nov 1980 Anton Antonius Wieger, z.v D W Mulder en A. M. van den Hoven; Ronald Cornelis Johannes, z.v. T J G de Jager en J. L. de Rui ter 13 nov. 1980 Marianne, d.v. R. Vee- nendaal en D Peters OVERLEDEN: Geen GEHUWD: 6 nov. 1980 A. van den Berg en A. G. Wittenberg AANRIJDING DOOR TAK Vorige week ondervond het ver keer nogal wat hinder van de soms harde wind. Zo deed zich op vrijdag 14 november op de Kolonel van Rooyenweg een aanrijding voor toen de heer K. uit Soesterberg met zijn auto uit wilde wijken vooreen over de weg waaiende grote tak Door die manoeuvre kwam hij echter in bot sing met de auto welke werd be stuurd door de heer R. uit Leersum. Beide voertuigen werden bescha digd maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook waaide, dat I was zaterdag, een tak van een boom op een geparkeerd staande auto in de Rossenberglaan Ook deze auto werd beschadigd. BESCHADIGDE AUTO GEVONDEN Niet door harde wind maar wel door een overvloedig alcoholgebruik belandde zaterdag een inwoner van Scherpenzeel op de Asschatterweg in de berm, na een drietal bomen geraakt te hebben. De man ging na het gebeurde snel op de loop, maar de bemanning van een patrouillewa gen wist de eigenaar te achterhalen. VERLICHTING DEFECT Zondag werd gemeld dat de ver- j lichting langs de Heiligenbergerweg was uitgevallen. De politie waar schuwde de PUEM, maar die kon de storing niet direkt verhelpen. In de loop van maandag lukte dat echter wel. LEUSDEN - Het tamboerkorps van de muziekvereniging Lisiduna zoekt jongens en meisjes voor de uitbrei ding van het tamboerkorps. Bij het tamboerkorps, dat op dit moment uit 15 leden bestaat, ziet men graag uit breiding, omdat tegenwoordig in het nieuwe repertorium vaak cas- tagnettes, tamboerijnen en beatrin- gen gebruikt worden. Ook zijn de tamboers nu begonnen met een set bongo's erbij om een an dere sound te produceren. Dit wil wel zeggen, dat er minder trommen op dat moment bespeeld worden Willen de tamboers deze sektie volledig behou- n den, dan moeten deze plaatsen opge- vuld worden I i<?iduna hoopt dat er la mensen zijn die gezellig mee - willen muciseren. U kunt zich opgeven K op de repetitie-avonden, die gehouden IE worden op de dinsdagavond en wel in - het speeltuingebouw Blijhof in de An- friduslaan Vanaf 18.30 tot 20.00 uur re- peteren de leerlingen, en tot 22.00 uur de gevorderde tamboers. 0( Ook kunt u telefonische inlichtinger ar vragen bij de secretaris dhr B Duinsbergen tel 03498-3152 of bij de x instrukteur dhr. G. Striesenau tel. 033- 0, 943171 M DINSDAG 18 NOVEMBER 1980 Woensdag 19 november, 19.45 uur: Bijeenkomst Interkerkelijke Vrouwen Contactgroep in de Marcuskerk Woensdig 19 november, 20.30 uur: Inspraakbijeenkomst in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75. Donderdag 20 november, 20.00 uur: Bijeenkomst alleenstaanden in Leus den, Prinses Beatrixlaan 12, voor in lichtingen: tel. 943646. Donderdag 20 november, 20.00 uur: Inspraakbijeenkomst in het gemeen telijk voorlichtingscentrum, Zwarte- weg 16a Donderdag 20 november, 20.00 uur: Vergadering werkgroep Midden- en Kleinbedrijf in de raadszaal van het gemeentehuis. Hamersveldseweg 2. Donderdag 20 november, 20.00 uur: Vergadering Schoolraad in 't Palet. Zaterdag 22 november, 20.15 uur: Concert door Steef van 't Slot en Loes v d Akker in de Jozefkerk DEZE WELK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Woensdag 19 november, 9.00 uur: handwerk hobbyclub De Moespot. Woensdag 19 november, 20.00 uur: slotavond verkeerscursus zaal café- Buitenlust. Donderdag 20 november, 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw Donderdag 20 november, 20.00 uur: K.P.O. bijeenkomst D'Ouwe Peerde- stal. LEUSDEN-CENTRUM EN ZUID Woensdag 19 november, 10.00 uur: Koffie-ochtend Plattelandsvrouwen in café De Swarte Steegh. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN In haar vergadering van vorige maand heeft de stichting jeugdraad Leusden de meeste van haar leden, welke statutair moesten aftreden, weer herkozen. Wegens verhuizing van één van de bestuurs leden moest een nieuw lid gekozen worden, ook moest nog in twee vaka- tures voorzien worden. Wat opvalt In de nieuwe samenstelling van het al gemeen bestuur van de jeugdraad is dat vrijwel alle bestuursleden de leef tijd van dertig jaar zijn gepasseerd. Slechts twee leden van het uit elf leden bestaande bestuur zijn bene den de dertig jaar. De jeugdraad heeft onder meer tot taak het gemeentebestuur van Leus den te adviseren inzake jeugd-en jon gerenwerk. Na ruim vijf jaar als bestuurslid meegedraaid te hebben moest Wil Berendts wegens verhuizing naar buiten de gemeentegrenzen aftre den. Gerard Cloosterman, voorzitter van de jeugdraad nam met enige spijt afscheid van het zeer aktieve be stuurslid De voorzitter bedankte Wil Berendts voor haar ingebrachte des kundigheid, inzet en niet te vergeten haar humor in alle mogelijke werk groep. het algemeen bestuur en het dagelijks bestuur van de jeugdraad Wil Berendts antwoordde daarop dat zij het werk voor de jeugdraad altijd met veel plezier heeft gedaan. De neer uioosterman, voorzitter van de jeugddraad werd voor een periode van vier jaar weer herkozen. Nieuwe leden in het algemeen be stuur werden Karin Oskamp, lid van de speeltuin- en rekreatievereniging Blijhof, en Jan Lohuis, Jan Lohuis neemt in de jeugdraad zitting als ..ongeorganiseerde" Velen kennen hem echter als de initiatiefnemer van de schoolvoetbaltoernooien in Leus den. Alle andere aftredende bestuursle den werden herkozen. Corri Verduin en Henk van der Sloot hebben als afgevaardigde van de gemeenteraad zitting in het algemeen bestuur van de jeugdraad. PUBLIEK De vergadering van het algemeen bestuur van de jeugdraad zijn open baar In het verleden heeft dit wel eens tot verwarrende situaties geleid omdat de positie van de bezoekers van de vergaderingen niet duidelijk was. In de praktijk namen de bezoe kers deel aan de beraadslagingen, als het op stemmen aankwam was het dan niet duidelijk wie wél en niet mocht stemmen omdat bestuur en bezoek dooreen zaten. Aan deze situatie wil de jeugdraad nu een eind maken Men gaat vóór de vergadering inventariseren waarvoor de bezoekers komen Alleen bij het agendapunt waar voor aangekondigd is dat men het woord wil voeren, wordt daarvoor gelegenheid gegeven, precies zoals dat bij gemeentelijke commissiever gaderingen het geval is. Verder zal het niet meer goed gevon den worden dat bezoekers tussen de bestuursleden plaatsnemen. LEUSDEN Vorige week zater dagmiddag arriveerde Sint Nicolaas In de gemeente Leusden. Ondanks het koude en regenachtige weer wa ren heel wat kinderen en ouders naar 't Hamersveld gekomen, waar de Sint aankwam. Nadat hij was verwelkomd door burgemeester J W. M. Radema ker, werd een tocht door Leusden gemaakt. Na afloop van deze tocht nam de Sint met zijn Pietermannen voor de komende weken zijn intrek in verzoringstehuls 't Hamersveld. Bij gaande foto's geven een indruk van de ontvangst van de Sint. LEUSDEN Maandag 24 november is er een gezellige eetavond in het vrouwenkafé, aanvang van die avond is 20 30 uur. Op het menu staat hongaarse gou lash of vegetarische zuurkool. Tot uiterlijk vrijdag 21 november zijn voor deze avond eetbonnen f4,50 te verkrijgen bij de volgende adressen: Treesje Schaeffer Morgenster 6 tel. 941853. Jopie van de Wiel Waarden 16 tel. 943726, Cato Esseboom Vlasland 15 tel. 942147 en Heieen van der Heide Hertenhoeve 12 tel. 942249. Voor de maand december staan de volgende aktiviteiten op het pro gramma. maandag 1 december Open avond, maandag 8 december Filmavond. De film ,,Die Ehe der Maria Braun" zal op deze avond vertoond worden. Bon nen voor de film f8,— zijn op dezelfde adressen als de eetbonnen nu al te verkrijgen. Maandag 15 december Thema avond Feestdagen last of lust voor de vrouw en maandag 22 december Open avond Het vrouwenkafé is iedere maan dag geopend van 20.00 tot 24.00 uur in eetcafé de Hakhorst einde Noor- c derinslag a Inlichtingen: Jopie van de Wiel Waar den 16 tel. 943726. n uigavg \tn vvd dfa ieuscknnovember 80 LIBERAAL Het raadslid J. C. I. B. M. van Dijk heeft eens een keer uitgelegd dat het papier, waarop zijn clubblad Liberaal Leusden" wordt gedrukt er misschien wel een beetje poenig uitziet, maar dat het toch de goedkoopste papiersoort is die te verkrijgen is, toiletpapier daarge laten. In het novembernummer van Liberaal Leusden" bewijst de re- daktie, dat het inderdaad een ver standig besluit is geweest om zo weinig mogelijk geld voor het blad uit te trekken;-met de baarlijke non sens waarmee dit nummer van LL is gevuld zou men zijn toiletpapier nog niet bedrukt willen zien. Laat ik even liberaal doen, dus gewoon mezelf zijn en uitleggen, waarom ik zo beroerd geworden ben van dat WD-blaadje. In de al lereerste plaats vanwege die afgrij selijke borstklopperij waar het kran tje bol van staat. De VVD heeft zo prachtig voor dit gezorgd, de WD- raadsleden hebben daar aan een wieg gestaan en zus bevorderd en zo gestimuleerd, enzovoort, en zovoort. Nu wil ik Jan Wagenaar niet tekort doen, maar als ik nou bijvoorbeeld lees: ,,Het is niet voor niets, dat aan de wieg van ons aller inspraakor gaan, een WD-wethouder heeft gestaan", dan beamen insiders dat dit toch wel als een verschrikkelijke gotspe beschouwd mag worden. Met het tweede deel van de zin ben ik het wel eens: ,,en het is ook niet voor niets, dat op het spreekuur van deze zelfde wethouder jaarlijks honderden mensen komen, die dan ook, naar vermogen, geholpen worden". En dan ben ik niet eens zo lullig, dat ik het woordvermogen" verkeerd interpreteer. Alleen vrees ik dat het spreekuur van Jan Wage naar voorlopig geen doorgang zal kunnen vinden, vanwege de grote hoeveelheid veren die hem deze maand in Liberaal Leusden in zijn gat gestoken zijn. Wij waren hier namelijk nog maar in de eerste kolom van de eerste pagina. Maar daar wordt ons al ge heel duidelijk uit welke hoek de li berale wind waait. Leusden is leuk, de mensen zijn er gelukkig, er is niks aan de hand en we danken al dat schoons in niet geringe mate aan de VVD. Wordt er bijvoorbeeld een voorzichtig oproepje gedaan om deel te nemen aan de inspraak avonden over het sociaal-cultureel plan, dan volgt er vrijwel onmiddel lijk een allmea van deze aard: ,,Bij het lezen van deze regels zou mis schien de indruk kunnen ontstaan, dat er nog van alles in ons dorp voor verbetering vatbaar is. Niets is min der waar! (sic) Wij leven in een prachtig dorp, eigenlijk één grote tuin, met een bloeiend vereni gingsleven. Er is zoveel in Leusden te beleven, waarbij uw welzijn voor op staat, dat je je kunt afvragen hoe het komt, dat er 's avond wel eens mensen gewoon thuis zijn". Mijn voorhoofd wordt thans wat klam. Niet zozeer vanwege die wonderlijke vegetatie bloeiend verenigingsleven in één grote tuin"), maar vooral vanwege die voorstelling van zaken als leefden wij hier in de Hof van Eden met die jongens van de VVD als rentmees ters. En hoe is het verdraaid toch mogelijk dat er nog wel eens een mens gewoon thuis is? Misschien omdat je kinderen hebt en je man er even niet is? Maar kom, Kreijns, niet van dat negatieve. Even jezelf blij ven. Bladzijde twee daarom opgesla gen, waar opnieuw van zeer dik hout planken worden gezaagd. Belang rijke rol VVD bij tot stand komen Hamershof". En ja hoor: al die mooie gevulde etalages hebben we vooral aan Jan Wagenaar en Gerrit van Tiel te danken. Jan Wa ge naar heeft er bijvoorbeeld voor gezorgd dat realisator Delta Lloyd geheel tegen zijn gewoonte in de winkelunits verkocht in plaats van ze te verhuren of te leasen. ..Het belang daarvan moeten we beslist niet onderschatten. Het winkelend publiek heeft-om maar eens wat te noemen - niets aan lege etalages. Maar al te dikwijls zijn die echter het gevolg van huren die na verloop van tijd zó zwaar gaan drukken, dat de bedrijfsvoering in gevaar komt". Mocht toch eens een keer iemand, liefst van de WD, mij uitleggen, waarom de lasten in geval van hu ren ineens zwaarder gaan drukken dan in geval van kopen Misschien dat Gernt van Tiel dat kan, want die zit in de commissie ruimtelijke orde ning, én in de werkgroep Midden- en Kleinbedrijf én in de werkgroep brancheverdeling, zo lees ik in Li beraal Leusden, dus Gerrit weet van toeten én blazen. En dan ook nog dat merkwaardig chauvinisme dat mij op uiterst libe rale wijze de strot wordt ingeperst. De Hamershof is geopend met een week ,,echt Leusdens feesten Hoezo dan? Kwamen die olifanten uit de Schoolsteegbosje of die zan ger met dat loepzuivere Am sterdams accent uit Achterveld? De ratio van dat „echt Leusdens" ont gaat mij volledig Minder moeite heb ik met deze: Leusden is wat meer „selfsup porting" of, - beter nog - wat meer „volwassen" geworden. Dat dat laatste niet ten koste van de gezel ligheid, hebben we allemaal nu reeds kunnen merken Dat snap ik best; ik ben zelf ook volwpssen en nog steeds erg gezellig. Nemen wij een asperine in en stoten vervolgens op pagina 3 het hoofd aan het artikelTevredenheid geen zeldzaam verschijnsel onder bewoners". Hier wordt het helemaal bar en boos Teneur van het artikel: dat gezeur over welzijn, dat is uit sluitend een bezigheid ter meer dere eer en glorie van sommige po litici en een handvol sociaal aca demici, maar de gewone mens - de WD is een partij van gewone men sen, niet waar - heeft daar helemaal geen behoefte aan Helaas ont komt zelfs de redaktie van het li berale klubblad niet aan enig wel- zijnsjargon, want men blijkt gespro ken te hebben met enige mensen „aan de basis". En wat dacht je? Een oorverdovend gesnor van te vredenheid. Stadsmensen komen hier bij van het jachtige leven, de wijken zijn mooi, ruim, groot en groen en het wordt allemaal prach tig onderhouden. De honden moesten alleen niet zoveel poepen, je moest je auto wat beter kwijt kun nen raken en die verdomde centrale antenne moest het eens wat beter doen. Maar verder niks aan de hand. Zo'n dorpshuis in Leusden- Zuid, daar is bijvoorbeeld helemaal geen behoefte aan; dat hebben Corri Verduin en Lilly van Amerom met z'n tweeën verzonnen. Het artikel wordt besloten met een kadertje waarin La Ro- che-foucauld mag opmerken „Ge luk of ongeluk treft ons niet door de omvang ervan, maar door de mate waarin we kwetsbaar zijn". Dus als u op straat ergens intrapt, dan weet u waar uw geluksbeleving van af hankelijk is. Bereiken wij verdrietig, maar niet boos de achterpagina. En worden dan nog even laaiend over een pas sage in het artikel „Verenigingen te kust en te keur in Leusden en Ach terveld". Want, ja hoor, we hebben het weer gedaan. Als je nou ergens liberaal uit de voeten kan en jezelf kan wezen dan is dat wel bij een van de vele sportverenigingen in Leus den. Maar daar lees je nou nooit eens wat over in De Krant. „Ja, sportuitslagen staan erin, en als er een uitvoering van een toneelstuk of een concert is geweest, dan staat er een recensie of verslag met foto in. Maar over het hoe en waarom van de sport is weinig te lezen Want dat vormt geen nieuws. Nieuws dat\ vormen de problemen die er wel eens rijzen. Rellen, noodsituaties rond accommodatiesgeldge brek, iedereen moet en zal het dan weten. De oppervlakkige lezer krijgt dan al snel een vertekend beeld, terwijl het lid van de desbetreffende vereniging of organisatie wel beter weet". Misschien dat ik nog eens keer uitleg waarom ik niet tennis en ook niet hockey en dus ook geen be stuurslid van zijn club kan zijn, maar ook zonder dat weet ik toch wel beter dan de redaktie van Liberaal Leusden. Dit liedje Is al zo vaak ge zongen en het is alleen nog maar bedroevender dat uitgerekend een professioneel journalist het nog eens schijnt te moeten afdraaien. Het drukwerkje eindigt met een stukje onder de kop „gewoon jezelf kunnen zijn bepaald geen loze kreet". Nee, inderdaad, leer je je broeders van de VVD nog eens een keer kennen. Maar dat bonnetje onder aan de laatste pagina, dat zal je mij niet in zien vullen. K. 0| LEUSDEN De leden van de afde ling Leusden van de Interkerkelijke eat Vrouwen Contactgroep kome» rfu woensdag 19 november, 's avond; ;n om 19.45 uur, bijeen in de Marcus kerk. Deze avond zullen de vrouwen zi<t bezighouden met creatieve aktivite' ten en ook zal er gepraat worden ove deelname aan een stille tocht di< binnenkort in Den Haag wordt g& houden. Diestilletochtwordtgehou den ter ondersteuning van de ..dwaz moeders" die dagelijks een toet houden over het Plaza de Mayc Daarmee willen deze Argentijns h- vrouwen bereiken dat de regerir !R|, iets bekend maakt over de vele man nen en jongens die tijdens het ter reurregime van de afgelopen jare zijn verdwenen He iml He op Hs

Leusder Krant | 1980 | | pagina 16